صفحه 141 از 530 نخستنخست ... 41 91 131 137 138 139 140 141 142 143 144 145 151 191 241 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,401 تا 1,410 , از مجموع 5297
Like Tree106403تشکر

موضوع: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

در مورد بحث ته رنگ عکس‌ها، معیار ریاضی و تئوری شما باید رنگ نقاط White point و Dark point‌عکس باشد. با این معیار می‌توانید متوجه شوید که هر عکسی ته رنگ دارد یا خیر. اما ممکن است بعد از اصلاح ته رنگ متوجه شوید که رنگ عکس دلچسب نیست. علت هم این است که گاه رنگ‌های گرم برای عکس‌ها بهتر کار میکنند و الزام خیلی دقیقی نیست که حتما ته رنگ را تا قطره آخر حذف کنید. مثلا همان عکس اسد عزیز پس از حذف ته رنگ به این شکل در میاید:

من حذف ته رنگ را با curve در یک لایه جداگانه انجام می دهم. اگر پس از حذف ته رنگ، عکس مناسب به نظر نرسید، می‌توان اپاسیته این لایه را کمی کاهش داد تا رنگ‌ مورد نظر برای پرنده بدست آید.

------

در مورد فوکوس دوربینهای نیکون چند نکته حائز اهمیت وجود دارد:

1- در حالت Continuous ودر همه مدهای 9و 21 و 51 نقطه، دوربین از نقطه مرکزی جهت فوکوس استفاده می کند و اطلاعات نقاط اطراف برای کمک به این فوکوس هستند.

2 - اگر حرکات سوژه خیلی زیاد و پیش‌بینی ناپذیر است، می‌توان از مد 51Point 3D Tracking استفاده کرد. در این مد، دوربین به طور خودکار نقطه فوکوس را تعیین می‌کند. یعنی شما ممکن است روی نقطه مرکزی فوکوس کرده باشید و در نهایت با حرکت سوژه، دوربین تصمیم بگیرد که روی نقطه دیگری فوکوس کند. ترکیب عکاسی پیاپی با این حالت می‌تواند تعداد عکسهای موفق را افزایش دهد.

3- اینکه دوستان می‌گویند در عکاسی پیاپی تعداد زیادی عکس خارج از فوکوس دارند یکی بخاطر مطلب فوق است ( یعنی حرکت سوژه زیاد بوده و باید مد 3D را انتخاب کنند) و یکی هم بخاطر تعیین اولویت شات در مد پیاپی است. که در Custom Setting a1 یعنی AF-C Priority Selection تنظیم می‌شود. به طور پیش فرض این گزینه روی Release تنظیم شده است. یعنی کاری به فوکوس ندارد و و فقط عکس را می‌گیرد. بهتر است برای موارد فوق که فوکوس مهم است روی Focus و یا حداقل Focus+Release تنظیم شود. در این شرایط ممکن است سرعت عکاسی پیاپی کم شود اما عکس‌ها فوکوس خواهند بود که برای پرنده، فوکوس مهمتر از بقیه مسائل است.
    Khoramyar، bfarahanchi، Persian و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

آب تني در هواي گرم دلچسب است !!

Focal Length:200 mm Aperture:f 7.1 Shutter:1/500 sec ISO:200 Flash: Not Fired
    bfarahanchi، A_Maddah، Behin Nazem و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها

3- اینکه دوستان می‌گویند در عکاسی پیاپی تعداد زیادی عکس خارج از فوکوس دارند یکی بخاطر مطلب فوق است ( یعنی حرکت سوژه زیاد بوده و باید مد 3D را انتخاب کنند) و یکی هم بخاطر تعیین اولویت شات در مد پیاپی است. که در Custom Setting a1 یعنی AF-C Priority Selection تنظیم می‌شود. به طور پیش فرض این گزینه روی Release تنظیم شده است. یعنی کاری به فوکوس ندارد و و فقط عکس را می‌گیرد. بهتر است برای موارد فوق که فوکوس مهم است روی Focus و یا حداقل Focus+Release تنظیم شود. در این شرایط ممکن است سرعت عکاسی پیاپی کم شود اما عکس‌ها فوکوس خواهند بود که برای پرنده، فوکوس مهمتر از بقیه مسائل است.
    در این حالت اگر دوربین در حالت فوکوس+ریلیز باشد سرعت عکاسی پیاپی کم میشه و گاهی تا دوربین بخواد فوکوس کنه پرنده از فرم و یا دسترس و دید خارج شده
    من برای پرنده گرافی af-s را روی فوکس+ریلیز تنظیم می کنم و فوکوس تک نقطه ای و نور سنجی نقطه ای .
    و در حالت af-c دوربین بروی گزینه ریلیز تنها تنظیم می کنم و از حالت 3D استفاده می کنم .
    البته ممکنه چند تا عکس از فوکوس خارج باشه ولی- تجربه خودم رو عرض می کنم- برای شات های سریع بهتر از حالت فوکوس +ریلیز بوده.
    و اینکه همیشه دوربین در حالت عکاسی پیوسته قرار داره.
    nmroshan، bfarahanchi، Persian و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

این اسب وحشیست.چون نمیتونستن روش زین ببندن.هرموقع تونستن روش زین ببندن دیگه ازش عکس نمیزارم :biggrin:

[IMG]http://i39.*******.com/2larlgm.jpg[/IMG]
    bfarahanchi، Persian، A_Maddah و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

عکس دو تا پرنده زیر رو نمیدونم دوستان راهنمایی کنند:

؟؟؟؟

جوجه ??
    ehsan_ro، ashkan 78 و Pooyan تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

تشکر کرده
    7479

حسب الامر و طبق راهنمائیهای دوستان با تجربه مخصوصا جناب فراهانچی عصری روی پرندگان در حال پرواز تمرین عکاسی می کردم و دستپختم اینها شد. تقدیم به آقای فراهانچی

سبز قبا (ساکن) :

سبز قبا (در حال پرواز) :

چکچک دشتی ؟ (ساکن) :

چکچک دشتی ؟ (در حال پرواز) :

ویرایش توسط A. Mohammadi : Saturday 30 May 2009 در ساعت 21:39
    bfarahanchi، A_Maddah، reza_Bahman و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

تشکر کرده
    7479

سنگ چشم خاکستری ؟ یا بزرگ ؟ :

rezakh، reza_Bahman، Behin Nazem و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط canon1356 نمایش پست ها
    عکس دو تا پرنده زیر رو نمیدونم دوستان راهنمایی کنند:

؟؟؟؟

جوجه ??
    پرستوی گرینویچ که برای تخم گذاری میاد ایران
    Persian، A. Mohammadi و Saeed.gh.sh تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7479

نقل قول نوشته اصلی توسط rezakh نمایش پست ها
    پرستوی گرینویچ که برای تخم گذاری میاد ایران
    رضا جان ممنون.
    تا چند روز پیش اینها رو ندیده بودم ولی الان (امروز) خیلی فراوانند ، اولش فکر کردم پرستوی معمولیست (سیاه) ولی دیدم اینها به راحتی روی زمین می نشینند ، قدم می زنند ! و بلند می شوند و محدودیت پرواز پرستوی سیاه رو ندارند زیباتر هم هستند.

یه خبری هم برای دوستان تهرانی دارم البته شاید بعضی از دوستان بدانند

کتابی تحت عنوان پرندگان تهران و حومه منتشر شده و دوستان تهرانی با مراجعه به باشگاه پرنده نگری طرلان (خیابان شریعتی نرسیده به میدان قدس، روبروی داروخانه طالقانی پلاک 1897 طبقه سوم واحد7 ) می تونند تهیه کنند یا با شماره تلفن 22706702 تماس بگیرند. البته من تماس گرفتم و گفتند برای شهرستان 20 تا کمتر نمی فرستیم :(
    ویرایش توسط A. Mohammadi : Saturday 30 May 2009 در ساعت 21:29 دلیل: غلط املایی
    Saeed.gh.sh تشکر می‌کند.
    اصغـرمحمـدی

تشکر کرده
    7479

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها

در مورد فوکوس دوربینهای نیکون چند نکته حائز اهمیت وجود دارد:

1- در حالت Continuous ودر همه مدهای 9و 21 و 51 نقطه، دوربین از نقطه مرکزی جهت فوکوس استفاده می کند و اطلاعات نقاط اطراف برای کمک به این فوکوس هستند.

2 - اگر حرکات سوژه خیلی زیاد و پیش‌بینی ناپذیر است، می‌توان از مد 51Point 3D Tracking استفاده کرد. در این مد، دوربین به طور خودکار نقطه فوکوس را تعیین می‌کند. یعنی شما ممکن است روی نقطه مرکزی فوکوس کرده باشید و در نهایت با حرکت سوژه، دوربین تصمیم بگیرد که روی نقطه دیگری فوکوس کند. ترکیب عکاسی پیاپی با این حالت می‌تواند تعداد عکسهای موفق را افزایش دهد.

آقای دکتر از توضیحاتتون در مورد سیستم فوکوس دوربینهای نیکون ممنونم. چند تا سوال هم ازتون داشتم

آیا دوربینهای کانن معادلی برای مدهای گفته شده دارند؟ من خودم دوربین 350 دی دارم و تا جاییکه می دانم امکان انتخاب چند نقطه خاص برای فوکوس در اون وجود نداره. آیا دوربینهای سری XXD کانن چنینی قابلیتی دارند ؟

ممنون
    اصغـرمحمـدی