صفحه 14 از 35 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 347
Like Tree1722تشکر

موضوع: عکس ماه ـ پیشنهادها، پرسش‌ها و انتقادها

كاربر آشنا ye_nafar_dige آواتار ها
    تشکر کرده
    10

پیشنهاد می کنم همزمان با روال تایید عکس ها، عکس های تایید نشده و عکس های خودِ داوران هم در تاپیکی موازی قرار بگیرند تا با تعداد تشکرها نظر کاربران دیگه هم مشخص بشه و به نوعی توسط اعضا هم داوری بشه.

من نمی دونم داوران چطور انتخاب شدند، اما پیشنهاد می کنم کسانی که مایل به داوری هستند با رای گیری در تاپیکی با عنوان «انتخاب داوران عکس هفته» مورد گزینش اعضا قرار بگیرند و 5 یا 7 نفری که بیشترین رای(تشکر) رو داشتند انتخاب شن. به این ترتیب هیچ حرف و حدیثی برای داوری باقی نمی مونه.
    ارادتمند؛ «علی»

Canon EOS Rebel T3i (EOS 600D) with EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II Lens Kit
    Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM Lens

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

داوري و بحث داوری و اعتراض و ....

دوستان عزیز درباره تاپیک عکس هفته فقط می تونم بگم عالیه .

دلیلش هم سختگیری داوران و با اهمیت بودن عکسها برای کاربران و کسانی هست که دراین تاپیک فعالیت می کنن .

فرق گالری با این تاپیک دراین هست که درگالری افراد برای دل خودشون عکس ارسال می کنن ولي دراین تاپیک اعضا برای تايید شدن و داوری و پیدا کردن ایراد عکسهاشون عکس ارسال می کنن .
    درگالری نیازی به کیفیت و تکنیک و کادربندی و .... نیست اصلا لازم نیست که عکسي که ارسال کردین تایید بشه کافیه با دوسه نفردوست بشيد و هرروز به هم امتیاز بدید. زیر عکس هم بزنید عکس خیلی خوبیه ولی از لحاظ تکنیکی اندک ایراداتی داره . و يا یه خورده از عکس تعریف کنید و اگه از کسی خوشتون نمی اید تا دلتون می خواد درمورد عکسش ايراد بگیریدوامتیاز منفی بدید.
    البته روی سخنم با کاربران طلایی نیست چون نوع عکسهای ارسالی دریک نوع خاص فیلترنمی شن و هرکاربری هم می تونه فقط یک یا دونوع ژانری رو داوری کنه نه اینکه یک تنه همه عکسهارو برسی کنه خوب این کار معلومه که نتیجه نمی ده . (نمی خوام درمورد گالري بدگویی کنم ولی قبول کنید که گالری احتیاج به بازنگری داره )

خوب تفاوت گالری و تاپیک عکس هفته زیاده ،منظورمن اینکه از بحثهای جانبی پرهیز کنیم و بيشتربه مسایل فنی بپردازیم مثلا همين تاپیک نقد و بررسی عکس هفته خودش خیلی جالب و مفیده ، به شرطی که بی خودی اعتراض نکنیم . چیزی که دراکثر برنامه ها دیده می شه و بیشتر جنبه مخاطب گرایی داره مثل برنامه 90 و کارهایی که گزاشگرا برای جذب مشتری انجام میدن .

بحث بعضي از دوستان اینکه داوري باید با نوع دید ما باشه يعنی این سبک عکاسي درسته و چیزی که شما دوست دارید درست نیست .

سوال ساده ای دارم فکر کنيد می خواهید دریک آتلیه عکاسی کنید و از شخصي عکس گرفتيد .
    اون شخص دوست داره صورتش رو طوری رتوش بزنید که صورتش صافه صاف بشه کلا عکسهایی که عموم پسندهستند.
    و اون روز هم یکی ازدوستانتون که درضمینه عکاسی فعالیت می کنه و اندک شناختی هم از نوع عکاسی داره ، می خواد بیاد عکسی که گرفتید رو ببینه و اشکالات شما رو عنوان کنه .

