صفحه 42 از 58 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 411 تا 420 , از مجموع 576
Like Tree298تشکر

موضوع: تفسیر مفهومی عکس - لطفا قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران بدهید.

كاربر همراه Deniro آواتار ها
    تشکر کرده
    434

پیش فرض پاسخ: تفسیر مفهومی عکس - لطفا قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران بدهید.

نقل قول نوشته اصلی توسط showan نمایش پست ها
    در مورد اين عكس محمد كمي توضيح در مورد واژه" باز" لازمه تا كمي تفسير راحت تر باشه ، اين قلعه كه در نوك كوه قرار گرفته قلعه باز نام داره ، جايي كه شاه عباس صفوي براي باز شكاريش كه به دست خودش سرش را كنده است آرامگاهي به نشانه احترام ساخته( توضيح مفصل تري دارد )و اين پرنده در اين مكان مدفون شده ، پس حالا رابطه اين جت و قلعه ملموس تر خواهد بود
    محمد جان ديد بسيار زيبايي در اين عكس داشتي ، آفرين خوب لحظه اي رو شكار كردي اما كادرت خوب نيست ، مركزيت سوژه كادر رو خنگ كرده، شايد بهتر ميبود كراپش ميكردي
    سعید جان مرسی بابت توضیحاتی که دادی .
    فکر میکنم باید یکبار دیگه تاپیک مبانی سواد بصری و ترکیب بندی رو مطالعه کنم و دقت بیشتری توی کادر بندیم داشته باشم .
    اما به نظرت سوژه کجا می بود این عکس کادرش بهتر میشد ؟
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX
    LowePro Off Trail 1 l Hamma Backpack

كاربر آشنا Sajjad-H آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: تفسیر مفهومی عکس - لطفا قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران بدهید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Deniro نمایش پست ها
    سعید جان مرسی بابت توضیحاتی که دادی .
    فکر میکنم باید یکبار دیگه تاپیک مبانی سواد بصری و ترکیب بندی رو مطالعه کنم و دقت بیشتری توی کادر بندیم داشته باشم .
    اما به نظرت سوژه کجا می بود این عکس کادرش بهتر میشد ؟
    محمد جان
    اول از همه باید بگم ببخشید که از آقا سعید نظر خواستی و من پریدم وسط.
    راستش مفهوم عکست خیلی قشنگه و به نظر من هم حسرت اسم مناسبیه. با نظر آقا سعید هم موافقم چون خودمم هم هیچ وقت از تقارن و یا از وسط قرار دادن سوژه خوشم نمی یاد و این شد که بدون اجازه یه تغییر کوچولو روی عکستون انجام دادم.(اگر دقت بفرمایید معبد و جت را تقریباً روی نقاط طلایی قرار دادم.)

سجاد حیدرزاده
    ---------------------------------------------------------------
    من نور نیستم. من شبم. اما شعله ای به جانم افتاده و می سوزاندم. من شبی آکنده از روشناییم. (نیکوس کازانتزاکیس)
    Canon EOS 30D
    Canon PowerShot A620
    Canon 28-135 f3.5-5.6 EF IS USM
    Canon 18-55mm f/3.5-5.6
    Filter Sigma 72mm UV Multi-coated
    Filter Sigma 72mm EX multi-coated Circular Polarizer

تشکر کرده
    434

خيلي ممنون سجاد جان
    از وقتي كه واسه اين كار گذاشتي . متشكرم . من هدفم كه از تجربيات دوستان استفاده كنم حالا چه شما چه سعيد چه بقيه دوستان
    من از اين صحنه 2 تا عكس گرفتم و اين عكس دومه
    فكر كنم اين بد نباشه ؟!؟! رنگ آسمونم يك كم تغيير دادم . بهتر شد ؟

[IMG]http://i10.*******.com/44bxeoo.jpg[/IMG]
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX

كاربر آشنا Sajjad-H آواتار ها
    تشکر کرده
    0

خيلي ممنون سجاد جان
    از وقتي كه واسه اين كار گذاشتي . متشكرم . من هدفم كه از تجربيات دوستان استفاده كنم حالا چه شما چه سعيد چه بقيه دوستان
    من از اين صحنه 2 تا عكس گرفتم و اين عكس دومه
    فكر كنم اين بد نباشه ؟!؟! رنگ آسمونم يك كم تغيير دادم . بهتر شد ؟
    محمد جان
    این خیلی عکس خوبیه. هم کادر بندی خوبی داره و هم رنگ آسمون خیلی خوب و زنده شده.
    کراپی که من انجام دادم نسبت 4:3 رو حفظ کردم ولی کراپی که شما انجام دادید این نسبت حفظ نشده ولی عکس قشنگتری بدست اومده.
    خیلی ممنون

همیشه بیشترین چیزی رو که دوست داری اینقدر دوست داشت باش که بتونی توی 30 ثانیه ولش کنی (رابرت دنیرو تو فیلم Heat)-(می دونم جای این حرفا اینجا نیست ولی چون بهت دسترسی ندارم همین جا میگم: دومین فیلمی که دنیرو کارگردانی کرده - چوپان خوب - تا دو هفته دیگه اکران می شه. امیدوارم مثل فیلم هایی که این اواخر بازی کرده نباشه)
    سجاد حیدرزاده
    ---------------------------------------------------------------
    من نور نیستم. من شبم. اما شعله ای به جانم افتاده و می سوزاندم. من شبی آکنده از روشناییم. (نیکوس کازانتزاکیس)
    Canon EOS 30D
    Canon PowerShot A620
    Canon 28-135 f3.5-5.6 EF IS USM
    Canon 18-55mm f/3.5-5.6
    Filter Sigma 72mm UV Multi-coated
    Filter Sigma 72mm EX multi-coated Circular Polarizer

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام...

محمد جان عکس دوم به نظر من خیلی بهتر از اولی شده ، نمیگم اولی بد بود ، این بهتره.بعد اینکه تو این عکس آسمان حس بهتری داره و لی عکس اول مقداری بی روح بود.درباره ی خط سیر هواپیما یه سوال دارم آیا دو تا هواپیما رد شد.چون خط سیر اولی و دومی یک کم با هم فرق داره.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    434

سلام
    كاوه جان عكس اول, توي اين صفحه عكسي كه جناب حيدرزاده جهت هواپيما رو عوض كردن .البته فكر كنم با فتوشاپ
    و در مورد بي روحي عكس اول كاملا باشما موافقم .
    عكسو با فرمت raw و Daylight گرفتم و بعد روي Tungesten گذاشتم كه رنگش خيلي باز شد.
    محمد فخار

Canon EOS 400D

كاربر همراه showan آواتار ها
    تشکر کرده
    302

محمد جان عكس دومت بهتره ، اون احساس بي انرژي بودن رو نداره، خودت بالاخره خيلي چيزها رو توي كار دستت مياد.
    سعید نقشبندی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

محمد این عکس دوم تو من رو به یاد خاطره زیبایی میندازه که با یک دوست خوب به این مکان رفته بودم....
    اما عجب شهاب باحالی توی عکست ثبت شده!!!!!!

البته این عکس مربوط به این تاپیک نمیشه....
    راستی سعید این بازه عجب حکایتی داشته.....
    مسعود قدیری

تشکر کرده
    434

سعيد جان اولا خريد تبر رو بهت تبريك ميگم. حتما زير امضات بزارش .
    دوما مرسي بابت نظر . كاملا موافقم.

اما مسعود عزيز
    عكست بسيار زيباست . يا به عبارت ديگه واقعا لذت بردم .
    فقط لطف كن مشخصات عكسو حتما بگو . و اينكه نوري كه روي كوه هست چه جوري ايجاد شده ؟ نور موجود بود يا خودت ايجاد كردي ؟؟
    جاي 3پايه ات هموار بود ؟ زمان نورد هي؟ نوع لنز؟

آره شهابش خيلي جالب شده فقط نميدونم چرا اينهمه دود از موتورش خارج ميشد ؟!؟! فكر كنم روغن ريخته بود تو باكش ؟ نه....
    محمد فخار

Canon EOS 400D

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

اما مسعود عزيز
    عكست بسيار زيباست . يا به عبارت ديگه واقعا لذت بردم .
    فقط لطف كن مشخصات عكسو حتما بگو . و اينكه نوري كه روي كوه هست چه جوري ايجاد شده ؟ نور موجود بود يا خودت ايجاد كردي ؟؟
    جاي 3پايه ات هموار بود ؟ زمان نورد هي؟ نوع لنز؟

آره شهابش خيلي جالب شده فقط نميدونم چرا اينهمه دود از موتورش خارج ميشد ؟!؟! فكر كنم روغن ريخته بود تو باكش ؟ نه....

محمد جان ممنونم...لطف دارید...باور کن برای تعریف کردن اینجا نگذاشتم...
    اما به هر حال....
    نور روی کوه..همان نور نطنز هست....
    محمد...یادت هست که با هم به اینجا رفته بودیم...آخه پسر خوب چطوری میشه روی کوه به این دوری نور انداخت...
    اصلا با چی میشه....
    جای سه پایه مهم نیست....
    زمان نوردهی 3 دقیقه و با ایزوی 400 بوده...
    لنز هم 300 م م اف 4.....
    چون دامنه لنز بالا بود...نیاز به نوردهی طولانی مدت نیست.....

در مورد شهاب هم....راست میگی....باید از کارخانه اش شکایت کنیم...موجب آلوده شدن محیط زیست میشه...
    مسعود قدیری

صفحه 42 از 58 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 ... آخرینآخرین