صفحه 27 از 45 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 261 تا 270 , از مجموع 446
Like Tree700تشکر

موضوع: فلاش برای دوربین های Canon

كاربر همراه mhd61 آواتار ها
    تشکر کرده
    199

دوست عزیز، ضمن تشکر بابت پاسخ شما، من اون تاپیک هایی رو که فرمودید مطالعه کردم و به این تفاوتها که شما فرمودید واقفم. اما با توجه به نیازم فکر میکنم GN حدود ۴۳ هم برم کافی باشه. گردش سر هم درست میفرماید که تفاوت داره اما اونقدر نیست. به هر حال من با پول یه ۵۸۰ میتونم یه ۴۳۰ و یه ۶۲۲ بخرم که برا کار پرتره داخل منزل به نظر کافیه. مثلان شاید سیلینگ بهتر ۵۸۰ برا من زیاد مهم نباشه. با این تفاصیل باز هم فکر میکنید من باید ۵۸۰ بخرم؟ فکر میکنید استفاده از بادی به عنوان مستر و یه ۴۳۰ و مثلا یه فلش ارزون دیگه هر دو روی چتر کار من رو راه نمیندازه؟ فکر میکنید قدرتش برای باونس روی دیوار کافی نیست؟ نظرتون در مورد ۸۶۶ و ۴۳۰ چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f نمایش پست ها
    دوست عزیز شما اگر کمی زمان میزاشتی و به تاپیک های 430 و 580 مراجعه میکردید به این اشتباه برخورد نمیکردید شما دو تا فلاش که از هر نظر با هم متفاوت هستن رو مقایسه میکنید؟ 430 از نظر گردش هد و دفیوزر و .. کم و کاستی هایی رو داره و قدرت کمتری هم نسبت به 580 داره
    اول مشخص کنید نوع عکاسیتون چیه با اطلاع از نوع عکاسی میتونید یکی از این دو رو انتخاب کنید....
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه mhd61 آواتار ها
    تشکر کرده
    199

با تشکر از شما نادر خان
    دقیقا درست میفرمااید. این گروه بندی فلش ها آن هم برای بیشتر از ۲ گروه شاید دلیل اصلی برای خرید ۷ دی نباشه ولی توش تاثیر داشته. بودجه که قربان شکلت برم نا محدود نیست و من هم از عکاسی وپول در نمیارم. پس هدفم خرید با کمترین قیمت اما با حفظ کیفیت کار است. چند سناریو مطرح میشه کرد. شما با توجه به اینکه میدونم تجربه دارید نظرتونو بگید.
    ۱. اینکه یه ۸۶۶ بگیرم با یه ۶۲۲ و زیاد هم پول خرج نکنم. اینجوری نگران قدرت کم فلاش روی چتر هم نیستم
    ۲. اینکه یه ۴۳۰ بگیرم و یه ۸۶۶ که به نظر بد نمیرسه. هم قدرت رو دارم روی چتر و هم کیفیت و ضریب اطمینان رو در اف کامرا و TTL
    ۳. اینکه ۵۸۰ بگیرم و یه فتوسل خیلی ارزون که فقط شلیک کنه

البته همیشه میشه گزینه های بهتر مثلان یه ۵۸۰ و یه ۴۳۰ رو در نظر داشت. اما سوال اینجاس به قیمتش میرزه؟ با پول ۵۸۰ میشه یه لنز پرایم خرید و حالشو برد.
    منتظر نظره همه دوستان هستم

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    اگر محدودیت بودجه ندارید و از حداکثر امکانات فلاش قصد بهره برداری دارید یک 580 و دو 430 یا یک 580 و دو 430 بهترین گزینه و لاغیر دو تا 866 نیسن بگیرید.
    یکی دیگر از قابلیت های منحصر بفرد و عالی 7دی امکان گروه بندی فلاشها و فرمان قدرت شلیک در گروههای A B C است.
    در این صورت میتوانید بدون نزدیک شدن به فلاشها نسبت به تغییر قدرت آنها و فقط از طریق دوربین اقدام نمایید.
    من نمیدانم این امکان در 866 هست یا خیر ولی دوستانی که این فلاش را دارند - و انصافا فلاش خوبی است - و نکته منفی آن سه چیز بود:
    سیلینگ ضعیف نسبت به کانن خصوصا 580 - و محفظه باطری و مصرف بالاتر نسبت به کانن - سروصدای نسبتا نامطلوب در تغییر از واید به تله و صدای موتور داخلی(شاید هم ناجور نباشه).
    ولی در عوض علاوه بر امکان شلیک با تریگر داخلی 7دی امکان شلیک نوری رو هم داره که این امکان در فلاشهای کانن نیست.
    با توجه به قیمت دقیقا نصفه نیسن - 250 در مقابل 520 - تصمیم گیری به بودجه هم برمیگردد.
    siavash_f، nadersharp و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

سلام
    اگر نظر من رو بخواهید و بیرون عکاسی زیادی ندارید ( به دلیل سیلینگ بهتر 580 در فضای بارانی) تفاوت زیاد مشهود نیست.
    یعنی خرید دو 866 بهترین انتخاب است.
    برای آپشن بعدی یک 580 و یک 866 بالاترین و بهترین انتخاب به نظر من میشه.( که هزینه بالاتری رو میطلبه)
    من خودم دو 580 و یک 430 دارم. بسیار هم راضی هستم ولی با 866 هم کار کردم فلاش بسیار خوبی بود غیر از ضعفهایی که گفتم.
    برای 7دی هم یک تریگر یونگنو خریدم چون گاهی تریگر 7دی برای تحریک فلاش دقت کافی نداره و شلیک رو مخصوصا با لنزهای بلند و در حالت پرتره که فلاش در جهت مخالف فلاش خود 7دی قرار میگیره با اشکال مواجه میکنه.
    به هر شکل من گزینه 580 و یک 866 رو در اولویت میدانم. ( با نظر شخصی)
    ممکنه برخی از دوستان عزیزم نظری متفاوت داشته باشند ولی نظر شخصی من اینه.
    R.Asgari، siavash_f، saadi126 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

سلام دوستان

من شب عید امسال یک ست 4تایی Pocketwizard Plus II گیرم اومد (از امریکا برام فرستادند و احتمالا هم کادو هست)

در حال حاضر یک فلاش 580 دارم و از طرفی خیلی هم علاقه ای به TTL ندارم و هم اینکه کلا Plus II هم که TTL ساپورت نمیکنه. با این توضیحات میخوام 2تا فلاش ارزون که برای strobist در مکان باز استفاده کنم بخرم. در ضمن خیلی هم نمیخوام پول خرج کنم چون تازگی خیلی خرج عکاسی کردم. چه گزینه هایی پیشنهاد میدید؟
    ترجیح خودم 430 کانن هست ولی 2تا بخوام بگیرم یه کم گرون میشه...
    با SB-28 حمید هم کار کردم بدم نیومد. نسبت به قیمتش فلاش خوبی بود...
    فکر کنم چون بیشتر برای outdoor میخوام بهتره روی 622 فکر نکنم.

نظر خودم 2تا SB-28 دست دوم هست. نظر شما چیه؟
    NetNegar تشکر می‌کند.
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad Benabbas نمایش پست ها

نظر خودم 2تا SB-28 دست دوم هست. نظر شما چیه؟
    مبارک باشه (سال نو و پاکت ویزاردهای کادویی ..)

نظر من هم همانهاست , اولا ً لاشه یک فلاش قدیمی نیکون را به هر چی نیسین و سیگما و ... ترجیح میدهم, ثانیا ً وقتی قرار نیست از TTL استفاده ای بشود چرا بابت امکانات اضافی 430 که به کارتان نخواهد آمد پول بدهید؟
    Kaveh Ghobadi، Rouzbeh Ehsani، R.Asgari و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

سلام
    من هم با SB هاي دست دوم موافقم...فقط چرا SB-28 ؟
    اينطور كه من متوجه شدم SB-28 هنوز كمي گران است. من زير 170-180 جايي نديدم...SB هاي ديگر مثل 24-25-26 هم اگر به تورتون خورد ازشون غافل نشيد ( مخصوصا 26 )
    Mehrdad Benabbas و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    سلام
    من هم با SB هاي دست دوم موافقم...فقط چرا SB-28 ؟
    اينطور كه من متوجه شدم SB-28 هنوز كمي گران است. من زير 170-180 جايي نديدم...SB هاي ديگر مثل 24-25-26 هم اگر به تورتون خورد ازشون غافل نشيد ( مخصوصا 26 )

فرق SB-28 با SB-26 فقط در GN هست؟
    NetNegar تشکر می‌کند.
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad Benabbas نمایش پست ها
    فرق SB-28 با SB-26 فقط در GN هست؟
    نه...GN هاي يكسان دارند.فرق بزرگشون اينه كه SB-26 فتوسل داره و با نور هر فلاشي قابل تريگ كردن هست.البته فرقهاي ديگه اي هم دارند ولي مهمش همينه.

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    سلام
    اگر نظر من رو بخواهید و بیرون عکاسی زیادی ندارید ( به دلیل سیلینگ بهتر 580 در فضای بارانی) تفاوت زیاد مشهود نیست.
    یعنی خرید دو 866 بهترین انتخاب است.
    برای آپشن بعدی یک 580 و یک 866 بالاترین و بهترین انتخاب به نظر من میشه.( که هزینه بالاتری رو میطلبه)
    من خودم دو 580 و یک 430 دارم. بسیار هم راضی هستم ولی با 866 هم کار کردم فلاش بسیار خوبی بود غیر از ضعفهایی که گفتم.
    برای 7دی هم یک تریگر یونگنو خریدم چون گاهی تریگر 7دی برای تحریک فلاش دقت کافی نداره و شلیک رو مخصوصا با لنزهای بلند و در حالت پرتره که فلاش در جهت مخالف فلاش خود 7دی قرار میگیره با اشکال مواجه میکنه.
    به هر شکل من گزینه 580 و یک 866 رو در اولویت میدانم. ( با نظر شخصی)
    ممکنه برخی از دوستان عزیزم نظری متفاوت داشته باشند ولی نظر شخصی من اینه.
    866 هم قابلیت گروه بندی رو داره و بخوبی با 7D کار میکنه
    اگر مشکل بودجه باشه میشه از 866 با 622M II هم استفاده کرد هم قیمت خوبی داره هم کاراییش خوبه صدای زیادی که توی این سری از فلاشها هست مشکل ساز نبوده برای من ، اما به خاطر تجربه زیاد جناب مسلمی پیشنهاد های ایشون هم عالی هستن
    موفق باشید/
    R.Asgari، nadersharp و NetNegar تشکر می‌کنند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

پیش فرض راهنمایی برای خرید فلاش برای Canon 500D

سلامی به گرمای مهر
    دوستان من تمام تاپیک رو خوندم اما خوب متاسفانه جواب دقیق مد نظرم رو نگرفتم

خوشحال میشم دوستان و اساتید با تجربه این حقیر رو چنان گذشته یاری بفرمایند
    دوربینم کنون 500 دی هست و بیشتر با لنز های واید و تله زیر 100 کار میکنم
    فلاش رو بیشتر برای محیط داخلی خانه در مراسم و بعضا مکانهای تاریکی مثل غار ...
    کلا سر و کارم زیاد با فلاش نیست اما وقتی هم پیش میاد دیگه فلاش خود دوربین حسابی کلافه ام میکنه
    یه عکس با فاصله دو سه متری میگیرم همه جا تاریک میفته
    کار خاصی نمیخوام باهاش بکنم فقط چند تا نکته برام مهمه
    یکی برد یا همون شدت پرتاب نوره که خوب طبیعتا میخوام به طور مفید بیش از ده متر باشه حدودا و اقلا
    دومی خاصیت مترینگ داشته باشه (درست میگم دیگه؟؟؟؟) که مثل فلاش خود دوربین بتونه فاصله سنجی کنه منظورم اینه
    و اینکه در فواصل کم تصویر رو نسوزونه یعنی یه حالتی باشه که تشخیص بده فاصله تا مورد رو و نورش رو خودش کم و زیاد کنه(اصلا نمیدونم همچین چیزی هست یا نه) نبود هم مهم نیست
    یه نکته دیگه هم که نسبتا اهمیت داره اما خوب شاید نه زیاد یعنی اگه داشت خوبه اگه نداشت هم فدای سرتون اینکه مفصل داشته باشه مثل SIGMA EF-500 DG ST TTL که در محیط های کوچک و جمع و جور بشه به سمت سقف پرتاب کرد نور رو تا از نور بازتابی استفاده کرد که انعکاس کمتری در صورت ایجاد میکنه
    و یه چند تا سوال کوچیک هم داشتم(اگه کوچیک باشه)
    کلا نمیفهمم چرا تو مشخصات فلاش فاصله کانونی لنز و ایزو و دیافراگم و این چیزها رو مینویسن فلاش چه ربطی به اینها داره ؟حالا مثلا لنز 18 باشه یا 50 !!! از عرض تصویر نور کم میاد؟یا مثلا دیاف 5 باشه یا 20 چیکار به کار فلاش داره؟واسه گرفتن عکس بهتر و روشنتر میگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    قیمت هم چون کار حرفه ای نمیخوام بکنم حداکثر 200
    یکی دو تا مدل دیدم مثل Canon Speedlite 220EX یا SIGMA EF-500 DG ST TTL که قیمت پایینی دارند
    به نظر شما با توجه به توضیحات بالا اینها جوابگو هست؟ و شما چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟
    R.Asgari و NetNegar تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

صفحه 27 از 45 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 ... آخرینآخرین