صفحه 9 از 35 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 347
Like Tree1722تشکر

موضوع: عکس ماه ـ پیشنهادها، پرسش‌ها و انتقادها

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

سلام و احترام
    ضمن تشکر از داوران عزیز
    خوب این بخش عکس هفته به خودی و خود برای من جذاب شده و ایده بسیار خوبی بوده سطح انتخاب اولیه و نهایی هم که در حال توسعه است
    پیشنهاد میکنم اگر امکان دارد به نوعی به شرکت کنندگان نمره داده شود تا کاربران از سطح کلی کار خود و دیگران بیشتر آگاه شوند
    البته احساس میکنم این پیشنهاد وقت گیر خواهد بود
    پیشاپیش از پاسخ شما سپاسگذارم
    mreza1001، M.Moghadam و Amin Naderi تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

درآورده ، ولی بحث بنده بیشتر راجب تاپیک های پیشنها و انتقاد هست !!
    هر پیشنهادی مزایایی دارد. از طرف دیگر ممکن است معایبی داشته باشد و یا محدوددیت های فنی داشته باشد. به همین دلیل بسیاری از پیشنهاد ها عملی نیست.

مواردی مثل وقت گیر شدن داوری و . . . را هم در نظر بگیرید. همچنین منتظر هستیم با گذشت مدتی از زمان اجرای کار، معایب فعلی مشخص شود تا بتوان در موردش تصمیم گرفت. مسلماً نظراتی که در هفته اول و دوم داده می شدند هرچند محترم اما صرفاً نظر بوده و بر اساس نقاط قوت و ضعف تاپیک نبوده است.

جو رقابت و مسابقه خوب است ولی آن میزانی که مورد نظر کاربران است برای مدیران و داوران مهم نیست. داوران و مدیران هم همپای بقیه در این بخش عکس می گذارند و برای بهبود عکس هایشان فکر می کنند. با این تفاوت که می دانند انتخاب نخواهند شد. پس توجه داشته باشید که هدف اصلی ارتقا سطح عکاسی است و نه مسابقه با دوستان. شاید به همین دلیل پیشنهاداتی که جو رقابت را تشدید می کند چندان مورد توجه قرار نمی گیرد.

تمام پیشنهادات دوستان مورد بررسی قرار می گیرد و در تاپیک مدیران مورد بحث واقع می شود.

پی نوشت : دوستان جهت ارسال عکس لطفاً به محدودیت 750 پیکسلی برای عرض کادر توجه کنند. چندین عکس این هفته به همین دلیل مردود شده است.
    ویرایش توسط mreza1001 : Tuesday 13 September 2011 در ساعت 12:22 دلیل: تایپ
    Navid7h، lamagra، Saeed Barikani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

سلام دوستان

اول از همه از همکاری همه دوستان خوب فروم در تاپیک های عکس هفته تشکر میکنم.

همانطوری که دوستان شاهد بودند در چهار هفته گذشته میزان سخت گیری جهت تایید نمایش عکس‌ها زیاد نبود. هرچند که عکس‌های بسیاری تایید نشدند ولی سطح کیفی خیلی از عکس های تایید شده بالا نبود. و این به خاطر احترام به دوستان جدیدی بود که تازه دست به دوربین شده اند و در این حرکت ما رو همراهی میکنند.

از این هفته روند تایید عکس های ارسالی سخت گیرانه تر خواهد شد. و روند سخت گیری بیشتر هر هفته ادامه خواهد داشت.

دلایل رد شدن عکس های ارسالی در مرحله اول قوانین مربوط به ابعاد ارسال عکس (حداکثر ابعاد ضلع بزرگ 750 پیکسل) و آپلود عکس در سرور سایت عکاسی خواهد بود.
    و در مرحله دوم غیر مرتبط بودن عکس ارسال شده با موضوع است.
    و در مرحله بعد مشکلات کیفی از نظر کادربندی، ویرایش، شرایط نوری، وضوح و ... .
    البته در صورتیکه عکسی ایده بسیار عالی ای داشته باشد مطمئنا در مورد مسائل تکنیکی اون عکس زیاد سخت نگیری نخواهد شد.

امیدوارم دوستانی که عکس هاشون تایید نمیشه نا امید نشوند و سعی کنند با تمرین بیشتر و ایده های نو سطح عکاسی خودشون رو بالا ببرند که هر چه زودتر عکس هاشون در جمع عکس های تایید شده قرار بگیره.

