صفحه 226 از 319 نخستنخست ... 126 176 216 222 223 224 225 226 227 228 229 230 236 276 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,251 تا 2,260 , از مجموع 3186
Like Tree117تشکر

موضوع: پاسخگویی بخش فنی تعمیرگاه مرکزی دوربین

كاربر افتخاري tamir آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط SaEiD_MaFiA نمایش پست ها
    اول اینکه واقعا تشکر میکنم از جناب قاسمی عزیز دوست خوبم که واقعا در پاسخگویی یکه تاز هستن. سال نو شما هم مبارک
    خدمت شما عارضم که دوربین بنده نیکون D3200 هستش و ادجاست فوکوس نداره! فکر نمیکنم هم شما چنین چیزی روش نسب کرده باشید چون اصلا توی این رده چنین امکانی به دوربین اضافه نمیشه.

نمیشه کاریش کرد که کلا لنز درست کار بکنه روی همه دوربین ها؟
    اینطور که متوجه شدم ایراد از موتور فوکوس هستش
    گاهی اوقات (فقط گاهی اوقات) در فواصل نزدیک مثل 1 متری فوکوس درست کار میکنه... اما غالبا اشتباه و مقداری جلوتر فوکوس میکنه.
    بازهم خاطرنشان میکنم که اینن مشکل فرونت فوکوس حتی توی ویزور هم با چشم کاملا مشخصه! ینی اصلا تابلوهه که لنز یه مقدار جلوتر فوکوس کرده!
    وقتی هم دستم رو از روی نیم شاتر برمیدارم و مجدد فوکوس میکنم... متاسفانه موتور فوکوس لنز اصرار بر فوکوس روی همون نقطه خطا داره
    حتی برای تست به صورت دستی فوکوس رو تنظیم دقیق کردم. که با فشردن نیمه شاتر مجدد توسط موتور فوکوس خود لنز... محدوده فوکوس باز به همون خطا برمیگرده!
    چیکارش کنم؟

-----------------------------------
    یک سوال دیگه بیزحمت... میخواستم بدونم لاستیک زوم لنزهای نیکون ( 18-105 ) که بر اثر گرما گشاد شده تعویض میشن؟؟؟ همچنین لاستیک های بدنه دوربین که بر اثر گرما گشاد شده... چفت میشن به دوربین؟
    دوست عزیزم سعید
    با عرض سلام و تشکر از نظر لطفتان به اینجانب
    بله در سری 4 رقمی دوربینهای نیکون گزینه اجاست وجود ندارد ولی در برنامه اجاست بوسیله نرم افزار امکان تنطیم وجود دارد با کمال شرمندگی باید خواهش کنم در اولین فرصت دوربین +لنز را به بخش فنی اورده تا شخصا نسبت به رفع اشکال اقدام نماییم .
    در رابطه به rubber 18-105 در بخش فنی موجود است و کلیه rubber دوربینهای nikon موجود است
    با تشکر بخش فنی تعمیرگاه مرکزی دوربین /شرکت ایده ال دوربین

كاربر آشنا sam32 آواتار ها
    تشکر کرده
    203

با سلام خدمت آقای قاسمی که وقت میزارن برای کمک به دوستان یک سوالی دارم من دوربین سونی نکس 5 دارم و یک گزینه داره به نام رهاسازی شاتر بی لنز که تصور میکنم قراره تنظیم کنه آیا شاتر وقتی لنز رو جدا میکنید بسته باشه یا باز اما مشکل من اینه که در هر صورت شاتر من بازه و همیشه سنسور در معرض دید ممنون میشم راهنمایی کنید

كاربر همراه abehrooz آواتار ها
    تشکر کرده
    610

باسلام
    بنده حدود 20 روز میشه که یک دوبین دی 7100 و لنز 18-105 تهیه کردم با گارانتی و بیمه ایده آل ولی صدای فوکوس لنز خصوصا در فیلم برداری و حالت AF-F نسبتا زیاده و رینگ فوکوس هم در ابتدا و انتهای بازه فوکوس قفل نمیشه یکم سفت میشه ولی باز حرکت میکنه میخواستم ببینم به نظر شما این لنز دارای مشکله و اکر مشکل داره باید تعمیر شه یا تعویض ؟؟؟

كاربر همراه abehrooz آواتار ها
    تشکر کرده
    610

سلام خدمت آقای قاسمی ضمن تشکر و قدر دانی از زمانی که برای بنده گذاشتن و شخصا لنز و دوربین رو چک کردن و سنسور رو تمیز کردن .

كاربر آشنا lord57 آواتار ها
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط tamir نمایش پست ها
    دوست عزیزم سلام و تبریک سال نو
    امیدوار هستم نقاطها در یک خط تلاقی نکنند که باعث بوجود امدن یک خط میشود و امکان از بین بردن ان غیر ممکن است و مستلنز تعویض cmos است
    با تشکر بخش فنی تعمیرگاه مرکزی دوربین /شرکت ایده ال دوربین
    با تبریک سال نو و تشکر از پاسخ شما

نه نقاط پراکنده هستند ؛ مشکل خاصی در عکس هایی که گرفتم با چشم معمولی دیده نمیشه ، اگه امکانش هست بفرمایید چطوری میشه به پردازنده گفت که این نقاط رو در نظر نگیره (دوربین مارک یک هستش)
    Photography helps people to see

كاربر آشنا M.Rasouli آواتار ها
    تشکر کرده
    290

ضمن سلام و احترام خدمت آقای قاسمی و تبریک سال نو:
    من دوربین Nikon D7000 دارم. حدود 3-4 روز است که وقتی دوربین رو خاموش میکنم اسکرین بالای دوربین با 2-3 ثانیه تاخیر خاموش می شود و متوجه شده ام وقتی در حالت خاموش مموری رو از دوربین خارج می کنم هنوز عدد مموری رو روی اسکرین بالایی میزنه و باید دوربین رو روشن و خاموش کرد با این و جود باز هم علامت کوچک مموری1 بالاش میزنه و [Err] میزنه!
    زمانی هم که دربین رو روشن می کنم (بدون مموری) ، خاطای Memory is locked. Memory "write" proted رو میده و دوتا بوق می زنه و نمی شده در حالت دمو عکس گرفت.
    در صورتی که قبلا این طوری نبود و زمانی که مموری داخل دوربین نبود به حالت دمو عکس می گرفت.
    در مورد عکاسی با مموری مورد خاصی رو متوجه نشدم که مشکلی باشه ...

آیا برای دوربین مشکلی خاصی پیش آمده است؟
    بنده احساس می کنم که مشکل نرم افزار باشه.

(لطفا پیام خصوصی خود را بررسی فرمایید.)

با سپاس
    محسن رسولی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

سلام
    سال نو مبارک

جناب آقای قاسمی لطفا به دادم برسید که از نگرانی دارم دیوونه میشم اما شرح ماجرا:

حقیقت ماجرا اینکه هنگام تعویض لنز یه تار مو افتاده بود روی آینه دوربین و من اشتباها به یکی از اطرافیان اعتماد کردم و اجازه دادم با انگشت اقدام به برداشتن اون مو از سطح آینه بگنن و البته بعدش هم کار با پارچه آبی تمیز کردن لنز ادامه پیدا کرد و مو بالاخره رفت،حالا سوال من اینه که با توجه به حساسیت شدید آینه(که بی اطلاع بودم) چقدر احتمال آسیب وجود داره و در صورت آسیب آیا قابل جبران هست؟(اثر و لکه خاصی در ویزور هنوز ندیدم) شنیدم که میشه آینه رو تعویض کزد.چقدر هزینه داره؟ باتشکر بابت وقتی که گذاشتید.

مدل دوربین : نیکون دی 7000

كاربر همراه
    تشکر کرده
    348

سلام اقای قاسمی
    سنسور دوربین من دیگه موقع تمیز کردنش شده
    همانطور که میدانید وضعیت دوربین مل دی 600 نیکون وضعیت ویژه ای هست
    چیکار کنم و کی اقدام کنم
    شهرستان هستم .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    348

سلام اقای قاسمی
    سنسور دوربین من دیگه موقع تمیز کردنش شده
    همانطور که میدانید وضعیت دوربین مدل دی 600 نیکون وضعیت ویژه ای هست
    چیکار کنم و کی اقدام کنم
    شهرستان هستم .

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

نقل قول نوشته اصلی توسط Lynx نمایش پست ها
    سلام
    سال نو مبارک

جناب آقای قاسمی لطفا به دادم برسید که از نگرانی دارم دیوونه میشم اما شرح ماجرا:

حقیقت ماجرا اینکه هنگام تعویض لنز یه تار مو افتاده بود روی آینه دوربین و من اشتباها به یکی از اطرافیان اعتماد کردم و اجازه دادم با انگشت اقدام به برداشتن اون مو از سطح آینه بگنن و البته بعدش هم کار با پارچه آبی تمیز کردن لنز ادامه پیدا کرد و مو بالاخره رفت،حالا سوال من اینه که با توجه به حساسیت شدید آینه(که بی اطلاع بودم) چقدر احتمال آسیب وجود داره و در صورت آسیب آیا قابل جبران هست؟(اثر و لکه خاصی در ویزور هنوز ندیدم) شنیدم که میشه آینه رو تعویض کزد.چقدر هزینه داره؟ باتشکر بابت وقتی که گذاشتید.

مدل دوربین : نیکون دی 7000
    تا آقای قاسمی بیان و جواب بدن...

اگر در ویزور چیزی نمی بینید چرا حساس شدید؟
    بهتر بود با یک مکنده کوچک، مو رو برمیداشتید اما حالا هم جای نگرانی نیست.
    من بارها آینه دوربینم رو با گوش پاک کن آغشته به محلول تمیزکننده لنز (به مقدار کم) تمیز کردم. کمی مراقبت و دقت لازمه.