صفحه 204 از 530 نخستنخست ... 104 154 194 200 201 202 203 204 205 206 207 208 214 254 304 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,031 تا 2,040 , از مجموع 5297
Like Tree106403تشکر

موضوع: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

كاربر همراه
    تشکر کرده
    250

پیش فرض پاسخ: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

[QUOTE=mortezanemati;142077]سلام
    دوستان در مورد اسم پرنده راهنمایی کنند
    ]

سلام عکس خوبی است از کاکایی سر سیاه فرم زمستانه Black headed Gull Larus ridibundus رنگها در مونیتور من خوب هستند انعکاس پرنده در اب به زیبایی عکس کمک کرده است ولی من به شخصه کادر کمی بازتری را می پسندم چه خوب می شد اگر عکس کاملا Low angle بود برای اینکار کاملا لنز و سه پایه را همسطح اب بکنید و خودتان پشت سه پایه دراز بکشید نتایج به نظر من زیباتر خواهد بود اکثر عکسهایی که در مناطق ساحلی از waders و سایر پرندگان ابزی و کنار ابزی به این طریق گرفته می شود . امیر رضا برهانی دوست عزیز و عکاس حیات وحش بنده لطف کرد یک چهار پایه بسیار کم ارتفاع بر اساس نمونه هایی که عکاسان حیات وحش خارجی ساختند که تقریبا همسطح زمین است ! و Head روی ان پیچ می شود نتایج واقعا لذت بخش است نمونه ای از عکسهای Low angle من امیدوارم خوشتان بیاید و اشکان عزیز رنگ و کنتراست عکسهای شما در سیستم من نرمال است .

تالاب گمیشان ابان 88 فالاروپ گردن سرخ فرم زمستانه plus 1/4xtlc Canon 50d lens 600mlm f4 l is
    1000/1 f11 iso400

با احترام
    سید بابک موسوی
    NASSIRI4080، SBadri، bfarahanchi و 25 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

سلام
    با تشكر از اقاي موسوي عزيز سوالي داشتم و اينكه تفاوت اصلي اين نوع كاكائي با نوع كوچك چيه؟ و چطور بايد تشخيص داد؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    250

نقل قول نوشته اصلی توسط raffi نمایش پست ها
    سلام
    با تشكر از اقاي موسوي عزيز سوالي داشتم و اينكه تفاوت اصلي اين نوع كاكائي با نوع كوچك چيه؟ و چطور بايد تشخيص داد؟

سلام

کاکایی کوچک یا Larus minutus Little gull خیلی کوچکتر از کاکایی سرسیاه است تقریبا 3/2 سایز سرسیاه و توی فیلد به راحتی از روی نحوه پرواز که بیشتر شبیه پرستوهای دریایی است تا کاکایی ها قابل تشخیص است خیلی سریعتر از سایر کاکایی ها بال می زند زیر بال معمولا تیره است و نوک بر خلاق سرسیاه کاملا تیره است در سرسیاه در فرم زمستانه نوک قرمز و در انتها مشکی می شود دربالای سر در پس نوار تیره ای که در پیشانی به سفیدی می رسد دیده می شود که در سر سیاه به صورت یک لکه کم رنگ تیره بالا چشم و پر رنگ زیر چشم دیده می شود

امیدوارم مفید باشد برات
    با احترام
    بابک
    NASSIRI4080، A_Maddah، pix و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

سلام

اگر اشتباه نکنم سهره جنگلی ماده است. بوسیله فلاش دوربین گرفته شده که البته این ایده دوست عزیز مان فرهاد خان رضوی است.مکان پارک ملت تهران که تعداد زیادی هم سسک بیدی کوچک و چرخ ریسک بزرگ دیده شد. موفق باشید

NASSIRI4080، bfarahanchi، A_Maddah و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    250

[QUOTE=Kasra.H;142250]سلام

اگر اشتباه نکنم سهره جنگلی ماده است. بوسیله فلاش دوربین گرفته شده که البته این ایده دوست عزیز مان فرهاد خان رضوی است.مکان پارک ملت تهران که تعداد زیادی هم سسک بیدی کوچک و چرخ ریسک بزرگ دیده شد. موفق باشید

سلام
    پرنده شما Siskin نر است Carduelis spinus فوکوس روی سر پرنده نیست پس زمینه کمی شاوغ است پرنده شما در مرکز کادر قرار دارد
    با احترام
    بابک
    NASSIRI4080، yasin-m، ashkan 78 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه farhad81 آواتار ها
    تشکر کرده
    1272

نقل قول نوشته اصلی توسط Kasra.H نمایش پست ها
    سلام

سلام کسری جان
    گونه جالبی رو عکاسی کردید.
    برای استفاده از فلاش به نظر من نباید در مکانهای شلوغ که شاخ و برگ زیاد هست از فلاش استفاده کرد و یا اینکه اگر استفاده میکنید قدرت فلاش را باید کم کنید که این کاملا تجربی بدست میاد.
    ویرایش توسط Nader Kohansal : Thursday 17 December 2009 در ساعت 13:30
    NASSIRI4080، A. Mohammadi، amir_h_madadi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد رضوی

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

گنجشک درختی ( Tree Sparrow ) :

NASSIRI4080، bfarahanchi، A_Maddah و 24 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    250

سلام

در اردیبهشت 88 با یک گروه از بچه های دانشگاه تهران رفته بودیم سفر به منطقه ارسباران البته نتوانستم مقاومت کنم رفتم سراغ عکاسی یک مسیری را پیاده رفتیم جند تا زرده پره سر سیاه دیدم صدای پرنده نر را گذاشتم عکس العمل نشان دارد و امد ولی تا می خواستم عکس بگیرم این جناب سنگ چشم سر سرخ لطف می کردند سوژه من را می پراندند البته یکی دو بار فرصت عکاسی از خودشان را هم به من دادند این یکی از انهاست . بعدا متوحه شدم انها یک جفت هستند که در یکی از بوته هایی که من زرده پره یر سیاه را حذب میکردم لانه دارند این پرنده نر نقش مهمی در حفاظت از لانه داشت ارسباران یک منطقه جنگلی است که غکاسی در ان بسیار مشکل است ولی این زوج زیبا و زرده پره های سر سیاه باعث شدند که من دست خالی بر نگردم اردیبهشت واقعا فصل فوق الاده ای است و در هر جایی می توان پرنده دید عکس حدود 70 درصد از کادر اصلی است تعدادی از شاخه ها را هم حذف کردم پس زمینه انتخاب و نویزگیری شده است .
    Canon50d lens 300mlm f 2/8 plus 1/4x tlc
    1/1000 f8 iso400

Comments and suggestions welcome
    با بهترین ارزوها
    سید بابک موسوی
    NASSIRI4080، bfarahanchi، reza_Bahman و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام آقای موسوی وقت بخیر:

در این قسمت های مورد اشاره چیزی از تصویر حذف شده است؟

در چهار قسمت مشخص شده ( منطقه A با اندکی تردید + بالای دم پرنده که در تصویر از قلم افتاد )

این مورد را در یکی دیگر از عکسهای شما دیده بودم همان موقع هم سوال شد اما فرصت مطرح کردن پیش نیامد..

در کل عکسهای شما زیباست وقتی علم اینکار ( چیزی که تخصص شماست ) با هنر مورد نظر تلفیق شود کار میتواند ارزشمند باشد و ...

موفق باشید
    NASSIRI4080، rezakh، Navids و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    250

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام آقای موسوی وقت بخیر:

در این قسمت های مورد اشاره چیزی از تصویر حذف شده است؟

در چهار قسمت مشخص شده ( منطقه A با اندکی تردید + بالای دم پرنده که در تصویر از قلم افتاد )

این مورد را در یکی دیگر از عکسهای شما دیده بودم همان موقع هم سوال شد اما فرصت مطرح کردن پیش نیامد..

در کل عکسهای شما زیباست وقتی علم اینکار ( چیزی که تخصص شماست ) با هنر مورد نظر تلفیق شود کار میتواند ارزشمند باشد و ...

موفق باشید

سلام جناب قشقایی عزیز
    بله به غیر از یک مورد شاخه ها و برگهای برای رسیدن به یک ترکیب بندی بهتر حذف شده است ممنون بابت کامنت خوبتان عکس بدون ویرایش را برای مقایسه اینجا قرار می دهم. اگر دوستان دیگر هم نظری دارند خوشحال می شوم بخوانم .

با احترام
    بابک
    NASSIRI4080، rezakh، reza_Bahman و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.