صفحه 202 از 530 نخستنخست ... 102 152 192 198 199 200 201 202 203 204 205 206 212 252 302 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,011 تا 2,020 , از مجموع 5297
Like Tree106403تشکر

موضوع: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

پیش فرض پاسخ: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

زردپره مزرعه :

دوستان در مورد نام پرنده زیر راهنمائیم کنند :

SBadri، bfarahanchi، A_Maddah و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

اسد جان نظر شما در مورد این وایت بالانس چیست؟

NASSIRI4080، SBadri، A_Maddah و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام افشین جان
    ممنون بخاطر ویرایش زیبایی که انجام دادید.
    افشین جان من این عکس را بعد از ظهر گرفتم و هنوز هم یادمه که همه چیز تحت تاثیر نور زرد خورشید بود و بهمین خاطر سعی کردم رنگمایه عکس مطابق یا حداقل نزدیک با همون زمان عکاسی از روز باشه .حالا بحث هارمونی وسلیقه شخصی هم به کنار .
    من عکس اصلی را با همون کراپ از فایل راو در کنار عکس ویرایش شده می گذارم ناگفته نماند که عکس اصلی در لایت روم تنظیم اکسپوژر وکمی کنتراست و کراپ شده است .
    اما در خصوص ویرایش شما.
    افشین جان یا مانیتور من مشکل دارد و کالیبره نیست یا اینکه شما از کنتراست و تیرگی بیشتر در عکس خوشتان می اید.انچه من الان در عکس شما در مانیتورم می بینم بغیر از تغییر وایت بالانس تیرگی و کنتراست بیش از حد درقسمت های تیره زیر دم و شکم و روی شاخه در قسمت پای راست گنجشک می بینم طوری که بعضی جاها مانند روی پای راست و زیر همان پای راست جزئیات تصویر بخاطر تیره شدن بیش از حد از بین رفته است.همچنین رنگ قهوه ای روشن در چشم پرنده تقریبا با مردمک یا سیاهی چشم پرنده یکی شده است.من فکر می کنم در تصویر ارسالی من جایی وجود نداره که جزئیات از بین رفته باشد اما در تصویر ارسالی شما بسیاری از مناطق شاخه و قسمتهای پرهای پرنده از بین رفته است.
    حال برای من این سئوال مطرح شده که آیا دیگر دوستان هم همانطور که من تصویر ارسالی شما را می بینم , می بینند؟
    لطفا دوستان اگر امکان دارد راهنمایی کنند.چون الان من هم کاملا در شک افتادم .

پایدار باشید
    یا حق
    NASSIRI4080، QashQai، mreza1001 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

افشین جان یا مانیتور من مشکل دارد و کالیبره نیست یا اینکه شما از کنتراست و تیرگی بیشتر در عکس خوشتان می اید.انچه من الان در عکس شما در مانیتورم می بینم بغیر از تغییر وایت بالانس تیرگی و کنتراست بیش از حد درقسمت های تیره زیر دم و شکم و روی شاخه در قسمت پای راست گنجشک می بینم طوری که بعضی جاها مانند روی پای راست و زیر همان پای راست جزئیات تصویر بخاطر تیره شدن بیش از حد از بین رفته است
    اسد جان شما درست میبینید قسمت مورد اشاره مقادیر RGB صفر است این مورد میتواند اصلاح شود..

منتها چیزی که باعث شد این ویرایش ( در اصل خود ویرایش را مد نظر نگیریم ) فقط رسیدن به تراز سفیدی و دیدن عکس در این حالت بود که خواستم ببینم نظر شما چیست؟

البته هنوز جای کار دارد... منتها چیزی که باعث شد پیشنهاد این مورد را بدهم احساس کردم ( تصحیح وایت بالانس ) به این حالت، ممکن است زیبا تر باشد.

منتها ماهیت کلی ویرایشی که انجام دادم یک ویرایش ایده آلی نیست ( در صورتی که فایل خام باشد ) روی فایل خام این تصحیحات حوصله و دقت انجام شود قطعا نتایج بهتری میتوان انتظار داشت.

