صفحه 10 از 35 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 347
Like Tree1722تشکر

موضوع: عکس ماه ـ پیشنهادها، پرسش‌ها و انتقادها

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

جا داره كه بابت انتخاب موضوع اين هفته ( طبيعت بي جان ) از مديران اين بخش تشكر نمايم ،‌

موضوع ، هم زيباست و هم جالب و هم اينكه جا براي فعاليت و تنوع زياد دارد و نگرشي متفاوت رو ميطلبد

براي شخص من اين موضوع جالب بود ، و نياز دونستم كه آن را مطرح نمايم

ممنون
    farsad، mreza1001، شاهین اکبری و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed B نمایش پست ها
    جا داره كه بابت انتخاب موضوع اين هفته ( طبيعت بي جان ) از مديران اين بخش تشكر نمايم ،‌

موضوع ، هم زيباست و هم جالب و هم اينكه جا براي فعاليت و تنوع زياد دارد و نگرشي متفاوت رو ميطلبد

براي شخص من اين موضوع جالب بود ، و نياز دونستم كه آن را مطرح نمايم

ممنون
    بله سغید خان! دیگه خبری از چتر و چتربازی نیست! ;)

مگر اینکه از چترتون به عنوان بک گراند استفاده کنین!
    mreza1001، Saeed Barikani و AliAk تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    بله سغید خان! دیگه خبری از چتر و چتربازی نیست! ;)

مگر اینکه از چترتون به عنوان بک گراند استفاده کنین!
    :biggrin:

فرساد جان ، من شرمنده ، زمان مجال عکاسی از مناطق مختلف رو نمیده ، دیگه مجبوریم از همون چتر ها ( پاراگلایدر ) عکس آپلود کنیم ،

این دفعه دیگه مجبوریم تنوع بدیم به کارمون :cool:
    farsad تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

موضوع شماره 7 " ارتفاع پايين "

واقعا موضوع نابيست و بنده رو به وجد آورد . حيف كه هنوز عكسي در اين تاپيك نميبينيم ... اميدوارم همزماني دو موضوع در حال فعاليت، باعث كمتر ديده شدن اين عنوان زيبا نشود .

اميدوارم اين موضوع ، شامل "ارتفاع كم" در مفاهيم هم بشود و به محدوديتهاي كودكي خلاصه نشود.

براي من تا به اين لحظه موضوع 7 خوش ايده ترين عنوان بوده تشكر ميكنم از نگاه خلاق در انتخاب موضوع . اميدوارم بتونم كاري در اين تاپيك ارائه كنم و همچنين بسيار مشتاق ديدن آثار دوستان تحت اين عنوان هستم .
    farsad، merdax و Miri تشکر می‌کنند.
    FD master

تشکر کرده
    4538

مجددا سلام !

واسه شركت در موضوع شماره 7 : ارتفاع پايين معنايي هم قبوله ؟
    FD master

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

معمولا رسم بر اینه که اگر کسی عکسش رو در معرض نقد و قضاوت دیگران قرار داد , باید منتظر نقد های خوب و بد هم باشه.

من هم نمیخوام این رسم رو بر هم بزنم . اگر من هم عکسی رو برای یکی از موضوعات هفته فرستادم , قطعا انتظار هر نوع نقد و نوشته ای رو در مورد عکس خودم داشتم. ( چه درست و چه غلط , چه خوب چه بد )

اما من فکر میکنم نقد کردن نقد های نوشته شده برای یک اثر هم میتونه بار آموزشی خوبی داشته باشه . یک منتقد باید توانایی این رو داشته باشه که از نقدش دفاع کنه و برای اونها , نه دلیل شخصی بلکه منطقی و پذیرفته شده داشته باشه . و یک عکاس هم باید از نوع و نگرش و چیدمان و منطق عکس خودش دفاع کنه تا گفتگو حاصل بشه و هر دو طرف بحث در این میان از اطلاعات و دیدگاه یکدیگر بهره مند بشن.

درباره نقدی که در مورد عکس خودم در بیانیه پایانی نوشته شد نظری ندارم . دیگران میتونند این مورد رو مورد نقد و بررسی قرار بدن و درباره اش گفتگو کنند.

در مورد گروه داوری برگزیده شده که بیش از دو نفر هستند , انتظار بر اینه که عکس ها رو در حالت ها و زوایای متعدد بررسی کنند و انتخاب و دلایل انتخاب رو به صورت واضح بیان کنند.

قبل از اینکه در باره نقد و داوری بخواهیم قدمی رو به جلو برداریم , باید چارچوب هایی برای نقدمون در نظر بگیریم.
    من فکر میکنم تعریفی که در نقد عکس ها از یک سوم ها و نقاط طلایی داره انجام میشه درست نیست. استفاده از فضای یک سوم ها تبدیل به خط یک سوم شده و در جای جای نقد عکس ها فقط اشاره شده که فلان عنصر اگر جلوتر بود , مثلا روی خط یک سوم قرار میگرفت . در حالی که نیازی نیست ما یک عنصر رو دقیقا و دقیقا روی خط یک سوم یا دقیقا روی نقطه طلایی قرار بدیم
    به زوایای تشکیل شده در عکس ها دقت نمیشه
    یه خطوط و هندسه عناصر تشکیل دهنده یک عکس توجهی نمیشه . دایره ها , مربع ها , مثلث ها هر کدام دارای معانی خاصی هستند و هر کدام بیان گر ثبات یا حرکت در عکس هستند . در مورد برخی موضوعات تکنیکی ( مثل طبیعت بی جان که یکی از سخت ترین انواع عکاسی محسوب میشه ) انتظار بر این بود که به این موارد اهیمت خیلی بیشتری نسبت به مثلا OverExpose یا UnderExpose بودن گوشه ای از عکس داده بشه
    به بیان و مفاهیم دقت خاصی نمیشه ( یکی از ایراداتی که متاسفانه در این سایت رواج پیدا کرده , تاکید روی این نکته بوده که عکس باید بدون هیچ توضیحی , خود روایتگر مفهوم خود باشد , که البته در برخی موارد حرف درستی است اما در برخی موارد نه . در برخی از عکس ها بدون توضیح عکاس , هیچ معنی ای از عکس استنباط نخواهد شد)
    فضای منفی در عکس و زیاد و کم بودن اون در یک عکس و قرینگی این فضا با عناصر موثر در عکس نیاز به دقت و بینش بیشتری داره . گاهی مواقع اون چزی که داوران به عنوان نقطه منفی از دیدگاه خودشون بیان میکنند از نظر من نقطه قوتی برای اون عکس محسوب میشه و این نیاز به گفتگوی بیشتری داره.
    متاسفانه فضای نقدی که در این فروم جریان داره کمی تنبل و کم نفس است. و این جریان دو سویه است . یعنی از یک طرف باید عکاس آگاهانه و با منطق عکس بگیره و بتونه از عکسش دفاع کنه ( با خیلی از عکاسان مواجه میشم که بلافاصله هر نقدی روی عکس خودشون رو از هر کسی می پذیرند ) و از طرفی کسی هم که به عنوان نقد کننده و داور انتخاب میشه باید توانایی این رو داشته باشه تا اولا در انتقاد به مسائل و موضوعات بنیادی تری دقت کنه و از طرفی از نقد و داوری خودش بتونه دفاع کنه.

با تمام این احوال بخش عکس هفته , بخش خوبی است که میتونه عکاس رو برای رسیدن به هدفی خاص , راهنمایی کنه .
    از این پتانسیل بالا میشه به صورت سودمندانه تری بهره جست .
    یعنی به جای تاکید روی یک سری از موضوعاتی که در اونها ممکنه همه نوع ترکیبات رو دید و اختلاف سلیقه ها و دیگاه ها هم در اونها زیاده , تاکید روی ترکیبات ساده تر مثل خطوط , دایره , مربع , یک سوم ها , مارپیچ ها و ... باشه تا از ابتدا عکاس برای دید بهتر در عکاسی , راهنمایی و هدایت بشه و یا حداقل تمرین دوباره ای باشه.

و البته باید از دوستانی که قبول زحمت میکنند و بدون هیچ چشمداشتی کار داوری و هدایت این تاپیک ها رو انجام میدند , تشکر کرد.
    اونچه که گفتم فقط به خاطر این بود که دوست داشتم این موضوع با کیفیت و حالت و هدف بهتری ادامه پیدا کنه
    farsad، ashkan 78، شاهین اکبری و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

ممنون یاسر جان بابت تذکر هایی که دادی.

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    مجددا سلام !

واسه شركت در موضوع شماره 7 : ارتفاع پايين معنايي هم قبوله ؟

یعنی چی خب؟! از درجه رادار هواپیما عکس بگیرید؟!

منظور ما از ارتفاع پایین عکس هایی هست که در ارتفاع پاپین و نزدیک زمین گرفته شده و البته بتونه این حس رو به بیننده القا‌ء کنه که عکس از دید پایین گرفته شده. اگر از دید انسان ها بخواهیم به موضوع نگاه کنیم خب معمولا کودکی رو به یاد میاریم و حس و هوای اون موقع رو. ولی از نظر ما دید کرم خاکی هم باشه عیب نداره!!! مهم اینه که از پایین باشه!
    شاهین اکبری، Herati، Vahid و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

واقعا موضوع نابيست و بنده رو به وجد آورد . حيف كه هنوز عكسي در اين تاپيك نميبينيم ... اميدوارم همزماني دو موضوع در حال فعاليت، باعث كمتر ديده شدن اين عنوان زيبا نشود .
    چندین عکس تا به حال ارسال شده اما تایید نشده اند. یک موضوع فعال بیشتر نداریم و موضوع بعدی فقط اعلام شده است. تاپیکش همچنان قفل خواهد بود.
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    4538

اول يك گله كوچيك از اينكه 2 پست من بعد از فكر كنم سه چهار روز تاييد شد.

در مورد سوالم چي فكر ميكردم چي شد ! فرساد خان تا اينجاش رو خوب اومديد " یعنی چی خب؟ " اما از اون به بعد هرچي بيشتر توضيح داديد بنده دلم سرد تر شد .

فكر كنم بايد در مورد منظورم بيشتر توضيح دهم . ارتفاع پايين رو وحيد تشبيه كرد به زنگ دري كه در بچگي هميشه يك وجب تا فشردنش فاصله داشتيم و ... و خلاصه فضاي مورد نظر اغلب گرد حال و هواي دوران بچگي چرخ ميزد.

هدفم از ارتفاع پايين در مفهوم، نمايش عكس پير مردي با سپيدي هاي مو ! بود كه در حال نظاره به قاب عكس جواني خود است . ارتفاع پايين در سنين بالا ... البته ديگر الان براي من فرقي هم نميكند كه قبوله يا نه دستم رو شد...
    mreza1001 و Miri تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

اون تشبیهاتی که میگی برای خارج کردن متن از خشکی است و بیشتر کارکرد تلطیفی دارد!

فرضاً اگر می‌نوشتم:

"یک زحمتکش شهرداری چه دنیایی را خواهد دید"

ملت همه باید می‌رفتن تو چاله‌چوله‌های خیابون عکاسی؟

خارج از صحبت شاهین برداشت برخی دوستانم از نوشته‌های اول پست چنان است که گویی آن 4 خط نثر، خط قرمز عکس‌های موضوعی است.
    .

صفحه 10 از 35 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین