صفحه 75 از 530 نخستنخست ... 25 65 71 72 73 74 75 76 77 78 79 85 125 175 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 741 تا 750 , از مجموع 5297
Like Tree106403تشکر

موضوع: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

پیش فرض پاسخ: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

نقل قول نوشته اصلی توسط babakwlp نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    این حیوان یک جانور گوشتخوار است و شکارچی مسلم است که شاید گاهی سراغ جوجه ها ی شما هم امده باشید ولی الحاق لحن قاتل بالفطره برای یک حیوان وحشی که درک و شعوری در مورد رفتار خویش ندارد به نظر من درست نیست اگر این جور حساب کنید انسان از تمام موجودات روی کره زمین قاتل بالفطره تر است ما هم گوشتخوار هستیم هم بی رحمانه برای تفریح بدون اینکه حتی به گوشت یک حیوان نیاز داشته باشیم ان را فقط برای قیافه گرفتن برای دوستانمان می کشیم (به عنوان مثال جمعیت شکارچیانی که برای رکورد شاخ اقدام به قتل عام پستانداران بزرگ ایران می کنند) مطمئن باشید که هیچ حیوانی برای تفریح اقدام به کشتن یک حیوان دیگر نمی کند ( تجربه شخصی من بعد از 10 سال برخورد نزدیک با انواع حیوانات وحش ) این حیوان که راجع به ان صحبت می کنیم فقط 20 cm طول دارد ! و اگر ازاری به حیوانات اهلی شما داشته است از روی غریزه ذاتی اش برای شکار چنین کاری کرده است ما زیستگاهههای حیوانات وحشی را تصاحب کردیم قلمور های طبیعی انها را از بین بردیم برای بدست اوردن غذا بی رحمانه با انها رقابت کردیم و در نهایت لقبهای اینچنینی هم به انها می دهیم ما هیچ حقی برای انها قائل نیستیم در حالی که همین موجود کوچک با کنترل میزان جوندگان در مزارع کشاورزی ما نقش مثبتی را برای ما انسانها ایفا می کند بیاییم کمی با طبیعت به خاطر خودمان هم که شده مهربان باشیم لااقل من فکر می کردم اینجا تاپیکی است برای عکاسی و شناساندن حیات وحش و زیباییهایشان و بالطبع کمک به حفظ و حراثت از جمعیتهای به خطر افتاده حیات وحش کشور و بطور کلی عکاسی در خدمت حفظ تنوع زیستی کشور
    با احترام
    سید بابک موسوی
    سید بزرگوار کلام شما متین و دغدغه های شما را در مورد دفاع از حقوق حیوانات و غزیزی بودن شکار توسط آنها را کاملا درک می کنم و حتی خودم از بعضی شکارهایی که سابقا انجام می دادم تا حدی پشیمانم . همین دو سه روز پیش بعد از بارش سنگین برف برای عکاسی رفته بودم فقط یک خرگوش دیدم در حالیکه 10 ، 15 سال پیش جمعیتشان زیاد بود. عکس چکاوک های کاکلی (چند پست قبلتر) در همان روز برداشته شده من با لنز 70-17 از دو متری از آنها عکس گرفتم در حالی که از گرسنگی نای حرکت نداشتند.

من به عنوان انسان بی رحم نیستم طبیعت خشن است و ما هم جزئی از این طبیعتیم.

در تابستان امسال به دلیل وفور جوندگانی مثل موش ، انواع پرندگان شکاری در ارتفاعات سبلان زیاد شده بود و من برای عکاسی رفته بودم تگرگ شدیدی در گرفت و بعد پایان بارش تگرگ، زمین مسطحی بود با صدها موش که بر اثر تگرگ تلف شده بودند و الان در زمستان هم لابد آن پرندگان شکاری بر اثر سرمای شدید و نداشتن غذا با مرگ دست و پنجه نرم می کنند.

علاوه بر این نمی دانم ادارت محیط زیست چرا در محاسبات خود اشتباه می کنند مثلا در منطقه ما (مشکین شهر) حدود دو سه سالی است که اقدام به رهاسازی حیوانات گوشتخوار مثل گرگ و روباه کرده اند که به معضلی بدل شده است و الان شما باید مثلا خرگوش ها را در خواب ببینید حتی دو سال پیش گرگها علاوه بر طعمه های متعارف خود به روستاها هجوم برده و تعدادی از افراد بومی را لت و پار نمودند که موضوع به جراید و رسانه ها کشیده شد.

اما آنگونه که وحید عزیز فرمودند بعضی حیوانات هستند که واقعا به نوعی مرض هاری و ید طولا در امر کشتن و نخوردن دارند. دهها بار دیده ام که گرگی به گله زده و دهها گوسفند را دریده و شاید فقط یکی رابرده باشد و همین حیوان دله یا سمور ، فقط خفه می کند و میرود و اصولا زیاد اهل خوردن نیست و اندازه اش بدون احتساب دم بین 30 تا 35 سانتی متر است.
    اصغـرمحمـدی

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

سلام دوستان عزیز
    خب پستهای دوستان را خوندم و فکر می کنم اشتباهی رخ داده و اینه که ما (انسانها) درک کاملی از رفتارهای حیوانات را نداریم و به همین جهت شاید دچار اشتباه در قضاوت شویم و رفتار انها را با رفتار انسانها مثل بی رحمی و ... معادل سازی می کنیم در حالی که اینگونه نیست و هیچ حیوانی از روی کینه اقدام به کشتن نمی کند .امید هست که روزی به اهمیت بالا و مهم حیوانات برسیم و مانند کشورهای دیگر به حمایت اصولی از حیات وحش بپردازیم و باور کنیم که چه بخواهیم چه نخواهیم حیات ما و این کره خاکی وابسته به تمامی جانداران است پس باید بگذاریم انها نیز زندگی کنند .

تشکر کرده
    7479

نقل قول نوشته اصلی توسط raffi نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    خب پستهای دوستان را خوندم و فکر می کنم اشتباهی رخ داده و اینه که ما (انسانها) درک کاملی از رفتارهای حیوانات را نداریم و به همین جهت شاید دچار اشتباه در قضاوت شویم و رفتار انها را با رفتار انسانها مثل بی رحمی و ... معادل سازی می کنیم در حالی که اینگونه نیست و هیچ حیوانی از روی کینه اقدام به کشتن نمی کند .امید هست که روزی به اهمیت بالا و مهم حیوانات برسیم و مانند کشورهای دیگر به حمایت اصولی از حیات وحش بپردازیم و باور کنیم که چه بخواهیم چه نخواهیم حیات ما و این کره خاکی وابسته به تمامی جانداران است پس باید بگذاریم انها نیز زندگی کنند .
    دوست عزیز سلام

درست است که ما انسانها درک درستی از رفتار حیوانات نداریم و حتی دقیقا خودمان را هم نمی شناسیم چون در این صورت بسیار از مشکلات فراروی فعلی را نداشتیم. هر چند حیوانات با کینه اقدام به کشتن نمی کنند و هرچند خالق هستی هیچ جانداری را بدون دلیل نیافریده از گرگ هار گرفته تا موش موذی و انواع حشرات همه در چرخه طبیعت سهمی و وظیفه ای دارند بالطبع حق حیات.
    اما نکته در اینجاست که مثلا یک سمور یا راسو و یا یک گرگ بلای جان و مال چندین انسان می شود، آنوقت وظیفه چیست؟ آنهم در کشوری که نه سازمانی قوی برای حمایت از حیوانات وجود دارد و نه NGO های دارای صلاحیت و امکاناتی برای جهت دهی و نظارت بر کار آنها.
    اگر فی المثل گرگی هار وارد شهری می شود و چندین نفر را زخمی می کند تکلیف چیست؟ اگر گرازی ، بوستانها و باغات عده ای دهقان و کشاورز را شخم می زند تکلیف چیست؟ در شهری که پزشکانش و مدیران بهداشت و محیط زیستش، کله سگ های هار را برای تشریح به تهران می فرستند و عده ای توسط همان سگ مشکوک به هاری دریده شده اند، شما انتظار دارید مردم خشمگین و ترسیده از هر سگی با سگ های ولگرد مهربانی کنند !!!!
    اگر خروس لاری چند صد هزاریتان توسط راسو یا سمور خفه شود ، با آن حیوان چه می کنید؟
    خانواده هایی را دیده ام که فزرندشان قربانی حمله خرس و گزار و گرگ و سگ هار شده ، آیا این خانولده ها نگرشی چون طرفدارن محیط زیست خواهند داشت؟
    اگر مثلا برای کوهنوردی به کوه رفته باشید و با حیوانی درنده مواجه شوید که به شما حمله ور شود ، آیا از خود دفاع نمی کنید؟
    این شرایط خاص است که ما را مجبور به کارهایی می کند که اصولا منطقی نیست و در صورت احتیاط بیش از حد هم مجبور به مواجهه با چنین رویدادهایی هستیم که شاید بعد از مدتی مایه تاسف و شرمندگی مان باشد در حالیکه مجبور بودیم و گزینه دیگری نداشتیم.

به امید روزی که حیوانی چه درنده و چه آرام، لانه و ماوای خود را به امید یافتن غذا در شهرهایی که ما انسانها ساخته ایم رها نکند.
    به امید روزی که در بودجه کشورمان سهمی درخور به تغذیه حیات وحش در شرایط نامناسب طبیعی در نظر گرفته شود.
    به امید روزی که حیوانات تکلیف حیوانات را مشخص کنند نه انسانها.
    به امید روزی که پوست سمور و پلنگ و خرگوش ، به لباس و کلاه و عاج فیل و دندان کوسه به زیورآلات و تسبیح بدل نشود.
    به امید روزی که خبر انقراض گونه های نادر حیات وحش را در جراید و رسانه نبینیم و نشنویم.
    اصغـرمحمـدی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

والله اصغر جان...

بنده کلا با نظر شما مخالفم!

حتی اگر گرگ یک انسان را تیکه پاره کند دلم به حال گرگ بینوا بیشتر می سوزد تا انسان دو پا!

اصغر جان چرا نمی فرمایید که این کشاورزان هستند که زیست گاه این حیوانات بی نوا را شخم می زنند و مثلا گندم می کارند ( چون کشاورز هستم عرض می کنم )

چرا توجه ندارید که ما هستیم که در وطن این موجودات شهر ساخته ایم؟

چرا وقتی ما متجاوز هستم قاتل هستیم باید گردن این موجودات که فقط جرمشان زندگی کردن است بیاندازیم؟

چرا وقتی ما بدون اجازه در محل زیست آنها وارد می شویم کسی نیست گردن و گلوی ما را پاره کند؟

چون آنها قدرت ندارند؟چون توان ندارند؟چون مظلوم هستند و می توانیم ظلم کنیم؟

اصغر جان ما متجاوز هستم.

یک نگاهی به طبیعت دور براتان ( اگر باقی مانده باشد ) بیاندازید!نوک قله اورست هم پوست چی توز پیدا می شود!!!

وقتی شکارچی نا جوان مرد به هر دلیل یک موجود را شکار می کند.چرا نباید گرگ شکم اش را پاره نکند!

سیاست گذاری کلان یک جنبه است.

یک جنبه هم منقرض شدن شیر و پلنگ و یوز و ببر ..... است

چرا نباید یک موجود با قدرت مثل ببر!!! دیگر وجود نداشته باشد؟به جز وحشی گری و درنده خویی و رذالت انسان؟

چرا یوز فلک زده باید با اتومبیل له شود؟اصلا چرا باید این انسان در محیط زندگی آن موجود داخل شود و جاده بکشد؟

همه از خوی درنده و انحصار طلب انسان ناشی می شود.

وحشی ترین حیوان دنیا همین انسان های دو پا هستند.

در کل با فرمایش شما به هر طریق مخالم.چرا که ما تجاوز کرده ایم و اگر گرگ گلوی ما را پاره کند حق با اوست

خروس لاری که جای خود دارد!!!!
    Amir Mohebi، Minoosepehr، sprants و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    250

نقل قول نوشته اصلی توسط canon1356 نمایش پست ها
    سید بزرگوار کلام شما متین و دغدغه های شما را در مورد دفاع از حقوق حیوانات و غزیزی بودن شکار توسط آنها را کاملا درک می کنم و حتی خودم از بعضی شکارهایی که سابقا انجام می دادم تا حدی پشیمانم . همین دو سه روز پیش بعد از بارش سنگین برف برای عکاسی رفته بودم فقط یک خرگوش دیدم در حالیکه 10 ، 15 سال پیش جمعیتشان زیاد بود. عکس چکاوک های کاکلی (چند پست قبلتر) در همان روز برداشته شده من با لنز 70-17 از دو متری از آنها عکس گرفتم در حالی که از گرسنگی نای حرکت نداشتند.

در تابستان امسال به دلیل وفور جوندگانی مثل موش ، انواع پرندگان شکاری در ارتفاعات سبلان زیاد شده بود و من برای عکاسی رفته بودم تگرگ شدیدی در گرفت و بعد پایان بارش تگرگ، زمین مسطحی بود با صدها موش که بر اثر تگرگ تلف شده بودند و الان در زمستان هم لابد آن پرندگان شکاری بر اثر سرمای شدید و نداشتن غذا با مرگ دست و پنجه نرم می کنند.

علاوه بر این نمی دانم ادارت محیط زیست چرا در محاسبات خود اشتباه می کنند مثلا در منطقه ما (مشکین شهر) حدود دو سه سالی است که اقدام به رهاسازی حیوانات گوشتخوار مثل گرگ و روباه کرده اند که به معضلی بدل شده است و الان شما باید مثلا خرگوش ها را در خواب ببینید حتی دو سال پیش گرگها علاوه بر طعمه های متعارف خود به روستاها هجوم برده و تعدادی از افراد بومی را لت و پار نمودند که موضوع به جراید و رسانه ها کشیده شد.

اما آنگونه که وحید عزیز فرمودند بعضی حیوانات هستند که واقعا به نوعی مرض هاری و ید طولا در امر کشتن و نخوردن دارند. دهها بار دیده ام که گرگی به گله زده و دهها گوسفند را دریده و شاید فقط یکی رابرده باشد و همین حیوان دله یا سمور ، فقط خفه می کند و میرود و اصولا زیاد اهل خوردن نیست و اندازه اش بدون احتساب دم بین 30 تا 35 سانتی متر است.

سلام دوباره خدمت شما دوست عزیز

ابتدا بک سری توضیح بدهم در زمینه فعالیت سازمان محیط زیست در این زمینه من در حدود 10-12 سالی است که به صورتهای مختلف این سازمان همکاری می کرده ام و می کنم هرگز ندیده ام که در هیچ کجای کشور انها اقدام به رها سازی سگ سانانی مثل روباه یا گرگ کنند ! اگر دلیل مستندی دارید لینک خبر را از یک منبع موثق قابل استناد ابنجا بگذارید تا ببینیم ما قوانین بسیار خوبی در این زمینه داریم که کمک فراوانی به کسانی که گرگ به گله انها حمله می کند یا گراز به مزرعه انها اسیب می رساند می کند در بخش محیط طبیعی سازمان بخشی داریم که به گزارشات مردمی در این زمینه می پردازد انها کارشناس این بخش را برای براورد میزان خسارت به منطقه می فرستند و پس از اعلام گزارش به واحر مربوطه تامین اعتبار شده و پولی به انها پرداخت می شود . اما در زمینه خلق و خویی که از گرگ گفتید بطور کل سگ سانانی مثل گرگ و روباه در زمانی که به فاصله مناسب از شکارشان می رسند و در زمانی که امکان رسیدن به طعمه های زیادی دارند تا جایی که توان دارند اقدام به شکار حیوانات می کنند که این برای استفاده صحیح از زمان به دست امده فقط شامل از پای در اوردن حیوان است البته انها این کار را بی دلیل انجام نمی دهند در طبیعت امکان شکار موفق یک به صد است که البته بستگی به منطقه دارد یعنی هر بار که یک دسته گرگ به یک گله قوچ و میش اهلی یا وحشی حمله می کنند همیشه موفق نیستند و از هر 100 بار شاید یکبار موفق شوند گرگ ها این موضوع را بخوبی می دانند اگر در طبیعت باشد لاشه های بدست امده سریعا در مناطقی که سردتر است و سایه است و امکان مخفی کردن ان وجود دارد برده شده و دفن می شوند تا گله گرگها در امنیت کامل به ان دسترسی داشته باشد و طی یک مدت طولانی تری مصرف شود خوب وقتی گرگها به گله گوسفندان اهلی هم حمله می کنند همین رفتار را دارند یعنی تا حد امکان اقدام به از پای در اوردن شکارشان در زمان بدست امده می کنند که این اصلا عجیب نیست و این رفتار از نظر گرگها کاملا منطقی است ولی فرصتی برای بردن طعمه ها پیدا نمی کنند چون چوپان وسگها سر می رسند الیته این سیاست گرگها همیشه هم بی نتیجه نیست چون چوپان می بیند که حیوانات حرام شده اند از گوشت انها استفاده نمی کند و در حاشیه روستا لاشه ها رها می شود و با دفن می شود و به خاطر حس بویایی قوی سگ سانان لاشه سریعا کشف شده و انها به هدف خود می رسند پس بنابر این فقط یک استراتژی است برای بقا نه یک عمل بی رحمانه این را مقایسه کنید با رفتار ما انسانها . خواهش می کنم مواردی که از حمله گرگها یا خرسها به انسانها بوده و موجب مرگ انها شده در این تاپیک به صورت مستند ذکر کنید مطمئن باشید این موارد به تعداد انگشتان دست در سطح کشور هم نمی رسد در مناطقی مانند پارک ملی تندوره محیط بانهای بی سلاح زبادی داریم که بارها در طول شب با روز با گله گرگها یا پلنگ برخورد می کنند اگر این حیوانات به چشم طعمه به انها نگاه می کردند تا حالا بارها تمام 30-20 نفر محیط بان پارک را خورده بودند بروید از یکی از بیمارستانهای محل زندگیتان سوال کنید ببینید چند نفر در اثر حمله گرگ یا خرس و یا پلنگ به انجا اوردند به نظر من امن ترین مناطق کشور همین مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان هستند امار میزان مرگ و میر ناشی از زنبور زدگی که منجر به حساسیت می شود از امار مرگهای ناشی از سگ سانان و یا گربه سانان وحشی به مراتب بیشتر است میزان خطری که در حین رانندگی شما را تهدید می کند بسیار بیشتر است . من به دنبال عکاسی از این گرگها این ور اون کشور رفته ام کاشکی یکیشون برمی گشت اجازه کادر بندی به ما می داد :::big grin::: گرگها نیز مثل ما انسانها محاسبه میزان خطر ممکن را می کنند پس مطمئن باشید زمانی ریسک حمله به گله یه ابادی را می پذیرند که چاره دیگری برای بقا خودشان نداشته باشند
    با احترام
    سید بابک موسوی
    Arash، Amir Mohebi، bfarahanchi و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    250

سلام
    این مقاله ویکیپدیا است در مورد راسو همانطور که می بینید فقط در موارد نادر طول این حیوان به 23 سانتیمتر می رسد

http://en.wikipedia.org/wiki/Least_Weasel

با احترام
    سید بابک موسوی
    Kaveh Ghobadi، A. Mohammadi، raffi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7479

کاوه جان شما از منظری به قضیه نگاه می کنید و من هم از منظری دیگر و هر کدام نظر خاص خودمان را داریم.

من سطر به سطر پست شما را خواندم ولی جان برادر تکلیف چیست ؟ می فرمائید ما انسانها حق حیات نداریم. با این روند افسار گسیخته جمعیت و زیاده خواهی بشر جا برای سایر جانداران تنگ شده ، قبول ، ولی انسان است دیگر و زیاده طلبی جزء ذات اوست. مشکل در روش زندگی ما انسانهاست که بعضا جبری است و نمی شود کاری کرد

هر چند با این نظر شما که درنده خوترین موجودات را انسان می پندارید تا حدی موافق باشم ولی این انسان به اصطلاح دره خوی و متجاوز روی دیگری هم می تواند داشته باشد تا در سایه عقل و منطق نسبی خود تعادلی بین نیازهای خود و حق حیات سایر جانداران ایجاد کند ولی نمی خواهد

متاسفانه یا خوشبختانه همین انسان ( که نصف بیشترش حیوان و الباقی انسان است) با قدرت خدا اشرف مخلوقات و صاحب زبان و شعور است که سایر حیوانات حداقل فاقد قدرت شعور و حسابگری هستند.حال بماند که اول حیوانات بودند و سپس انسان خلق شد و متاسفانه اینک این انسان ذی شعور است که قدرت را در دست دارد .

اگر تعدادی از این انسانهای سر تا پا گناه و متجاوز به حقوق دیگران ، خبطی می کنند به پای همه نمی نویسند و تعمیم نمی دهند. بسیاری هستند گه گیاهخوارند و از خوردن گوشت حیوانات اکراه دارند ولی بعضی دیگر به کله پاچه که سهل است به موش و سوسمار و گربه و نهنگ هم رحم نمی کنند و حتی در تعالیم مذهبی هم خوردن گوشت بعضی حیوانات مباح است و بعضا توصیه شده شده است.

آنچه از سطور تاریخ بر می آید این است که هر چه بر شعور انسان افزوده شده از توحشش کم شده. اجداد ما در هزاران سال پیش گوشت هر حیوانی که شکار می کردند و خام خام می خوردند چون آتشی نبود ولی اکنون به مدد تکنولوژی و پیشرفت و طبع ظریف انسانی از این کارها کمتر دیده می شود.

تفاوت فردی انسانها در همین است مثلا از نظر فکری شما طرفدار حمایت از حقوق حیوانات هستید و مدعی این امر که ما نسانها عرصه را بر آنها تنگ کرده ایم و مثلا من طبیعت گرایانه تر و خشن تر به قضیه می نگرم . ولی در عمل چه می کنیم؟
    اصولا ما انسانها موجوداتی دارای تضادهای بنیادین هستیم و بسته به شرایط عملکردمان متفاوت است و صدها شخصیت داریم.

هیچ کس حتی شما نمی تواند ادعا کند که مورچه ای را له نکرده و یا گنجشکی را نکشته و یا به سگی سنگ نزده .

آیا این امکان وجود دارد که از فردا دور گوشت مرغ و گوسفند و بوقلمون خط بکشیم و برای گردش و شکار بیرون نرویم سوار ماشین نشویم چون ممکنه حیوانی را زیر بگیریم کشاورزی را موقوف کنیم؟ و .... ؟

هرچند دلسوزانه به قضیه می نگرید ولی اگر زیاد شاعرانه و رمانتیک و ایده آلیستی به قضیه بنگریم ، باید به خاطر این حیوانات که مدتهاست از دست ما انسانها در عذابند ، به صورت دسته جمعی و برای رضای حیوانات ، خودکشی کنیم تا زمین از وجودمان پاک و پاکیزه شود تا خون حیوانی نریزد .

و یا باید مدیریت کره زمین را به شیر سلطان جنگل بسپاریم تا مثل کارتونهای زمان بچگی مان سرنوشت هستی را در غیاب انسان دوپای مزاحم رقم بزنند.

شاید صحنه بازی شیر با بچه آهو را دیده باشید که آخرش طعمه شیر می شود، اینجا مقصر کیست؟ قوی مقصر است ؟ یا شاید غریزی و از روی نیاز است؟ اینجا شیر حق دارد برای زنده ماندش ،آهویی را شکار کند ؟ اصلا چه کسی گفته شیرها وارد قلمرو آهوها بشوند؟ چون شعور ندارد هر کاری می تواند بکند. اصلا چرا حیوانات عقل ندارند ؟ چه کسی آنها را از داشتن عقل محروم کرده ؟ انسانها آنها را از داشتن شعور محروم کرده اند؟

به قولی همه راهها به ماورا الطبیعه ختم می شود و حتما حکمتی در کار است و چون حیوانات شعور ندارند سوال و جوابی در آخرت ندارند ولی من و شما به عنوان انسان باید جواب پس بدهیم .

این ذات طبیعت است ما انسانها هم نوعی حیوان ناطق عاقل هستیم که ظلم و تجاوز می کنیم مثل شیر و ببر . فقط دامنه نیازهایمان وسیعتر است و انحصار طلبیم و حتی به همنوعمان هم رحم نمی کنیم .

کاوه جان مرا به دوران نوجوانی بردید یاد کتابی افتادم که عنوانش خاطرم نیست که در آن حیوانات علیه انسانها شوریدند و قانون نوشتند که اصل اولش این بود :

هر چه دوپاست دشمن ماست

تغییر ذائقه و سبک زندگی بشر ، کار من و شما نیست و طبق معمول با احساس همدری و گفتن ای کاش .... و امیدوارم ... تمام می شود ./

و این بحث بیش از آنکه پایه منطقی داشته باشد جنبه احساسی و فلسفی دارد و به تفاوت نگرش ها از فلسفه حیات بر می گردد و شاید بهتر باشد از دیدن تصاویر حیات وحش و خواندن تجربیات اساتید بهره مند شویم و این بحث را پایان دهیم ./

با احترام و پوزش از دوستان به خاطر اطاله کلام و انحراف از بحث اصلی
    اصغـرمحمـدی

تشکر کرده
    7479

جناب آقای موسوی سلام

من عکس این حیوانی که مد نظرم هست را در اسرع وقت می گذارم تا دقیقا نام فارسی آن مشخص شود ولی مطمئنم بزکتر از اندزه ای بود که می فرمائید در زبان ترکی این حیوان دله خوانده می شود و به عکس ارسالی آقای بهرنگ بسیار شبیه است و رنگش تیره تر است.

اما در مورد رهاسازی سگ سانان:

همسایه ما و یکی از دوستان صمیمی من کارمند اداره محیط زیست شهرمان است حدود 7 ، 8 سال پیش به رهاسازی نوعی گرگ (گرگ قفقازی) در منطقه شیروان دره در 30 کیلومتری مشکین شهر اقدام شده است من با دوربین شکاری این گرکها را دیده ام که چیزی شبیه پلاک به گوششان وصل شده بود و از گرگهای بومی منطقه بزرگتر بودند.

در مورد حمله گرگها :
    در مرداد 1384 گرگها به روستاهای قره قیه ، فخرآباد ، ارجق ، نقدی علیا و میرعلیلو در منطقه مشکین شرقی (لاهرود ) حمله کرده و چند نفر ار زخمی کردند که یک پیرزن در اثر جراحات وارده در روستای فخرآباد فوت نمود . من در آن منطقه معلم بودم و در ورستای قره قیه نعش گرگی که توسط اهالی در خانه یکی از روستائیان اهل قره قیه کشته شده بود با چشم خود دیدم .

عین خبر :

کد:
    http://www.hamshahrionline.ir/hamnews/1384/840501/news/_havad.htm
    گرگ هاي گرسنه ۲۳ روستايي را در مشكين شهر زخمي كردند
    گرگ هاي حمله كننده به روستاهاي مشكين شهر مشكوك به هاري هستند
    پليس: حمله چند گرگ گرسنه به شش روستاي شهرستان مشكين شهر منجر به مجروحيت ۲۱ تن از اهالي شد.
    به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، ساعت ۲۱ و ۹ دقيقه ديشب ماموران انتظامي پاسگاه لاهرود از طريق مركز فوريت هاي پليسي ۱۱۰ اردبيل دريافتند كه چند گرگ گرسنه به روستاهاي ميرعليلو، فخرآباد، لحاق، ارجق، انار و علي آباد واقع در شهرستان مشكين شهر حمله كرده و پس از زخمي كردن اهالي گريخته اند.
    بلافاصله اكيپي از ماموران انتظامي به روستاهاي فوق اعزام شدند و مجروحان را كه ۲۱ تن بودند به بيمارستان هاي مشكين شهر و اردبيل منتقل و با ايجاد موانع از ورود گرگ ها به داخل شهر ممانعت كردند.با اين كه چندين گروه از ماموران پليس در شهر و روستاهاي اطراف براي ياري رساندن به مردم مستقر هستند اما تا صبح ديروز ردي از گرگ ها مشاهده نشده است.
    گفتني است، حال چندين نفر از مجروحان اين حادثه وخيم اعلام شده است.
    آمار مجروحان به ۲۳ تن رسيد
    رئيس مركز اطلاع رساني استان اردبيل ضمن اعلام افزايش آمار مجروحان اين حادثه به ۲۳ تن گفت: هم اكنون كليه اقدامات حفاظتي در روستاها و شهرستان مشكين شهر توسط نيروهاي پليس انجام شده است.
    شهباززاده رئيس مركز اطلاع رساني استان اردبيل در يك گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما درمورد حادثه حمله گرگ ها به چند روستاي مشكين شهر گفت: ساعت ۲۱ و ۹ دقيقه چهارشنبه شب در حالي كه مردان چندروستا در شمال شرقي مشكين شهر در باغات و زمين هاي خود مشغول كاركشاورزي و باغداري بودند و زنان و فرزندان آنان در منزل تنها به سر مي بردند چندين گرگ گرسنه به روستاها حمله كردند.
    او افزود: گرگها پس از وارد شدن به طويله و خانه روستاييان قصد ربودن بچه ها را داشتند كه مادران آنان براي نجات جان فرزندانشان با گرگ ها درگير شده و در نتيجه ۲۳ نفر كه ۱۱ تن از آنان زن و عمده بقيه كودكان زير ۱۰ سال بودند مجروح و به بيمارستان منتقل شدند.
    رئيس مركز اطلاع رساني استان اردبيل درمورد آمار تلفات انساني اين حادثه در هر روستا گفت: درروستاي فخرآباد ۶ تن، روستاي ميرعليلو ۴ تن، روستاي ارجق ۲ تن، روستاي انار ۲ تن، لحاق ۲ تن و روستاي علي آباد نيز ۲ تن مجروح شدند و از اين تعداد حال سه نفر وخيم اعلام شده كه تحت عمل جراحي قرار گرفته و هم اكنون در بخش مراقبت هاي ويژه بستري هستند.او درمورد اقدامات نيروي انتظامي در مواجهه با اين حادثه اظهار داشت: با كسب اين خبر از طريق مركز فوريت هاي پليسي ۱۱۰ مشكين شهر، اكيپي از ماموران انتظامي لاهرود به دليل نزديك بودن به روستاهاي فوق، بلافاصله به منطقه اعزام شدند و براي فرار گرگ ها و جلوگيري از افزايش تلفات شروع به تيراندازي هوايي كردند.رئيس مركز اطلاع رساني اردبيل در توضيح اين مطلب گفت: ماموران ما پس از رسيدن محل از آنجا كه روستاييان در حال درگيري با گرگها بودند نتوانستند گرگ ها را مورد هدف قرار دهند.
    بنابراين براي آنكه جان كسي به مخاطره نيفتد با شليك هوايي گرگها را فراري دادند.
    او اظهار داشت: همچنين چندين اكيپ انتظامي مسلح نيز در مناطق نزديك شهر مستقر گرديد تا از ورود احتمالي گرگ ها به داخل شهر جلوگيري كنند.
    شهباززاده همچنين از تعقيب گرگها توسط نيروهاي پليس خبر داد و گفت: از زمان وقوع حادثه ماموران ما به تعقيب گرگها پرداختند.رئيس مركز اطلاع رساني در پايان اين گفتگو خاطرنشان كرد: نيروها هنوز در روستاها مستقرند و كليه اقدامات حفاظتي انجام واز طريق بلندگو هشدارهاي لازم به روستاييان اعلام شده است.
    به گفته معاون بيمارستان وليعصر (عج) شهرستان مشكين شهر مقامات بهداشتي استان به سرعت در حال بررسي اين مساله هستند كه آيا گرگهايي كه ۲۳ نفر از روستاييان را مجروح كرده اند هار هستند يا خير؟ ستار آقايي، معاون بيمارستان وليعصر (عج) مشكين شهر در استان اردبيل گفت: مقامات بهداشتي از ساعات اوليه دريافت خبر اكيپي از كارشناسان را به محل اعزام كردند تا وضعيت را مورد بررسي قرار دهند.او افزود: اين در حالي است كه كادر پزشكي ما به سرعت در حال انجام مراقبت هاي لازم و ارائه امدادهاي پزشكي به آسيب ديدگانند. آقايي گفت: گرگهاي گرسنه كه داراي جثه بزرگي بودند مشكوك به هاري هستند. هرچند اين مساله در حال بررسي است. معاون بيمارستان وليعصر مشكين شهر افزود: ۱۷ نفر از مصدومان در اين بيمارستان بستري هستند و ۶ نفر به اردبيل اعزام شده اند.
    او در پايان اظهار داشت: هيچ يك از مصدومان تاكنون مرخص نشده اند و همه تحت مراقبت هاي ويژه قرار دارند.
    در مورد حمله خرس :

دوسال پیش یک خرس به دوبرادر که در حال تفریح در ییلاقات آبگرم شابیل (نزدیک شیروان دره) بودند حمله نموده یکی را کشته دیگری را مجروح نموده بود این جوان اهل شهر لاهرود بود.
    حدود ده سال قبل خرسی ، زنی از اهالی روستای بنه لر را از پای درآورده بود جنازه این زن توسط عموی بنده که مامور نیروی انتظامی بود و همکارانش پیدا شد.
    http://www.magiran.com/npview.asp?ID=1022430

در مورد حمله و غارت گزارها و خوکها هم گزارشات فراوان است که حتی با پافشاری و تجمع اهالی در سال گذشته در جلوی فرمانداری حق تیر به شکارچیان و مسئولین پایگاههای روستاها داده شد.

اخبار بعضی از این حوادث حتی در اینترنت موجود است می توانید تحقیق کنید.
    ویرایش توسط A. Mohammadi : Saturday 10 January 2009 در ساعت 00:52 دلیل: افزودن لینک
    اصغـرمحمـدی

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

جناب آقای موسوی سلام

من عکس این حیوانی که مد نظرم هست را در اسرع وقت می گذارم تا دقیقا نام فارسی آن مشخص شود ولی مطمئنم بزکتر از اندزه ای بود که می فرمائید در زبان ترکی این حیوان دله خوانده می شود و به عکس ارسالی آقای بهرنگ بسیار شبیه است و رنگش تیره تر است.

اما در مورد رهاسازی سگ سانان:

همسایه ما و یکی از دوستان صمیمی من کارمند اداره محیط زیست شهرمان است حدود 7 ، 8 سال پیش به رهاسازی نوعی گرگ (گرگ قفقازی) در منطقه شیروان دره در 30 کیلومتری مشکین شهر اقدام شده است من با دوربین شکاری این گرکها را دیده ام که چیزی شبیه پلاک به گوششان وصل شده بود و از گرگهای بومی منطقه بزرگتر بودند.

در مورد حمله گرگها :
    در مرداد 1384 گرگها به روستاهای قره قیه ، فخرآباد ، ارجق ، نقدی علیا و میرعلیلو در منطقه مشکین شرقی (لاهرود ) حمله کرده و چند نفر ار زخمی کردند که یک پیرزن در اثر جراحات وارده در روستای فخرآباد فوت نمود . من در آن منطقه معلم بودم و در ورستای قره قیه نعش گرگی که توسط اهالی در خانه یکی از روستائیان اهل قره قیه کشته شده بود با چشم خود دیدم .

عین خبر :

کد:
    http://www.hamshahrionline.ir/hamnews/1384/840501/news/_havad.htm

در مورد حمله خرس :

دوسال پیش یک خرس به دوبرادر که در حال تفریح در ییلاقات آبگرم شابیل (نزدیک شیروان دره) بودند حمله نموده یکی را کشته دیگری را مجروح نموده بود این جوان اهل شهر لاهرود بود.
    حدود ده سال قبل خرسی ، زنی از اهالی روستای بنه لر را از پای درآورده بود جنازه این زن توسط عموی بنده که مامور نیروی انتظامی بود و همکارانش پیدا شد.
    http://www.magiran.com/npview.asp?ID=1022430

در مورد حمله و غارت گزارها و خوکها هم گزارشات فراوان است که حتی با پافشاری و تجمع اهالی در سال گذشته در جلوی فرمانداری حق تیر به شکارچیان و مسئولین پایگاههای روستاها داده شد.

اخبار بعضی از این حوادث حتی در اینترنت موجود است می توانید تحقیق کنید.

پس حالا که اینطوریه تنها و بهترین راه اینه که بریم با تفنگامون هرچی گرگ و خرس و گراز و موش و .. بکشیم
    Kaveh Ghobadi و smn تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

اصولا برای بنده یک سوال است!؟

وقتی ماشالله این همه گوشت جور وا جور در این بازار ها فراوان وجود دارد دیگر چه نیازی است کسی به شکار برود و این عادت قرون وسطایی را برقرار کند؟

حالا گیریم گرگ حمله کرد زدیم پدرش را هم در آوردیم؟

دیگر قوچ چه؟آن هم خروس لاری مان را می خورد؟

هیچ وقت هیچ شکارچی نمی تواند و توانسته به این سوال جواب دهد!بنده از پدربزرگم که اتفاقا از شکارچیان خوب و مشهور هم بود بارها این پرسش را داشتم و هیچ وقت هیچ جوابی نداشت.خدا رحمت اش کند....

لابد آن هم برای مبارزه و جلوگیری و ضد حمله و پاتک است

ای بابا....
    Arash، Minoosepehr، ashkan.ojaghi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 75 از 530 نخستنخست ... 25 65 71 72 73 74 75 76 77 78 79 85 125 175 ... آخرینآخرین