صفحه 232 از 490 نخستنخست ... 132 182 222 228 229 230 231 232 233 234 235 236 242 282 332 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,311 تا 2,320 , از مجموع 4892
Like Tree62895تشکر

موضوع: عکس‌های ماکرو Macro Photography

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

دوستان عزیز
    قانونی در کار نیست، این موارد کاملا بستگی به شخص شما دارد که با چه هدفی عکاسی می کنید و به دنبال چه هستید
    در دنیایی که بسیاری افراد از گرسنگی می میرند این حرفها به چه معناست؟
    از میان میلیونها حشره ای که در منزل شما و ما بر اثر سمپاشی می میرند و بالاتر از آن در مزارع حالا یک عکاس ماکرو در سال 50 حشره را هم بکشد تا عکس بگیرد
    مگر چه اتفاقی می افتد
    به نظر شخص من اگر حشره ای کشته شود تا عکس خوبی از آن گرفته شود هیچ ایرادی ندارد
    در بسیاری موارد چنین عکسهایی می تواند مانع از کشته شدن بسیاری حشرات دیگر شود
    به عنوان مثال اگر استادی بخواهد حشره شناسی تدریس کند به جای اتاله کردن حشرات توسط دانشجویان می تواند از تصاویر خوب استفاده کند
    اجازه بدهید دوستان ماکروکار در این تاپیک راحت عکاسی کند جایی برای عذاب وجدان و.. نیست
    A.Khandan، illidan، Hamid.d و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

ممنون جناب احسانی
    مطلبی که فرمودید ذهن من و به خودش درگیر کرد و تحقیق کوچکی در این زمینه انجام دادم . به مطالبی که در پایین ذکر میشه در ذیل این تحقیق رسیدم :
    در خصوص تعریف ماکروگرافی تعاریف زیر استخراج شد :
    Macrophotography is close-up photography, usually of very small subjects. Classically a macrophotograph is one in which the size of the subject on the negative is greater than life size
    منبع ویکی پدیا
    photography producing photographs of small items larger than life size
    منبع : دیکشنری انلاین اکسفرد
    طبق این تعاریف ماکروگرافی شامل زنده یا مرده بودن سوژه نیست و به بزرگنمایی و ثبت جزییاتی که ما قادر به دیدن ان نیستیم برمیگرده .
    بنا به موارد ذکر شده عکسی از قبیل پست اقای شهبازی یا دیگردوستانی که در سبک کار میکنند در گستره ماکرو میگنجد ولی میتوان عکسهای ماکرو را در دوگروه ماکرو استودیویی و ماکرو طبیعت تقسیم بندی کرد . البته لزوما تمامی سوژه های استودیو مرده نیستند و بالعکس ... حال تا چه اندازه این تقسیم بندی درست است نمیدانم ...!
    Madjidm، ali759، omid mohebbi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    ممنون جناب احسانی
    مطلبی که فرمودید ذهن من و به خودش درگیر کرد و تحقیق کوچکی در این زمینه انجام دادم . به مطالبی که در پایین ذکر میشه در ذیل این تحقیق رسیدم :
    در خصوص تعریف ماکروگرافی تعاریف زیر استخراج شد :
    Macrophotography is close-up photography, usually of very small subjects. Classically a macrophotograph is one in which the size of the subject on the negative is greater than life size
    منبع ویکی پدیا
    photography producing photographs of small items larger than life size
    منبع : دیکشنری انلاین اکسفرد
    طبق این تعاریف ماکروگرافی شامل زنده یا مرده بودن سوژه نیست و به بزرگنمایی و ثبت جزییاتی که ما قادر به دیدن ان نیستیم برمیگرده .
    بنا به موارد ذکر شده عکسی از قبیل پست اقای شهبازی یا دیگردوستانی که در سبک کار میکنند در گستره ماکرو میگنجد ولی میتوان عکسهای ماکرو را در دوگروه ماکرو استودیویی و ماکرو طبیعت تقسیم بندی کرد . البته لزوما تمامی سوژه های استودیو مرده نیستند و بالعکس ... حال تا چه اندازه این تقسیم بندی درست است نمیدانم ...!
    ممنون جناب ایمان مهر ولی دقت بفرمایید من فقط در رابطه با ماکرو گرافی از حشرات صحبت کردم.قسمت بولد شده پستم را دوباره ببینید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    دوستان عزیز
    قانونی در کار نیست، این موارد کاملا بستگی به شخص شما دارد که با چه هدفی عکاسی می کنید و به دنبال چه هستید
    در دنیایی که بسیاری افراد از گرسنگی می میرند این حرفها به چه معناست؟
    از میان میلیونها حشره ای که در منزل شما و ما بر اثر سمپاشی می میرند و بالاتر از آن در مزارع حالا یک عکاس ماکرو در سال 50 حشره را هم بکشد تا عکس بگیرد
    مگر چه اتفاقی می افتد
    به نظر شخص من اگر حشره ای کشته شود تا عکس خوبی از آن گرفته شود هیچ ایرادی ندارد
    در بسیاری موارد چنین عکسهایی می تواند مانع از کشته شدن بسیاری حشرات دیگر شود
    به عنوان مثال اگر استادی بخواهد حشره شناسی تدریس کند به جای اتاله کردن حشرات توسط دانشجویان می تواند از تصاویر خوب استفاده کند
    اجازه بدهید دوستان ماکروکار در این تاپیک راحت عکاسی کند جایی برای عذاب وجدان و.. نیست
    آقا مجید ممنون از نقطه نظری که ارائه کردید. جالب بود.
    ولی دقت کنید من در پستم نوشتم که اون آیتمها نظرات شخصی آقای marom بود و عرض کردم خودم به شخصه با ایشون موافقم و میپسندم.تحمیلی در کار نیست.اجازه دادن و ندادنی در کار نیست. یکی دوست داره سوسکها رو با دمپایی بکشه عکس بگیره و یکی معتقده که به حشره نباید دست زد و حاضره همراه حشره پشتک بزنه تا در حالت طبیعی ثبت شو انجام بده...
    همچنین من در مورد عذاب وجدان و این جور چیزها هم فکر نکرده بودم.شاید خوب نتونستم منظورمو برسونم.سوال من چیز دیگری بود.تکرار میکنم:
    آیا اصولا چنین شاتهایی جز آنکه ارزش آموزشی ( حالا آموزش ماکرو گرافی یا حشره شناسی یا ... ) داشته باشه میتونه در وادی هنر ماکروگرافی ارزشگذاری بشه یا خیر ؟
    ساده تر بخوام بگم آیا در حالتی که اون سه اصل رعایت بشه عکسها زیبا تر و با ارزش تر نیست؟
    میدونم که این جور سوالات جوابهای کاملا نسبی خواهد داشت و من دوست ندارم در این تاپیک این بحثها شروع بشه و تاپیک به بیراهه بره...

در مورد سوال آقای محبی هم باید بگم بله نقض اون قوانینه ولی میتونه ارزشمند باشه چون اون قوانین همونطور که عرض کردم اصول شخصیه و خیلی ها ممکنه باورش نداشته باشن. من به شخصه اگه یه روزی بخوام ماکروگرافی کنم سعی خواهم کرد رعایتشون کنم.
    A.Khandan، Mehdi Rojaie، Saeed Barikani و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال sh.khani آواتار ها
    تشکر کرده
    11074

سلام
    نیکون d3100
    لنز 90 tamron
    فلاش پاپ آپ + دفیوزر دست ساز
    دیافراگم 14 + ایزو400+سرعت 50/1

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  33.jpg
مشاهده: 437
حجم:  94.6 کیلو بایت

ممنون از راهنماییهای دوست عزیزم آقای شهبازی
    faryadprs، Madjidm، reza-ngg و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    شهرام خانی

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    ممنون جناب ایمان مهر ولی دقت بفرمایید من فقط در رابطه با ماکرو گرافی از حشرات صحبت کردم.قسمت بولد شده پستم را دوباره ببینید.

آقا مجید ممنون از نقطه نظری که ارائه کردید. جالب بود.
    ولی دقت کنید من در پستم نوشتم که اون آیتمها نظرات شخصی آقای marom بود و عرض کردم خودم به شخصه با ایشون موافقم و میپسندم.تحمیلی در کار نیست.اجازه دادن و ندادنی در کار نیست. یکی دوست داره سوسکها رو با دمپایی بکشه عکس بگیره و یکی معتقده که به حشره نباید دست زد و حاضره همراه حشره پشتک بزنه تا در حالت طبیعی ثبت شو انجام بده...
    همچنین من در مورد عذاب وجدان و این جور چیزها هم فکر نکرده بودم.شاید خوب نتونستم منظورمو برسونم.سوال من چیز دیگری بود.تکرار میکنم:
    آیا اصولا چنین شاتهایی جز آنکه ارزش آموزشی ( حالا آموزش ماکرو گرافی یا حشره شناسی یا ... ) داشته باشه میتونه در وادی هنر ماکروگرافی ارزشگذاری بشه یا خیر ؟
    ساده تر بخوام بگم آیا در حالتی که اون سه اصل رعایت بشه عکسها زیبا تر و با ارزش تر نیست؟
    میدونم که این جور سوالات جوابهای کاملا نسبی خواهد داشت و من دوست ندارم در این تاپیک این بحثها شروع بشه و تاپیک به بیراهه بره...

در مورد سوال آقای محبی هم باید بگم بله نقض اون قوانینه ولی میتونه ارزشمند باشه چون اون قوانین همونطور که عرض کردم اصول شخصیه و خیلی ها ممکنه باورش نداشته باشن. من به شخصه اگه یه روزی بخوام ماکروگرافی کنم سعی خواهم کرد رعایتشون کنم.

ممنون احسان جان
    اصلا صحبت شما نیست مورد بیهوده بودن این بحث است که هراز گاهی تکرار میشود
    شما و بقیه دوستان هم هر طور راحتید ما خوشحال میشویم آثار ماکرو شما را ببینیم
    morteza khademy، shahbazi و iman mehr تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

سلام
    نیکون d3100
    لنز 90 tamron
    فلاش پاپ آپ + دفیوزر دست ساز
    دیافراگم 14 + ایزو400+سرعت 50/1
    آفرین تلاش بسیار خوبی انجام دادید
    نکاتی درباره بهبود کارتون : کادر بندی بهتر پیشنهاد منه ، قرار گرفتم سر مگس در وسط کادر چندان جالب نیست
    نور را کمی نرم تر کنید
    منتظر کارهای شما هستم
    موفق باشید
    1986، morteza khademy، sh.khani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    ممنون احسان جان
    اصلا صحبت شما نیست مورد بیهوده بودن این بحث است که هراز گاهی تکرار میشود
    شما و بقیه دوستان هم هر طور راحتید ما خوشحال میشویم آثار ماکرو شما را ببینیم
    سلام جناب مومنی عزیز

هیچ بحثی بیهوده نخواهد بود ، این نظر ایشون و قابل احترام است
    Madjidm، AliAk، morteza khademy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6919

لطفاً بحث را ادامه ندیم
    به نظر من هیچ قانونی در هیچ ژانری وجود نداره ، قانون من و شما هستیم تمام.....
    این من و شما هستیم که تصمیم نهایی رو میگیریم که از قوانینی که بوجود اومده تبعیت کنیم یا خیر
    عکاسی کنید و از عکاسی لذت ببرید ( نصیحت یکی از دوستان عزیزم به من : کمتر بنویس و بیشتر عکاسی کن)
    نظر تمام دوستان هم کاملاً محترم هستش

دوستان منتظر عکساتون هستم.
    faryadprs، Madjidm، Hamid.d و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6919

احتمالاً از این به بعد عکسها با توضیحات جالب و علمی درباره همان حشره گذاشته خواهد شد.
    زنبور عسل : در هر کندو سه نوع زنبور وجود دارد که متشکل از زنبور ملکه ، زنبور کارگر و زنبور نر است.
    وظیفه اصلی زنبور ملکه تخم گذاری است و وظیفه اصلی زنبور نر لقاح کردن تخم های ملکه است.
    جالبه بدانید که عمر ملکه به 5 سال هم میرسد
    جالبه بدانید که ملکه از اواخر فروردین تا اواخر خرداد ماه روزی 1500 تخم میگذارد.
    جالبه بدانید که ملکه و کارگرها از تخمهای لقاح شده بوجود می آیند اما زنبورها نر از تخم های غیر لقاح شده بوجود می آیند.
    جالبه بدانید که زنبور ملکه از زمانی که شفیره است با غذایی به نام ژله رویال تغذیه میشود تا تبدیل به ملکه شود و این تغذیه تا آخر عمر ملکه توسط کارگرها انجام میشود و هیچ عضو دیگری حق خوردن ژله رویال را ندارد.
    جالبه بدانید که جنسیت زنبورهای کارگر ماده است اما نمیتوانند تخم ریزی کنند اگر به هر دلیلی ملکه وجود نداشته باشد آنها قادر به تخم ریزی میشوند.
    جالبه بدانید که زنبورها بیشترین درصد عمل گرده افشانی در گیاهان را انجام میدهند و اگر آنها نباشند...........
    انشاالله که مفید واقع شده باشد.
    Kaveh Ghobadi، Javid، M.Meghdari و 31 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال sh.khani آواتار ها
    تشکر کرده
    11074

سلام
    نیکون D3100
    لنز 90 تامرون
    ایزو200/دیافراگم11/سرعت 100/1
    جامپر کوچک
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  35.jpg
مشاهده: 419
حجم:  78.5 کیلو بایت
    Mashhadi Vahid، usef، Halalzadeh و 28 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    شهرام خانی