صفحه 225 از 319 نخستنخست ... 125 175 215 221 222 223 224 225 226 227 228 229 235 275 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,241 تا 2,250 , از مجموع 3186
Like Tree117تشکر

موضوع: پاسخگویی بخش فنی تعمیرگاه مرکزی دوربین

كاربر آشنا SaEiD_MaFiA آواتار ها
    تشکر کرده
    16

ببخشید که مجدد مطرح میکنم
    اما واسه بنده سوالی پیش اومده که واقعا انتظار پاسخگویی دارم
    چندی پیش اقدام به خرید یک عدد لنز 50 ملیمیتر نیکون f/1.4G کردم
    متاسفانه وقتی لنز با کلی تاخیر به دستم رسید متوجه شدم که لنز دچار خطای فوکوس هستش ( فرونت فوکوس )
    این ایراد هنگام مشاهده در ویزور هم مشخصه... یعنی وقتی روی یه شی در فاصله مثلا 2 متری فوکوس میکنم
    توی ویزور کاملا مشخصه که روی بک گراند و قاصله 2 متر و 20 سانتی فوکوس میکنه! ( فوکوس اوتوماتیک )
    همچنین لنز رو روی 4 بدنه مختلف تست کردم و مشخص شد مشکل دقیقا از خود لنز هست
    ضمنا از چارت مخصوص تست فوکوس استفاده کرده و با شرایط آتلیه و نور کافی و زاویه 45 درجه و سه پایه تست شد که میزان خطای فوکوس مشخص شده و عکس اون رو چاپ و برای شرکت گارانتی ارسال کردم.
    -------------------------------------------
    لنز رو همراه با بدنه برای تعمیر به شرکت ایده آل گارنتی فرستادم ( گارانتی لنز) فرستادم
    دو هفته از کارم ( عکاسی ) عقب افتادم
    بعد از دو هفته که لنز و دوربین به دستم رسید متاسفانه همچنان لنز همونجور هستش!!!! تنها کاری که شده تمیز شدن ویزور و آینه دوربین بوده!!!
    ===============
    حال سوال بنده اینجاست...
    طبق تحقیقات بنده در لنزهای دیاف باز این اتفاقات ( خطای لنز ) موردی هست که بارها پیش اومده. اما
    چرا باید بعد از حدود 2 هفته که دوربین+لنز نزد شرکت گارانتی بوده و همچنین معتبرترین شرکت گارانتی و تعمیرات دوربین در ایران هستش...
    محصول من بدون رفع عیب و تغییر برگرده!؟؟؟
    جالب اینجاست که به صورت تلفنی به من گفته شد : مشکل فرونت فوکوس لنز شما حل شد!!!!!!
    تکلیف من چیه؟ بازهم باید 2 هفته دوربین رو بفرستم واسه تعمیر؟ ضمن اینکه به علت مسافت حدود 1000 کیلومتر از پایتخت واقعا سفر به تهران جهت تعمیر، وقتگیر و سخت هستش.
    آیا تظمینی برای تعمیر در این سری هست؟
    چرا باید مبلغ 1 میلیون و 500 هزارتومان برای خرید یک لنز بدم و در نهایت با چنین مشکلی روبرو باشم؟! ( که علناً استفاده از لنز رو برای من غیر ممکن کرده )
    ببخشید که بازهم عنوان کردم این موضوع رو. علتش اینه که قبلا توی همین تاپیک عنوان کردم. جناب آقای قاسمی عزیز پسخ اغلب دوستان رو دادن به جز من که گمان میکنم حواسشون نبوده. منتظر پاسخ هستم.
    لطفا پاسخگو باشید
    باتشکر

كاربر افتخاري tamir آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط SaEiD_MaFiA نمایش پست ها
    ببخشید که مجدد مطرح میکنم
    اما واسه بنده سوالی پیش اومده که واقعا انتظار پاسخگویی دارم
    چندی پیش اقدام به خرید یک عدد لنز 50 ملیمیتر نیکون f/1.4G کردم
    متاسفانه وقتی لنز با کلی تاخیر به دستم رسید متوجه شدم که لنز دچار خطای فوکوس هستش ( فرونت فوکوس )
    این ایراد هنگام مشاهده در ویزور هم مشخصه... یعنی وقتی روی یه شی در فاصله مثلا 2 متری فوکوس میکنم
    توی ویزور کاملا مشخصه که روی بک گراند و قاصله 2 متر و 20 سانتی فوکوس میکنه! ( فوکوس اوتوماتیک )
    همچنین لنز رو روی 4 بدنه مختلف تست کردم و مشخص شد مشکل دقیقا از خود لنز هست
    ضمنا از چارت مخصوص تست فوکوس استفاده کرده و با شرایط آتلیه و نور کافی و زاویه 45 درجه و سه پایه تست شد که میزان خطای فوکوس مشخص شده و عکس اون رو چاپ و برای شرکت گارانتی ارسال کردم.
    -------------------------------------------
    لنز رو همراه با بدنه برای تعمیر به شرکت ایده آل گارنتی فرستادم ( گارانتی لنز) فرستادم
    دو هفته از کارم ( عکاسی ) عقب افتادم
    بعد از دو هفته که لنز و دوربین به دستم رسید متاسفانه همچنان لنز همونجور هستش!!!! تنها کاری که شده تمیز شدن ویزور و آینه دوربین بوده!!!
    ===============
    حال سوال بنده اینجاست...
    طبق تحقیقات بنده در لنزهای دیاف باز این اتفاقات ( خطای لنز ) موردی هست که بارها پیش اومده. اما
    چرا باید بعد از حدود 2 هفته که دوربین+لنز نزد شرکت گارانتی بوده و همچنین معتبرترین شرکت گارانتی و تعمیرات دوربین در ایران هستش...
    محصول من بدون رفع عیب و تغییر برگرده!؟؟؟
    جالب اینجاست که به صورت تلفنی به من گفته شد : مشکل فرونت فوکوس لنز شما حل شد!!!!!!
    تکلیف من چیه؟ بازهم باید 2 هفته دوربین رو بفرستم واسه تعمیر؟ ضمن اینکه به علت مسافت حدود 1000 کیلومتر از پایتخت واقعا سفر به تهران جهت تعمیر، وقتگیر و سخت هستش.
    آیا تظمینی برای تعمیر در این سری هست؟
    چرا باید مبلغ 1 میلیون و 500 هزارتومان برای خرید یک لنز بدم و در نهایت با چنین مشکلی روبرو باشم؟! ( که علناً استفاده از لنز رو برای من غیر ممکن کرده )
    ببخشید که بازهم عنوان کردم این موضوع رو. علتش اینه که قبلا توی همین تاپیک عنوان کردم. جناب آقای قاسمی عزیز پسخ اغلب دوستان رو دادن به جز من که گمان میکنم حواسشون نبوده. منتظر پاسخ هستم.
    لطفا پاسخگو باشید
    باتشکر
    سعید جان دوست عزیزم با سلام و تبریک سال نو
    انشالله سال نو به شما و کلیه دوستان عزیزم در سایت عکاسی سالی پر از موفقیت و سلامتی باشد
    مطمینا وقتی در بخش فنی به روی دوربین و یا لنز برنامه adj afنصب شود مطمینا کار از بخش فنی تایید شده به مصرف کننده میرسد خواهشمندم اعلام فرمایید ایا دوربین خود را با گزینه های adj camera , lens تنظیم کرده اید تا مطمینا شوید .
    نگران نباشید جنانچه از گزینه های اعلام شده نتیجه نگرفتید پاسخ دهید
    منتظر پاسخ هستم با تشکر بخش فنی تعمیرگاه مرکزی دوربین /شرکت ایده ال دوربین

تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdireza نمایش پست ها
    خدمت جناب قاسمی سلام عرض میکنم
    من یک دوربین ای او اس 60 دی دارم و مدتیه که به محض روشن کردن دوربین خودبخود یک شات زده میشه و شاتر دوربین عمل نمیکنه طوریکه برای شات زدن مجبورم از دکمه های پشتی استفاده کنم و بعضی وقتها هیچ دکمه ای عمل نمیکنه ریست هم کردم ولی هیچ اتفاقی نمیافته فریم ویر رو هم بارها نصب کردم باز نشد. لازم به توضیحه که بنا به ضرورت کارم معمولا از فیش کناری برای شات زدن استفاده میکنم و کمتر از کلید اصلی شاتر استفاده میکنم ولی هر دو از کار افتادن تنظیمات مربوط به فانکشن کلیدها رو هم تغییر دادم ولی درست نشد . میخواستم راهنمایی بفرمایید اگه این مشکل مربوط به نرم افزار نیست پس چیه و چکار باید بکنم و در صورت مشکل سخت افزاری چقدر هزینه داره. ممنونم
    دوست عزیزم سلام و تبریک سال نو و پوزش در تاخیر پاسخ
    اشکال اعلام شدخ 1- خرابی top cover unit -
    2-خرابی release shutter
    3- main pcb assy
    دوست عزیز بعید به نظر میرسد اشکال نرم افزار باشد ولی خواهشمندم چنانچه دوربین شما دارای بیمه و گارانتی ایده ال دوربین است در اولین فرصت به یکی از مراکز خدماتی ما تعمیرگاه مرکزی دوربین و یا شرکت ایده ال دوربین مراجعه و حتما اعلام فرمایید از اعضای محترم سایت عکاسی هستید تا نسبت به راه اندازی سریعا اقدام شود
    با تشکر بخش فنی تعمیرگاه مرکزی دوربین /شرکت ایده ال دوربین
    ویرایش توسط tamir : Sunday 23 March 2014 در ساعت 14:06

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

سلام خدمت شما

جناب قاسمی بنده هم یک لنز Nikon 18-200 VRII یک بار فرستاده بودم برای تعمیر قسمت فوکوس (تبریز هستم بنده)
    مثل همین دوستمون، لنز بنده هم مشکل فوکوس داشت (باضافه اینکه نشانگر فاصله ی روی لنز هم عدد درستی نشان نمیداد)

لنز رو بار اول بدون اینکه مشکلش حل بشه، برای بنده ارسال کرده بودید که تماس گرفتم و درخواست کردید جهت بررسی مجدد، بنده دوباره ارسال کنم خدمتتون.
    بنده هم همین کار رو انجام دادم و لنز از حدود 1 ماه پیش در تعمیرگاه هست و در آخرین باری که دوستم مراجعه کرده بودند، متاسفانه هنوز مورد برطرف نشده بود.

خواستم بدونم آیا نهایتا امیدی به حل شدن مشکل لنزم هست یا خیر؟
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط lord57 نمایش پست ها
    انجام شد ، کلی نقطه به رنگهای قرمز ، سبز ، آبی و سفید دیده میشن ... فکر میکنم 200 نقطه ... دوربین مارک وان کلاسیک هستش ، اگه مشکلی پیش نمیاره همینطوری بمونه ؟
    دوست عزیزم سلام و تبریک سال نو
    امیدوار هستم نقاطها در یک خط تلاقی نکنند که باعث بوجود امدن یک خط میشود و امکان از بین بردن ان غیر ممکن است و مستلنز تعویض cmos است

تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    سلام خدمت شما

جناب قاسمی بنده هم یک لنز Nikon 18-200 VRII یک بار فرستاده بودم برای تعمیر قسمت فوکوس (تبریز هستم بنده)
    مثل همین دوستمون، لنز بنده هم مشکل فوکوس داشت (باضافه اینکه نشانگر فاصله ی روی لنز هم عدد درستی نشان نمیداد)

لنز رو بار اول بدون اینکه مشکلش حل بشه، برای بنده ارسال کرده بودید که تماس گرفتم و درخواست کردید جهت بررسی مجدد، بنده دوباره ارسال کنم خدمتتون.
    بنده هم همین کار رو انجام دادم و لنز از حدود 1 ماه پیش در تعمیرگاه هست و در آخرین باری که دوستم مراجعه کرده بودند، متاسفانه هنوز مورد برطرف نشده بود.

خواستم بدونم آیا نهایتا امیدی به حل شدن مشکل لنزم هست یا خیر؟
    ل
    دوست عزیزم سلام و پوزش از شما
    دوست عزیزم همانطوری که اعلام کردم پس از adj لنز و تایید ان توسط نرم افزار غیر ممکن است تا لنز مجددا مشکل داشته باشد دوربین d5000 nikon قسمت تنطیم adj user را ندارد یا باید دوربین و لنز توسط بخش فنی با همدیگر کالیبیره شود و یا اینکه به قسمت منوها رفته و توسط af tone لنز و دوربین را با همدیگر تنطیم کرد که در دوربین شما وجود ندارد لطفا در هنگام تحویل حتما دوربین همراه داشته باشید

تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط amehrshad نمایش پست ها
    سلام و عرض تبریک سال نو
    پلاستیک زوم برای لنز Sigma 18-250 OS در تعمیرگاه مرکزی قابل تعویض هست ؟

متشکرم
    دوست عزیزم با سلام و تبریک سال نو
    از تاریخ 1-1-93 گروه خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین و شرکت ایده ال دوربین قرارداد رسمی با شرکت سی گل نماینده انحصاری محصولات sigma درایران منقعد گرده است . طبق مفاد قرارداد گروه خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین و شرکت ایده ال دوربین به عنوان تنها نماینده بخش خدمات محصولات عکاسی / لنز /فلاش sigma در ایران است .خواهشمندم در اولین فرصت به بخش فنی مراجعه تا نسبت به تعویض rubber zoom اقدام شود

تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Snaipshot نمایش پست ها
    سلام ... میخواستم ببینم خط و خش های خفیف بر روی بدنه دوربین قابل برطرف کردن هستند؟ منظور حالتی است که کوتینگ زیر بادی حفظ بشه و رنگ مشکی بدنه بر روی خط یا خش موجود قرار بگیره ... دوبین 50D است . ممنون میشم پاسخ بدید
    دوست عزیزم
    سلام و تبریک سال نو و پوزش در تاخیر ارسال پاسخ
    بله در بخش فنی مدادهای استاندارد از طرف کمپانی وجود دارد که خط و خش از بین میرود .خواهشمندم در اولین فرصت به بخش فنی مراجعه و اعلام فرمایید از اعضای سایت محترم عکاسی هستید تا نسبت به رفع اشکال اقدام گردد

كاربر آشنا SaEiD_MaFiA آواتار ها
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط tamir نمایش پست ها
    سعید جان دوست عزیزم با سلام و تبریک سال نو
    انشالله سال نو به شما و کلیه دوستان عزیزم در سایت عکاسی سالی پر از موفقیت و سلامتی باشد
    مطمینا وقتی در بخش فنی به روی دوربین و یا لنز برنامه adj afنصب شود مطمینا کار از بخش فنی تایید شده به مصرف کننده میرسد خواهشمندم اعلام فرمایید ایا دوربین خود را با گزینه های adj camera , lens تنظیم کرده اید تا مطمینا شوید .
    نگران نباشید جنانچه از گزینه های اعلام شده نتیجه نگرفتید پاسخ دهید
    منتظر پاسخ هستم با تشکر بخش فنی تعمیرگاه مرکزی دوربین /شرکت ایده ال دوربین
    اول اینکه واقعا تشکر میکنم از جناب قاسمی عزیز دوست خوبم که واقعا در پاسخگویی یکه تاز هستن. سال نو شما هم مبارک
    خدمت شما عارضم که دوربین بنده نیکون D3200 هستش و ادجاست فوکوس نداره! فکر نمیکنم هم شما چنین چیزی روش نسب کرده باشید چون اصلا توی این رده چنین امکانی به دوربین اضافه نمیشه.

نمیشه کاریش کرد که کلا لنز درست کار بکنه روی همه دوربین ها؟
    اینطور که متوجه شدم ایراد از موتور فوکوس هستش
    گاهی اوقات (فقط گاهی اوقات) در فواصل نزدیک مثل 1 متری فوکوس درست کار میکنه... اما غالبا اشتباه و مقداری جلوتر فوکوس میکنه.
    بازهم خاطرنشان میکنم که اینن مشکل فرونت فوکوس حتی توی ویزور هم با چشم کاملا مشخصه! ینی اصلا تابلوهه که لنز یه مقدار جلوتر فوکوس کرده!
    وقتی هم دستم رو از روی نیم شاتر برمیدارم و مجدد فوکوس میکنم... متاسفانه موتور فوکوس لنز اصرار بر فوکوس روی همون نقطه خطا داره
    حتی برای تست به صورت دستی فوکوس رو تنظیم دقیق کردم. که با فشردن نیمه شاتر مجدد توسط موتور فوکوس خود لنز... محدوده فوکوس باز به همون خطا برمیگرده!
    چیکارش کنم؟

-----------------------------------
    یک سوال دیگه بیزحمت... میخواستم بدونم لاستیک زوم لنزهای نیکون ( 18-105 ) که بر اثر گرما گشاد شده تعویض میشن؟؟؟ همچنین لاستیک های بدنه دوربین که بر اثر گرما گشاد شده... چفت میشن به دوربین؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    39

سلام.
    لنز کنون 70-300 من مشکلی پیدا کرده.
    در فروردین نود و سه چه روزهایی باز هستید؟ پنجشنبه هفتم هستید؟ تا چه ساعتی؟
    داریوش نقشینه
    تجهیزات: یک عدد دوربین Canon 6D، یک عدد لنز Canon 24-105 یک لنز Canon 70-300 IS و یك 1.4 50