صفحه 19 از 45 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 446
Like Tree700تشکر

موضوع: فلاش برای دوربین های Canon

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.p نمایش پست ها
    جناب روزبهاني اين مشكل كه فرموديد رو فقط با نيسين داشتين يا با كانن هم پيش مياد؟
    (ديروز يك فروشنده هم از نيسين بد ميگفت و ادعا ميكرد زود خراب ميشه)
    سلام
    بیشتر تجربه دوستانی را عرض کردم که این دست فلاش‌ها را داشته‌اند!

یک بار برای رضای خدا هم که شده یکی را امانت گرفتم، پشیمانم کرد. وقتی گفتم فلانی فلاشت مشکل دارد، درست درمون کار نمی‌کنه با قطعیت گفت ایراد از بدنه شما است. اما وقتی با یک 430 Canon تست کردم مثل فرفره بی هیچ مشکلی می‌شد عکاسی کرد.

یادم نیست کدام پست بود، اما جالب بود:

"واقعاً اگر مشکل مالی در حد نان شب وجود دارد، سراغ فلاش غیر از برند اصلی بروید"

ارادتمند.
    M.R.Mir، Mazy، Farhad71 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

سلام
    من هردو فلاش را داشتم ( 430 و 866 ) ,اگر فلاشی بعنوان مستر دارید ( مثل 580 ) اصلا بعنوان اسلیو به 866 نگاه نکنید . 866 میتواند مستر خوبی باشد ( که خودم کامل تستش کردم ) ولی اصلا و ابدا ( تاکید رو ببینید ) اسلیو خوبی نیست و در این حالت حتی به گرد پای 430 هم نمیرسد .( آقای روزبهانی لفظ فرفره رو گفتند که جدا برازنده اش هست )
    بعنوان اسلیو برای کمندرهای کنون فقط 430 بخرید " تا در دنیا و آخرت رستگار شوید " . ( این جمله آخری توی گیومه رو یه روزی آقای حسینی استفاده کرده بودند ! که بنده از ایشون استقبال کردم ! )
    mreza1001، M.R.Mir، Mehdi Rojaie و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد برنجی

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

در یک تاپینگ مطلبی خوندم که اصلا یادم نمیاد امتحان کرده باشم
    سر هد 430 به سمت بالا نمیچرخه که به سقف رفلکت بدید
    این کلمه درسته یا شخص نویسنده اشتباه کرده؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad71 نمایش پست ها
    سلام
    من هردو فلاش را داشتم ( 430 و 866 ) ,اگر فلاشی بعنوان مستر دارید ( مثل 580 ) اصلا بعنوان اسلیو به 866 نگاه نکنید . 866 میتواند مستر خوبی باشد ( که خودم کامل تستش کردم ) ولی اصلا و ابدا ( تاکید رو ببینید ) اسلیو خوبی نیست و در این حالت حتی به گرد پای 430 هم نمیرسد .( آقای روزبهانی لفظ فرفره رو گفتند که جدا برازنده اش هست )
    بعنوان اسلیو برای کمندرهای کنون فقط 430 بخرید " تا در دنیا و آخرت رستگار شوید " . ( این جمله آخری توی گیومه رو یه روزی آقای حسینی استفاده کرده بودند ! که بنده از ایشون استقبال کردم ! )
    جناب برنجی عزیز به نظر بنده استفاده از 580 هم به عنوان اسلیو برای افرادی که درخواست خرید 2 عدد از این فلاش رو دارن اشتباه هست شما این موضوع رو هم تایید میکنید یا نه ؟( چه از نظر اقتصادی چه از نظر کاربری )
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    جناب ابطحی باور کنید این سازگای از نوع فلان کارت گرافیک و مادربرد نیست؛

از آن نوع است که اگر ناسازگاری‌اش گل کند، دست عکاس را بد موقعی به حنا می‌گذارد.

یکی می‌زند، 2 تا نمی‌زند، سومی را نصفه - نیمه می‌زند.

بدنه را ارتقاع می‌دهید، فلاش را هم باید ارتقاع بدهید و گرنه مراسمی است گرفتن نور مناسب با TTLو E-TTL ...
    بنده دقیقا تجربه برعکس شما رو دارم
    با فلاش های یونگنو سیگما و نیسین کار کردم
    به عنوان مستر اسلیو با رادیو تریگر با فوتو سل و .....
    این موضوع یکی زدن و یکی نزدن در شرایط خاص برای همه پیش می آید
    مقدار دقت فوتوسل فلاش یونگنو و 866 به به نظر من بسیار حساس بودند از 430 حساس تر بودند ، عملکرد 580 هم خوب بود ولی بهترین عمل کرد برای SB900 بود
    تریگر کردن 430 به صورت وایرلس از آنجایی که 430 فقط 1 کانال دارد و باید تمامی 430 ها در دید مستقیم باشند و از همه بد تر اینکه واقعا گیرنده ضعیفی دارند
    گیرنده 866 بسیار بهتر از 430 عمل کرد
    که باز هم در این زمینه SB900 واقعا بدون ایراد عمل کرد و در هر شرایط و هر موقعیتی شلیک کرد گیرنده 580 هم مانند 430 عمل کرد و یک مقداری بگیر نگیر داشت در موقعیت قرار گیری
    فلاش های نیسان هستند که قابلیت ارتقاع نرم افزاری رو دارند و این نکته خوبی هست
    زمانی که بحث ساخت کیفیت و کفشک فلزی رو با بحث قیمت تعویض کنیم
    زمانی هست که میشه فکر کرد بجای خرید 1 عدد 580 میشه 2 عدد 866 خرید
    و این انسان رو وسوسه میکنه
    سیلینگ 580 و 480 نکته قایل توجه ی است برای دوستانی که در شرایط مختلف از فلاش استفاده میکنند
    اما برای من خیر

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f نمایش پست ها

جناب برنجی عزیز به نظر بنده استفاده از 580 هم به عنوان اسلیو برای افرادی که درخواست خرید 2 عدد از این فلاش رو دارن اشتباه هست شما این موضوع رو هم تایید میکنید یا نه ؟( چه از نظر اقتصادی چه از نظر کاربری )

فکر کنم فقط جنبه اقتصادی نداشته باشه..

نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad71 نمایش پست ها
    سلام
    در رابطه با حالت اسلیو شما منظورتون به صورت TTL هست یا با فوتوسل؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.p نمایش پست ها
    جناب روزبهاني اين مشكل كه فرموديد رو فقط با نيسين داشتين يا با كانن هم پيش مياد؟
    (ديروز يك فروشنده هم از نيسين بد ميگفت و ادعا ميكرد زود خراب ميشه)
    باز هم فروشنده ها...!!
    کلا عمل تریگر کردن فلاش های اسلیو بگیر مگیر دارد برای همین هم Pocekt Wizard تریگر های ETTL رو برای جبران این کمبود های تولید کرده
    با این تریگر ها شما فلاش اسلیو خودتون رو هر جایی ببرید شلیک میشه
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

این 866 کمکی فوکوس هم دارد یا نه؟ چون برخی مدل های نایسین ندارند
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    1850

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f نمایش پست ها

سلام
    در مورد نقل قول اولتون که البته من شخصا ندیدمش شاید اشتباه بیان کرده باشند چون براحتی تا 90 درجه بالا میره ( حتی با استپ ) وگرنه دیگه توی حالت لنداسکیپ بانس معنی پیدا نمیکنه .
    در مورد نوشته خودم خدمت جناب فتحی عرض کنم که اینجا به جیب و مباحث اقتصادی و خرید بهینه هم برمیگرده , البته که 580 بعنوان اسلیو از 430 بهتره ولی آیا با پرداخت مبلغ بیشتری که برای 580 بعنوان اسلیو میپردازید پولتان هدر نرفته است ؟ بنظر بنده در ایده و هدف تولید 580 نقش مستر بودن پر رنگ تر از نقش اسلیو بودنش است پس بخش اعظم وجهی که میپردازید بابت عنوان " مستر " آن میباشد . بنظر من خرید 580 صرفا بعنوان اسلیو چند مزیت اصلی نسبت به 430 دارد یکی قدرت بیشتر است ( که این نیز نکات مثبت و منفی خود را دارد ) و دیگری امکان استفاده از باطری پک خارجی ( که این هم احتیاج به صرف هزینه اضافه تر خواهد داشت ) . مورد سوم هم که خودم هم مطمئن نیستم سینک های اسپید 580 بعنوان اسلیو هست . بنابراین با توجه به مواردی که گفتم ( و مواردی که بی اطلاع هستم )میتوان تصمیم گیری کرد و اگر دلایل کاریتون توجیه اقتصادی کافی برای خواسته هاتون داشته باشه اقدام به خرید بکنید . نظر آخر من ( تعادل در بخش اقتصادی و کاربردی ) اینه که با پول پرداختی برای دو تا 580 میشه تقریبا یک 580 و دو تا 430 خرید . خوب بنظر شما کدوم انتخاب نتیجه نهایی بهتری داره ؟
    موفق باشید
    siavash_f و nadersharp تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    بله کمکی فوکوس دارد و به خوبی هم عمل میکند

و در باره چرخش هد 430 :
    در حالت پرتره توانایی گردش 90 درجه رو نداره
    Review این فلش در سایت Digital Picure
    siavash_f و nadersharp تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1850

در رابطه با حالت اسلیو شما منظورتون به صورت TTL هست یا با فوتوسل؟
    سلام

آقای روزبهانی به نکته خوبی اشاره کردند .عرایض بنده تماما در حالت TTL بودند .

با تشکر
    فرهاد برنجی

كاربر جديد alireza.p آواتار ها
    تشکر کرده
    101

جناب برنجي با توجه به تجربيات شما تركيب 866 مستر و 580 اسليو بهتر از 580 مستر و 430 اسليو جواب ميده؟
    با توجه به اينكه تركيب اول مقداري ارزونتر هم هست اگه كارايي خوبي داشته باشه خيلي به صرفه هست
    و ايا با فتو سل معموليش (dumb slave)هم كار كرديد؟ حساسيتش خوبه يا تو اين حالت هم مشكل داره؟
    عليرضا پارسي فر

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    میلانی جان 866 کمکی فوکوس داره ولی مثل 580 و 430 نیست
    580 و 430 که مطلعی به صورت جند طرفه و خطی نور رو روی سوژه میفرسته تا فوکوس دقیق تری انجام بشه( یک محیط بزرگی رو به شکل مربع با خط های موازی ) ولی 866 به صورت یک نقطه بزرگ (دایره بزرگ ) این ارسال نور قرمز رو انجام میده ولی در عمل من با 866 مشکلی پیدا نکردم
    ولی با 622 این مشکل وجود داره.
    Farhad71، nadersharp و N_qaraei تشکر می‌کنند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

صفحه 19 از 45 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین