صفحه 236 از 490 نخستنخست ... 136 186 226 232 233 234 235 236 237 238 239 240 246 286 336 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,351 تا 2,360 , از مجموع 4892
Like Tree62895تشکر

موضوع: عکس‌های ماکرو Macro Photography

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

با سلام
    این هم اولین تجربه ما و با تشکر از سهیل گرامی بابت همه راهنمائیهاشون.
    البته این عکس خالی از اشکال نیست و ممنون میشم نظرات دوستان رو بشنوم و به کار ببرم.
    متشکل از 30 شات
    دیافراگم 11
    سرعت 1/125
    iso 100
    لنز 55-18 و اکستنشن تیوب
    نور هم سه شاخه 150 ژول از چپ و راست و بالا.
    ترکیب در برنامه helicon focus
    خواهش میکنم
    ثبت خوبیست آفرین
    تکنیک به خوبی اجرا شده کنترل نور کمی جای کار داره و باید نور نرم تر بشه
    روی کادربندی و قرینه سازی کار کنی بزودی نتیجه کارت خیلی بهتر میشه
    منتظر کارهای بعدی هستم
    Javid، behzad_milad، 1986 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

البته این عکس خالی از اشکال نیست و ممنون میشم نظرات دوستان رو بشنوم و به کار ببرم.
    فقط میشه گفت محبی جان به جمع لنز معکوس ها خوش آومدی .
    Javid، Malekzadeh، SinaVT و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

از دوستانی که معکوس گرافی می کنند به ویژه جناب سهیل خان عزیز می خواستم بپرسم:
    1- عکسهایی که حاصل چندین شات است را آیا با استفاده از سه پایه می گیرید - که گمان نمی کنم خیلی امکان پذیر باشد با توجه به تجربیات بسیار محدود خودم در این رابطه- در غیر این صورت یعنی اگر از سه پایه استفاده نمی کنید آیا قدرت نرم افزار فرضا helicon focus آنقدر هست که بتواند کار تطبیق را انجام دهد یا اصولا از تکنیک و روش دیگری استفاده می کنید؟
    2- تا جایی که تست کردم امکان تشخیص عدد دیاف در اگزیف میسر نیست در هنگام عکاسی هم که خوب نمی دانیم با چه دیافی داریم عکس می گیریم! - در این صورت شما این عدد دیاف را از کجا مشخص میکنید؟
    تجربه من با دوربین های نیکون و لنز 18-55 است...
    ممنون
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_Bahman نمایش پست ها
    از دوستانی که معکوس گرافی می کنند به ویژه جناب سهیل خان عزیز می خواستم بپرسم:
    1- عکسهایی که حاصل چندین شات است را آیا با استفاده از سه پایه می گیرید - که گمان نمی کنم خیلی امکان پذیر باشد با توجه به تجربیات بسیار محدود خودم در این رابطه- در غیر این صورت یعنی اگر از سه پایه استفاده نمی کنید آیا قدرت نرم افزار فرضا helicon focus آنقدر هست که بتواند کار تطبیق را انجام دهد یا اصولا از تکنیک و روش دیگری استفاده می کنید؟
    2- تا جایی که تست کردم امکان تشخیص عدد دیاف در اگزیف میسر نیست در هنگام عکاسی هم که خوب نمی دانیم با چه دیافی داریم عکس می گیریم! - در این صورت شما این عدد دیاف را از کجا مشخص میکنید؟
    تجربه من با دوربین های نیکون و لنز 18-55 است...
    ممنون
    در مورد سوال اول باید از هد سه پایه ای به نام ریل فوکوس استفاده کنید و اگر لرزشهای کمی هم بوجود بیاید برنامه قدرت رفع لرزش ها رو داره
    در مورد سوال دوم بنده از لنزهای آنالوگ استفاده میکنم که روی آنها رینگ مربوط به دیافراگم داره و مشخص هستش که از چه دیافراگمی استفاده شده اما لنزهایی مثل 18-55 این امکان رو ندارن و مشخص نیست که از چه دیافی استفاده شده
    reza_Bahman، a.g g.a، morteza khademy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    خواهش میکنم
    ثبت خوبیست آفرین
    تکنیک به خوبی اجرا شده کنترل نور کمی جای کار داره و باید نور نرم تر بشه
    روی کادربندی و قرینه سازی کار کنی بزودی نتیجه کارت خیلی بهتر میشه
    منتظر کارهای بعدی هستم
    مرسی سهیل گرامی هر چه داریم از محبتهای شما و جناب گلزار هستش.
    متاسفانه هنوز در ثابت نگه داشتن سوژه به اون صورتی که خودم دوست دارم کمی مشکل دارم. و باید بیشتر براش وقت تمرین بگذارم.
    در مورد سوال دوم بنده از لنزهای آنالوگ استفاده میکنم که روی آنها رینگ مربوط به دیافراگم داره
    اینجا برای من یه سئوال پیش اومده سهیل گرامی
    من یه لنز 50 میلیمتری اف 1.8 دارم که تنظیم دیافراگم روی بدنه هستش ایا میتونم به کار ببرم.؟
    یه لنز انالوگ 210-70 سیگما هم دارم که اون هم به همین شکل هستش.. این لنز چطوره ؟
    ضمن اینکه من این ثبت رو با اکستنشن تیوب ثبت کردم به نظر شما بزرگنمایی اکستنشن تیوب بهتره یا لنز معکوس.؟
    با تشکر.
    shahbazi تشکر می‌کند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

تشکر کرده
    6919

اینجا برای من یه سئوال پیش اومده سهیل گرامی
    من یه لنز 50 میلیمتری اف 1.8 دارم که تنظیم دیافراگم روی بدنه هستش ایا میتونم به کار ببرم.؟
    یه لنز انالوگ 210-70 سیگما هم دارم که اون هم به همین شکل هستش.. این لنز چطوره ؟
    ضمن اینکه من این ثبت رو با اکستنشن تیوب ثبت کردم به نظر شما بزرگنمایی اکستنشن تیوب بهتره یا لنز معکوس.؟
    با تشکر.
    لنز 50 میلیمتری شما برای معکوس مناسبه اما بزرگنمایی خیلی کمی داره که شما چون اکستنشن داری میتونی یه کارایی بکنی
    بهتره که از لنز معکوس وایدتری استفاده کنی که بزرگنمایی خوبی داشته باشه و اگر لازم نبود از اکستنشن استفاده نکنی
    بر خلاف عقیده عموم افراد که گفته میشه اکستنشن تیوب کیفیت کار رو کم نمیکنه من اعتقاد دارم که به خاطر شکست پیاپی نور در داخل اکستنشن کیفیت کار افت میکنه و بنده این رو به چشمم دیدم
    در نتیجه تا جایی که میتونید از لنز واید تر استفاده کنید
    نکته ای هم هست اینکه بگردید ببینید شارپترین دیافراگم لنز شما چنده و تمام عکسهارو در اون دیافراگم ثبت کنید.
    omid mohebbi، a.g g.a، morteza khademy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

ممنونم سهیل گرامی در مورد لنز 210-70 سیگما نظرتون چی هستش ؟

و یا خودتون چه لنزی رو پیشنهاد میکنید که مناسب باشه و بشه تهیه ش کرد.؟
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    shahbazi تشکر می‌کند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

تشکر کرده
    6919

صورت مگس

و یا خودتون چه لنزی رو پیشنهاد میکنید که مناسب باشه و بشه تهیه ش کرد.؟
    پیام خصوصی فرستاده شد.
    reza_Bahman، Javid، QashQai و 28 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

سلام

استکینگ 20 شات نظرتون درمورد کادر و ادیت چیه؟ این اولین عکس منه که به روش استکینگ گرفتم این عکس رو با یه لنز دست ساز(اگه بشه اسمشو لنز گذاشت)با دوربین SONY DSC_H20گرفتم(دو عدسی با قطر حدود دو سانتی متر با فاصله حدود دو میلیمتر از هم قرار دادم و یه چیزی شبیه لنز ماکرو درست کردم با دست جلوی لنز دوربین گرفتمش)ریل فوکوس نداشتم،دوربینو روی حالت عکس برداری پیاپی گذاشتم و زمانی که دکمه شاتر رو فشرده بودم دوربینو جلو عقب کردم 38 عکس گرفتم که فقط 20 تاشون به دردم خورد برنامه استکینگ نداشتم برای همین عکس ها رو با فتوشاپ به هم چسبوندم واقعا کار سختی بود!!! ابزار درست حسابی برای نورپردازی نداشتم از فلاش دوربین هم به چند دلیل نمی شد استفاده کرد از جمله 1.چون لنز خیلی به سوژه نزدیک می شد نورش به سوژه نمی رسید و 2.فلاش دوربین من موقع عکس برداری پیاپی کار نمی کنه!! برای همین مجبور شدم برم توی خیاط و زیر نور خورشید عکس بگیرم...ثابت کردن سوژه یه جا هم واقعا کار سختی بود سوژه چنر بار روی زمین افتاد و شانس آوردم که سالم موند...می دونم شاید حالت شاخک های سوژه مناسب نباشه متاسفانه نمی شد درستشون کرد...اساتید خواهش می کنم نظراتتون رو از من آماتور دریغ نکنید ممنون

نام: malakhoyo.jpg نمایش: 427 اندازه: 188.5 کیلو بایت
    Malekzadeh، M.Meghdari، faryadprs و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

تشکر کرده
    6919

سلام

استکینگ 20 شات نظرتون درمورد کادر و ادیت چیه؟ این اولین عکس منه که به روش استکینگ گرفتم این عکس رو با یه لنز دست ساز(اگه بشه اسمشو لنز گذاشت)با دوربین SONY DSC_H20گرفتم(دو عدسی با قطر حدود دو سانتی متر با فاصله حدود دو میلیمتر از هم قرار دادم و یه چیزی شبیه لنز ماکرو درست کردم با دست جلوی لنز دوربین گرفتمش)ریل فوکوس نداشتم،دوربینو روی حالت عکس برداری پیاپی گذاشتم و زمانی که دکمه شاتر رو فشرده بودم دوربینو جلو عقب کردم 38 عکس گرفتم که فقط 20 تاشون به دردم خورد برنامه استکینگ نداشتم برای همین عکس ها رو با فتوشاپ به هم چسبوندم واقعا کار سختی بود!!! ابزار درست حسابی برای نورپردازی نداشتم از فلاش دوربین هم به چند دلیل نمی شد استفاده کرد از جمله 1.چون لنز خیلی به سوژه نزدیک می شد نورش به سوژه نمی رسید و 2.فلاش دوربین من موقع عکس برداری پیاپی کار نمی کنه!! برای همین مجبور شدم برم توی خیاط و زیر نور خورشید عکس بگیرم...ثابت کردن سوژه یه جا هم واقعا کار سختی بود سوژه چنر بار روی زمین افتاد و شانس آوردم که سالم موند...می دونم شاید حالت شاخک های سوژه مناسب نباشه متاسفانه نمی شد درستشون کرد...اساتید خواهش می کنم نظراتتون رو از من آماتور دریغ نکنید ممنون
    سلام
    به نظرم ایرادات عکس مشخص هستش
    فقط نکته ای که به ذهنم میرسه اینه که شما فرض کن من عکس در سایت 500 میذارم این عکس یا منتخب میشه یا نمیشه
    اگر منتخب بشه که خوب خدارو شکر اما اگر منتخب نشه من نمیتونم توقع داشته باشم که مدیر سایت 500 بیاد ببینه من این عکس رو چطوری ثبت کردم برنامه استک داشتم یا خیر ، لنز داشتم یا خیر ، ریل فوکوس داشتم یا خیر و ........
    پس این مسائل توجیه خوبی نیست.
    اگر تجهیزات شما تکمیل نیست پس چطوری میشه برای بهبود عکستون کمک کرد مثلاً من بگم استک عکس خوب نیست خوب طبیعتاً شما از ریل فوکوس و برنامه استک استفاده نکردید این یعنی اینکه خود شما ایرادات کار رو میدونید اما تجهیزاتش رو ندارید که عکس بهتری ثبت کنید در نتیجه ..........
    به تاپیک نظرخواهي در مورد بهبود كارآيي فروم سر بزنید دقیقاً بحث سر همینه
    ویرایش توسط shahbazi : Thursday 5 April 2012 در ساعت 14:07
    nejatinezhad، a.g g.a، morteza khademy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.