صفحه 36 از 77 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 351 تا 360 , از مجموع 770
Like Tree8449تشکر

موضوع: عکس هاي HDR

كاربر آشنا Mehr282 آواتار ها
    تشکر کرده
    101

روی عکس کلیک کنید

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

آقای خادمی عزیز ! من فکر میکنم که ما باید خیلی سطح تحمل امون رو بالا ببریم . منظورم کسی که کار هنری میکنه همیشه با انواع و اقسام انتقادات روبرو میشه . بسیاری از این انتقادات حتی ممکنه کمی بی انصافانه به نظر برسن و هیچ دلیل و منطقی پشت اش نباشه . بزارید یک مثال بزنم . شاید یک تماشاگر عادی به اندازه یک سینماگر یا یک منتقد حرفه ای از سینما چیزی ندونه ، اما میتونه بگه از کاری خوشم میاد یا نمیاد . من از کسی دفاع نمیکنم . اصلن سوتفاهم نشه . من دارم فقط در مورد شما صحبت میکنم و اینکه به نظرم باید آمادگی هر چیزی رو داشته باشید وقتی وارد عرصه کار هنری میشید . حتی اگر اون نقد در دو کلمه باشه ! وقتی کاری منتشر میشه ، به نظر من ، هر کسی حق اظهار نظر داره . البته همه هنرمندان اساس ارزیابی خودشون رو بر مبنای نقدهای علمی تر و تحلیلی قرار میدن ، ولی نباید با هر سخنی برآشفته شد . چون در این وادی این طبیعی است . همه جای دنیا هم هست .
    بزارید بگم حتی اگر نظراتی با دشمنی ارایه بشه ! از این بالاتر ؟؟! باز هم باید حق رو برای مخاطبین قایل بود ! به نظرم این نمونه کامل دموکراسی است . حق برای مولف و حق برای منتقد ! و حق برای مخاطب ! و هیچ کس البته حق نداره باعث اختلال طرف دیگر بشه ! شاید کمی مشکل به نظر برسه ولی لازمه هر تولید هنری است.
    اما در مورد این اثر شما باید بگم ( با توجه به نظر شما در مورد باز کردن حیطه نقد تحلیلی در این فروم ها ) ، که من نمونه های عکس بهتری از شما دیدم . در این عکس ، ادیت تصویر اثری تخریبی بر روی یک سری تن ها و رنگهای تصویری شما گذاشته . ( برخی از پلاگین های HDR در حالتهای پیش فرض این کار رو میکنن ) ، یک نقطه سوخته بزرگ بر روی گنبد و بر روی محوطه سنگی جلوی صحن و همچینن شلوغی بیش از حد تصویر ، کج شدن مناره نزدیکتر ، با توجه به استفاده از لنز واید ، که می تونستید در ادیت اصلاح اش کنید . اینها یک سری از نکات قابل انتقاد این عکس هستند . من نمیدونم از سه پایه استفاده کردید یا نه ؟! ولی به نظرم روی دست بوده . چون دیتیل کوه دوردست ، حالتی بلوری پیدا کرده که یا ناشی از پلاگین می تونه باشه یا لرزش بسیار خفیف دوربین . یک سری عناصر هم در تصویر اضافه هستن که با کراپ کردن به راحتی قابل حذف بودن ، مثل اون پلاکارد یا تابلوی سفید گوشه سمت چپ عکس که چشم رو بی جهت منحرف میکنه .
    S. Bagherpour و sh.khani تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نیمی از مشکلات این عکس که حتی با پروسس به جا هم ممکنه حل نشه ثبت در ساعت نا مناسب هست مرتضی حان.
    دیگری نداشتن پتانسیل لازم این کادر برای اچ دی آر،در واقع اصلا نیازی به اون نیست اگر در ساعت صحیح اونجا حاظر باشی..با یک ثبت تک شات در ساعت مناسب به عکس زیباتری میشه رسید.باز هم در ساعت طلایی اونجا حاظر باش و از زوایای مختلف این ثبتها رو انجام بده مطمئنم نتیجه بسیار بهتر میشه.
    نکته دیگری که در عکسهای تودیدم سعی در اچ دی آر گرفتن اونهم در ساعات نزدیک به ظهر هست.اگر من جای تو بودم دوربین رو توی کیفم میگذاشتم و تاقبل از غروب صبر میکردم.
    M.Mobin، 1986، Saeed Barikani و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا Mehr282 آواتار ها
    تشکر کرده
    101

دوستان کسی پست های بنده رو نمیبینه ؟ :) یا 2 عکسی که در 2 صفحه ی اخیر قرار دادم خیلی بی اشکال و بی نقص هستند ؟
    از این نظر عرض میکنم که 2 عکس قرار دادم و کوچک ترین نظری راجع به اون داده نشد.

تشکر کرده
    12097

درباره عکس آخر شما چند ایراد مهم داره.
    اول ساعت نا مناسب و زاویه نامناسبتر دوربین که باعث فلرهای زیاد و نامناسب شده.نوع ادیت هم باعث شده جزئیات کاملا از بین برن.زمین بدون جزئیات شده و کنتراست بالا هم این قضیه رو تشدید کرده.
    behzad_milad، illidan، Mehr282 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

همونطورکه جناب احمدی هم اشاره کردند به جز مورد زمان ویرایش این عکس هم به درستی انجام نگرفته .
    با سعی و تمرین مکرر حتما ثبتهایی بهتری خواهید داشت .

موفق باشید

ویرایش پیشنهادی .

lamagra، Asri و morteza khademy تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

كاربر فعال sh.khani آواتار ها
    تشکر کرده
    11074

با سلام
    لطفا ایرادات رو بیان کنید
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  Panorama 12+750.jpg
مشاهده: 378
حجم:  109.8 کیلو بایت
    shabab، Anoosh-Em، M.Moghadam و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    شهرام خانی

تشکر کرده
    12097

عکس پتانسیل خوبی برای اچ دی آر داره! اما آسمان عکس خراب شده! با چند شات و چه فاصله هایی این عکس ثبت شده و مراحل ویرایش چطور بوده؟
    Anoosh-Em، djmehdi_67 و sh.khani تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر فعال sh.khani آواتار ها
    تشکر کرده
    11074

با سلام خدمت آقای احمدی عزیز

عکس پتانسیل خوبی برای اچ دی آر داره! اما آسمان عکس خراب شده! با چند شات و چه فاصله هایی این عکس ثبت شده و مراحل ویرایش چطور بوده؟

با 6 شات در در فوکال 18 میلیمتر تهیه شده بعد از ترکیب درنرم افزار پانوراما به نرم افزار ACDsee انتقال داده شده در این مرحله 1 مرحله اکسپوز را به مقدار 2 کم کرده save نموده و دوباره مقدار اکسپوز را به مقدار 2 زیاد کرده دوباره save نمودم تا اینجای کار 3 شات از 1 عکس با 3 اکسپوز مختلف (2- و 0 و 2+) سپس این 3 عکس در نرم ازار فتو ماتیکس

انتقال داده شده با اطلاعات دست و پا شکسته و آزمون خطا ادیت می شود هیچ گونه اطلاعاتی در باره نحوه کارکردن با این نرم افزار رو ندارم بعد از پروسس و اتمام کار با این نرم
    افزار عکس نهایی به فتوشاپ انتقال داده میشه و از منوی image گزینه adjus...... انتخاب میشه از زیرمجموعه آن گزینه higlight/ shadow فعال میشه و از پنجره باز شده با 2 گزینه

amount تغیرات داده میشه تا به نتیجه دلخواه برسم و در نهایت در نرم افزار acdsee مقداری نویز گیری میکنم واقعا خسته نباشم
    lamagra تشکر می‌کند.
    شهرام خانی

تشکر کرده
    12097

خوبه که از یک شات قصد تهیه اچ دی آر داشتید.وابتکار عمل به خرج دادید.ولی اگر در محل با استفاده از سه پایه 3شات تهبه میکردید به نتیجه بهتری میرسیدید.اگر ممکنه عکس اصلی رو با سایز مثلا 1200 جایی آپلود کنید و ادرسش رو به پست خصوصی من بفرستید.البته اگر مایلید.
    sh.khani تشکر می‌کند.
    عقیل احمدی

صفحه 36 از 77 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 ... آخرینآخرین