صفحه 43 از 58 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 53 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 421 تا 430 , از مجموع 576
Like Tree298تشکر

موضوع: تفسیر مفهومی عکس - لطفا قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران بدهید.

كاربر همراه Deniro آواتار ها
    تشکر کرده
    434

پیش فرض پاسخ: تفسیر مفهومی عکس - لطفا قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران بدهید.

آخه فكر كردم مثل هميشه با 20-10 اينو گرفتي واسه همين پرسيدم زمان نوردهي چقدره .

ضمن اينكه من نميدونستم هر چي دامنه لنز بالا تر ميره زمان نوردهي كمتر ميشه ؟!؟!؟

يعني ما كه فقط يه دونه لنز كيت داريم نميتونيم از ماه و ستاره عكس بگيريم؟!
    اين عكس يك مسله رو روشن ميكنه كه فقط با 20-10 نيست كه ميشه عكس شب گرفت بلكه با بقيه لنزها هم ميشه منتها 20-10 محدوده بيشتري رو در اختيار عكاس قرار ميده .
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX
    LowePro Off Trail 1 l Hamma Backpack

كاربر همراه masih-s آواتار ها
    تشکر کرده
    17

پیش فرض پاسخ: تفسیر مفهومی عکس - لطفا قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران بدهید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri نمایش پست ها
    محمد این عکس دوم تو من رو به یاد خاطره زیبایی میندازه که با یک دوست خوب به این مکان رفته بودم....
    اما عجب شهاب باحالی توی عکست ثبت شده!!!!!!

البته این عکس مربوط به این تاپیک نمیشه....
    راستی سعید این بازه عجب حکایتی داشته.....
    سلام جناب مسعود عزیز :
    از من که دیگه دلگیر نیستی داداش؟
    آقا میشه یکم در مورد این عکس توضیح بدی؟ زمان و ساعت عکس ؟ زمان نوردهی یا نوردهی ها ؟
    کوه توسط چه نوری روشن شده اخه نور مصنوعی شده یعنی بیش از حد روشنه و احساس میشه در دوزمان متفاوت گرفته شده عکس و اینکه پشت کوه فکر کنم توی نطنز باید نور وجود داشته باشه و در زمان نوردهی بالا
    در مرز بین کوه و اسمان در سمت راست و پایین عکس اسمان باید روشن تر و قاعدتا" ستاره ای نباید ثبت بشه ...
    ممنونم

كاربر آشنا Sajjad-H آواتار ها
    تشکر کرده
    0

آقای قدیری عزیز
    عکس خیلی قشنگیه. آسمون فوق العاده شده. فقط نمی دونم چرا کوه و معبد از زمینه جدا هستند. مثل این می مونه که بعداً تو فوتوشاپ اضافه شده باشن. ولی آسمون بی نظیره...
    سجاد حیدرزاده
    ---------------------------------------------------------------
    من نور نیستم. من شبم. اما شعله ای به جانم افتاده و می سوزاندم. من شبی آکنده از روشناییم. (نیکوس کازانتزاکیس)
    Canon EOS 30D
    Canon PowerShot A620
    Canon 28-135 f3.5-5.6 EF IS USM
    Canon 18-55mm f/3.5-5.6
    Filter Sigma 72mm UV Multi-coated
    Filter Sigma 72mm EX multi-coated Circular Polarizer

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

از من که دیگه دلگیر نیستی داداش؟
    مسیح عزیز قبلا بنده رو به اندازه کافی شرمنده کرده اید.....اگر کسی هم قرار دلگیر باشه اون شما هستید و نه بنده....
    قبل از اینکه توضیحی بهم فکر کنم اول باید موقعیت کوه و قلعه رو برای شما روشن کنم...به عکس زیر دقت کنید...
    این عکس از میدان اصلی نطنز گرفته شده.....(میدان پمپ بنزین)...

Exposure time 200 s
    F-number f/4
    ISO speed ratin ISO 400
    Focal length 300 mm

با ایزوی 400 و 200 ثانیه نور دهی....نوری که از شهر به این سمت می امد چنین تاثیری بر روی عکس گذاشته...
    ساعت هم حدود 11 شب هست...اگر درست یادم باشه.
    و در ضمن این عکس فقط یک فریم هست.....
    بخاطر استفاده از لنز تله...زملن نوردهی طولانی نیازی نیست...چون کوچکترین حرکت به راحتی بر روی عکس تاثیر میگذاره...
    در حقیقت نمیدونم پشت این کوه اصلا موجودی زندگی میکنه یا نه...البته بجز سگ و گرگ یا شغال!!!
    البته روباه که فراوان دیده میشد.........
    مسیح جان سه دقیقه اصلا زیاد نیست که بین مرز زمین آسمان تناقض رنگ به وجود بیاد....
    در واقع ارتفاع این کوه خیلی زیاد بود...و اگر تایم هم بالا بود باز چنین مشکلی به وجود نمیومد....
    اگر هم چنین مشکلی به وجود بیاد باز هم ستاره ها ثبت میشوند....مگر اینکه در پایین عکس خیلی آلودگی نوری وجود داشته باشه.....به عکس زیر دقت کنید:

http://www.photocity.ir/img93.htm
    http://www.photocity.ir/img156.htm

عکس خیلی قشنگیه. آسمون فوق العاده شده. فقط نمی دونم چرا کوه و معبد از زمینه جدا هستند. مثل این می مونه که بعداً تو فوتوشاپ اضافه شده باشن. ولی آسمون بی نظیره...
    سجاد عزیز.....فکر کنم دیگه نیاز به توضیح نباشه.....درسته؟

از لطف هردوی شما عزیزان سپاسگذارم......
    مسعود قدیری

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

مسعود جان عکس که عالی بود، اما در کنارش تشریح اینکه چطور اونو گرفتین بسیار مفید ، فوت های کوزه گری ها دوستان ساده بدست نیومدن...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه masih-s آواتار ها
    تشکر کرده
    17

مسیح عزیز قبلا بنده رو به اندازه کافی شرمنده کرده اید.....اگر کسی هم قرار دلگیر باشه اون شما هستید و نه بنده...
    شرمنده می فرمایید ...بیشتر خندیدم تا دلگیر شوم

قبل از اینکه توضیحی بهم فکر کنم اول باید موقعیت کوه و قلعه رو برای شما روشن کنم...به عکس زیر دقت کنید...
    این عکس از میدان اصلی نطنز گرفته شده.....(میدان پمپ بنزین)..
    مشکل موقعیت یابی بود . من اصفهانیم و زیاد نطنز و قمسر و کاشون رفتم و فکر میکردم عکس از سمت چپ این عکسی که الان گذاشتید گرفته شده یعنی فکر میکردم شهر در سمت راست شما بوده که با این عکس مشکل حل شد. ممنونم

مسیح جان سه دقیقه اصلا زیاد نیست که بین مرز زمین آسمان تناقض رنگ به وجود بیاد....
    در واقع ارتفاع این کوه خیلی زیاد بود...و اگر تایم هم بالا بود باز چنین مشکلی به وجود نمیومد....
    اگر هم چنین مشکلی به وجود بیاد باز هم ستاره ها ثبت میشوند....مگر اینکه در پایین عکس خیلی آلودگی نوری وجود داشته باشه....
    من تجربه عکاسی از اسمان شب نداشته ام تا حالا و این راهنماییهای شما قطعا" بدردم خواهد خورد انشاا... در آینده بیشتر از تجربیاتتون استفاده می کنیم...
    عکسهاتون رو دیدم جدا" خوشم اومد بعدا" در موردش صحبت دارم...

منم از راهنماییتون ممنونم دوست عزیز

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

کاوه جان راستش...چیز خاصی در عکس نیست که در موردش توضیح بدم.....
    یعنی به همون شکل که دیگر عکسها رو میگیرم، گرفته شده...
    فقط لنز تله بوده....اون شب باد هم میوزید و لنز رو حسابی تکان میداد....مجبور شدم سه پایه رو تاجایی که ممکن هست کوتاه کنم.....هود رو از روی لنز باز کنم(استفاده از هود در شب جای تعجب نداره.واقعا لام هست)....
    در چند عکس اول رد ستاره ها مثل نوار قلب ثبت شده بود و در این عکس هم تکانها مشخص است...اما نه خیلی زیاد....باید در بزرگنمایی کامل و با دقت دیده شود....
    تا جایی که شد به کوه نزدیگ شدیم...صدای شغال زیاد می آمد....من هم اسلحه رو پر کردم و آماده....چند تیر هم زدیم....البته اسلحه از ترس نبود...از روی بیکاری بود....تا توی این زمان که شاتر باز هست...بی کار نباشیم...تفریح خوبی است...مخصوصا در تایمهای بالا...البته اگر چیزی نا کار نشه!!!!
    مسیح عزیز این لطف و بزرگواری شما است....(چقدر ما تعارف تیکه پاره میکنیم..Wink)...
    هر زمان صحبتی داشتید....موردی بود...من درخدمتم...
    به امید دیدار.............
    مسعود قدیری

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام..

بله مسعود جان ، همون توضیح ابتدایی کافی بود، بابت توضیح مجدد ممنونم.درباره هود هم به نظرم همه ی دوستان موافق باشند که صد در صد لازم هست.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا Sajjad-H آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سجاد عزیز.....فکر کنم دیگه نیاز به توضیح نباشه.....درسته؟

مرسی آقای قدیری
    خیلی مشتاقم این نوع عکاسی رو هم تجربه کنم اما متاسفانه فعلا شرایط جور نیست. به وقتش حتماً برای راهنمایی مزاحم می شم.
    سجاد حیدرزاده
    ---------------------------------------------------------------
    من نور نیستم. من شبم. اما شعله ای به جانم افتاده و می سوزاندم. من شبی آکنده از روشناییم. (نیکوس کازانتزاکیس)
    Canon EOS 30D
    Canon PowerShot A620
    Canon 28-135 f3.5-5.6 EF IS USM
    Canon 18-55mm f/3.5-5.6
    Filter Sigma 72mm UV Multi-coated
    Filter Sigma 72mm EX multi-coated Circular Polarizer

كاربر جديد bhs2 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

مقاومت كن، مقاومت ......

[IMG]http://i10.*******.com/48ydap2.jpg[/IMG]
    B. Hashemi

Canon Powershot S2 IS

Titanium Tripod

صفحه 43 از 58 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 53 ... آخرینآخرین