صفحه 84 از 530 نخستنخست ... 34 74 80 81 82 83 84 85 86 87 88 94 134 184 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 831 تا 840 , از مجموع 5297
Like Tree106403تشکر

موضوع: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

كاربر همراه FARIDSANI آواتار ها
    تشکر کرده
    45

پیش فرض پاسخ: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

فکر می کنم نسبت به عکسهای ارسالی ، صحبت بیشتری در مورد نحوه ثبت و خوب یا بد بودنشون بشه این تاپیک مفید تر باشه ، فقط با ارسال عکس ، حالت گالری بوجود میاد!

جناب آقای محمدی ممنون از ارسال و توضیحاتتون ، راستش با توجه به وقت و زحمتی که کشیدید و تجهیزات مناسبی که دارید به نظر شخصی من کیفیت عکسها خیلی مطلوب نیست ، دلیلش چی بوده؟ نور نا مناسب یا چیز دیگری؟

عکس ذیل رو تابستان گذشته در منطقه حفاظت شده آکاگرا در رواندا گرفتم ، نظرتون در مورد موفق بودن ایده و روش ثبت خوشحالم می کنه .

سرعت شاتر 1/13 ثانیه ، دیاف 18 ، ایزو 200 - کادر اصلی خروجی دوربین

www.sib.ir

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

سلام آقای ثانی

عکستون جالبه و صد البته تکنیک پنینگ نیاز به تمرین زیادی داره .

به نظرم هر عکسی که ثبت میشه یه شناسنامه داره که فقط عکاسش میدونه !

اما در مورد نحوه ثبت تصاویر از حیات وحش حتما خودتون می دونید که واقعا وقت گیره و نزدیک شدن به این حیوانات که گویا زخم خورده همیشگی ما انسانها هستند و عکس گرفتن از آنها مشکل است و حتما باید جایی کمین و خودتون رو استتار کنید و منتظر بمونید تا مثلا مرغابی نزدیک شما فرود بیاد و شماهم عکاسی کنید برای اینکار هم باید سابقه شناسایی اون محل بخصوص و مکانهای تجمع پرندگان و ... را بدونید و برای روزهای بعدی برنامه ریزی کنید (در پستهای قبلی دوستان در این مورد توضیح کافی و وافی داده اند) .

اما به قول شما ،تجهیزات بنده:

من لنز 400-100 (دست دوم ) رو سه روز پیش گرفتم و در زمینه کاربرد لنز زوم تله نیمه سنگین تازه کارم و این لنز هم از جهاتی با سایر لنزهای دیگه متفاوته .
    ولی دوربین 350D به گرد پای دوربینهای جدیدی مثل کانن 40 و 50D ، از بابت سرعت عکاسی پیاپی و نویز کم در ایزوهای بالا ، نمی رسه . تصاویر دوربین 350 دی در ایزوهای 800 و 1600 مخصوصا در محیطهای کم نور به درد پرینتهای 9در 13 می خوره که جالب نیست.
    عکس حواصیل که ساعت حدود 4 بعد ازظهر در محیط پشت به آفتاب کنار دریاچه ای که نصفش یخ زده بود با ایزوی 800 و دیاف 5.6 و زمان نوردهی 1/2500 ثانیه و در فرمت JPEG ثبت شده ! شاید اگر در فرمت خام یا با ایزوی پائین تر ثبت می کردم خروجی بهتر می شد. من به دلیل اینکه هر لحظه احتمال پرواز این حواصیل می رفت و به دلیل نور کم محیط ، با ایزوی 800 (خبر نداشتم که اینقدر بالاست) در مد اولویت دیاف (واید اوپن 5.6 در 400 میلی متر) عکس گرفتم و مشتاق راهنمایی و ارائه تجربیات توسط دوستان باتجربه و استاد در این زمینه هستم .

این هم اولین عکسم برای تست همون لنز :

reza_Bahman، farhad81، FARIDSANI و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

كاربر همراه farhad81 آواتار ها
    تشکر کرده
    1272

بوتیمار

سلام
    امیدوارم عکس تکراری نباشه. یادم نیست قبل گذاشتم یا نه.
    محل عکاسی بابلسر
    f: 8.0
    s:1/3200
    iso:200

[IMG]http://i44.*******.com/neuw6t.jpg[/IMG]
    Arash، bfarahanchi، Minoosepehr و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد رضوی

كاربر همراه FARIDSANI آواتار ها
    تشکر کرده
    45

من لنز 400-100 رو سه روز پیش گرفتم و در زمینه کاربرد لنز زوم تله نیمه سنگین تازه کارم و این لنز هم از جهاتی با سایر لنزهای دیگه متفاوته .