با تشکر مجدد از دوستان.
    nmroshan، NASSIRI4080، shabab و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

برادرانه خواهش می‌کنم، به دنبال ایدۀ نو باشید. تاپیک هفتۀ پنجم پرشده از عکس‌های سیاه و سفید ـ تأیید شده و نشده ـ که یک تکۀ آن قرمز است.

دوستان گرام بنده
    عکس‌ها فارغ از جلوۀ بصری قرمز بر زمینۀ تکرنک مشکی بررسی می‌شوند. رنگ مورد نظر باید بتواند ـ بدون تکرنگ شدن عکس ـ عنصر کلیدی باشد.

خودتون قضاوت کنید
    NASSIRI4080، farsad، shabab و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

آقا فرساد که گفتند قرار سخت بگیرید. پس بگیرید! به نظر من هیچ عیبی نداره اگه بعد از گذشت یک هفته مثلا کمتر از ۱۰ تا عکس قبول شده ببینیم در عوض این عکس ها ارزش بصری خواهند داشت و من بیننده را وادار می کنه که برای عکس دوره بعد حداقل کمی فکر کنم.
    به نظر من تا سخت نگیرید هیچ پیشرفتی حاصل نمیشه. وحید جان اینکه بیای و از من خواهش کنی که روی عکسی که میگیرم فکر کنم تاثیر زیادی نخواهد داشت.
    M.Mobin، Amir Abdolpanah و 1986 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام

عکس هفته - موضوع شماره 5

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    گل سرخ، تبِ شکفتن
    تمنای انارهای بالغت
    حجاب فخر آفتاب پیش شب
    قرمز، سرخ
    تن‌مایۀ قرابت سیب و حوا
    رنگ دوست‌داشتنی فصل
    گرم و یک سر جوشش

موضوع این هفته رنگ «قرمز» است.

از امشب تا پایان چهارشنبه 30 شهریور 1390 این تاپیک برای عکس‌های شما با موضوع «قرمز» گشوده است.

* همچنان مانند هفته‌های پیش خواستاریم که عکس‌ها بازگوی فکر و ایدۀ نو باشند.
    * عکس‌های با محتوای خشونت تأیید نخواهد شد.

پی‌نوشت: قوانین و مقررات بخش عکس هفته
    بعد از 4 روز

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    برادرانه خواهش می‌کنم، به دنبال ایدۀ نو باشید. تاپیک هفتۀ پنجم پرشده از عکس‌های سیاه و سفید ـ تأیید شده و نشده ـ که یک تکۀ آن قرمز است.

دوستان گرام بنده
    عکس‌ها فارغ از جلوۀ بصری قرمز بر زمینۀ تکرنک مشکی بررسی می‌شوند. رنگ مورد نظر باید بتواند ـ بدون تکرنگ شدن عکس ـ عنصر کلیدی باشد.

خودتون قضاوت کنید

یک پیشنهاد، خدمت دوستان خوبی که مدیریت این بخش از فروم بر عهده آنهاست.

قبل از هر چیز تبریک بخاطر این حرکت پسندیده که شروع شد و دوستان بی مزد و منت قبول زحمت کردند و روی این موضوع وقت میگذارند

برداشت من به عنوان یک کاربر از شروع بحث هفته عکس 5 یک برداشت ساده است تقریباً به همان سادگی که در پست نوید عزیز نوشته شده. با این دید ارسال هر عکسی با رنگ قرمز، تم قرمز، یا ابزاری قرمز، و ... میتواند یک برداشت مجاز باشد حال به هنر هر عکاسی بستگی دارد چه ثبتی ارسال کند و چه تاثیری روی مخاطب داشته باشد. قرار است رنگ قرمز نقش کلیدی در بیان مفهوم ثبت داشته باشد؟ یا قرار است فقط در ثبت وجود داشته باشد این رنگ جلوه بصری آن مهم است یا استخراج مفهومی از آن. اگر صحبت کلی است از نظر من پست نوید عزیز کاملاً گویا است و دایره بیشتری از ارسال ها میتوانند در این تاپیک وجود داشته باشند "به استثناء خشونت که گفته شد" با این دید فکر میکنم ایرادی به ارسال های دوستان وارد نباشد

4 روز بعد وحید عزیز توصیه ای به دوستان داشتند که از نظر من برای افزایش بار آموزشی یا به بیانی دیگر هدفمند کردن ارسال ها میتواند مفید باشد. اگر صحبت وحید مد نظر قرار گیرد انتخاب عکس احتمالا دایره کمتری نسبت به حالت اول خواهد بود و قطعاً عکس های کمتری فرصت نمایش در این تاپیک پیدا خواهند کرد
    فرضا در راستای همین پیشنهاد اگر رنگ قرمز نقش کلیدی کادر را بازی کند و اولین نکته کلیدی عکس باشد و بقیه اجزا عکس در راستای مفهوم رنگ قرمز باشند؟ یا کلاً برداشت دقیق تری از مفهوم رنگ قرمز عنوان شود یا نکته و پیشنهادی خاص جهت به تصویر کشیدن از رنگ قرمز مد نظر است ...

سوال اینجاست چرا میباید بعد از 4 روز از شروع این تاپیک این نکته عنوان شود. من فکر میکنم بهتر است راهنمایی وحید عزیز در ابتدای همان پست اعمال میشد تا ارسال های دقیق تری صورت پذیرد. یا بطور کل اگر ثبت های خاصی مد نظر است، اشاره ای هر چند دور به نکات کلیدی باشد یا هدف از موضوع یا هر نکته ای که شروع کننده تاپیک مد نظر قرار میدهد برای بینندگان مشخص باشد. تا در همان محدوده ارسال داشته باشند

در غیر این صورت قضاوت سخت است :)

موفق باشید
    mreza1001، M-Yousefi، alonebaby و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سوال اینجاست چرا میباید بعد از 4 روز از شروع این تاپیک این نکته عنوان شود. من فکر میکنم بهتر است راهنمایی وحید عزیز در ابتدای همان پست اعمال میشد تا ارسال های دقیق تری صورت پذیرد. یا بطور کل اگر ثبت های خاصی مد نظر است، اشاره ای هر چند دور به نکات کلیدی باشد یا هدف از موضوع یا هر نکته ای که شروع کننده تاپیک مد نظر قرار میدهد برای بینندگان مشخص باشد. تا در همان محدوده ارسال داشته باشند

سلام
    جناب قشقایی

منعی برای ارسال عکس با ادیت موضعی (در اینجا سیاه و سفید + قرمز) نبوده و نیست.

بحث من بر سر این است که چقدر باید در این سیکل بسته گرفتار بود؟ شما صحبت بنده را فارغ از پنجمین موضوع ببینید.
    چرا پست مشابهی برای هفته‌های گذشته نوشته نشده؟

بنده مشکلی با این نوع ادیت ندارم اما اگر قرار است این روند (سیاه و سفید + قرمز) را در عکس به کار بست، کار باید خیلی خوب و متفاوت باشد تا خود را از بقیه عکس‌های مشابه جدا کند.

خیلی سطحی و گذرا (تأکید می‌کنم سطحی، این تقسیم‌بندی صرفاً و فقط برای بیان بهتر است) بیایید عکس را اینگونه ببینیم: یک‌سوم: ایده، یک‌سوم: فرایند عکاسی، یک‌سوم: ادیت
    سهم ادیت در کارهای مورد اشاره شده 70~90 درصد کلیت کار، گویی ایده پس از ادیت شکل گرفته!
    در صورتی که مشخصاً نباید اینگونه باشد. خوب وقتی این پیش‌فرضِ تقریباً معمول رعایت نشده لازم دیدم یادآوری کنم.

به هر حال:
    "منعی برای ارسال عکس با ادیت موضعی (در اینجا سیاه و سفید + قرمز) نبوده و نیست."
    و
    "به دنبال ایدۀ نو و بکر باید بود"

ممنون از توجه شما
    mreza1001، Navid7h، Amir Abdolpanah و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

جناب قشقایی عزیز سلام
    در همون پست آقا نوید هم اگر توجه بفرمایید در پایین نوشته های ایشان یک نکته نوشته شده:
    همچنان مانند هفته‌های پیش خواستاریم که عکس‌ها بازگوی فکر و ایدۀ نو باشند.
    بنابراین هر عکسی در این حیطه قرار نخواهد گرفت به این معنی که اگر من از یک سیب قرمز در ظرف میوه معمولی عکس بگیرم با توجه به اینکه رنگ قرمز در عکس هست ولی یک عکس معمولی است و فکر و نکته ای را به دنبال ندارد اما فرض کنید در یک ظرف میوه تمام سیب ها زرد و یکی قرمز است یا اینکه تمام سیب ها نیمه خورده و یکی سالم است بنابراین این موضوع از حیطه یک عکس تکراری ساده بیرون می آید.
    البته جسارت بنده را ببخشید روی سخنم با تمام دوستانم بود هدف صرفا کمک به تعالی این بخش هست.
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

بحث من بر سر این است که چقدر باید در این سیکل بسته گرفتار بود؟
    سلام

فکر می کنم به 2 نکته باید توجه کرد
    یکی اینکه این حرکت در اول راه خودشه و موضوعات متفاوت در هر هفته.ناگهان یه موضوعی میاد یکیش سخت تر میشه به اسم قرمز. باید فرصت داد
    دوم اینکه برای من نوعی که active نبودم حالا باید بیشتر وقت بزارم و تلاش کنم.باید به عکس هفته فرصت داد تا خودمون راه بیفتیم
    البته اگه عکسهام آرشیوی نباشه

بهتر نیست اون نکات گفته نشه تا بضاعت عکاسی فوروم دست همه بیاد؟ نه همه بلکه به نوعی نمایندگان همه
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

من کلی به این موضوع نگاه کردم و صحبت من اصلاً در مورد جزییات مورد اشاره در آن پست نبود پس قضیه عکسهای سیاه و سفید و رنگ ... رو منتفی بدانید سخن من مربوط به آن پست بود که به عنوان یک راهنمایی میتوانست در ابتدای تاپیک آورده شود

نقل قول نوشته اصلی توسط ssobhdel نمایش پست ها
    جناب قشقایی عزیز سلام
    در همون پست آقا نوید هم اگر توجه بفرمایید در پایین نوشته های ایشان یک نکته نوشته شده:

همچنان مانند هفته‌های پیش خواستاریم که عکس‌ها بازگوی فکر و ایدۀ نو باشند

بنابراین هر عکسی در این حیطه قرار نخواهد گرفت به این معنی که اگر من از یک سیب قرمز در ظرف میوه معمولی عکس بگیرم با توجه به اینکه رنگ قرمز در عکس هست ولی یک عکس معمولی است و فکر و نکته ای را به دنبال ندارد اما فرض کنید در یک ظرف میوه تمام سیب ها زرد و یکی قرمز است یا اینکه تمام سیب ها نیمه خورده و یکی سالم است بنابراین این موضوع از حیطه یک عکس تکراری ساده بیرون می آید.
    البته جسارت بنده را ببخشید روی سخنم با تمام دوستانم بود هدف صرفا کمک به تعالی این بخش هست.
    در تاپیکی که ارسال کنندگان آن میتواند عکاسان حرفه ای و هنرمند تا هنرجویان تازه کار باشد من فکر میکنم همه افراد پیش از ارسال به این موضوع فکر میکنند و یک احساس حداقلی از ایده نو و فکری نو نسبت به ثبت خود دارند در واقع بعید میدانم فردی کاملاً واقف باشد که عکس ایده نو ندارد و هیچ فکری پشت آن نیست با این حال همان عکس را تاپیک ارسال کند.
    این صحبت نوید از نظر من یک صحبت کلی است بنابراین احتمالاً عکسهای زیادی میتوانند در این مجموعه باشند. صراحت آن پست فقط اشاره به عدم ارسال عکسهای خشونت آمیز بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط Viper نمایش پست ها

بهتر نیست اون نکات گفته نشه تا بضاعت عکاسی فوروم دست همه بیاد؟ نه همه بلکه به نوعی نمایندگان همه

شاید از منظر رقابتی بودن تاپیک به موضوع نگاه کنیم حق با شما باشد. منظور یک رقابتی سالم که به نوعی میتواند باعث پیشرفت باشد.

فکر میکنم اگر کفه ترازو به سمت بار آموزشی تاپیک باشد. بهتر است نکاتی که گردانندگان تاپیک مد نظر دارند به عنوان راهنمایی در ابتدا مد نظر باشد. فرضا همان موردی که وحید عزیز به آن اشاره کرد. یا آنکه تم رنگی قرمز هم میتواند جایگاهی در این تاپیک داشته باشد یا نه؟ و نکاتی دیگر

به هر شکل در انتها لازم میدونم عرض کنم این راهی که شروع شد قطعاً مفید خواهد بود این موارد فقط یک پیشنهاد برای بهتر بودن است بررسی و اظهار نظر با دوستان و گردانندگان تاپیک

موفق باشید :)
    mreza1001، Navid7h، M.R.Mir و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 9 از 35 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین