صفحه 434 از 490 نخستنخست ... 334 384 424 430 431 432 433 434 435 436 437 438 444 484 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,331 تا 4,340 , از مجموع 4892
Like Tree62895تشکر

موضوع: عکس‌های ماکرو Macro Photography

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    جسارتاً به نظرم تنظيمات دوربين و نور براي ثبت اين عكس مناسب نبوده است.
    با توجه به فاصله كانوني لنز، سرعت 1/200 ثانبه براي ثبت عكس بدون تاثير لرزش دست كافي بوده است و با توجه به اينكه پروانه در حال پرواز نيست، نيازي به سرعت 1/1600 ثانيه نبوده است. با توجه به اينكه عكس از نيم رخ پروانه با بالهاي بسته گرفته شده، به عمق ميدان زيادي نياز نبوده است و f/8 (يا حتي 5.6) مناسب تر از f/14 به نظر مي رسد. بدين ترتيب عمق ميدان كمتر مي شد و پس زمينه هم بهتر، يكدست تر و روشن تر ثبت مي شد و عناصر زائد هم از منطقه فوكوس خارج مي شدند. با سرعت شاتر 1/200 ثانيه و اپرچر 1/8 (يا حتي 1/5.6) نيازي به ISO 640 نبوده است و مي شد با ايزو 100 عكس را ثبت كرد.

ارادت
    ممنون از توجه و راهنمایی شما جناب چگینی عزیز
    پیرو فرمایش شما باید عرض کنم: با دیاف 5.6 یا حتی 8 بازهم ممکن بود پروانه کامل در فوکوس قرار نگیرد همینطور گلها ضمن اینکه همانطور که عرض کردم باد نیز در حال وزیدن بود و مجبور بودم برای عمق بیشتر، پس زمینه تیره تر، سرعت و دیاف را بالا ببرم، ناگفته نماند که پروانه به محض زدن شات پرواز کرد، برای لرزش دست هم سرعت بالای 100 و هم لرزشگیر قوی 105 ماکرو کفایت میکرد قربان
    و اگر از دیاف بازتر استفاده می کردم مثلا 5.6 این شاخه جلویی هم پهن تر و هم محوتر بنظر میرسید و گمان کنم یک شی محو بزرگ جلوی تصویر خیلی مخاطب را اذیت می کرد ( البته ناگفته نماند که من اصلا این شاخه را ندیده بودم و هیچ تصمیمی برای این نگرفتم) اول ذهنم درگیر پروانه و روزنه نور بود.
    شاد و موفق باشید
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

تشکر کرده
    4122

نام: HMJ_5577.jpg نمایش: 232 اندازه: 227.2 کیلو بایت
    mohammad.baruji، mostafa_1366، miladn1370 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها

به نظرم نور عکس مشکلی ندارد. فقط عناصر اضافی پیش زمینه در ذوق می زند.
    hosseinhmj تشکر می‌کند.

كاربر آشنا afshin_zavar آواتار ها
    تشکر کرده
    82

نام: HMJ_5577.jpg نمایش: 232 اندازه: 227.2 کیلو بایت
    جسارتا گل بیشتر جلب توجه میکنه تا زنبورها
    با احترام
    sh.khani، Dariush Chegini، viva_utopia و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

نام: DSC_2059 copy.jpg نمایش: 242 اندازه: 239.7 کیلو بایتنام: DSC_2083.jpg نمایش: 229 اندازه: 247.2 کیلو بایت
    M-Yousefi، Digital Lover، Hoda Zaeimi و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4122

نام: HMJ_2505a.jpg نمایش: 286 اندازه: 167.6 کیلو بایت
    miladn1370، Mahdi.A.Tabar و خزان تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط aamm نمایش پست ها
    نام: DSC_2059 copy.jpg نمایش: 242 اندازه: 239.7 کیلو بایتنام: DSC_2083.jpg نمایش: 229 اندازه: 247.2 کیلو بایت
    یکی از عناصر مهم کادربندی در چنین ثبت هایی تقارن هست که رعایت کردنش جلوه زیبایی به این گونه عکس ها می دهد.

موفق باشید
    nicebluesky و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

نام: HMJ_2505a.jpg نمایش: 286 اندازه: 167.6 کیلو بایت
    پس سوژه اصلی کو؟؟؟

یک کادر بی هدف و بدون جذابیت و شلوغ برای کار ماکرو. چشم دائما به دنبال یافتن نقطه قوتی در عکس از نقطه ای به نقطه دیگر میپرد.
    Hoda Zaeimi، KHAKSAR، A.Khandan و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها
    پس سوژه اصلی کو؟؟؟

یک کادر بی هدف و بدون جذابیت و شلوغ برای کار ماکرو. چشم دائما به دنبال یافتن نقطه قوتی در عکس از نقطه ای به نقطه دیگر میپرد.
    دوست عزیز وگرامی من درواقع نمی دانم شما دنبال چی هستید؟ بنظر میاد سوژه اصلی همون جایی باید باشه که هست ( نقطه طلایی بالا سمت چپ کادر)

اگر بخوام از عکاسی ماکرو براتون بگم : شاید به اندازه کل شاخه های عکاسی گسترده باشه و صرفا نباید یک حشره وسط کادر یه نقطه طلایی باشه تا شما اونو بعنوان سوژه اصلی قبولش کنید.
    شلوغی یا خلوتی، تیرگی یا روشنی، کنتراست، رنگها، وایت بالانس، شفافیت ، عدم شفافیت، فوکوس بودن یا عدم فوکوس و ... کادر هم بسته به هدف و حس عکاس داره و یک امر کاملا شخصی هست، هدف این کادر نیز شاید داره یک زندگی زره بینی و پرتلاشو نشون میده و...
    و توصیه من به شما و دیگر عزیزان اینکه هیچگاه ندانسته به تفصیر، توضیح و یا نقد یک اثر هنری اقدام نکنید، مگر اینکه اون شخص خودش از شما درخواست کنه که این کارو واسش انجام بدید یا جنبه آموزشی برای اون شخص داشته باشه
    شاد و موفق باشید
    hanif azizzadeh تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

توصیه من به شما و دیگر عزیزان اینکه هیچگاه ندانسته به تفصیر، توضیح و یا نقد یک اثر هنری اقدام نکنید، مگر اینکه اون شخص خودش از شما درخواست کنه که این کارو واسش انجام بدید یا جنبه آموزشی برای اون شخص داشته باشه
    حسین جان یعنی برای هر عکسی که شما در فروم قرار میدی ( ضمن تشکر از فعالیت ) اول دوستان اجازه بگیرن بعد نقد و تفسیر کنند؟ درست متوجه شدم؟

شلوغی یا خلوتی، تیرگی یا روشنی، کنتراست، رنگها، وایت بالانس، شفافیت ، عدم شفافیت، فوکوس بودن یا عدم فوکوس و ... کادر هم بسته به هدف و حس عکاس داره و یک امر کاملا شخصی هست،
    در بعضی از مواقع، شکستن قواعد و اصول خیلی خوبه، ولی به نظرم زمانی عکاس این قواعد میشکنه که خروجی قوی تری در انتظار بیننده باشه. بازم چون بنده اطلاعاتم ناقصه و احتمالا متوجه منظوز شما نشدم، جایی که نوشتی یک امر کاملا شخصیه، یعنی شما در لخظه ثبت عکس، به همه چی فکر میکنی جز بازخورد هنرتون در برابر بینندگان؟

پ.ن: خدایی نکرده قصد بی احترامی و تخریب ندارم... بیشتر یاد میگیرم از دوستان گلم.
    Hoda Zaeimi، reza-ngg، I.Givili و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.