آقای محمدی

من هم خودم وقتی تجهیزات جدیدی میگیرم مدتی طول میکشه تا دستم بیاد چطوری باهاش خوب کار کنم . و در ابتدای استفاده حتی ممکنه از خریدم پشیمون هم بشم :)
    در مورد این لنز تعریفهای خوبی شنیدم و عکسهای خوبی ازش دیدم ، البته دوستان کانن کار باید بیشتر بدونن .

در مورد عکس حواصیل خاکستری ، فکر نمی کنم همه مشکل از ایزو بالا باشه، هست؟ فوکوس به نظر من درست نیست، البته چیزی که توی این سایز به نظر من میرسه.

با توجه به لنز بزرگتون استفاده از تکپایه هم بعضی وقتها می تونه مفید باشه ، من از یه مدل ارزون قیمت و خوشدستش بعضی وقتها استفاده می کنم و کمک خوبی هست ، البته لنز 300 میلیمتری من ( که معادل 600 استاندارد 35 میشه )تقریبا سبک هست و عکاسی روی دست باهاش زیاد سخت نیست ، اما فکر کنم لنز 400 شما سبک نباشه .درسته؟

ارادتمند

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    مستقیم می روم سر اصل مطلب .در این سه جمعه ای که به رود خانه برای عکاسی رفتم,هنگام عکاسی مشکلی وجود داشت که فکر کنم گریبانگیر اغلب عکاسان حیات وحش می باشد .مشکل از آنجا اغاز می شود که شما برای نزدیک شدن به سوژه مثلا به پشت بوته ای یا گلی یا گیاهی پناه می برید .بمجر د اینکه سرتان را برای عکاسی بالا بیاورید پرنده سر شما را خواهد دید و سریع اقدام به فرار می کند . لذا در صدد رفع این مشکل بر آمدم .گفتم طرز تهیه این وسیله استتار کم هزینه را بگذارم در سایت شاید بدرد بنده خدایی بخوره .
    این وسیله خنده دار من 1000 تومان آب خورد .
    مواد لازم(مورد شماره یک ) چند شاخه و برگ مصنوعی که هر چه طبیعی تر باشه بهتره .من سه شاخه استفاده کردم .این سه شاخه از درختچه تزئینی خانه استفاده کردم .(پیشنهاد می کنم اگر متاهل هستید هرگز این کار را نکنید .چون در آن صورت زیر چشم شما هم با بادمجان تزئین می شود)
    مورد شماره دو.یک متر چسبک بارچه ای .مانند شکل چسبک ها را به پیراهنتان بدوزید و شاخه ها را وصل کنید مورد سوم هم فکر کنم تصویر همه چیر را نشان داده و شما بهتر از من می دانید باید چیکار کنید .
    را ستی یادم رفت که بگم .آقا من چون هوا سرد بود از هد بند استفاده می کردم در نتیجه شاخه سوم را ,رو سرم با هد بند نگه داشتم که نتیجه بهتر بود .
    اما در مورد عملکرد این نوع استتار . امروز 30/4 عکاسی کردم که در تمام این لحظات این برگ ها روی سر و بدنم بود .(درختچه سیار) عملا از نتیجه کار راضی بودم در یک مورد عکاسی نسبتا سخت من توانستم با این شیوه براحتی تا تا 11متر کینگ فیشر یا همون ماهیخورک خودمون البته از نوع کوچکش نزدیک شوم و کلی ازش عکس بگیرم ولی اون متوجه نشد .همچنین عکاسی از پرنده های دیگر .
    که انشالله در اسرع وقت عکس های آماتوری خود را به اشتراک می گذارم .
    موفق باشید
    یاحق

nmroshan، Arash، Amir Mohebi و 26 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

خوب تا اسد دوباره بياد ، من يه پرتره از اين شالو بذارم كه امروز گرفتم.خداييش خيلي سحته با 200 مم روي فول فريم عكس گرفتن از اين پرنده هاي ترسو اونم سوار ماشوه .
    فقط دوستان اسمش رو بفرمايند ممنون خواهم شد.

خليج فارس- شهرستان بوشهر-جزيره شيف
    [IMG]http://*******.info/files/c2zjrsuvbcd8s62tv0mk.jpg[/IMG]
    Amir Mohebi، bfarahanchi، A_Maddah و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

نقل قول نوشته اصلی توسط FARIDSANI نمایش پست ها
    آقای محمدی

من هم خودم وقتی تجهیزات جدیدی میگیرم مدتی طول میکشه تا دستم بیاد چطوری باهاش خوب کار کنم . و در ابتدای استفاده حتی ممکنه از خریدم پشیمون هم بشم :)
    در مورد این لنز تعریفهای خوبی شنیدم و عکسهای خوبی ازش دیدم ، البته دوستان کانن کار باید بیشتر بدونن .

در مورد عکس حواصیل خاکستری ، فکر نمی کنم همه مشکل از ایزو بالا باشه، هست؟ فوکوس به نظر من درست نیست، البته چیزی که توی این سایز به نظر من میرسه.

با توجه به لنز بزرگتون استفاده از تکپایه هم بعضی وقتها می تونه مفید باشه ، من از یه مدل ارزون قیمت و خوشدستش بعضی وقتها استفاده می کنم و کمک خوبی هست ، البته لنز 300 میلیمتری من ( که معادل 600 استاندارد 35 میشه )تقریبا سبک هست و عکاسی روی دست باهاش زیاد سخت نیست ، اما فکر کنم لنز 400 شما سبک نباشه .درسته؟

ارادتمند
    ممنون آقای ثانی

اره لنز 400-100 حدود 1380 گرم وزنشه به طوریکه دوربین من از پشتش معلووم نیست .

در مورد عکس حواصیل هم ، کاملا فوکوسه ولی ایزو 800 در دوربین 350 دی نویز نسبتا زیادی داره که اگر محیط کم نور باشه بیشتر هم میشه. اما فوکوس در محیط های کم نور هم حتی با این لنز که فوکوس سریعی داره مشکله و به دلیل کنتراست کم محدوده کم نور و پرنور (نسبی) اغلب فوکوس به سادگی امکان پذیر نیست.
    همون حواصیل در حال پرواز :

دو سوال هم از دوستان دارم و اون اینه که آیا بین دمای محیط در فصول گرم و سرد ( زمستان و تابستان) و میزان نویز عکسها رابطه ای وجود داره یا نه؟ (مثلا نویز عکسی که از آسمان آبی در زمستان و تابستان با تنظیمات یکسان گرفته شده باشه)

و آیا نویز عکسهای گرفته شده در محیط کم نور از نویز عکسهای گرفته شده در محیط های پرنور بیشتره یا نه؟

پ . ن :
    اما در مورد دوربین دارای کراپ دوبل (المپیوس) و لنزهای زویکو : همیشه خواب دوربین E3 المپیوس و لنزهای 60-12 و 250-90 و 300 زویکو رو می بینم
    Amir Mohebi و FARIDSANI تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

كاربر همراه bfarahanchi آواتار ها
    تشکر کرده
    2876

قوی گنگ (نابالغ) - تالاب فریدون کنار
    Mute Swan
    D300 - sigma 500mm - F 5.6 - S 1/500 - ISO 200

Amir Mohebi، A_Maddah، infinity و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهزاد فراهانچی
    TO SEE OR NOT TO SEE

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط FARIDSANI نمایش پست ها
    سرعت شاتر 1/13 ثانیه ، دیاف 18 ، ایزو 200 - کادر اصلی خروجی دوربین

www.sib.ir

سلام فريد جان؛

من فكر مي‌كنم سرعت 1/13 براي اين سوژه كه ممكن است هر لحظه همزمان در هر سه بعد (افقي، عمودي و عمقي) حركت داشته باشد كم باشد و شايد 1/30 و يا حتي 1/40 مناسب تر باشد.
    FARIDSANI تشکر می‌کند.

كاربر همراه amir_h_madadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1384

از مجموعه عکسهای پرندگان قشم : کرکس کوچک یا کرکس مصری
    محل ثبت : سواحل جنوبی جزیره
    canon 50d , sigma 50-500 , focal :500 , s:1/2000 , iso :500 , f:7

bfarahanchi، A_Maddah، infinity و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر حسین مددی
    http://www.slr.ir
    canon 50D / canon 10-22 efs /Canon 24-105 L / sigma 50-500

صفحه 84 از 530 نخستنخست ... 34 74 80 81 82 83 84 85 86 87 88 94 134 184 ... آخرینآخرین