صفحه 436 از 490 نخستنخست ... 336 386 426 432 433 434 435 436 437 438 439 440 446 486 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,351 تا 4,360 , از مجموع 4892
Like Tree62895تشکر

موضوع: عکس‌های ماکرو Macro Photography

كاربر آشنا afshin_zavar آواتار ها
    تشکر کرده
    82

1: آیا شما تابحال عکس ماکرو گرفته اید؟ یا با لنز ماکرو کار کرده اید؟
    بله عزیزم من ماکرو کار میکنم. لنز سیگما 105 دارم

: آیا شما تابحال عکس ماکرو گرفته اید؟ یا با لنز ماکرو کار کرده اید؟
    2: هردو عکسی که فرمودید اکزیف داره و حداقل میتونید مطالعه کنید بعدا نظر بدهید!!!
    3: پس با توجه به فرمایش شما بهتر از امروز دوستان عکسهاشونو تو بقالی یا سبزی فروشی و ... محل به نمایش در بیاورند تا هرکی رد شد بیاد و نظر بده ( کلا هرکی فارسی زبانه ) شما با این فرمایش کل فروم تخصصی عکاسی را زیر سوال بردی
    4: ممکنه لااقل برای منی که نمیدونم فوکوس چیه کمی از فکوس بودن و نبودن صحبت کنید و توضیح بدید؟!!!
    برای بقیه سوالاتتون هر وقت آرام شدید و تحمل مخالفت رو داشتید، صحبت میکنیم.
    Amin.Zallaghi تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    ضمن عرض سلام و خسته نباشید
    با توجه به فرمایش شما این سوال برای من و شاید دیگر دوستان عزیز عضو و افراد غیر عضوی که از فروم دیدن می کنند پیش بیاد که:
    واقعا چه کسی باید یک عکس را نقد کند؟ آیا همه این کار را انجام دهند؟ آیا نقد عکس سلیقه ایست؟ آیا هرگونه تخریب اثر و توهین به صاحب اثر نقد بحساب میاد؟
    بعنوان مثال، شما همین چند نقل قول اخیر دوستان را در این تاپیک و سایر تاپیکها مطالعه فرمایید: آیا این نقد است؟
    دوست گرامی
    هر کس عکسی را در محیطی عمومی بارگذاری می‌کند، باید برای نقد و احترام به نظر مخاطب آماده و مهیا باشد. بردباری و پاسخ‌گویی صحیح هم جزیی از فرایند خلق هنری‌ست.
    راندن همه‌ی نقدها به بهانه‌ی سلیقه و یا بهانه‌جویی و یا زدن انگ بی‌سوادی به همه‌ی منتقدان یا متهم‌کردن‌شان به مشکلات‌شخصی‌داشتن در شان هنرمند و این فروم نیست.
    هر هنرمندی وقتی اثری را خلق‌می‌کند با مشکلات و محدودیت‌هایی روبروست، کار هنرمند غلبه بر این مشکلات و محدودیت‌هاست. نه توجیه آنها.
    و فرق یک اثر خوب یا متوسط و ضعیف در همین‌هاست.
    امیدوارم دیگر نیاز به تذکر در این مورد نباشد.
    Kholeno، Hoda Zaeimi، A.Khandan و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    دوست گرامی
    هر کس عکسی را در محیطی عمومی بارگذاری می‌کند، باید برای نقد و احترام به نظر مخاطب آماده و مهیا باشد. بردباری و پاسخ‌گویی صحیح هم جزیی از فرایند خلق هنری‌ست.
    راندن همه‌ی نقدها به بهانه‌ی سلیقه و یا بهانه‌جویی و یا زدن انگ بی‌سوادی به همه‌ی منتقدان یا متهم‌کردن‌شان به مشکلات‌شخصی‌داشتن در شان هنرمند و این فروم نیست.
    هر هنرمندی وقتی اثری را خلق‌می‌کند با مشکلات و محدودیت‌هایی روبروست، کار هنرمند غلبه بر این مشکلات و محدودیت‌هاست. نه توجیه آنها.
    و فرق یک اثر خوب یا متوسط و ضعیف در همین‌هاست.
    امیدوارم دیگر نیاز به تذکر در این مورد نباشد.
    پس باید طبق فرمایش شما اینطور نتیجه گیری کنیم که: این فروم یک فروم تخصصی عکاسی نیست بلکه یک فروم کاملا عمومی و سلیقه ایست و نقدی که بر اثر می شود جنبه علمی و فنی ندارد و فقط سلیقه شخص بیننده می باشد.
    جناب کوروش این جواب شما فقط توجیه می باشد و جواب هیچ یک از سوالات من نبود
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

پس باید طبق فرمایش شما اینطور نتیجه گیری کنیم که: این فروم یک فروم تخصصی عکاسی نیست بلکه یک فروم کاملا عمومی و سلیقه ایست و نقدی که بر اثر می شود جنبه علمی و فنی ندارد و فقط سلیقه شخص بیننده می باشد.
    به نظر من تفاوت اینجا و محیط های عمومی، در اصل نقد کردن عکسه. تو محیط عمومی عکسی رو نقد نمیکنن ( یا محدود )
    حالا فرض بر اینکه عزیزی نقد اشتباهی داشته باشه و مثلا در مورد عمق میدان عکس اشتباه کنه.
    مگر جواب منطقی شما و دفاع از اثر، کمکی به یادگیری خود فرد منتقد نمیکنه؟
    هدف جز یادگیری و اشتراک دانسته هامونه؟
    I.Givili، Dariush Chegini، hosseinhmj و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوست عزیز،
    نیازی به تعریف مجدد شما از فروم نیست. اگر به تعاریف آن آگاه نیستید آیین‌نامه و مقررات فروم را دوباره مطالعه‌کنید.
    اگر تمایلی به نقد نشدن ندارید عکسی را آپلود نکنید وگرنه با تکرار این شیوه بر طبق مقررات فروم عمل خواهد‌شد.
    A.Khandan، Dariush Chegini و MohammadH تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام حسين عزيز
    به نظرم نظرات دوستان غير كارشناسي و سليقه‌اي نبود. هر دو دوستمان كار ماكرو هم مي‌كنند و به نظرم نظراتشان هم بي‌جا نبود.
    اين نكته را در نظر داشته باشيم كه دوستان مي‌توانند عكس‌ها را ببينند و هيچ نظري ندهند و بگذرند. كساني كه نظر مي‌دهند به عكاس كمك مي‌كنند تا اشكالات كارش را (كه شايد خودش به دليل دلبستگي به عكسش به آنها واقف نباشد) ببيند و برطرف كند و در واقع دارند لطف مي‌كنند و از وقتشان هزينه مي‌كنند تا به عكاس كمك كنند.
    به خاطر دارم در كلاس‌هاي مميزي مديريت كيفيت، استاد هميشه يادآوري مي‌كرد كه هرگز با كساني كه اشكال و ايراد كارتان را به شما مي‌گويند مخالفت نكنيد. اينها در واقع دارند گنج‌هائي را به شما هديه مي‌دهند.
    من قبلاً از شما كارهاي ماكرو خوبي در همين سايت ديده ام ولي به نظرم بعضي از عكس‌هاي اخيرتان، كيفيت لازم را ندارند (مثلاً 4327، 4336، 4350) و شايد اگر خود شما چند روز ديگر به آنها نگاه كنيد به همين نتيجه برسيد.
    ارادت
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Wednesday 23 December 2015 در ساعت 12:51
    K_NMT، Kholeno، Hoda Zaeimi و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    به نظر من تفاوت اینجا و محیط های عمومی، در اصل نقد کردن عکسه. تو محیط عمومی عکسی رو نقد نمیکنن ( یا محدود )
    حالا فرض بر اینکه عزیزی نقد اشتباهی داشته باشه و مثلا در مورد عمق میدان عکس اشتباه کنه.
    مگر جواب منطقی شما و دفاع از اثر، کمکی به یادگیری خود فرد منتقد نمیکنه؟
    هدف جز یادگیری و اشتراک دانسته هامونه؟
    ممنون از توجه شما دوست عزیز
    با فرمایشتون موافقم، منظور کلی منم این بوده که دوستان اگر نقدی دارند با رعایت احترام و معرفت مطرح کنند، چرا که کسی که داره تو محیط سخت اقدام به عکاسی میکنه اون عکس حاصل رو براحتی بدست نیاورده و به قول جناب چگینی نسبت به اثرش دلبستگی داره اما نه اینکه صرفا بخواد روی اشتباه خودش پافشاری کنه و بگه الا و بلا عکس من خوبه، و من همیشه پذیای نقدهای حرفه ای و حتی آماتوری دوستان بوده ام ولی اینکه این نقد با بی احترامی به اثر و شخص عکاس باشه هرگز
    بازهم ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام حسين عزيز
    به نظرم نظرات دوستان غير كارشناسي و سليقه‌اي نبود. هر دو دوستمان كار ماكرو هم مي‌كنند و به نظرم نظراتشان هم بي‌جا نبود.
    اين نكته را در نظر داشته باشيم كه دوستان مي‌توانند عكس‌ها را ببينند و هيچ نظري ندهند و بگذرند. كساني كه نظر مي‌دهند به عكاس كمك مي‌كنند تا اشكالات كارش را (كه شايد خودش به دليل دلبستگي به عكسش به آنها واقف نباشد) ببيند و برطرف كند و در واقع دارند لطف مي‌كنند و از وقتشان هزينه مي‌كنند تا به عكاس كمك كنند.
    به خاطر دارم در كلاس‌هاي مميزي مديريت كيفيت، استاد هميشه يادآوري مي‌كرد كه هرگز با كساني كه اشكال و ايراد كارتان را به شما مي‌گويند مخالفت نكنيد. اينها در واقع دارند گنج‌هائي را به شما هديه مي‌دهند.
    من قبلاً از شما كارهاي ماكرو خوبي در همين سايت ديده ام ولي به نظرم بعضي از عكس‌هاي اخيرتان، كيفيت لازم را ندارند (مثلاً 4327، 4336، 4350) و شايد اگر خود شما چند روز ديگر به آنها نگاه كنيد به همين نتيجه برسيد.
    ارادت
    سلام و درود جناب چگینی عزیز
    من همیشه از شما و دیگر دوستان خوب هم فرومی آموخته ام ، ممنون از توجه همیشگی شما، بله حق با شماست، انشاالله سعی میکنم عکسهایی را برای نمایش انتخاب کنم که حداقل نقص را داشته باشند.
    ضمنا من افتخار می کنم که شما و عزیزان صاحب نظر ایرادات عکسهای منو گوشزد می کنید و همیشه محترمانه و با معرفت راهنمایی کردید و قطعا این فروم و همراهی شما عزیزان باعث بهبود عکسهای من و قطعا دیگر دوستان بوده
    سپاس فراوان از توجه و حمایتهای شما که همیشه باعث دلگرمی بودید

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    دوست عزیز،
    نیازی به تعریف مجدد شما از فروم نیست. اگر به تعاریف آن آگاه نیستید آیین‌نامه و مقررات فروم را دوباره مطالعه‌کنید.
    اگر تمایلی به نقد نشدن ندارید عکسی را آپلود نکنید وگرنه با تکرار این شیوه بر طبق مقررات فروم عمل خواهد‌شد.
    جناب کوروش فروم عکاسی شیره
    از شما هم ممنونم
    amir.komeily تشکر می‌کند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3772

نام: IMG_1356 copy.jpg نمایش: 367 اندازه: 252.9 کیلو بایت
    m.daneshpayeh، nicebluesky، ..hamed.. و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    CANON60D&TAMRON180MM&55-250IS

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

دوست عزیز وگرامی من درواقع نمی دانم شما دنبال چی هستید؟ بنظر میاد سوژه اصلی همون جایی باید باشه که هست ( نقطه طلایی بالا سمت چپ کادر)

اگر بخوام از عکاسی ماکرو براتون بگم : شاید به اندازه کل شاخه های عکاسی گسترده باشه و صرفا نباید یک حشره وسط کادر یه نقطه طلایی باشه تا شما اونو بعنوان سوژه اصلی قبولش کنید.
    شلوغی یا خلوتی، تیرگی یا روشنی، کنتراست، رنگها، وایت بالانس، شفافیت ، عدم شفافیت، فوکوس بودن یا عدم فوکوس و ... کادر هم بسته به هدف و حس عکاس داره و یک امر کاملا شخصی هست، هدف این کادر نیز شاید داره یک زندگی زره بینی و پرتلاشو نشون میده و...
    و توصیه من به شما و دیگر عزیزان اینکه هیچگاه ندانسته به تفصیر، توضیح و یا نقد یک اثر هنری اقدام نکنید، مگر اینکه اون شخص خودش از شما درخواست کنه که این کارو واسش انجام بدید یا جنبه آموزشی برای اون شخص داشته باشه
    شاد و موفق باشید
    عذرخواهی میکنم که باز هم درباره عکس شما نظر میدهم.
    قصد کش دادن موضوع را نیز ندارم اما لازم است چند خطی را عنوان نمایم.
    دوست عزیز قبل از اینکه شما بفرمایید که سوژه اصلی عکستان در نقطه طلائی بالا سمت چپ کادر است، نگاه بنده نه به عنوان یک منتقد، نه یک عکاس، نه به عنوان کسی که اطلاعاتی هرچند مختصر درباره عکاسی میداند؛ بلکه به عنوان یک بیننده معمولی، دائما کل کادر را پویش میکند به هدف یافتن چیزی که نظرم را جلب کند و علیرغم اعلام شما، در نقاط طلائی نیز این اتفاق نیافتاد. عکس باید خودش آنچه که دارد را عنوان کند نه اینکه عکاس یا خالق اثر درباره آن توضیح دهد ... . لحظه ای درنگ و تفکر درباره تفاوت هزاران هزار عکسی که هر لحظه درحال ثبت شدن و نمایش داده شدن هستند با عکس های بزرگ و تاریخی و عکس هایی که خیلی خیلی بیشتر از قابی که در آن به تصویر در آمده اند، حرف دارند، به نظرم لازم است.

درباره نظر دادن و نقد کردن عکس های ارسالی که دوستان خیلی جامع تر و دقیق تر به بیان موضوع پرداختند و از همگی تشکر میکنم.
    این را نیز اضافه کنم که به شخصه به هیچ عنوان قصد توهین به عکس یا عکاس را نداشته و ندارم. خواهشا در برداشت خود از سخنان دوستان تامل بیشتری بفرمایید
    موفق و پیروز باشید
    I.Givili، MZ.it، *HMN* و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

تشکر کرده
    4122

نام: HMJ_8260.jpg نمایش: 301 اندازه: 259.5 کیلو بایت
    m.daneshpayeh، sh.khani، farshad.s و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.