صفحه 78 از 530 نخستنخست ... 28 68 74 75 76 77 78 79 80 81 82 88 128 178 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 771 تا 780 , از مجموع 5297
Like Tree106403تشکر

موضوع: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

كاربر همراه farhad81 آواتار ها
    تشکر کرده
    1272

پیش فرض پاسخ: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    جناب قبادی
    من مغالطه میکنم یا شما

مثل اینکه شما هنوز در بحثی که با جناب محمدی داشته اید مانده اید و متوجه نشدید منظور من چه بود
    بحث من روی تعداد گرگ و دریدن آنها و غیره نبود

بحث من این بود که هر انسان عاقلی در موقع دفاع از خود , این کار را خواهد کرد . چه شما خوشتان بیاید و چه شما خوشتان نیاید
    چه آنرا خوب بدانید و چه بد
    خود شما نیز اگر در طبیعت ( نه در طبیعت وحش بلکه در اطراف همین شهر خودتان ) گیر یک گرگ یا سگ بیافتید , همین کار را خواهید کرد. البته اینکه خیلی دلتان میخواهد خورده شوید این دیگر بحثی جدا است

و گفتم که آن روستایی در این مورد تقصیری ندارد .

این وظیفه نهادهای حفاظت از حیات وحش است

که بتواند به کنترل مناطق محافظت شده بپردازد
    دیده بانی به خوبی انجام شود
    در هر روستا یا نزدیک آن افرادی آموزش دیده باشند تا به محض گزارش در صحنه حاضر باشند
    نه اینکه بعد از اینکه روستائیان خودشان اقدام کردند تازه بعد از یک روز برسند سر محل
    مناطق محافظت شده دارای حصار باشند ( حتما میدانید که در برخی از پارک های آفریقا حصارهایی دارای برق ضعیف شده کشیده شده تا حیوانات حتی به آن حصارها هم نزدیک نشوند. البته چنین اقداماتی نیاز به کار کارشناسی دارد )
    اگر هم به قول شما حفاظت از یک منطقه نیاز به اضطرار داشت و اگر باید منطقه ای تخلیه شود , این کار نیاز به بستر سازی مناسب دارد . همینطور نمی توان کسی را که مدتها است در آنجا ساکن بوده مثلا با الفاظی که شما بیان نمودید از آنجا راند
    اگر نیاز است شروع به کوچاندن گونه ها کنند تا از آسیب در امان باشند

منتها این تدابیر به کار برده نمیشود یا اگر میشود بسیار ضعیف و سطحی است و آن وقت از این طرف انتظار ها هزار برابر است

گفتم که شما فقط از یک طرف به قضیه مینگرید و از آن طرف بام افتاده اید
    دوستتان دیگر هم که ماشاالله خوشمزه شده اند و تکه میپرانند

در مورد شکار هم عرض کردم . به صورت قانونی با مجوز و وقتی تعداد یک گونه رو به فزونی است و بیم این میرود که برای یک گونه جانوری یا گیاهی دیگر خطر آفرین باشد , شکار را نه بد میدانم نه ضربه به طبیعت و در تمام دنیا هم انجام میشود و باز چه شما خوشتان بیاید و چه خوشتان نیاید این کار انجام خواهد شد

مثل اینکه امروزه خود را عاشق سینه چاک طبیعت جا زدن , آبروی بیشتری میاورد

شما و من همین که همت کنیم و آشغال پفک نمکی اشی مشی را در سطح زمین رها نکنیم خودش کلی به حیات وحش کمک کرده
    وگرنه بعد از اینکه شاممان را خوردیم زیاد میشود از این سخنرانی ها کرد و حرف های قشنگ زد

بحث تقابل انسان با طبیعت مساله ای است دو طرفه
    همانگونه که توجه نکردن به طبیعت اطراف میتواند خطر آفرین باشد
    توجه نکردن به عامل انسانی نیز خطراتی به مراتب بزرگتر دارد و شما از این نکته غافلید

سلام خدمت شما دوست عزیز
    حیف است به خدا تاپیک به این خوبی محلی شود برای بحث کردن در مورد مسائل این چنینی.
    فقط یک نکته در صحبتهای شما بود که باعث شد من یک جواب کوتاه به شما بدهم.
    در هیچ جای دنیا گونه های در معرض خطر را از محل زندگی کوچ نمیدهند چون اگر حیوان قادر بود در محل دیگری زندگی کند مطمئن باشید این کار را میکرد .
    فرق انسان و حیوان هم در این است ما نمیتونیم حیوانی که قدمتش از انسان هم بیشتر است را از محل زندگیش دور کنیم یا بکوچانیم . اما انسان دارای عقل و هوش میتواند کاری کند که حیوانات به او آسیب نرسانند.
    چرا انسانها دور مزارع خود دیوار نکشند یا مرغداری های خود را از دست مثلا راسو حفظ نکنند. حیوانات عقل ندارند و دارای غریزه هستند نمیتوان به حیوان فهماند که وقتی رفتی داخل مرغداری یک مرغ بگیر ببر همه را از بین نبر اما میشود کاری کرد که راسو اصلا امکان وارد شدن به مرغداری را نداشته باشد( راسو و مرغ جهت مثال است).
    شما نکات خیلی استثنایی را مثال زدید . در کشورهای اروپایی کانادا و آمریکا و در خیلی از همین کشورهای آسیایی فقیر نشین انسان و حیوان با هم زندگی میکنند.
    آمار حمله خرس در کانادا چقدر هست ؟ این در حالی هست که شما در بالکن خانه نشستید و خرس را میبینید که در بیرون خانه شما پرسه میزند .آیا حیوانات کانادا دارای عقل شعور هستند؟ نه . خود مردم روستاییها کاری کردند که این حیوان حتی فکر وارد شدن به خانه را هم نکند.
    البته این را هم قبول دارم که سازمان محیط زیست ما بسیار ضعیف است . اما فعلا که چاره ای نیست پس خودمان باید از خودمان محافظت کنیم البته نه با خشونت بلکه با عقلی که خداوند به ما داده .
    امیدوارم که این آخرین بحث در این تاپیک باشه و تاپیک به روال عادی برگرده.
    از همه دوستان ممنون
    Arash، bfarahanchi، infinity و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد رضوی

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

دوست من جناب فرشاد 81
    مقصود من از کوچ دادن این نبود که حیوانات را از یک اقیلم به اقلیم دیگر کوچانده شوند ( هر چند که این مورد در مورد بسیاری از حیوانات در دنیا انجام شده . فیل های هندی و آفریقایی نمونه های بارز آن هستند . اگر خواستید نمونه های دیگر را هم معرفی کنم )

مقصود من هدایت کردن به مقداری بود که از محدوده رفت و آمد انسانها دور شوند . نه اینکه مثلا از شمال کشور آنها را بکشانند جنوب کشور و شرایط آب و هوایی آنها را تغییر دهند

این کوچاندن هم باید همراه با مهار باشد . نه اینکه امروز آنها را جایجا کنند و فردا رهایشان کنند و دوباره همان آش و همان کاسه
    در مورد پارک هایی که در سرتاسر مناطق محافظت شده آفریقایی وجود دارد و دور تا دور آنها را حصار با جریان ضعیف برق کشیده اند , حیوانات به یک دفتار درونی رسیده اند و دیگر حتی با وجود برداشتن حصار , از آن منطقه عبور نمیکنند

البته همانگونه که گفتم این کارها برای هر اقلیمی و برای هر گونه ای نیاز به کار کارشناسی دارد
    منظورم این است که راه کارهای موثر وجود دارد و برخلاف کاوه قبادی عزیز من معتقدم همه چیز بر گردن انسان ها معمولی نیست. در این زمینه کار کارشناسی و مسئولیت پذیری نیز کم است و تنها راه حل زدن و بیرون کردن آن روستایی نیست

منتها چون بحث شما قبل از حرف من راجع به راسو و سمور و خروس لاری بود , و مثل اینکه دوستان به دهانشان مزه کرده بود , به همین جهت دومرتبه حرف به آن سمت کشیده شد

شما میگوئید این کار را خودمان انجام دهیم( یعنی به محیط زیست و اداره های حمایت از حیات وحش کاری نداشته باشیم )
    حرف من این است که محال است فرشاد جان

من و شما این جا داخل شهریم . خیلی راحت میتونیم در این مورد حرف بزنیم و نظریه هم بدیم. بله من هم میگم گرگ را نکشید . سمور را نکشید . از من است مورچه را هم نکشید
    اما کسانی که کنار همین مناطق حیات وحش هستند نمیتوانند ( یعنی نه از خودشان میتوانند محافظت کنند نه از حیوانات و وقتی هم برخوردی صورت بگیرد مشخص است نتیجه چه میشود)

به همین دلیل معتقدم تا راه کارهای سازمان های مختلف , ضعیف و فاقد پشتوانه اجرایی است , چنین حمایتی از محالات است . یعنی نشدنی است .
    گروهی هم مثل اکثر دوستان اینجا فقط فکر میکنند حمایت از حیات وحش باید با نابودی انسان صورت بگیرد. یعنی حالا که مثلا فلان گونه در معرض خطر است راه کارش این است که آدم ها را از آن منطقه بزنند و بیرون کنند و بکشند و فحش بهشان بدهند

مگر نمیگید در کانادا مردم خرس را از پنجره میبینند
    خب چرا دولت کاناد مردم را نمیزند و از آن مناطق دور نمیکند
    بیشتر دوست دارم کاوه قبادی عزیز که علاقه به بیرون کردن مردم از کره زمین دارد , جواب دهد

جواب کاملا مشخص است
    سازمان ها به قدری قدرتمند عمل کردند که هم آموزش به خوبی داده میشه
    هم در محیط زیست حیوانات به خاطر کنترل خوب جمعیتشان ( قابل توجه کسانی که میگن هیچ حیوانی را نباید کشت ) و نیز کار کارشناسی ای که در قبال سایر گونه ها صورت گرفته , زندگی به صورت مسالمت آمیز صورت گرفته

مطمئن باشبد این مساله ربطی به مردم آنجا ندارد. همین کانادا وقتی توسط انسانها کم کم کشف میشد . بسیاری از مناطق حیات وحشش از بین رفت و بسیاری از جنگل های آن نابود شد . منظورم این است که مردم آن منطقه هم از اول چنین خصلتی نداشتند که دوستدار محیط زیست باشند . با آموزش با حمایت با ایجاد راه کارهای مناسب به آن شرایط رسیده

مطمئنا اگر فقط میخواستند مردم را بزنند و ار آنجا دور کنند هیچ چیز درست نمیشد

====

بنابراین بتر است یک طرفه به قضیه نگاه نکنیم و برای حفظ محیط و حیات وحش از آن طرف بام نیافتیم و فتوی صادر نکنیم که اگر فلانن شخص بمیرد و دریده شود خونش مباح است
    arash_a، Saeed.gh.sh، Nasrin2 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

نقل قول نوشته اصلی توسط canon1356 نمایش پست ها
    در مورد حمله خرس :

دوسال پیش یک خرس به دوبرادر که در حال تفریح در ییلاقات آبگرم شابیل (نزدیک شیروان دره) بودند حمله نموده یکی را کشته دیگری را مجروح نموده بود این جوان اهل شهر لاهرود بود.
    حدود ده سال قبل خرسی ، زنی از اهالی روستای بنه لر را از پای درآورده بود جنازه این زن توسط عموی بنده که مامور نیروی انتظامی بود و همکارانش پیدا شد.
    http://www.magiran.com/npview.asp?ID=1022430

اخبار بعضی از این حوادث حتی در اینترنت موجود است می توانید تحقیق کنید.
    لینک معرفی شده توسط شما نشان می دهد احتمالا آنها از خرس ترسیده و به پایین دره سقوط کرده اند همانطور که از متن خبر برمی آید خرس مستقیما به افراد آسیبی نرسانده.

والا عموی بنده هم محافظ طبیعت و در اداره جنگلبانی بود و در جنگل گلستان فعالیت می کرد. یادم هست که یکبار بنده با ایشان به جنگل رفته بودم. او و همراهانش بارها از خانواده ها خواستند که شب را در حاشیه جنگل نخوابند (همانطور که می دانید مسیر آشخانه بجنورد شیروان و در نهایت مشهد از این جاده است که از جنگل گلستان عبور می کند) اما هیچیک به این هشدارها توجه نکردند. نزدیکی صبح بود که با داد و فریاد زنی از خواب بیدار شدم و متوجه شدم که خرس بچه نوزاد او را با خود برده است. بگذریم که خرس هیچ آسیبی به بچه نزده بود و عموی من و بقیه جنگلبانان بچه را آوردند و فقط جراحات کوچکی داشت که آنهم بواسطه دیدن جنگلبانان و عجله خرس برای بردن بچه این اتفاق افتاده بود. (این را هم بگویم که خرس با بچه بازی می کرد و جراحات او بعد از دیدن جنگلبانان اتفاق افتاد)..... مخلص کلام. بنده هم با کاوه موافقم این ما بودیم که در قلمرو این حیوان و بدون توجه به هشدارهای جنگلبانان خوابیده بودیم. اگر حیوانات عقل و شعور ندارند ما که داریم؟!.
    مطمئنا هیچ کس به شعور نداشته یک حیوان و پیروی از غریضه اش نمی تواند ایراد بگیرد ولی رفتار انسان هوشمند و منطقی را چگونه می توان ارزیابی کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط روزنامه قدس-بررسي حادثه سيرك مشهد در گفت و گوي قدس با مسؤول انجمن حمايت از حيوانات؛
    خبري از تفنگهاي بيهوشي نيست !
    موضوع كشتن حيوانات وحشي در اسارت بحث جديدي نيست. سال گذشته هم خرسي را كه به خوابگاه دانشگاه آزاد در اردبيل پناه آورده بود، به دليل نبود اسلحه بيهوشي با هماهنگي سازمان محيط زيست، توسط يك شكارچي كشته شد. يكي دو ماه بعد هم يك توله خرس كه وارد شهرستان شاهرود شده بود، توسط نيروي انتظامي كشته شد.
    کد:
    http://www.qudsdaily.com/archive/1385/html/9/1385-09-23/page63.html
    نقل قول نوشته اصلی توسط روزنامه اعتماد-پايان آتش بس موقت ميان انسان و گرگ / از سقوط تا صعود
    در منطقه Ely مرکز بين المللي گرگ ها هدف از نجات گرگ ها را با يک ديدگاه علمي ترويج کرده و قصد دارد به همگان بياموزد که گرگ ها بايد حفاظت شوند.

به گفته «مک»، «مهمترين مساله در اين زمينه، آموزش عمومي درباره زيست شناسي گرگ ها و همزيستي موفقيت آميز با آنها است.»

بازديدکنندگان از منطقه بايد ياد بگيرند که چگونه از تضادها و برخوردهاي احتمالي جلوگيري کنند. به عنوان مثال، شکارچيان نبايد بقاياي شکار خود را در منطقه به حال خود رها کنند چراکه با اين کار ممکن است گرگ ها را به منطقه يي که مردم آنجا زندگي مي کنند، بکشانند.
    کد:
    http://www.magiran.com/npview.asp?ID=1474171
    نقل قول نوشته اصلی توسط سایت آفتاب
    براساس گزارش اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) از سال ۱۶۰۰ تا به حال، انسان باعث ۷۵ درصد از انقراض های پرندگان و پستانداران شده است که ۴۲ درصد انقراض پرندگان و ۳۳ درصد انقراض پستانداران به علت شکار بوده است.
    انسان به عنوان یکی از موجودات زنده ساکن کره زمین، همواره و از ابتدای حضور روی کره خاکی از طبیعت اطراف خود بهره برداری کرده است. بهره برداری انسان از طبیعت به دومنظور کلی صورت می گیرد؛ یکی رفع نیازهای اولیه (خوراک، پوشاک و مسکن) و دیگری رفع بقیه نیازهای انسان (نیازهای روانی و...).
    کد:
    https://www.aftab.ir/news/2008/feb/05/c4c1202211264_social_enviroment_animals.php
    در پایان اگر تصادفات رانندگی سالانه در ایران جان هزاران تن را می گیرد راهش این نیست که پلیس راننده هر اتومبیل متخلفی را دید که تخلفات حادثه ساز می کند اعدام کند.یا مثلا جاده ای که از میان یک روستا می گذرد و هرساله جان چندین عابر پیاده را می گیرد روستائیان جمع شوند و اجازه تیر بگیرند و رانندگان را بکشند. راه کار اولی آموزش و راهکار دومی پل زیر گذر یا عابر پیاده است. از بین بردن صورت مسئله معمولا ساده ترین کاریست که در بعضی مناطق بهترین راه بر شمرده می شود.
    ویرایش توسط M.vatandoost : Sunday 11 January 2009 در ساعت 13:19 دلیل: قراردادن لینکها در تگ کد
    Kaveh Ghobadi، shabab، Saeed.gh.sh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من کلا متوجه این بحث نمی‌شم.

بخش زیادیش اختلاف انگوریست.
    اما بخشی که محل بحث هست بارها گفته شده ولی گویا بعضی دوست دارند فقط و فقط بحث کنند. مهم نیست چه می‌شنوند و یا چه می‌گویند.

داستان تجاوز انسان به زمین، هوا، آب، خاک و محیط زندگی حیوانات داستان جدیدی نیست.

این داستان در طول تاریخ وجود داشته بین تمام موجودات زنده. بحث بقا و رقابت با دیگر موجودات زنده برای بدست آوردن منابع بیشتر، قدرت بیشتر، تولید مثل بیشتر و و و و و ..
    اما بعد از صنعتی شدن انسان این ماجرا شکل یک فاجعه گرفته.
    و اصلا بحث اینکه حیوانات حق حیات دارند و اینها هم نیست! بحث اینه که انسان به خودش هم رحم نمی‌کنه!
    در جوامع در حال توسعه!!! مثل کشور ما سیاستها و برخورد مردم و دولت فقط در حد نگاهی یکی دو سالست. اگر کسی خیلی نگاه بلند مدت داشته باشه به طول عمر خودش فکر می‌کنه! یعنی جوری به طبیعت و اطرافش ضربه بزنه که تا زمانی که زندست آسیبش رو نبینه!(خیلی ها که حتی همینقدر هم عقل و منطق ندارند.)

- استفاده نا مطلوب از منابع(آب، خاک، هوا، مراتع و از بین بردن حیوانات وحشی) به گمان من نیاز به بحث نداره
    (در همان همدان استفاده از منابع آب زیر زمینی تبدیل به فاجعه شده. البته نتیجش کم کم معلوم میشه!)

- شکار در ایران به گمان من در ۹۰ درصد اوقات از حماقت، نادانی، جهالت، خشونت و صفتهایی اینچنینی ناشی می‌شه.
    هر کسی در مقام دفاع از خود حق دارد با موجودی که به او حمله کرده مقابله کند.( چه انسان و چه حیوان)
    اما اینکه در قلمروی زندگی حیوانات با زیرپوش قدم بزنیم عین حماقت است.

-اینکه احساس کنیم حق داریم توله‌های یوزپلنگ را آتش بزنیم!
    اینکه حق داریم فکر کنیم چون زور داریم و پول داریم و تفنگ حق داریم راه بیفتیم هرچی پرنده و چرنده هست رو با تیر بزنیم و کلش رو تو اتاقمون به دیوار بزنیم! نوع پیشرفته ای از جهالت است!

چه کسی را دیده‌اید که بخاطر تصادف عزیزش با ماشین برود با لودر جاده ای رو خراب کنه؟
    ماشینها رو آتش بزند!

شکار حیوانات گوشتخوار چه از خانواده سگ‌سانان و چه از خانواده گربه سانان در محل زندگیشان به هیچ شکل منطقی نیست. جز در مواقعی که بر اثر یک مطالعه کامل زیست محیطی از طرف مسئولین و متخصصین آدم حسابی! توصیه شود. (گرگی هار باشد و یا گاهی بصورت نادر اتفاق میفتد که ببرها مزه انسان را جذاب می‌بینند. ببر که دیگر در ایران نداریم. گزارش حمله پلنگ و یوزپلنگ به انسان در ایران را هم تا بحال ندیدم.)

به گمان من مقصر تمام این داستانها هم سازمان محیط زیست است.
    نادانی مردم بخاطر ناتوانی سازمان محیط زیست در امر آموزش و اطلاع رسانی است.
    نبود محیط بان آگاه و دارای امکانات کافی و صد البته حقوق مناسب.
    نبود کنترل کافی در مناطق حفاظت شده.
    حماقت و کوته فکری و کوته بینی در اجرای پروژه‌های صنعتی، راه سازی و ... و از همه مهمتر ناتوانی سازمان در اجرای ارزیابی درست زیست محیطی و پایداری بر این ملاحظات است.
    bfarahanchi، Persian، yasin-m و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    250

با سلام خدمت دوستان عزیز

فردا ساعت 7/10 دقیقه am صبح برنامه ای از شبکه دوم سیما پخش خواهد شد راجع به عکاسی از حیات وحش ایران و تکنیکهای عکاسی از حیات وحش
    با احترام
    سید بابک موسوی
    Arash، bfarahanchi، Persian و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

نقل قول نوشته اصلی توسط babakwlp نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز

فردا ساعت 7/10 دقیقه am صبح برنامه ای از شبکه دوم سیما پخش خواهد شد راجع به عکاسی از حیات وحش ایران و تکنیکهای عکاسی از حیات وحش
    عجب زمانی! خدا کند تکرار داشته باشد ...
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر همراه
    تشکر کرده
    250

سلام
    با عرض پوزش از دوستان برنامه فردا راجع به عکاسی از حیات وحش از شبکه دو لغو شد و به روز دیگری موکول شد.

با احترام
    سید بابک موسوی
    reza_Bahman، Kaveh Ghobadi، A. Mohammadi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

نقل قول نوشته اصلی توسط babakwlp نمایش پست ها
    سلام
    پرنده شما در این شات به نظر من یک سارگپه پابلند است فرم تقریبا تیره ان (Long-legged Buzzard (Buteo rufinus دوست عزیز .
    با احترام
    سید بابک موسوی
    جناب آقای موسوی با سلام و تشکر از تذکرتان

فکر می کنم قبلا عکس همین پرنده را از نمایی دیگر گذاشته بودم که دوستان گفتند عقاب جنگلی است. به گمانم منقار این پرنده از سارگپه بزرگتر باشد . اصولا چه تفاوتی بین سارگپه ها عقاب ها وجود دارد؟ ، هرچند بین نر و ماده همین سارگپه ها در چثه و ... تفاوتهایی وجود دارد. چه معیارهایی برای شناخت و تمییز بهتر شاهین سانان وجود دارد ؟ به عبارت دیگر من چگونه می توانم آنها را دقیقا شناسایی کنم ؟ من دهها نمونه عکس دارم هرچند کیفیت مطلوبی ندارند ولی مایلم به صورت اصولی با این پرندگان زیبا آشنا شوم.

در مورد آمار گرگهای ایران ! (تصحیح می کنم منظورم آمار گرگهای منطقه ما و آن هم تعدادی که خود دیده ام است)
    و طبق مشاهداتم ، آمار گرگها در قیاس با خرگوش زیاد می باشد . شاید در چند سال اخیر مجموعا 20 گرگ دیده باشم ولی فقط یک خرگوش دیده ام. و من بعد تلاش می کنم که آمار مشاهداتم را ضبط نمایم.

ممنون و منتظر راهنماییهای سازنده تان هستم .

لینک معرفی شده توسط شما نشان می دهد احتمالا آنها از خرس ترسیده و به پایین دره سقوط کرده اند همانطور که از متن خبر برمی آید خرس مستقیما به افراد آسیبی نرسانده.
    آقای وطندوست ، حتی یک تابلو مبنی بر وجود حیوانات خطرناک در آنجا وجود ندارد رزوانه صدها توریست بی خبر به این مکان می ایند برای استفاده از ابگرمهای معروف شابیل و قوتورسویی.. اداره محیط زیست امکاناتی در آنجا ندارد.
    فقط زمانی که آنجا مملو از مسافر می شود و طول ماشنهای مسافرین به کیلومترها می رسد، تعدادی مامور می آیند تا نهی از منکر کنند.
    مشکل از نبود ساز و کارهای لازمه و عدم مدیریت صحیح است اگر تناسبی بین جمعیت گوشتخوارانی مثل گرگ و طعمهای متعارف آنها مثل خرگوش وجود داشته باشد و اگر از محل زندگی خود ارتزاق کنند در تابستان به روستاها حمله نمی کنند . و همین مسئولین که با اندک بودجه و مدیریت صحیح می توانستند از چنین پیشامدی جلوگیری کنند به مامورین انتظامی دستور شلیک و کشتن گرگهای بفلک زده گرسنه را صادر نمی کردند.

مثل مورد اخیر در تاریخ 8 تیر 1387:

http://www.aftab.ir/news/2008/jun/28..._iran_wolf.php

وقتی در دین ما سگ و خوک نجس اعلام می شود و به قولی حتی نفس آنها سرطانزاست !! شما چه انتظاری از عوام کالانعام دارید.

در فرهنگ ما ترکها ، گرگ حیوان با عظمتی است شاید شنیده باشید که نشان و علامت ترکها، گرگ خاکستری (بز قورد ) است . در افسانه های ما افراد روئین تن زاده گرگ بوده اند. انواع اوراد جادوئی نیز برای جلوگیری از حمله گرگ وجود داشته و حتی بعد از اسلام هم این اوراد جادوئی بشکل دیگری حفظ شدند مثلا دعای بستن دهان گرگ.
    حداقل 20 ضرب المثل در مورد گرگها در زبان ترکی وجود دارد .
    تعداد زیادی از شاهکارهای ادبی جهان با الهام از افسانه ها و اسطوره هائی که در باره گرگ وجود دارد ساخته شده اند و به هرجا که پای ترکان و اقوام شمالی رسیده است اسطوره گرگ نیز با آنها به اقصی نقاط جهان رفته است که از آنجمله می توان از گرگی یاد کرد که سمبل شهر رم در ایتالیاست و طبق اسطوره ها آن گرگ، روملوس را با شیر خود بزرگ کرده و وی نیز شهر رم را بنیانگذاری کرده است .

پ ن :

اما مطالبی دوستانه برای دوستان عزیز :

- کسی ادعای عقل کل بودن ندارد اینجا مکانی برای تضارب و تقارب و تصحیح و تقویت آراست .
    -من نوعی از اثبات حرفم و رد حرفهای دیگران نباید خوشحال شوم و جبهه بگیرم
    - بیایید اطلاعات ناقص خود را به مدد اطلاعات و تجربیات دیگران بدون ایجاد ناراحتی برای آنها تکمیل کنیم.
    - مشکوک بودن به آمار و اطلاعات و حتی نظرات دیگران مطلبی است و رد کردن آنها امری دیگر. در کشوری که صدر تا ذیلش تضاد است ، من نوعی حق شک کردن دارم و ملزمم تا برای روشن شدن حقایق تحقیق کنم
    - کسی با نفی نظرات دیگران و پافشاری غیر منطقی بر نظرات خود به عرش اعلا نرسیده
    - بیایید سعی کنیم تا حرف و عملمان نزدیک هم باشد
    - بزرگترها عیوب کوچکترها را نمی بینند ، می توان در عین کوچکی ، بزرگ بود.
    Arash، bfarahanchi، Persian و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

ماهیخورک ( Kingfisher )
    اصفهان - حومه شهر - حاشیه زاینده رود
    دیماه 87

Nikon D300, Sigma 100-300 + 1.4x TC
    Arash، bfarahanchi، rezakh و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

Horn
    d700 + 70-200 + tc 1.7
    [IMG]http://i40.*******.com/29pcb9f.jpg[/IMG]
    bfarahanchi، Persian، Minoosepehr و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 78 از 530 نخستنخست ... 28 68 74 75 76 77 78 79 80 81 82 88 128 178 ... آخرینآخرین