صفحه 32 از 45 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 42 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 311 تا 320 , از مجموع 446
Like Tree700تشکر

موضوع: فلاش برای دوربین های Canon

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

صرف نظر از تمام مزايايي كه فلاشهاي نيسن دارند( حتي با وجود پشتيباني از TTL بصورت On camera ) بدليل third party بودن، دوربينهاي كانن آنها را بعنوان فلاش اكسترنال تشخيص نميدهد .حال عدم شناخت تريگرهاي يونگنو توسط دوربين را هم به آن اضافه كنيد .اما من براي غلبه بر اين مشكلات عمدتا مجبور ميشوم چه در حالت off camera وچه on camera قيد TTL را بزنم و از مد منوال دوربين و فلاش استفاده كنم كه در اينحالت هم مشكل جديدي بروز ميكند به اين ترتيب كه بدليل بالا بودن سرعت شاتر در حوالي سرعت سينك، نورسنج دوربين صحنه را با نور محيط نورسنجي كرده و آنرا تاريك فرض ميكند ولذا هنگام استفاده از دوربين در مد لايو ويو LCD صحنه را كاملا تاريك نشان ميدهد و نتيجتا نميتوان از LCD دوربين استفاده كرد .
    خلاصه كلام اينكه هنگام استفاده از فلاش نيسن نميتوان از مد لايو ويو دوربين استفاده كرد .
    تنها راه حلي كه براي اين موضوع فعلا سراغ دارم اينه كه فلاش نيسن رو در حالت off camera و در مد slave digital قرار ميدهم و براي تحريك اوون از فلاش سرخود دوربين استفاده ميكنم. و براي اينكه تا حد ممكن تاثير فلاش سرخود در صحنه كم بشه flash exp comp رو روي 2- قرار ميدهم .اما بازهم در نتيجه تاثير گذار است.و راه حل دوم اينكه سرعت شاتر را آنقدر كم كنيم كه LCD كمي روشنتر شود .
    آيا راه حل ديگري براي استفاده از lcd در هنگام استفاده از فلاش هاي Third party وجود دارد ؟
    Miri تشکر می‌کند.

كاربر همراه netwalker آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

سلام دوستان گرامی
    امروز فرصتی شد تا فلش 430 رو بردارم و شروع به تست کنم.
    البته چند باری با فلش دوستان که عموما" نیسن بودند کار کرده بودم. اما از این فلش تا بحال استفاده نکرده بودم.
    به نظر که معرکه است :)
    عکس هایم انگار جان تازه ای گرفته اند.
    اما سوالی داشتم. می خواستم بدانم با دوربین 50D چطور می شود از این فلش "بدون" استفاده از تریگر و یا سیم (اگر شدنی باشد) بصورت off camera استفاده کرد؟ یعنی فلش را با استفاده از فلش خود دوربین فعال کنم؟
    هيچ صيادي در جوي حقيري که به گودالي مي ريزد، مرواريدي صيد نخواهد کرد.
    .
    محسن سيفي

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

متاسفانه این قابلیت در 50دی موجود نیست.از 7دی به بعد بدنه های کنون مجهز به این امکان شدن.
    netwalker و Miri تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    متاسفانه این قابلیت در 50دی موجود نیست.از 7دی به بعد بدنه های کنون مجهز به این امکان شدن.
    یعنی چیزی شبیه به فوتوسل در این فلش تعبیه نشده است؟
    تنها راه استفاده از تریگر است؟
    .
    محسن سيفي

تشکر کرده
    12097

متاسفانه نه.ولی توی همین قیمت نیسین 866 مجهز به تریگر نوری هست.
    netwalker تشکر می‌کند.
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    متاسفانه نه.ولی توی همین قیمت نیسین 866 مجهز به تریگر نوری هست.
    عجب داستانی است این 50D
    برای این فلش چه تریگری رو پیشنهاد می کنید؟ اگر از تریگر استفاده شود که دیگر نمی توان از pop up دوربین استفاده کرد درست است؟ با این تریگر ها چند فلش را می توان فعال نمود؟
    .
    محسن سيفي

تشکر کرده
    12097

والله تاپیک مفصلی با همین نام داریم توی تالار...ولی ارزانترین تریگر ها همین تریگر های یانگو هست با قیمتی حدود 50 تا 60 هزار تومان که تریگرهای ساده ای هستن و فقط اصولا تریگر میکنن! نه کار دیگه! یعنی تنظیمات فلش رو نمیتونید با اونها انجام بدید و باید به صورت دستی انجام بدید.
    shabab تشکر می‌کند.
    عقیل احمدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    من دوربینم canon EOS 5D هستش. شما کدوم یکی از فلش های canon 430EX II یا Nissin 622 Mark II رو پیشنهاد می کنید؟ مساله مالی هم مهمه و در کل زیاد از فلش استفاده نمی کنم ولی کیفیت مهمه

كاربر همراه drfarahnak آواتار ها
    تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط ronin نمایش پست ها
    سلام
    من دوربینم canon EOS 5D هستش. شما کدوم یکی از فلش های canon 430EX II یا Nissin 622 Mark II رو پیشنهاد می کنید؟ مساله مالی هم مهمه و در کل زیاد از فلش استفاده نمی کنم ولی کیفیت مهمه
    اگر کیفیت براتون مهمه قطعا 430 کنون رو توصیه میکنم. تجربه کار با هر دو برند را داشتم و واقعا تفاوتشان چشمگیر است. اما با پول این فلاش 430 می توانید دو عدد نایسین 622 داشته باشید. اما به نظر من کیفیت را فدای کمیت نکنید.
    m.daneshpayeh و Miri تشکر می‌کنند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

نقل قول نوشته اصلی توسط netwalker نمایش پست ها
    عجب داستانی است این 50D
    برای این فلش چه تریگری رو پیشنهاد می کنید؟ اگر از تریگر استفاده شود که دیگر نمی توان از pop up دوربین استفاده کرد درست است؟ با این تریگر ها چند فلش را می توان فعال نمود؟
    1- اگر از تريگر راديويي استفاده ميكنيد .چون فرستنده روي هاتشو دوربين نصب ميشود .لذا فلاش سرخود دوربين امكان باز شدن ندارد .حال اگر تريگر مذكور امكان ttl رو داشته باشد ميتوان بعضي از تنظيمات فلاش رو از روي دوربين انجام داد .

2- اگر تريگر راديويي نداشتيم و يا نخواستيم استفاده كنيم ميشه با فلاش سر خود دوربين براي تحريك فلاش آف كامرا استفاده كرد .حال اگر دوربين شما امكان كنترل وايرلس فلاش رو داشته باشد (دوربينهاي 60D يا 7D و ... )تنظيمات موردنظر از طريق فلاش سرخود به فلاش آف كامرا ارسال ميشود .

3- اگر دوربين امكان كنترل وايرلس فلاش رو نداشته باشد (550D يا 500D يا 1100D و... )و نخواهيم از تريگر راديوويي استفاده كنيم .ميتوان از فلاش سر خود دوربين فقط براي تريگر فلاش آفكامرا استفاده كرد .ولي تمام تنظيمات فلاش بايد دستي و روي منوال باشد .

تبصره 1 : تمام اينها مشروط بر اين است كه فلاش آف كامرا امكان تريگر نوري را داشته باشد.كه فلاشهاي نيسن اين قابليت رو دارند .
    تبصره 2 : با داشتن يك canon 580 و استفاده از آن روي هاتشو بعنوان مستر ميتوان كليه فلاشهاي اسليو اعم از كانن و يا نيسن را با امكانات فراوان تريگر كرد .لذا داشتن اين فلاش براي هر فلاش باز كانني از نان شب واجبتر است .
    تبصره 3 : فلاش نيسن 866 يك مد auto دارد كه بدون توجه به تنظيمات دوربين و يا هر چيز ديگري ، چه برروي هات شو يا بصورت آف كامرا تنظيمات فلاش را انجام ميدهد اينكه چقدر قابل اعتماد است نميدانم .
    m.daneshpayeh، siavash_f، Walkman و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 32 از 45 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 42 ... آخرینآخرین