صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 79
Like Tree426تشکر

موضوع: نقد و بررسی عکس هفته

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

خیر اصلا دلم خون نشده بود.در واقع انتخاب شدن یا نشدن عکس من به عنوان عکس برتر از دید دوستان ادیتور یک در ملیون هم برای من اهمیت ندارد.(ولی نظر عموم کاربران برایم بسیار مهم است)
    هدف از کل این نوشته ها این بود که بگویم دوستان در انتخاب عکسها تکلیف خودشان را مشخص کنند.
    اگر قرار است موضوع عکس کاملا منطبق بر عکس باشد (تا جایی که عکس من به عنوان یک عکس با موضوع ابر قابل قبول نباشد)این روند در همه انتخابها باید یکسان باشد.

بله عکس من اتفاقی بوده است،اتفاقا از آن مکان رد میشدم،اتفاقا لنز تله و بدنه همراهم بود،اتفاقا آن صحنه و کادر را دیدم،به صورت کاملا اتفاقی کادر بندی کردم و احتمالا بدون اینکه بخوام شاتر رو فشار دادم و تا آخر ...!
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

خیر اصلا دلم خون نشده بود.در واقع انتخاب شدن یا نشدن عکس من به عنوان عکس برتر از دید دوستان ادیتور یک در ملیون هم برای من اهمیت ندارد.(ولی نظر عموم کاربران برایم بسیار مهم است)
    پس باید الان بسیار خوشحال باشید چون عکس شما منتخب کاربران شده است.

اگر دوستان دیگر هم مثل شما فکر میکردند هر هفته باید کسی که عکسش منتخب کاربران شده اعتراض می کرد که چرا داوران عکسش را به عنوان عکس برتر انتخاب نکرده اند. (فکر کنم تا اینجا فقط یک هفته این انتخاب مشترک بوده است)
    korosh1 تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

تا الان مثل اینکه داشتم آب توی هاون میکوببدم!

من منظورم را خیلی روشن و واضح نوشتم آقای میلانی.
    سوال من این نبود که عکس من چرا انتخاب نشده است به عنوان عکس برتر.
    سوال من این بود:مشکل عکس من چه بوده است؟
    شما فرمودید به موضوع کاملا مرتبط نبوده است.
    من هم چند مثال از عکسهای منتخب زدم که ارتباطشان با موضوع عکس آن هفته بیشتر از ارتباط عکس من با آن موضوع نبوده است.

شما هم ظاهرا یا جوابی ندارید یا ترجیح میدهید جواب ندهید.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

مسعود جان...

من شخصا هیچ دخالتی در قسمت عکس هفته و داوری و انتخاب و ... ندارم.

در مورد هفته های قبل و موضوعات هم نظری ندارم و چون زیاد پیگیر نبوده ام نمی توانم نظر بدهم.

اما در مورد هفته ای که موضوع ابر بود به نظر من علت عدم انتخاب عکس شما به عنوان عکس هفته توسط داوران در قالب و چارچوب نبودن عکس شما در آن ژانر موصوف است.

و علت انتخاب توسط کاربران هم یقینا عدم اطلاع کافی دوستان از چارچوب ها و درک صحیح از ژانر موصوف بوده و صرفا از جنبه زیبایی شناسی ( که به نظرم عکس بسیار خوبی هم هست و به معنای کامل یک کار انتزاعی اکسپرسیونیستی است ) نظر داده اند و انتخاب کرده اند.

مثل وقتی که در یک جشنواره و ... نظر داوران با بینندگان کاملا متفاوت است و هیچ کس نظر داوران و یا بینندگان را زیر سوال نمی برد.

به نظر شخصی بنده...

نظر کاربران کاملا قابل اهمیت و ستایش است اما یقینا انتخاب شان در چارچوب موضوع نبوده است.
    farsad، mreza1001 و korosh1 تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

موضوع عکس، ژانر عکس، تاکید عکس و ... مسائلی هستند که هر یک خود بابی است به بحث‌های وسیع با نظرات مختلف که شاید اصلا خیلی هم به این بحث فعلی مرتبط نباشند.

اما در مورد موضوع مورد بحث در این تاپیک، من از جهتی دیگر وارد می‌شوم و البته ادعایی هم ندارم که حتما این نظر صحیح است.

هر عکس می‌تواند از المانها و سوژه های مختلفی تشکیل شده باشد و هر کدام از آنها شاید بتوانند به عنوان موضوع عکس در نظر گرفته شوند. مثلا برای همان عکس آخری (دیواری که توسط گیاه پوشیده شده بود) می‌توان موضوعات زیر را فرض کرد:

دیوار، قرمز، جهت، پیکان، شبکه ...

اما برای آن‌که میزان ارتباط هر یک از این موضوعات را با عکس بسنجیم، بهتر است به صورت معکوس عمل کنیم. یعنی مثلا اگر در یک منبع Stock Photo به دنبال عکسی با موضوع دیوار باشبم، آیا این عکس ما را راضی می‌کند؟ یا اگر بخواهیم عکسی بیابیم با موضوع قرمز، آیا این عکس یکی از کاندیداها خواهد بود؟
    در مورد این عکس با همین روش می توان موضوعی مانند شبکه را حذف کرد ولی دیوار، قرمز، جهت، پیکان می توانند باقی بمانند.

در مورد عکسهایی که مسعود از دوستان دیگر قرار داده است اگر با همین روش عمل کنیم، همه آنها در موضوع عنوان شده خود، می‌توانند باقی بمانند.
    عکس مسعود را نیز با همین روش بسنجید. اگر به دنبال عکسی با موضوع ابر باشید، آیا این عکس شما را راضی می‌کند؟
    A_Maddah، Kaveh Ghobadi، Amateur و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

با تشکر از آقای دکتر و کاوه عزیز که نظراتشون رو اعلام کردن

از نظر من در تمامی اون عکس های تایید شده که مسعود قرار داد نقطه قوت و تمرکز عکس بر روی سوژه اصلی و مد نظر ما در موضوع عکس هفته بوده ولی در عکس مسعود تمام نگاه و نقطه قوت عکس معطوف به اون آدم ها و تپه میشه. شما همین عکس رو بدون ابر یا با زمینه سفید در نظر بگیرید. آیا در اصل عکس تفاوت زیادی ایجاد میشود؟ البته قبول دارم که شکل ابرها خاص هست ولی از نظر من طوری نیست که بدون تپه و آدم ها عکس خیلی خوبی رو تشکیل بدهند. به همین دلیل از نظر من عکس قابل قبول به عنوان عکس برتر تاپیک با موضوع ابر نیست.
    البته نگاه ها متفاوته! مطمئنا مسعود نقطه قوت عکس خودش رو ابرها میدونه. مثلا بر خلاف نظر مسعود در مورد عکس دیوار، از نظر من یکی از کاربردهای دیوار قرار گرفتن اجسام بر روی اونه! و اجسامی که روی یک دیوار قرار میگیرند جزئی از اون هستند و در نتیجه اون یک عکس خوب جهت نشون دادن دیواره. یا مثلا در اون عکس زمستان وجود اون فرد نشسته بر روی صندلی خیلی به انتقال حس زمستون کمک کرده و ناخودآگاه بیننده خودش رو جای اون میگذاره.
    Kaveh Ghobadi، mreza1001، korosh1 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

من منظورم را خیلی روشن و واضح نوشتم آقای میلانی.
    سوال من این نبود که عکس من چرا انتخاب نشده است به عنوان عکس برتر.
    سوال من این بود:مشکل عکس من چه بوده است؟
    شما فرمودید به موضوع کاملا مرتبط نبوده است.
    من هم چند مثال از عکسهای منتخب زدم که ارتباطشان با موضوع عکس آن هفته بیشتر از ارتباط عکس من با آن موضوع نبوده است.

شما هم ظاهرا یا جوابی ندارید یا ترجیح میدهید جواب ندهید.
    از مجموع پاسخ هایی که می توان به پست شما داد این یکی را انتخاب کردم :

"جواب شما در همان پست ابتدای این بحث (پست شماره 42) از طرف داوران و بواسطه بنده داده شده است:

عکس شما به این دلیل به عنوان عکس برتر اعلام نشد که تاکید اصلی عکس از نظر گروه داوری روی ابر نیست.
    ضمن اینکه در پست های مختلف توسط دیگر دوستان هم شرح و توضیح داده شد که چرا عکس شما تایید شده و چرا شایستگی عکس برتر شدن را از دیدگاه داوران نداشته است. "

باز هم اگر سوال دیگری هست بفرمایید
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    4086

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت اعضای محترم هیئت ژوری
    خواستم یه تشکر ویژه کنم از این دوستان بابت موضوع بسیار خوبشون برای هفته ی جدید،واقعا بعد از مدت ها موضوع عکس هفته باعث شد یه شور و شوقی پیدا کنم برای بیشتر فکر کردن روی عکس گرفتن و بیشتر عکس گرفتن،واقعا چند ماه بود که موضوعات عکس هفته همچین انرژی ای در من ایجاد نکرده بود،خیلی ممنون.

البته اینم بگم،موضوع سختیه و از الان قابل پیش بینیه که تعداد عکس های ارسالی خیلی کم باشه،احتمال اینکه تو این مدت خودم هم بتونم عکسی بگیرم که قابل تایید باشه زیاد نیست،اما به نظر من تاثیر خیلی خوبی داره روی روند عکاسی همه بجه هایی که این تاپیکو دنبال میکنن.

بازم ممنون و موفق باشید
    Vahid و M.Khalili تشکر می‌کنند.
    محسن مقصودی

كاربر آشنا delavari آواتار ها
    تشکر کرده
    715

سلام ممنون میشوم دوستان اشکالات تکنیکی این عکس را به من یادآوری کنند.
    سپاسگزارم از راهنمایی هاتون
    ravanfar و Melika64 تشکر می‌کنند.
    زهرا دلاوری

ویرایش عکس ها آزاد
    http://ghasedak.photoblog.ir/

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

جناب دلاوری این عکس بسیار زیباست
    فوکوس
    کادر
    عمق میدان
    ولی جسارتا
    فکر میکنم که میتونست ادیت بهتری داشته باشه ..... روی نور کمی بیشتر کار میشد که سوژه بهتر دیده بشه
    البته این نظر من
    ولی در کل عکس زیباست
    ممنون
    delavari تشکر می‌کند.

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین