صفحه 88 از 530 نخستنخست ... 38 78 84 85 86 87 88 89 90 91 92 98 138 188 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 871 تا 880 , از مجموع 5297
Like Tree106403تشکر

موضوع: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

پیش فرض پاسخ: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    سلام به همه

خوب من پستی در مورد عکاسی از حیوانات پیدا نکردم ! دوستان هماهنگ کننده خودشون زحمت انتقال رو بدن اگر صلاح میدونند ....ممنون

دستتنون درد نکنه حالا که صلاح دونستین خوب بود میفرمودید به کجا انتقال داده شد ؟ یا اصلا پاک شد؟

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

bfarahanchi، A_Maddah، yasin-m و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

سلام
    چکاوک تاجدار ( Crested Lark )
    اصفهان - حومه شهر :

Nikon D300, Sigma 100-300 + 1.4X TC
    Arash، bfarahanchi، FarhadBahramii و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

NIKON D60+SIGMA 120-400@400MM - HANDHELD
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    bfarahanchi، A_Maddah، shabab و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

نابودی تالاب‌ها ماهی‌خورک را به پارک شهر تهران فراری داد

حيوانات- همشهری‌آنلاین:
    ماهی خورک پرنده ای مهاجر است که به خاطر تخریب و نابودی تالاب‌ها به عنوان زیستگاه اصلی خود در روزهای آلوده و سرد زمستان به پارک شهر تهران پناه آورده است.
    به گزارش مهر، ماهی خورک پرنده‌ای حساس و به شدت وابسته به تالابها و محیط های آب شیرین و آب شور است که پرنده شناسان اروپایی، برای دومین بار سال جدید میلادی را نیز به نام این پرنده زیبا و منحصر بفرد، نامگذاری کرده‌اند که علت این نامگذاری اهمیت، وابستگی و شدت علاقه این پرنده به دریاچه‌ها و تالابهای در حال تخریب در جهان است.

یک پرنده‌شناس که این روزها در پارک شهر تهران، رفتارماهی خورکها را مطالعه می‌کند و ازآنها عکس برمی‌دارد به حساسیت بالای این پرنده به آلودگی تالابها و چشمه‌ها و دریاچه‌ها اشاره کرد و گفت: این پرنده به خاطر از بین رفتن زیستگاه و همین طور سرمای هوا مجبور به مهاجرت شده و به تهران آمده که هوایش آلوده است با این حال از نشانه های موجود (آثار فضولات پرنده بر روی دیواره محل استراحت و شکار پرنده) چنین برمی‌آمد که این پرنده مدت زیادی است در محل پارک شهر تهران حضور دارد.

به عقیده علیرضا هاشمی، این مهاجرت به تهران در حالی صورت گرفته که ماهی خورک علاقه‌ای به مهاجرت ندارد و به علت تخریب زیستگاه و افزایش آلاینده‌ها در محیط زندگی‌اش آواره شده است با این حال در نزدیکی تهران چشمه‌ها و تالابها و دریاچه‌ای دیگر وجود ندارد که ماهی خورک به انجا پناه ببرد.

این پرنده شناس حضورماهی خورک در تهران را از یک طرف خوشحال کننده به خاطر دیدن این گونه نادر پرنده از نزدیک و ازطرف دیگر ناراحت کننده به خاطرازبین رفتن زیستگاه وهمین طور ازبین رفتن فضاهای سبز، باغ ها و آبگیرها در اطراف تهران دانست وگفت: تولد سنگی دیوارها و ساختمانها دلیل پناهنده شدن ماهی خورک به پارک های سبز و داری حوضچه تهران است.

هاشمی اضافه کرد: این پرنده به صورت اجتماعی زندگی نمی‌کند و رنگی سبز و براق دارد و جزو آن دسته پرنده‌هایی است که معلق درجا می‌زند. یعنی در یک لحظه، نه بالا می‌رود نه پایین می‌آید و نه به هیچ کدام از اطرافش حرکتی می‌کند، با این ویژگی می‌تواند از دست شکار یان طبیعی و انسانی نجات یابد.

این کارشناس با هشدار نسبت به آلودگی محیط زیست درکشور به خصوص تهران، به زندگی و حضور پرندگان به عنوان وجود بهشت در اطراف مان یاد کرد و این پرنده را بومی ایران دانست که به جز در مناطق مرکزی و جنوب در دیگر نقاط کشور و در حاشیه تالاب ها و رودخانه‌ها و آبگیرها مشاهده شده است.

همچنین پرویز بختیاری درگفتگو با خبرنگارمهر، به افزایش 100 درصدی تعداد گونه های پرنده‌های شناسایی شده درتهران اشاره کرد وگفت: در تحقیقاتی که سال 72 از سوی دکتر منصوری انجام شده 62 گونه پرنده درتهران شناسایی شده بود که از 90 نمونه سابق باقی مانده بودند، با این حال امسال 120 گونه پرنده را ثبت کرده ایم که محصول 5 سال مطالعه و مشاهده در این زمینه است.

این پرنده شناس مهاجرت ماهی خورک به تهران را یک فرصت دانست که خارج از محیط‌های مسکونی و انسانی، تخم‌‌گذازی و لانه سازی می کند و با تمام آلودگی در تهران به این شهر پناه اورده است وبا این حال پرنده ای مهاجر و خشکی زی است که داری چشم هایی دقیق با قابلیت تشخیص شکست نور در آب است و می تواند ماهیان کوچک را با مهارت خاصی شکار کند.

منبع: همشهري
    bfarahanchi، A_Maddah، Kavan و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه FARIDSANI آواتار ها
    تشکر کرده
    45

پرهیز از حرکت های سریع و ناگهانی ، حتی موقع بالا آوردن دوربین ، مهمترین عامل برای نزدیک شدن به پرنده ها هست ! برای نزدیک شدن به این پرنده و چند پرنده دیگر که در اطرافش بودند حدود نیم ساعت وقت صرف کردم و تا حدود 6 متری بهشون نزدیک شدم :)
    کادر اصلی دروبین بدون کراپ - نام پرنده : اگرت آفریقایی ( اگر اشتباه است لطفا اصلاح کنید )
    لنز مورد استفاده 70-300 فوکال 250

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

sx10

-------------------------------------
    @FARIDSANI به نظر ميرسه در ويرايش عكس كمي اغراق شده و يا من اشتباه ميكنم
    عكس بالايي را من بدون هيچ گونه ويرايشي گذاشتم البته ويرايش شده آن بسيار خوش رنگتر و شارپتر به نظر ميرسه ولي يه جورايي از حالت طبيعي out ميشه
    با تشكر

كاربر همراه FARIDSANI آواتار ها
    تشکر کرده
    45

[

با تشكر[/QUOTE]

ممنون دوست عزیز
    اغراق آمیز بودن یا نبودن عکس کمی سلیقه ای هست ، اما تغییراتی که در عکس اصلی صورت گرفته ، با توجه به اینکه من کنتراست ، اشباع و نویز گیری و .... را در دوربین خودم خاموش یا صفر کردم به این شرح بوده :

ویرایش شامل AutoLevel در فتوشاپ یکبار sharpen و افزایش کنتراست و اشباع رنگ بود.
    این لینک رو چک کنید ، نسخه بدون تغییر کنتراست و اشباع رنگ و بدون شارپنس هست و فقط autolevel خورده.
    ویرایش توسط FARIDSANI : Monday 9 February 2009 در ساعت 16:58
    partow و Saadat تشکر می‌کنند.

كاربر همراه amir_h_madadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1384

در ادامه توضیحات فرید در مورد طریقه نزدیک شدن به حیوانات و لحظه ثبت اگرتی که ارسال نمود ، شاید دیدن یک تصویر پشت صحنه بد نباشه .:)

bfarahanchi، A_Maddah، reza_Bahman و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر حسین مددی
    http://www.slr.ir
    canon 50D / canon 10-22 efs /Canon 24-105 L / sigma 50-500

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها

sx10

عكس بالايي را من بدون هيچ گونه ويرايشي گذاشتم البته ويرايش شده آن بسيار خوش رنگتر و شارپتر به نظر ميرسه ولي يه جورايي از حالت طبيعي out ميشه
    با تشكر
    نسخه ويرايش شده عكس فوق:

صفحه 88 از 530 نخستنخست ... 38 78 84 85 86 87 88 89 90 91 92 98 138 188 ... آخرینآخرین