موفق باشید
    A_Maddah، amir_h_madadi، mreza1001 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام افشین جان
    راستش من خیلی کم به وایت بالانس عکس هایم دست می زنم و اینکه راستش به دوربینم خیلی اعتماد دارم چون وقتی عکسی می گیرم اکثر اوقات بلافاصله عکس را مورد بازبینی قرار می دهم و مورد تطابق با صحنه واقعی قرار می دهم . اما در کل واقعیت این است که بیشتر سعی می کنم آنچه در ذهنم دارم روی عکسم پیاده کنم .مثلا در این عکس .
    من دو ویرایش روی یک عکس انجام دادم یکی که رنگهای طبیعی تری دارد وبیشتر با شرایط محیط عکاسی از سوژه تطابق دارد اما عکس دیگر ی رنگ مایه فیروزه ای (یا بقول ما دهاتی ها سبز آبی) دارد
    خودمن بشخصه ویرایش دوم (سبز آبی ) را بیشتر دوست دارم .

پایدار باشید
    یا حق
    NASSIRI4080، Persian، reza_Bahman و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

Smile پاسخ: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

سلام
    دارکوب سوری ( نر)- جمشیدیه- جمعه پیش

این عکس را هم برای اسد عزیز میگذارم که میگوید چرا کسی از گنجشک عکس نمیگیرد.:)

NASSIRI4080، bfarahanchi، A_Maddah و 30 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

بالکان
    تالاب چغاخور :

Canon 1000D+ Canon 400 f5.6 L
    NASSIRI4080، bfarahanchi، A_Maddah و 28 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    افشین جان یا مانیتور من مشکل دارد و کالیبره نیست یا اینکه شما از کنتراست و تیرگی بیشتر در عکس خوشتان می اید.انچه من الان در عکس شما در مانیتورم می بینم بغیر از تغییر وایت بالانس تیرگی و کنتراست بیش از حد درقسمت های تیره زیر دم و شکم و روی شاخه در قسمت پای راست گنجشک می بینم طوری که بعضی جاها مانند روی پای راست و زیر همان پای راست جزئیات تصویر بخاطر تیره شدن بیش از حد از بین رفته است.همچنین رنگ قهوه ای روشن در چشم پرنده تقریبا با مردمک یا سیاهی چشم پرنده یکی شده است.من فکر می کنم در تصویر ارسالی من جایی وجود نداره که جزئیات از بین رفته باشد اما در تصویر ارسالی شما بسیاری از مناطق شاخه و قسمتهای پرهای پرنده از بین رفته است.
    حال برای من این سئوال مطرح شده که آیا دیگر دوستان هم همانطور که من تصویر ارسالی شما را می بینم , می بینند؟
    لطفا دوستان اگر امکان دارد راهنمایی کنند.چون الان من هم کاملا در شک افتادم .
    پایدار باشید
    یا حق
    اسد عزيز
    نمايشگر شما درست است.در تصویر ارسالی بسیاری از مناطق شاخه و قسمتهای پرهای پرنده از بین رفته است.
    A_Maddah و amirnoori تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

smn
    smn آنلاین نیست
    كاربر همراه smn آواتار ها
    تشکر کرده
    3398

داركوب سوری ( Dendrocopos syriacus)
    جمشیدیه - بهار 88
    400mm ، ISO 400 ، F/5.6 ، 1/400

NASSIRI4080، bfarahanchi، A_Maddah و 28 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سید موید نبیعی
    Canon EOS 30D - Canon EF 100-400mm f/4.5 5.6 L IS USM - Sigma 18-50mm f/2.8 EX DC SLD - Flash 580EX II

كاربر همراه
    تشکر کرده
    250

سلام بر دوستان گرامی زمانی در فضای مجازی اگر عکسی از حیات وحش ایران با هر کیفیتی مشاهده می کردم بسیار مایه خوشحالی و شعف من می شد ولی اکنون اوضاع بهتر از گذشته است . همانطور که دوستان این فروم می دانند رسیدن به یک عکس موفق در این شاخه از عکاسی بسیار کار سختی است و مطمئن هستم دوستانی که در این زمینه تلاش می کنند می خواهند عکسهایشان در بهترین شکل ممکن نمایش داده شود و به شخصه واکنش مخاطبان این تصاویر جه مثبت و جه منفی برای شخص من حائز اهمیت خاصی است . تعدا دشاتهای موفق در عکاسی حیات وحش بسیار کم است شاید در یک روز شما از جندین گونه عکاسی کنید ولی در بهترین حالت یک یا حداکثر 3 عکس خوب خواهید داشت (به شخصه بارها دست خالی به خانه بازگشتم و حتی یک عکس خوب نداشتم ) و تعداد زیادی ثبت که به نظر من قابلیت نمایش به عنوان عکس برای مخاطب عکس ندارند برای خارج شدن از فضای صرفا ثبت من جند پیشنهاد داشتم :
    1- تعدادی از دوستان ثبت های خودشان را به منظور شناسایی نوع گونه ارسال میکنند به نظر من اختصاص بخش جداگانه ای با عنوان راهنمای تشخیص گونه های حیات وحش برای این چنین ثبتهایی الزامی است در فروم های مشابه نیز این چنین است مثل این لینک :
    http://www.birdphotographers.net/for...splay.php?f=58
    و در این صورت اگر من بخواهم عکسهای حیات وحش را ببینم به فروم عکسهای حیات وحش مراجعه میکنم عکسی که برای صرفا تشخیص نوع گونه گرفته نشده است و ثبتهایی که برای تشخیص است در بخش راهنمای تشخیص گونه ها قرار خواهم داد
    2- دوستان فقط اکثرا به تعریف و تمجید از عکسهای یکدیگر اکتفا میکنند خوب به شخصه من این امر را نمی پسندم . بسیار خوشحال خواهم شد اگر در مورد عکسهای من اینچنین نباشد و اگر اشکالی به نظرتان می رسد گوشزد کنید اگر ویرایش پیشنهادی دارید ارائه کنید من با یکی از همین دوستان خوب فروم صحبت می کردم صحبت از این بود که شرایط روحی عکاس در زمان عکاسی در میزان مقبولیت عکسهای ثبت شده در ان لحظه از نظر عکاس نقش دارد اگر در ان لحظه خبر خوبی شنیده باشد خوب احساس خوبی نسبت به ان دارد و در غیر این صورت بر عکس بنابر این معمولا عکاسان ارزیاب های خوبی در مورد عکسهای خودشان نیستند بنابر این دانستن نظر دیگران در پیشرفت هر عکاسی نقش مثبت دارد . شاید بگویید خوب این جایگاهش گالری ها است ولی به دلیل خاص بودن این نوع عکاسی و تعداد محدود ادمهایی که در این زمینه فعالیت می کنند اینجا به نظر من جای مناسیبتری است چون می توان نقدهای درستی خواند و نوشت .
    3- به نظر من هر جیز که گرفتید منتشر نکنید این به شما کمکی نخواهد کرد بهترین عکسهایتان را بر روی نت بگذارید و سختگیرینه ترین نقدها را هم با تفکر و بدون تعصب بخوانید اگر به نظرتان درست بود به دنبال راه حل برای رفع ان بگردید
    4- داشتن یک کتاب راهنمای صحرایی پرندگان وپستانداران ایران برای هر عکاس حیات وحشی از نان شب واجبتر است بسیاری از گونه ها به راحتی از روی این کتابها قابل تشخیص هستند
    تشکر بابت حوصله ای که برای خواندن این نوشته به خرج دادید.کبک عکاسی شده در منطقه حقاظت شده جنگل خواجه در شمال شرق ایران معمولا سر چشمه ها از انها عکاسی می کردم ولی به دلیل سیمانی بودن اکثر ابشخورها چیز چالبی نصیبم نمی شد این از محدود شاتهایی است که با واکنش به صدا حاصل شده است در اردیبهشت 88
    Canon 50d lens 300mlm f 2/8 l is plus 1/4xtlc
    800/1 f 6/3
    Iso 400

با احترام
    سید بابک موسوی
    NASSIRI4080، Nader Kohansal، bfarahanchi و 40 نفر دیگر تشکر می‌کنند.