حالا سوال اینکه شما اگه جاي این عکاس باشید چی کارمی کنید ؟
    ویرایش توسط behzad_milad : Sunday 23 October 2011 در ساعت 12:37
    Madjidm تشکر می‌کند.
    Nikon D600

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط ye_nafar_dige نمایش پست ها
    من نمی دونم داوران چطور انتخاب شدند، اما پیشنهاد می کنم کسانی که مایل به داوری هستند با رای گیری در تاپیکی با عنوان «انتخاب داوران عکس هفته» مورد گزینش اعضا قرار بگیرند و 5 یا 7 نفری که بیشترین رای(تشکر) رو داشتند انتخاب شن. به این ترتیب هیچ حرف و حدیثی برای داوری باقی نمی مونه.
    من متاسفانه تا بحال در اين بخش عكسي نفرستاده ام ولي اين پيشنهاد مث اين ميمونه كه براي انتخاب داوران جشنواره كن به جاي دعوت از اسكورسيزي و تارانتينو و امثالهم يك رفراندوم بگذارند و بعد مثلا ساركوزي و ژاك شيراك راي بيارن و بشن داور جشنواره كن. دقيقا همينقدر بي ربط!
    K_NMT، mreza1001، Navid7h و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال merdax آواتار ها
    تشکر کرده
    5013

عزیزان بدانند! ما هفت قرآن به میان خوشبختانه مشکل ِ ایرادگیری از نوع بنی اسرائیلی کم نداریم! ایده های اصلاحی هم تقریبا اگر قرار بود همگی اجرایی شوند کلا سر فروم کچل میشد و اصولا بخشی به اسم عکس هفته نمیماند
    زبان ما مو درآورد و در صدد بستن یک کش برای جمع کردنشان هستیم! بروید عکس بگیرید! آنقدر خوب عکس بگیرید که مَن ِداوری که ازش بیزارید و اورا لایق داوری نمیدانید هم نتواند در مورد عکس شما بی مروّتی بکند!
    خطم کلام رو گفتم! هدف این نیست که بگیم فلان کس بهتر است و در جمع داوران نیست ولی فلان کس یک عکس دوست است و در داوران!
    شما آنقدر خوب عکس بگیرید که حد ندارد! بگیرید!به خدا هدف ما هم همین است! چند بار باید به لطافت یادآودری کرد؟ بشتابید دوستان! شما عکس بگیرید، بقیه اش به عهده ما!
    فقط عکس بگیرید! عکس! ایراد هم در کنارش خواستید بگیرید، ولی طوری نشود که وسط ایرادهای متمادی تراشیدن، یکی مثل من 3صبح بیاید یاداوری کند که دوستان، عکس هم بگیرید بدک نیست ها!!

كاربر همراه Omidep آواتار ها
    تشکر کرده
    1534

نقل قول نوشته اصلی توسط ye_nafar_dige نمایش پست ها
    بعضی کاربران همینجوری خواسته و ناخواسته در تاپیک عکس هفته و تاپیک های دیگر خوانده و نخوانده به دوستانشان رای میدهند! و حتی اگر دکمه ی تنفر هم در سایت موجود بود به بعضی نفرات دیگر تنفر هم می زدند! چه برسد به اینکه داور انتخاب کنند، خب مشخص است اکثریت دوستان خود را مورد لطف قرار خواهند داد، در ضمن مگر اکثریت اعضا با افراد این انجمن آشنایی دارند که بتوانند داور انتخاب کنند؟
    به نظر من هر چه در انتخاب عکس سخت گیری بشه بهتره و سطح عکس ها و تاپیک بالاتر میره
    به من بود سخت گیری را بیشتر هم می کردم!!
    mreza1001 و Saadat تشکر می‌کنند.
    امید بنی اسدی
    "Silence, and Deeper silence, When crickets hesitate"

كاربر آشنا ye_nafar_dige آواتار ها
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها
    من متاسفانه تا بحال در اين بخش عكسي نفرستاده ام ولي اين پيشنهاد مث اين ميمونه كه براي انتخاب داوران جشنواره كن به جاي دعوت از اسكورسيزي و تارانتينو و امثالهم يك رفراندوم بگذارند و بعد مثلا ساركوزي و ژاك شيراك راي بيارن و بشن داور جشنواره كن. دقيقا همينقدر بي ربط!
    دوست عزیز؛ اینجا انجمن عکاسی هستش و نه انجمن «همه جور آجیل» که از هر قشری توش فعالیت داشته باشن. گذشته از اینها من و شمایی که کاربر جدید هستیم هرگز این پتانسیل رو در خودمون نمی بینیم که کاندید بشیم و دوستان با تجربه تر اعلام آمادگی می کنند. کاربران داور رو با توجه به شناختی که به تخصص و اخلاق و رفتار شخص کاندیدا دارن انتخاب می کنن.

این صرفاً یک پیشنهاد بود برای مدیران.
    ارادتمند؛ «علی»

Canon EOS Rebel T3i (EOS 600D) with EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II Lens Kit
    Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM Lens

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

با عرض سلام
    در مورد تاپیک هفته فقط میتونم بگم عالی است
    هرچند از نتیجه داوری و تایید عکس ها راضی نیستم
    و در مورد اشتباه تایید شدن یا نشدن عکس هر دوستی شاکی هستم
    ولی بهتر است سخت نگیریم
    و با هم مهربان تر باشیم
    با درود
    هراتی

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    از این همه اعتماد به نفس و خودخواهی شوکه شدم!
    وحید جان

آیا از دیدن پرتره مبین عزیز در تاپیک پرتره محیطی(فارغ از اینکه پرتره بسیار قوی زیبا و بی نقصی بود ولی هیچ ربطی به بحث تاپیک نداشت زیرا که نه محیط کاری مشخص بود و نه کسب و کاری) و همچنین
    عکس آقای عبدل پناه که نه فوکوس مناسب و مشخصی داشت و
    مهمترین و اصلی ترین المان موجود در کادر یا همان پرتره که محو شده بود (عکس که که ایشان از آن به عنوان لطف داوری یاد کردند!) ,

هم شوکه شدید؟

عکس مبین عزیز نیز بسیار قوی بود ,حتی قویتر از عکس ارسالی بنده ولی چرا باید این موضوع اینقدر شوک آور باشد

در مورد عکس بنده بایستی خاطر نشان کنم:
    همانطور که اطلاع دارید اصولا نوع عکاسی من چیز دیگریست ,حتی در مورد آن عکسها نیز هرگز ادعایی نداشته و ندارم.
    این عکس قبلا توسط استاد روشن در فروم تایید و نقد شده ,البته مثبت
    همچنین جنابان سیف الله صمدیان و جواد پورصمد(که حتما معرف حضور هستند) نسبت به این عکس نظر مثبتی داشتند ,حتی بسیار مثبت
    با توجه به رای اعضاء نیز که رتبه سوم را کسب کرده بود
    پس میتوان آن را یکی از عکسهای قوی در آن تاپیک به حساب آورد ,آیا اشتباه میکنم؟

با تشکر

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

روزبهاني جان اي كاش بحث پيام خصوصي رو عمومي نكرده بوديد. اگر كاربري براي ديگري پيام خصوصي ميفرستد دليلش همين عمومي نشدن است.

آقاي قديري راد فارغ از شيوه بيان ايشون، ماهيت طرح چنين مسائلي به نظر من بسيار حرفه اي و به دور از احساس ميباشد و من اون رو خود پسندي نميدونم ابدا.
    Saadat و M.Barani تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

عکس من عکسی بود که به منظق شما نباید انتخاب می شد و شد! ضعیف بودن عکس بنده و ارتباط آن با این جملات را روشن می کنید؟

یکی از قویترین و مناسب ترین(با عنوان) عکسهای ارسال شده برای موضوع شماره 8 با عنوان پرتره محیطی عکس دوم یا پست شماره 4 می باشد.
    تعارف که نداریم اگر عکس متعلق به شخص دیگری می بود باز این حقیقت تغییر نمی یافت.
    انتخابهای اعضاء که خوب کاملا مشخص است و بحثی در آن نیست
    در حیرتم که چرا و چگونه داوران محترم متوجه آن نشدند
    عکاسی ما شده داستان شتر مرغ ,گفتد بار ببر گفت مرغم گفتند بپر گفت شترم.
    متاسفانه این رویه غلط در ما! بوجود آمده که عکس را تنها و تنها از از بعد هنری آن می بینیم و اصلا توجهی به مسایل فنی و تکنیکی عکس نداریم
    در بحثهای مربوط به گالری هم این بحث ها وجود داشت و عده اندکی از دوستان و از جمله اینجانب همیشه به این نکته پافشاری و اصرار داشتیم که مسایل فنی و تکنیکی نیز در مورد یکی عکس مهم هستند و لازمه یک عکس خوب تنها کادربندی خوب ,سوژه مناسب و.. نیست ,عکسی که پیش و پا افتاده ترین مسایل فنی مانند فوکوس بودن(فوکوس مناسب) محو نبودن نورسنجی مناسب را نداشته باشد اصلا میشود آنرا عکس نامید؟
    برخی از دوستان عکس را با نقاشی و گرافیک اشتباه گرفته اندو این نوع نگرش به عکاسی از طرف گروه داوری بسیار مایه تاسف است
    عکس شما اصولا در این ژانر نبود تا بخواهد انتخاب شود. نه اینکه چون عکس بنده انتخاب شد عکس شما انتخاب نشده است. این دو توفیر دارند. برای اهدافی که در سر دارید به هر عملی متوسل نشوید لطفا!
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

صفحه 14 از 35 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین