صفحه 10 از 35 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 341
Like Tree382تشکر

موضوع: فلاشهای Yongnuo

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

تا جايی که من ميدونم مانت استاندارد داره و به همه ميخوره (ممکنه تی تی ال ها فرق کنند)

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط milad2song نمایش پست ها
    خیلی توضیحات عالی بود
    آی اس او 100 که معمولا بهترین آی اس او برای عکاسی هست
    اگه با اپرچر 5.6 هم خواسته باشم عکس بگیرم این کمترین اپرچر هست
    چون برای یه عکس آتلیه ای اگه خواسته باشم بگیرم حتما اپرچر بالاتری رو باید انتخاب کنم (به دلیل کمتر بودن فاصله از سوژه (کمتر بودن از 6 متر))
    در بیرون از آتلیه هم اگه خواسته باشم عکس بگیرم تا فاصله 6 متر رو به خوبی میتونه نور بده دیگه، درسته؟
    عملا برای فاصله کمتر از 6 متر نباید مشکلی وجود داشته باشه؟؟ یعنی سوژه (ها) به خوبی نوردهی میشن؟
    عدد راهنمای 33 مربوط به مدل 467 است که در سایت دیجیکالا قید شده بود. عدد 6 متر برای ایزو 100 و اپرچر 5.6 مربوط به شلیک مستقیم فلاش است و اگر از سافت باکس با چتر استفاده کنید قطعاً این فاصله کمتر می شود که تنظیم مقدار نور مناسب را بایستی با آزمون و خطا به دست آورد. به نظرم فاصله مناسب چتر یا سافت باکس تا سوژه حدود 2 تا 3 برابر ابعاد سافت باکس یا چتر باشد ( یعنی اگر مثلاً از سافت باکس 80 در 80 سانتیمتری استفاده می کنیم فاصله مناسب تا سوژه حدود 2 متر است).
    پی نوشت: بر طبق بررسی و تست این سایت مقدار واقعی عدد راهنمای این فلاش در واقع 20 است نه 33 (که سازنده اعلام کرده) پس در ایزو 100 و اپرچر 5.6 و با شلیک مستقیم می تواند سوژه با فاصله 3.5 متری را روشن کند.
    milad2song و Majix تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3755

فاصله سافت باکس هرچقدر به سوژه نزديک تر باشد نور سافت تری ميدهد و هر چه دور تر شود نور تيز تری ميدهد مثل اين ميمونه که از سافت باکس کوچيکتری استفاده کرده ايد
    منبع نور بايد تا جای ممکن به سوژه نزديک باشد که هم افت شدت نور کم باش و هم سايه های نرم تری بدهد
    فرمولش هم اينه
    شدت نور=1\فاصله به توان 2
    اگر از سافت باکس بزرگتر استفاده کنيد و فاصله رو زياد کنيد هيچ فرقی با صافت باکس کوچکتر و فاصله نزديک نميکه فقط به شدت نور بيشتری احتياج داريد و محدود تر ميشيد

فرمول تئوری سافت باکس هم اينه
    مجذور مجموع طول به توان 2 + عرض به توان 2
    مثلاً سافت باکس شما 30 در 40 باشه ميشه
    900+1600 = 2500 جذر بگيريم ميشه 50
    يعنی فاصله 50 سانتی بهترين حالته

حالا نميدونم دليل اينکه شما ميخوای فاصله فلش از سوژه 6 متر باشه چيه
    لنداسکيپ ميخوای بگيری با سوژه ها ؟
    ویرایش توسط Majix : Friday 3 May 2013 در ساعت 03:17

كاربر همراه milad2song آواتار ها
    تشکر کرده
    736

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    فاصله سافت باکس هرچقدر به سوژه نزديک تر باشد نور سافت تری ميدهد و هر چه دور تر شود نور تيز تری ميدهد مثل اين ميمونه که از سافت باکس کوچيکتری استفاده کرده ايد
    منبع نور بايد تا جای ممکن به سوژه نزديک باشد که هم افت شدت نور کم باش و هم سايه های نرم تری بدهد
    فرمولش هم اينه
    شدت نور=1\فاصله به توان 2
    اگر از سافت باکس بزرگتر استفاده کنيد و فاصله رو زياد کنيد هيچ فرقی با صافت باکس کوچکتر و فاصله نزديک نميکه فقط به شدت نور بيشتری احتياج داريد و محدود تر ميشيد

فرمول تئوری سافت باکس هم اينه
    مجذور مجموع طول به توان 2 + عرض به توان 2
    مثلاً سافت باکس شما 30 در 40 باشه ميشه
    900+1600 = 2500 جذر بگيريم ميشه 50
    يعنی فاصله 50 سانتی بهترين حالته

حالا نميدونم دليل اينکه شما ميخوای فاصله فلش از سوژه 6 متر باشه چيه
    لنداسکيپ ميخوای بگيری با سوژه ها ؟
    بنده عرض نکردم که میخوام 6 متر باشه
    بنده گفتم اگه بخوام عکس چه توی آتلیه بگیرم
    چه بیرون
    و بخوام از فلاش استفاده کنم
    فکر نمیکنم فاصله فلاش از سوژه بیشتر از 6 متر بخواد بشه (با توجه به گفته های جناب چگینی)
    هرچند
    بنده فکر میکنم که اگه فاصله سوژه خیلی از دوربین زیاد باشه، مثلا اگه همون 6 متر باشه
    و خواسته باشیم چه عکس بسته بگیریم یا باز، با توجه به نوع عکس، میتونیم فلاش رو نزدیک به سوژه بذاریم، جوری که اگه سوژه از دوربین هرچقدر هم فاصله داشته باشه ما بازم میتونیم فلاش رو نزدیک دوربین بذاریم
    اگر هم فلاش توی عکس بیوفته، میتونیم توی ویرایش به خوبی اون رو برداریم و فقط از نوری که به سوژه داده استفاده کنیم

در نهایت میخواستم بدونم با بودجه ای حدود 350 هزار تومن
    کدوم یکی از این فلاشهای یانگنو به صرف تر هست؟
    ممنون از همه دوستان که پاسخ دادند

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

تا جايی که من ميدونم مانت استاندارد داره و به همه ميخوره (ممکنه تی تی ال ها فرق کنند)
    دوست گلم مانت مربوط به لنز میشه نه فلاش
    فلاش کفشک داره که علبته برای همه فلاش ها یکی هست ولی تعداد اتصالات و نوع اونها با هم فرق میکنه و برنامه داخلی فلاش ها که بتونن سرعت و نورسنجی رو با دوربین انجام بدن هم فرق میکنه یعنی TTL هر دوربین یک جور کار میکنه که فلاش باید خودش رو با اون سینک کنه پس فلاش های غیر رسمی باید برای هر دوربین جداگانه اعلام کنن که این فلاش با کدام برند سازگار است
    بگذریم دوستان من سایت فروش youngnou رو دیدم که یک مدل از فلاش های youngnou برای پنتاکس هم ساخته شده
    Yongnuo YN560III YN 560 III Ultra-long-range wireless flash Speedlite For Pentax | Yongnuo Store
    به نظرتون این مدل توی ایران پیدا میشه ؟ اگر یک فروشگاه یا شماره تماس برای خرید از طریق پ خ معرفی کنید ممنون میشم
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f نمایش پست ها
    دوست گلم مانت مربوط به لنز میشه نه فلاش
    فلاش کفشک داره که علبته برای همه فلاش ها یکی هست ولی تعداد اتصالات و نوع اونها با هم فرق میکنه و برنامه داخلی فلاش ها که بتونن سرعت و نورسنجی رو با دوربین انجام بدن هم فرق میکنه یعنی TTL هر دوربین یک جور کار میکنه که فلاش باید خودش رو با اون سینک کنه پس فلاش های غیر رسمی باید برای هر دوربین جداگانه اعلام کنن که این فلاش با کدام برند سازگار است
    بگذریم دوستان من سایت فروش youngnou رو دیدم که یک مدل از فلاش های youngnou برای پنتاکس هم ساخته شده
    Yongnuo YN560III YN 560 III Ultra-long-range wireless flash Speedlite For Pentax | Yongnuo Store
    به نظرتون این مدل توی ایران پیدا میشه ؟ اگر یک فروشگاه یا شماره تماس برای خرید از طریق پ خ معرفی کنید ممنون میشم
    دوست عزيز مانت يعنی پايه و برای خيلی چيز ها ممکنه استفاده بشه
    خيلی از مواقع به جای هات شو مينويسن مانت من تا حالا نديدم بنويسن متال هات شو

اين لينکی هم که شما دادی همون حرف من رو نوشته و زده سازگار با پنتاکس کنون نيکون .....
    اينطوری نيست که واسه هر برند يک فلش جداگانه باشه
    تا وقتی که فلش تی تی ال نيست پردازش خاصی توش انجام نميشه
    کلاً 2 تا کانکتشن (سوکت ، پايه ،اتصال ،براکت ) داره که برای تريگر فلش و اتصال بدنه استفاده ميشه و از طريق هيچ اطلاعاتی تبادل نميشه
    اين فلش هايی که شما لينک دادين هيچ کدوم تی تی ال نيست واسه همينه با دوربين های زيادی سازگاره

تشکر کرده
    3755

بنده عرض نکردم که میخوام 6 متر باشه
    بنده گفتم اگه بخوام عکس چه توی آتلیه بگیرم
    چه بیرون
    و بخوام از فلاش استفاده کنم
    فکر نمیکنم فاصله فلاش از سوژه بیشتر از 6 متر بخواد بشه (با توجه به گفته های جناب چگینی)
    هرچند
    بنده فکر میکنم که اگه فاصله سوژه خیلی از دوربین زیاد باشه، مثلا اگه همون 6 متر باشه
    و خواسته باشیم چه عکس بسته بگیریم یا باز، با توجه به نوع عکس، میتونیم فلاش رو نزدیک به سوژه بذاریم، جوری که اگه سوژه از دوربین هرچقدر هم فاصله داشته باشه ما بازم میتونیم فلاش رو نزدیک دوربین بذاریم
    اگر هم فلاش توی عکس بیوفته، میتونیم توی ویرایش به خوبی اون رو برداریم و فقط از نوری که به سوژه داده استفاده کنیم

ممنون از همه دوستان که پاسخ دادند

من داخل خونه وقتی از چطر استفاده ميکنم گاهی تا نصف قدرت هم زياد ميکنم فکر ميکنم واسه فضای آزاد بايد قدرت کامل استفاده کنم
    سافت باکس همونطور که جناب چگينی گفتن تا حدی از قدرت فلش کم ميکنه
    سری 4.. فکر ميکنم ضعيف باشه
    اين رو هم بايد در نظر بگيريد که استفاده طولانی مدت از فول پاور باعث ميشه عمر فلاش شما کم بشه
    توصيه خود شرکت سازنده 1/4 اگر فلاش ضعيف تر بگيريد مجبوريد از قدرت کاملش استفاده کنيد که باعث داغ شدن و خراب شدنش هم ميشه

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

دوست عزيز مانت يعنی پايه و برای خيلی چيز ها ممکنه استفاده بشه
    خيلی از مواقع به جای هات شو مينويسن مانت من تا حالا نديدم بنويسن متال هات شو

اين لينکی هم که شما دادی همون حرف من رو نوشته و زده سازگار با پنتاکس کنون نيکون .....
    اينطوری نيست که واسه هر برند يک فلش جداگانه باشه
    تا وقتی که فلش تی تی ال نيست پردازش خاصی توش انجام نميشه
    کلاً 2 تا کانکتشن (سوکت ، پايه ،اتصال ،براکت ) داره که برای تريگر فلش و اتصال بدنه استفاده ميشه و از طريق هيچ اطلاعاتی تبادل نميشه
    اين فلش هايی که شما لينک دادين هيچ کدوم تی تی ال نيست واسه همينه با دوربين های زيادی سازگاره
    دوست عزیز مانت یعنی پایه ولی ما اینجا حرف از فلاش داریم میزنیم که بهش میگیم کفشک فلاش پس باید بر اساس سایتمون در مورد اجزا بحث کنیم
    من اصلا نمیخوام اینجا بحث کنم ولی نمیدونم چرا ....... دوست گلم هر فلاش برای یک برند از دوربین ها ساخته میشه اگر قرار بود از فلاش فقط برای شلیک استفاده بشه پس این همه پول برای TTL مرض نداشتیم که بدیم
    و اگر فلاش با دوربین هیچ رابطه ای ندارن پس قدرت شلیک و دیافراگم و ... چطور به فلاش منتقل میشه و ittl /ettl/ttl همه برای سینک با دوربین بی خود ساخته شده
    و در نهایت سوال من از اول این بود که کسانی که این فلاش رو دارن بگن که از این نوع فلاش برای دوربین پنتاکس ساخته شده یا خیر (مخصوص این دوربین و دارای TTL )؟ یعنی فلاشی که مثل نایسین مخصوص کنون یا نیکون برای استفاده از TTL ساخته شده باشه
    شما یک سر به این سایت بزن دقیقا نوشته شده که فلاش ..... برای دوربین ....
    Flashes
    موفق و پیروز باشید/
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f نمایش پست ها
    دوست عزیز مانت یعنی پایه ولی ما اینجا حرف از فلاش داریم میزنیم که بهش میگیم کفشک فلاش پس باید بر اساس سایتمون در مورد اجزا بحث کنیم
    من اصلا نمیخوام اینجا بحث کنم ولی نمیدونم چرا ....... دوست گلم هر فلاش برای یک برند از دوربین ها ساخته میشه اگر قرار بود از فلاش فقط برای شلیک استفاده بشه پس این همه پول برای TTL مرض نداشتیم که بدیم
    و اگر فلاش با دوربین هیچ رابطه ای ندارن پس قدرت شلیک و دیافراگم و ... چطور به فلاش منتقل میشه و ittl /ettl/ttl همه برای سینک با دوربین بی خود ساخته شده
    و در نهایت سوال من از اول این بود که کسانی که این فلاش رو دارن بگن که از این نوع فلاش برای دوربین پنتاکس ساخته شده یا خیر (مخصوص این دوربین و دارای TTL )؟ یعنی فلاشی که مثل نایسین مخصوص کنون یا نیکون برای استفاده از TTL ساخته شده باشه
    شما یک سر به این سایت بزن دقیقا نوشته شده که فلاش ..... برای دوربین ....
    Flashes
    موفق و پیروز باشید/
    شما لينک 560 3 رو دادی ميگی مخصوص پنتاکسش تو ايران هست نه
    منم گفتم اين مدل به همه دوربين ها ميخوره و فرقی با هم ندارن چون ttl نيست

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

به نظرم با مقداری هزینه بیشتر (حدود 90 هزار تومان بیشتر) اگر Nissin Di 622 MK II بخرید بهتر و مطمئن تر از یانگنو باشد.
    Majix تشکر می‌کند.

صفحه 10 از 35 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین