صفحه 43 از 48 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 421 تا 430 , از مجموع 474
Like Tree4399تشکر

موضوع: عكس زمستاني

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

دو تا سوال!!!
    1- چرا ایزو 400؟
    2- چه جوری نورسنجی می کنید، یعنی توی این محیط بهترین راه نورسنجی را چی می دونید؟
    توی محیط برفی هنگام عکاسی از یه سوژه زیاد دوچار خطای نورسنجی میشم.
    با اجازه فرساد
    حساسیت های بالا برای چنین مناظری که نور زیادی وجود دارد منجر به ایجاد نویز نمیشود حداقل در حساسیت هایی مانند 400 و 600 مگر کاهش داینامیک رنج که البته برای چنین ناظری مهم نیست
    و افزایش مقدار حساسیت برای دستیابی به سرعت شاتری بالاتر کاملا طبیعی است(کلی عرض کردم)
    برای چنین مناظری نورسنجی باید به گونه ای باشد که بافت طبیعی برف حفظ شود به عبارت دیگر برف و بافت آن ملاک نورسنجی باید باشد

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

حساسیت های بالا برای چنین مناظری که نور زیادی وجود دارد منجر به ایجاد نویز نمیشود حداقل در حساسیت هایی مانند 400 و 600
    و افزایش مقدار حساسیت برای دستیابی به سرعت شاتری بالاتر کاملا طبیعی است(کلی عرض کردم)
    همونطور که آقای سعادت فرمودند کلی عرض کردن
    در تکمیل فرمایش ایشون : در نور خوب روز استفاده از ایزوی پایین تر قطعاً بهتره اما گاهی وقتها یا عکاس یادش میره یا اینکه وقت این کار نیست که به اجبار از همون ایزوی 400 استفاده میکنن و چندان هم در کیفیت عکاسی در روز تاثیر گذار نیست
    داريوش چگيني تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    من در اکثر مناظری که عکاسی میکنم بعد از تنظیم دیافراگم و سرعت حدودی مورد نظرم دوربین رو روی حالت برکتینگ میذارم و سه تا عکس با نوردهی های مختلف میگیرم و هنگام ویرایش اگر عکس جای کار به صورت اچ دی آر رو داشته باشه اچ دی آر میسازم وگرنه یکی از عکس ها رو انتخاب میکنم و ادیتش میکنم.
    جناب غفاریان عزیز جسارت بنده را ببخشید، اما این روند برای عکاسی چندان جالب و اصولی نیست. حال شما احتمالا دلیل خاصی دارید که شخصی است ولی بیان آن در انجمن برای کاربران کم تجربه تر ممکن است گمراه کننده باشد.

باز هم تاکید کنم که قصد جسارت نبوده است.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

جناب فرساد خان غفاريان
    از توضيحات آموزشي، گويا و كاملتان بسيار سپاسگزارم. عكس بسيار زيباست، انعكاس نور از دانه هاي برف مانند برق دانه هاي الماس است و بافت سطح برف بسيار طبيعي و دلچسب.
    با احترام و ارادت
    farsad تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    جناب غفاریان عزیز جسارت بنده را ببخشید، اما این روند برای عکاسی چندان جالب و اصولی نیست. حال شما احتمالا دلیل خاصی دارید که شخصی است ولی بیان آن در انجمن برای کاربران کم تجربه تر ممکن است گمراه کننده باشد.

باز هم تاکید کنم که قصد جسارت نبوده است.

امیر عزیز اول اینکه من رو فرساد خطاب کن!

بعد هم چرا اصولی نیست؟! اصلا اصول چیست؟!

از نظر من اصول استفاده از امکانات موجود جهت رسیدن به بهترین نتیجه است. و فکر نمیکنم که با این شیوه کسی گمراه بشه! ممکنه که شناخت دوستان تازه کار از نورسنجی کمی زمان بیشتری ببره ولی گمراه که نمیشن!
    این صحبت شما مثل اینه که بگیم اصول عکاسی نورسنجی صحیح به طور حسیه و نورسنجی اتومات دوربین ها رو باید کنار گذاشت و مثل ۵۰ سال قبل یک سری عکس اور یا سیاه گرفت ت تا به نتیجه دلخواه رسید. وقتی که امکانی به عنوان برکتینگ در دوربین های دیجیتال قرار داده شده چرا از اون استفاده نکنیم. به جای اینکه انرژیمون رو صرف نگاه کردن به ال سی دی کوچیک دوربین و تنظیمات دقیق نوردهی بکنیم و احیانا بعد از بررسی عکس در کامپیوتر متوجه قسمت های اور شده بشیم به دنبال کادرهای بهتر باشیم و این قضیه رو به این صورت حل کنیم! البته مطمئنا در چند سال آینده دوربین هایی با داینامیک رنج بسیار زیاد خواهد اومد که نیاز به سه شات پی در پی هم نباشه!

در آخر هم اینکه فروم محل بحث و تبادل افکار هست و شما نظرت رو گفتی و جسارتی نیست.

خوشحال میشم اگر که من اشتباه فکر میکنم حالا که این مبحث شروع شده دوستان دیگر هم در این بحث شرکت کنند و به یک نتیجه درست برسیم.

Shadow1 تشکر می‌کند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

خب فرساد جان ...

بنده از مخالفان تکنولوژی و استفاده از اون نیستم. اما در نظر من باید یک تصوری از عکسی که می خواهیم بگیریم داشته باشیم، می خواهیم عکس مونوکروم باشد؟ رنگی؟ HDR؟ با چه عمق میدانی؟ کنتراست بالا؟ و ...
    بعضی از فاکتورهای بالا روی تنظیمات عکاسی می توانند اثر گذار باشند. این که فرض کنید، یک سری دیتا رو در محل عکاسی جمع کنیم و بعد پشت کامپیوتر به یک عکس برسیم چندان روش موففق و دلچسبی نیست. (البته نظر بنده است)

سه تا عکس با نوردهی های مختلف میگیرم و هنگام ویرایش اگر عکس جای کار به صورت اچ دی آر رو داشته باشه اچ دی آر میسازم وگرنه یکی از عکس ها رو انتخاب میکنم و ادیتش میکنم.
    من بیشتر درگیری ذهنم مربوط به این چند جمله است.
    ویرایش توسط Amir Abdolpanah : Monday 23 January 2012 در ساعت 23:11
    alonebaby، Saeed Barikani و Walkman تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

امیر عزیز شرمنده دیر پاسخ دادم. ظاهرا بقیه دوستان نظری ندارند!

ولی این موضوع هم فکر نمیکنم مشکلی باشه.

اگر به عکس گرفته شده به عنوان محصول نهایی یا تقریبا نهایی نگاه کنیم حق با شماست.

ولی در این مورد هم فکر میکنم من نگاه متفاوتی دارم! من به عکس گرفته شده به عنوان یک تصویر خام جهت رسیدن به یک اثر هنری خوب نگاه میکنم. یک سری عکس ها هست که خود به خود خوب هستند و بدون ادیت های خاص اثر قابل ارائه ای هستند فعلا کاری بهشون نداریم. ولی من به سراغ عکس های گرفته شدم میرم و در اونها چرخ میزنم و با توجه به عکس های موجود نگاه میکنم که چه ادیت و کراپی مناسب هست و گاهی اوقات ویرایش های مختلف رو روی یک عکس تست میکنم تا به یک نتیجه دلخواه برسم یعنی یک بار هم در کامپیوتر عکس ها رو نگاه میکنم و روی اونها فکر میکنم انگار که دوباره دارم به اون صحنه نگاه میکنم و عکس میگیرم ولی ایندفعه با هدفی خاص.

البته این رو باید قبول کرد که هر کسی طرز فکر و روش مخصوص به خودش رو داره و نمیشه یک سری قوانین کلی در نظر گرفت و گفت اصول اونها هستند. این افراد هستند که میتونند از اصول دیگران پیروی کنند یا اینکه برای خودشون اصولی داشته باشند.
    Amir Abdolpanah و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

نام: IMG_5138_39_40_tonemapped.jpg نمایش: 365 اندازه: 212.2 کیلو بایت

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

پیش فرض جاده جواهرده

نام: EB-DSC07401.jpg نمایش: 438 اندازه: 170.9 کیلو بایت
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    NASSIRI4080، Malekzadeh، M.A.ZEYNALI و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

قاطی کرده ! چرا عکسایی که آپلود کردم اینطوری نشون میده !؟ کسی در جریان هست ؟
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

صفحه 43 از 48 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... آخرینآخرین