صفحه 21 از 90 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 71 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 201 تا 210 , از مجموع 894
Like Tree4569تشکر

موضوع: عكاسي صنعتي و تبليغاتي

كاربر فعال khoddami آواتار ها
    تشکر کرده
    3111

پیش فرض پاسخ: عكاسي تبليغاتي

سلام.
    farsad، Amir Tavakoli، vbigdeli و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    5DmarkII/70-200F4Lis/50f1.8/580II

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

فرساد عزیز به نظر بنده؛
    عکس‌های پست 174 دارای نگاه بهتری است و شخصیت بیشتر و بهتری دارند.

در پست 173؛
    عکس دوم، چیدمان یک مقدار مصنوعی به نظر می‌آید و سوژه یکم گم است، سوژه شاید نیازمند برق بیشتری است!؟ یا بقیه عناصر نیازمند روشنایی کمتر!؟
    عکس آخر، حالت قرار گیری انگشتر، زیبایی و شکوه نگینش را کم کرده!

البته باید اذعان کرد که نظر شخصی، به سلیقه شخصی نیز آلودگی دارد.

پیروز باشی.
    farsad تشکر می‌کند.
    .

كاربر همراه tanhatanha آواتار ها
    تشکر کرده
    4948

نقل قول نوشته اصلی توسط aap نمایش پست ها
    در پست 173؛

عکس آخر، حالت قرار گیری انگشتر، زیبایی و شکوه نگینش را کم کرده!
    ( متن پیام شما خیلی کوتاه است ! )
    Canon 5D MK II | Canon 24-105 F4 IS | Canon 70-200 f4 IS
    Lowepro Slingshot 300 | Flash Canon 430 EX II |
    خدایا نگهدار همه باش

كاربر جديد pinax آواتار ها
    تشکر کرده
    87

عکس آماتوری.
    روتوش واسه چاپ در کاتالوگ.
    CMYK mode.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    ویرایش توسط pinax : Wednesday 16 December 2009 در ساعت 17:32
    farsad و tanhatanha تشکر می‌کنند.
    گرافیک صنعتی

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

پیش فرض پاسخ: عکاسی صنعتی

یه کار عکاسی از محیط یک کارخانه بزرگ سفارش گرفتم امروز فقط رفتم که محیط را ببینم و چند تاعکس تست هم گرفتم قراره از یکشنبه شروع کنم یعنی سه روز دیگه
    این اولین کارم در این حیطه از عکاسی هستش
    چند تا از عکسها را میزارم خوشحال میشم دوستان راهنمایی و اشکالات را گوشزد کنند

عکسها برای چاپ بروشور ,سررسید و بنر خواهد بود

یک سوال:

آیا اکسپوز شدن قسمتی(پنجره ها) در عکس-های این تیپ اشکالی در هنگام چاپ بوجود می آورد و اصولا آیا تلاش برای رفع آن واجب است؟ (که البته کار سختی است و وقت گیر)
    در عکس های تبلیغاتی خارجی مثل دکوراسیون داخلی و مبلمان.. که بررسی میکردم چنین اکسپوزهای وجود داشتند و اینکه آزار دهنده هم نبودند ,حداقل برای من بیننده :confused:

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

سلام
    من فکر میکنم باید نور رو کنترل کنید و سعی کنید در این شرایط نوری از تکنیک HDR بهره بگیرید تا به نتیجه خوبی برسید.
    در مورد عکاسی از چنین محیط هایی بهتون پیشنهاد میکنم که حتی الامکان عکس ها رو از ارتفاع بگیرید. معمولا در این کارخانه ها ماشین لیفتراکت پیدا میشه و میتونید بگید کف اون یک پالت بگذارند و شما رو بالا ببرند! :biggrin:
    کادربندی عکسهایی که الان گذاشتید رو نپسندیدم. اگه خودتون هم دقت کنید متوجه میشید که فضاهای خالی و اشياء غیر مهم در قسمت های طلایی و اصلی عکس زیاد دارید و دستگاه های اصلی زیاد مشخص نیستند. تو عکسهایی که میگیرید سعی کنید کادرها رو طوری انتخاب کنید که خروجی خط تولید کارخونه در دستگاه ها مشخص باشه.
    از تکنیک پانوراما هم به جای عکسهای واید به این صورتی که الان گرفتید میتونید استفاده کنید. مثلا خط تولید رو از کنار و با کادر بسته تر به صورت پانوراما عکس بگیرید.
    در ویرایش عکس ها سعی کنید کمی غلظت رنگ ها رو زیاد کنید و با تنظیم نور محیطی روشن و پر نور نشون بدین. البته این کار یک ایراد داره و اون اینه که کثیفی های روی دستگاه ها خیلی بیشتر به چشم میاد.
    اینا نکاتی بود که به ذهنم میرسیدامیدوارم که موفق باشید و عکسهای خوبی بگیرید.
    SBadri، Hajiabadi، GITANE و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

یه کار عکاسی از محیط یک کارخانه بزرگ سفارش گرفتم امروز فقط رفتم که محیط را ببینم و چند تاعکس تست هم گرفتم قراره از یکشنبه شروع کنم یعنی سه روز دیگه
    این اولین کارم در این حیطه از عکاسی هستش
    سلام
    ابتدا حتما با کارخانه هماهنگ کنید که محیط را برای عکاسی آماده کنند. عناصر مزاحم رو از محل کنار بزنند. کادربندی این مکانها خیلی سختتر از اون چیزی است که به نظر می رسد. خیلی خوب است که مکان رو قبل از عکاسی دیده اید. حتما باید پلان کاری داشته باشید والا روز عکاسی با توجه به اینکه تجربه اولتان هم هست و استرس هم خواهید داشت ممکن هست که اصلا ندانید باید چه بکنید. از نشانه رفتن دوربین بدون هدف و گرفتن عکس با سعی و خطا جدا بپرهیزید. به دلیل اینکه هم به نتیجه دلخواه نخواهید رسید و هم کارفرما متوجه به برنامگی شما خواهد شد. باید طوری کادر بندی کنید که ضمن اینکه هیچ عنصر مزاحمی در عکس نباشد، هر چیزی نیز سر جای خود باشد. حتما از کارفرما بپرسید که بر روی چه مواردی نیاز هست که تاکید بیشتری شود. معمولا در این مواقع کارفرما دائم به شما می گوید که از این جا هم بگیر از اونجا هم بگیر و ... شما قبل از شروع عکاسی خوب به توضیحات و خواسته های او توجه کنید و براساس اون پلان عکاسی رو طراحی کنید. اینطوری به کارفرما می فهمانید که شما کارتان را بلد هستید و همان شاتهایی را می گیرید که او را راضی خواهد کرد. البته از هنر، مهارت و نوآوری خودتان نیز در موقع لزوم استفاده خواهید کرد. نور محیط هم بسیار مهم است. برای آن هم از قبل برنامه داشته باشید که می خواهید چه کنید. ساعت عکاسی را در نظر بگیرید. اگر محیط بیرونی است ببینید نور صبح دارد یا بعد ازظهر و کدام مناسب تر است. و ده ها نکته کوچک دیگر که حتما باید از قبل بهش فکر کنید و کاملا آماده سر صحنه حاضر شوید.
    با عرض معذرت این عکسهایی که گذاشتید خودشان هم می توانند بگیرند. الان و دوستان شما در اینجا به شما گیر بدهند بهتر از آن است که کارفرما از شما ناراضی باشد. مخلص کلام اینکه اگر همه چیز را از قبل برنامه ریزی کنید با وجود اینکه اولین بار هم است اما نتیجه خیلی بهتری می گیرید تا اینکه همان روز برید سر صحنه و شروع به عکاسی کنید.
    چیزهایی بود که الان به ذهنم رسید برایتان آرزوی موفقیت می کنم.
    SBadri، GITANE، Sama01 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر آشنا Shazdeh آواتار ها
    تشکر کرده
    327

همه نکات مهم رو دوستان گفتند، حرف نور آور شده پنجره ها شد، من یاد یه خاطره ای افتادم!
    یه بار تقریبا تو همچین محیطی مشغول کار بودیم، شبیه عکسی که شما گذاشتین، هم دور تا دور پنجره های بزرگ داشت و هم بالای ساختمون وسط سقف یه نورگیر بزرگ داشت. ما هر کاری کردیم نتیجه خوبی بدست نیومد. برکتینگ/نوردهی آور و آندر و ... خلاصه به دلم ننشست!
    آخرسر صبر کردیم هوا تاریک تاریک شد، همه چراغهای سالن رو روشن کردیم و روی سه پایه با سرعت پایین عکاسی کردیم!
    فقط چون چند کیلومتری با تهران فاصله داشت ، برگشتنی پدرمون درومد ماشین گیر آوردیم!!شما حتما ماشین ببر!
    این هم تجربه ای بود بهرحال. شاید بدرد شما بخوره.
    farsad، GITANE و Saadat تشکر می‌کنند.
    محمدرضا

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

ضمن تشکر از دوستان
    امروز(قبل از شروع به عکاسی در روزهای آینده) رفتم محل و حدود دو ساعت با دقت و حوصله محل را بررسی کردم عکسهای واید از محل های عکاسی برای خودم به عنوان پلان یا نقشه گرفتم تا بعدا بهتر بتونم بررسی کنم نور محل و موقعیت سوله ها و... همه را با دقت بررسی کردم اینکه برخی از شاتها را باید قبل از ظهر و گروهی که بعد از ظهر عکاسی شوند را مشخص کردم تا در روز عکاسی سرعت عمل داشته باشم
    حتی از بروشورهای قبلی کارخانه نیز گرفتم تا آنها را هم مطالعه کنم
    دو کاتولگ و بروشور دیگر نیز در همین زمینه تهیه کردم که با دقت دارم بررسی میکنم(نوعی تقلب :biggrin: )
    جناب غفاریان به مورد استفاده از تکنیک HDR اشاره کردند که امروز در حین گرفتن عکسهای آزمایشی به عنوان اولین راهکار برای حل مشکل نورهای... به ذهنم خطور کرد و با اشاره ایشان کاملا مطمعن شدم
    خوشبختانه تمامی عکسها با زاویه باز و واید نخواهد بود بیشتر عکسها با کادر بسته و با تاکید بر قسمتی از دستگاه-ها و کار خواهد بود
    اشاره آقای محمد رضا هم جالبه برخی شاتها را میتونم موکول کنم به شب. ماشین را حتما با خودم میبرم

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

یک نیم نگاهی هم به چراغ های سوله ها داشته باشید.
    گاهی عدم تطابق دمای آنها با هم و یا عدم تطابق آنها با نور روز مشکلاتی در تنظیم White Balance به وجود می آورد !
    اگر Gray Card دارید حتما از آن استفاده کنید.
    SBadri و Saadat تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

صفحه 21 از 90 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 71 ... آخرینآخرین