صفحه 186 از 710 نخستنخست ... 86 136 176 182 183 184 185 186 187 188 189 190 196 236 286 686 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,851 تا 1,860 , از مجموع 7092
Like Tree130330تشکر

موضوع: عکس های منظره Landscape

كاربر فعال NASSIRI4080 آواتار ها
    تشکر کرده
    7010

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_cinema نمایش پست ها
    آبشار کبود وال یا کبود بال (اسم دقیقش یادم نیست) در گرگان
    آبشار کبودوال - شهرستان علی آباد کتول استان گلستان
    vahid_cinema، Mohamad_Ali و Madjidm تشکر می‌کنند.

محمدرضا نصیری
    Instagram: nassiri4080

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

اولا دوست ندارم این بحث بیش از اونی که ارزش داره وقت دوستان و خودمو بگیره. به شخصه آدمی نیستم از به به و چه چه خوشم بیاد. اما از بعضی نسبتها ناراحت میشم. عکس باید نقد شود و هر ایرادی به عکس ولو نادرست به عنوان نظر بیننده میتواند قابل تامل باشد. اما جمله ای که ناراحتم کرد این است."بهتر هست عکسهای برتر خود رو در فروم ارسال کنید و نه عکسهایی که برای آزمون و خطا میگیرید." در سایر موارد اعم از این که عکس نور خوب ندارد، کادر خوب ندارد یا بقیه مسائل نگران نیستم و اصلا عکس را اپلود میکنم که دوستان کمک کنند. اگر خودم به جای عکس هدف قرار بگیرم نه تنها هدف از گذاشتن عکس تامین نمی شود بلکه دلخور میشوم. این که زود ناراحت میشم دلیلش شیوع رفتارهای مشابه هست. وگرنه این مورد یکی از نرمترین انتقاداتی است که شده است. در گذشته جایی در پاسخ یکی از دوستان مطلبی نوشتم که حذف شد. وقتی دلیلش را پرسیدم یکی از مدیران فرمودند نظرت چیپ بود. درصورتی که نظر مربوطه 100 درصد مستند به کتابهای معروف عکاسی به زبان اصلی بود. و به هر حال انتظار میره که دوستان مخصوصا دوستان مدیر در برخورد با کاربران صرف نظر از سابقه عکاسی یا سن و سال و ... ملاحظه برخی نکات ساده را بکنند. برای من و امثال من 2 راه میماند یا ترک سایت یا ماندن و طرح موضوع کردن تا رسیدن شرایط به اعتدال. من فعلا راه دوم را انتخاب کرده ام. از همه دوستانی که نظر دادند ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    یک چیزهایی می‌گویید، باعث می‌شوید به جای عکس، خود نقد شوید.

جناب گرامی!
    گذاردن عکس یعنی آقایون و خانوم‌ها لطفاً نظر دهید؛ لطفاً مشکلاتش را بگویید.

اگر شخصی عکس بگذارد و به خاطر نام کاربری تشکر بخورد پای پستش، بدا به حال ایشان! چون سنگ محک بزرگی را از دست داده!!!

اگر شما مایلید که به به و چه چه بشنوید، محل بدی را انتخاب کردید...
    اینجا خیلی کاری نداریم شرایط عکاسی چه بوده، مهم خود اثر است نه زمانی که صرف کردید. اگر کسی به شما بگوید عکس خوبی نیست که جای ناراحتی ندارد. باید خوشحال باشید چون ممکن است اگر کسی به شما گوشزد نکند، عکس‌های بعدی شما کما اینکه زمان زیادی را ممکن است خرجشان کنید همچنان در حد اثر فعلیتان باقی بماند.

به دنبال جذب مخاطب آگاه باشید نه تعریف و تمجید بی حاصل

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

یک وقتهایی هست که وظیفه عکاس عکس نگرفتن هست!
    که بسیار برای خودم پیش اومده به دلایل مختلف که بحثش بسیار مفصله!
    یا اگر هم عکسی گرفته بشه قول دکتر روشن از اون عکسهایی خواهد بود که نه حذف میشن نه باید انتشارشون داد.
    منتها با رویه جدید عدم تائید عکسها از جانب مدیریت که مدعی بودن این عزیزان مبنی بر بار آموزشی بیشتز این روش این امر قابل چشم پوشی و دیدن عکسهای مورد دار اصلا دور از انتظار نیست.
    جناب ملک زاده اگر من جای شما بودم صبح خیلی زود در محل حاظر میدم و به کمک نوردهی(فیلتر ان دی) و فلاش اکسترنال سعی میکردم به نتیجه قابل قبولی برسم.استفاده از فلاش در عکاسی طبیعت و منظره در جای خودش یه نتایج بسیار جالبی می انجامه...
    یا هم همون روش دو ثبت در ساعات مختلف روز و ادغام اون رو پیش میگرفتم اما پروسسم رو قویتر میکردم و در مورد پروسس جویا میشدم.درباره کادر بندی هم دوستان توضیح دادن...من هم در نظر اول فکر کردم یک آبشار کوچک یک متری هست چون نوع ترکیب بندی و پرسپکتیو عکس به هیچ وجه اندازه سوژه رو نشون نمیداد.یا مواردی که فرمودید مد نظر داشتید نشون نمیداد...به نظر میومد با گوشی گرفته شده! تا با این روش پیچیده که به نتیجه مطلوبی هم منجر نشد.
    Malekzadeh، vahid_cinema، M.Nouri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    یک وقتهایی هست که وظیفه عکاس عکس نگرفتن هست!
    که بسیار برای خودم پیش اومده به دلایل مختلف که بحثش بسیار مفصله!
    یا اگر هم عکسی گرفته بشه قول دکتر روشن از اون عکسهایی خواهد بود که نه حذف میشن نه باید انتشارشون داد.
    منتها با رویه جدید عدم تائید عکسها از جانب مدیریت که مدعی بودن این عزیزان مبنی بر بار آموزشی بیشتز این روش این امر قابل چشم پوشی و دیدن عکسهای مورد دار اصلا دور از انتظار نیست.
    جناب ملک زاده اگر من جای شما بودم صبح خیلی زود در محل حاظر میدم و به کمک نوردهی(فیلتر ان دی) و فلاش اکسترنال سعی میکردم به نتیجه قابل قبولی برسم.استفاده از فلاش در عکاسی طبیعت و منظره در جای خودش یه نتایج بسیار جالبی می انجامه...
    یا هم همون روش دو ثبت در ساعات مختلف روز و ادغام اون رو پیش میگرفتم اما پروسسم رو قویتر میکردم و در مورد پروسس جویا میشدم.درباره کادر بندی هم دوستان توضیح دادن...من هم در نظر اول فکر کردم یک آبشار کوچک یک متری هست چون نوع ترکیب بندی و پرسپکتیو عکس به هیچ وجه اندازه سوژه رو نشون نمیداد.یا مواردی که فرمودید مد نظر داشتید نشون نمیداد...به نظر میومد با گوشی گرفته شده! تا با این روش پیچیده که به نتیجه مطلوبی هم منجر نشد.
    این شد یه چیزی!
    اصلا هدف قرار دادن این عکس ها همین بود که دوستان راهکار های خودشون برای این سوژه رو بگن.
    عقیل جان ما فیلتر ان دی نداشتیم به همین دلیل صبر کردیم تا منطقه کاملا در سایه قرار گرفت که بازم نتیجش شد این!
    البته من یه عکس هم تو پروفتو گذاشتم که اچ دی آر تک شات که به نظرم بد نشده.
    اتفاقا جناب دکتر ملک زاد هم موقع برگشتن فرمودند که ما باید اونجا بمونیم تا هوا کاملا تاریک بشه و بعد شاتر رو باز کنیم و نورهی دستی و موضعی انجام بدیم که فکر کنم نتیجه اش مشابه همون فیلتر ان دی بشه.
    به هر حال شما که از بقیه دوستان به ما نزدیک تری میتونی امتحان کنی!
    اینم عکس اچ دی آر تک شات:
    نام: abshar3.jpg نمایش: 466 اندازه: 171.1 کیلو بایت
    Malekzadeh تشکر می‌کند.

كاربر همراه Haji Shahkaram آواتار ها
    تشکر کرده
    1206

با سلام
    این عکس باز هم حس یک آبشار یک متری رو به آدم منتقل میکنه احساس می کنم
    تو مرحله پروسس باید عکس رو شارپ تر کرد رنگ ها رو هم گرمتر کنید به نظر من بهتره
    و حتی اگر بتونید یک المان در کنار آبشار قرار بدهید تا ارتفاع آبشار مشخص شود بهتر خواهد بود
    نوع دوربینتون و لنز رو هم اگر میشه لطف کنید اعلام کنید ممنون میشم
    rezanazemi87 و morteza khademy تشکر می‌کنند.
    «موفقيت» بدست‌آوردن چيزی است که دوست داری و «خوشبختی» دوست داشتن چيزی است که بدست‌آورده‌ای.
    محمد حسین حاجی شاه کرم

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    این شد یه چیزی!
    اصلا هدف قرار دادن این عکس ها همین بود که دوستان راهکار های خودشون برای این سوژه رو بگن.
    عقیل جان ما فیلتر ان دی نداشتیم به همین دلیل صبر کردیم تا منطقه کاملا در سایه قرار گرفت که بازم نتیجش شد این!
    البته من یه عکس هم تو پروفتو گذاشتم که اچ دی آر تک شات که به نظرم بد نشده.
    اتفاقا جناب دکتر ملک زاد هم موقع برگشتن فرمودند که ما باید اونجا بمونیم تا هوا کاملا تاریک بشه و بعد شاتر رو باز کنیم و نورهی دستی و موضعی انجام بدیم که فکر کنم نتیجه اش مشابه همون فیلتر ان دی بشه.
    به هر حال شما که از بقیه دوستان به ما نزدیک تری میتونی امتحان کنی!
    اینم عکس اچ دی آر تک شات:
    نام: abshar3.jpg نمایش: 466 اندازه: 171.1 کیلو بایت
    متاسفانه من هرگز یاسوج نبودم اما اگر بیام حتما با همدیگه به ان مناطق زیبا خواهیم رفت...
    اما در مورد عکس...
    در یکی از ویدئوهای آموزشی کارل تیلور برای ثبت یک منظره با نوردهی،ایشون یک ابتکار بسیار جالبی به خرج دادن!
    سر شب در منطقه حاضر شدن و بعد از انتخاب کادر مناسب و زمان نوردهی(20 دقیقه) به وسیله یک نور افکن قوی صخره ها و زمین اطراف رو به قول خودشون رنگ کردن! نتیجه بسیار دلپذیر و زیبا شد.البته شرایط این ثبت با ثبت فوق متفاوت هست اما فکر میکنم برخی از این تکنیکها و تکنیکهای مشابه در شرایط اینچنینی میتونه خلاقانه مورد استفاده قرار بگیره.

میبینید که بعضی از مناطق حتی با نور قرمز رنگ!! شدند.نا گفته نماند که برای پیاده کردن این روش در طول فرایند رنگ زنی!!! هرگز نباید توی یک نقطه ثابت بایستید یا نور رو مستقیما به سمت لنز بگیرید.خود من به فکر پیاده کردن این تکنیک هستم...نور افکنهای قوی چینی هم در حد کار راه بنداز بیشتر از 50 تومن قیمت ندارن!
    در نهایت من فکر میکنم با هر لنز دیگری هم این کادر ثبت بشه همون حس یک متری بودن القا میشه.کادر بازتر(خیلی بازتر)و عمودی توصیه میشه.
    vahid_cinema، Anoosh-Em، faryadprs و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1361

پیرو پست قبل

دو عکس اول نور پردازی با فلاش و هدلامپ و استفاده از طلق رنگی

نور پردازی بوته با فلاش به صورت مستقیم

mreza1001، Malekzadeh، MAHosseini و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط rezanazemi87 نمایش پست ها

نور پردازی بوته با فلاش به صورت مستقیم

سلام، ممنون بابت به اشتراک گذاری عکساتون

اگر پشت بوته تا نزدیک اون کوه که ته رنگ سورمه ای داره تیره تر بشه (تقریبا جزییاتش مشخص نشه) و کمی هم رنگ غروبتون رو اشباع کنید و دامنه ی اونو در آسمون بالاتر ببرید بهتر خواهد شد

شاد باشید و سربلند......
    Malekzadeh تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

ممنون از جناب حاجی شاه کرم و عقیل جان.
    من از لنز 18-105 استفاده کردم که متاسفانه خیلی کمه برای این سوژه.
    عقیل خان با این فاصله کم اگه تا حالا یاسوج نیومدی حدود 80 درصد عمرت بر فناست
    lamagra تشکر می‌کند.

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

Malekzadeh، S.M.Shamsi، MAHosseini و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی