صفحه 10 از 35 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 346
Like Tree395تشکر

موضوع: فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديجيتال

961
    961 آنلاین نیست
    كاربر آشنا 961 آواتار ها
    تشکر کرده
    14

پیش فرض پاسخ: فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديج

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya1 نمایش پست ها
    ولتاژ كنترل فلاش شما چقدر است؟
    سلام جناب رحیم زاده
    ولتاژ کنترل فلاش رو اندازه گرفتم 161 ولت بود. منظورم همون فلاش روسی است که عکسش تو پست های قبلی است.
    ------------------------------
    مهدی
    Canon Powershot A510
    ------------------------------

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط yasin-m نمایش پست ها
    جناب محبی،
    یه راهنمایی هم بفرمایید:
    اگر بخواهیم دو عدد از این نمونه فلاش ها- بیست تومن سی تومنی،- رو به sb-800 پیوند کنیم( در حالتی که sb-800 جدا از دوربین باشد و در حالت ریموت ) برای روشنایی پشت سوژه و تاباندن به سقف و ... ،کدام مدل و به چه شکل ، پیشنهاد می فرمایید؟
    سیم اتصال این فلاش ها به sb-800، همراهشون هست؟
    سلام

جداً ببخشید که اینقدر دیر شد.
    شما با این کار عملاً دیگر TTL‌بودن SB-800 رو از دست می‌دهید. اما اگر اصرار به انجامش دارید:

- باید SB-800 رو در حالت منوال بگذارید
    - برای هر فلاش دیگر، یک چشمی تهیه کنید. (که توسط SB-800 تریگر شوند)
    - راستش از قیمت و تنوع مدل‌های فلاش‌های غیر تی‌تی‌ال موجود در بازار اطلاعی ندارم، اما با چرخی در بازار همه را خواهید فهمید.
    (کدام مدل و به چه شکل....خیلی سوال سخت و پیچیده‌ایست! اگر اصول نورپردازی را فرا بگیرید، خودتان بهترین تصمیم را خواهید گرفت، عرض‌کرده‌ام که نورپردازی نوعی طراحی است که راه واحدی برای آن وجود ندارد)
    yasin-m، EHSAN2 و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

جداً ببخشید که اینقدر دیر شد.
    خواهش می کنم ،با جوهر لیمو نوشته بودم! نیاز بود یه خورده بسوزه تا دیده بشه!!

شما با این کار عملاً دیگر TTL‌بودن SB-800 رو از دست می‌دهید. اما اگر اصرار به انجامش دارید:
    نه قربان،sb-800 بدون TTL با گازماخ خیلی تفاوت نمیکنه!
    سپاسگزارم.
    Amir Mohebi تشکر می‌کند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

من ی فلاش قدیمی Yashica دارم و ولتاژ تریگرشو چك كردم 10 ولت بود ... آیا اشكالی داره رو 350D استفاده كنم ؟
    (البته ی هفتاد . هشتاد باری استفاده كردم ... خیلی هم خوب جواب میده )
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام دوستان
    من یک فلاش قدیمی با مارک eva blitz دارم که پدرم آنرو برای دوربین canon ef استفاده می کردند ...
    و در حال حاضر من می خواهم این فلاش رو روی دوربین خودم بعنوان فلاش اکسترنال استفاده کنم
    آیا دوستان صلاح می دونند یا نه؟
    دوربین هم fuji s9600 هست.در صورت منفی بودن جواب چه فلاشی رو با قیمت مناسب(غیر از ttlچون دوربین من ساپورت نمی کنه) پیشنهاد می کنید؟

این هم عکس اون فلاش.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

سلام

من یک فلاش در وسایل آنالوگم داشتم که با خوندن این تاپیک به سرم زد امتحانش کنم.

فلاش رو روی دوربینم بستم و بدون مشکل کار کرد. البته فلاش با سر گردان و با قابلیت زوم و واید است. و دارای چشمی برای تشخیص و نورسنجی محیط نیز می باشد. که نور فلاش بر اساس آن تنظیم می شود.

اما یک مشکلی پیش آمده و آن اینکه در مد countinues یعنی عکسبرداری ممتد فلاش عمل نمی کنه و براکتینگ هم خاموش میشه در ضمن با فلاش سر خود دوربین هم همین مشکل را داشتم. حالا نمی دونم این مشکل راه حلی داره یا نه. در ضمن دوربین در مد فلاش تشخیص می ده که یک فلاش اکسترنال روی دورببن نصبه و در مقابل گزینه تنظیمات فلاش هم نور فلاش قابل تنظیم است.

مدل فلاش هم paxitron 280 Z هست.

ممنون از توجه تون.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديجيتال

سلام به همه دوستان خوب
    من تازگي ها يك فلاش كاركرده در حد نو و سالم براي دوربينم خريدم با خواندن راهنمايي هاي شما نگران سوختن دوربين شدم لطفا هر كسي اطلاعات لازم را دارد و ولتاژ فلاش چقدر است و اين فلاش فاصله را اتوماتيك براي آتش زدن تنظيم ميكند ما را راهنمايي كنيد در زير مدل دوربين و فلاش ميباشد با تشكر از دوستان خوب

فلاش
    yashica cs - 240 auto

دوربين فيلمي و ديجيتال
    canon 300x

canon 400d

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Smile فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديجيتال

سلام به همه دوستان
    من یه دوربین Fujifilm finepix s9600 دارم. چند روز پیش بین وسایل قدیمی رو میگشتم که یه فلاش ناسیونال قدیمی به مدل PE-204 پیدا کردم. ۴ تا باطری قلمی میخوره و یه سیم هم برای برق مسقیم داره.
    برای اتصال به روی دوربین هیچ مشکلی نداره و خیلی خوب نصب میشه. اما ترسیدم امتحان کنمش!:confused:
    اولا چجوری از سالم بودن خود فلاش مطمپن بشم؟
    دوما داشتم مطالب این فاریوم رو میخوندم یه چیزایی در مورد سوختن دوربین پیدا کردم جدا امکان سوختن دوربین هست؟ از کجا بدونم این اتفاق نمیفته؟
    سوما که از همه مهمتره: این فلاش به درد دوربین من میخوره یا نه؟ ازش استفاده کنم یا نه؟!!:confused:

دست همه درد نکنه!

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkanrahmani نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من یه دوربین fujifilm finepix s9600 دارم. چند روز پیش بین وسایل قدیمی رو میگشتم که یه فلاش ناسیونال قدیمی به مدل pe-204 پیدا کردم. ۴ تا باطری قلمی میخوره و یه سیم هم برای برق مسقیم داره.
    برای اتصال به روی دوربین هیچ مشکلی نداره و خیلی خوب نصب میشه. اما ترسیدم امتحان کنمش!:confused:
    اولا چجوری از سالم بودن خود فلاش مطمپن بشم؟
    دوما داشتم مطالب این فاریوم رو میخوندم یه چیزایی در مورد سوختن دوربین پیدا کردم جدا امکان سوختن دوربین هست؟ از کجا بدونم این اتفاق نمیفته؟
    سوما که از همه مهمتره: این فلاش به درد دوربین من میخوره یا نه؟ ازش استفاده کنم یا نه؟!!:confused:

دست همه درد نکنه!
    مثل اینكه شما این تاپیك را مطالعه نفرموده اید.بهتر بود ابتدا این تاپیك را از ابتدا تا انتها مطالعه كنید و بعد اگر سوالی بود بپرسید.

روشی كه بارها عرض شده است این است كه با ولت متر ولتاژ كفشك فلاش را انداهز بگیرید.همین طور ولتاژ كفشك فلاش دوربین را.اگر یكسان بود و یا ولتاژ دوربین بیشتر بود اشكالی ندارد.می توانید از ان استفاده كنید.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

سلام
    دوستان 1 فلاش قدیمی دارم به اسم MIRAGE 600 رو بدنش 1 جدول هست که عکسش رو زیز گداشتم ببینید
    اگر میشه 1 توضیح بدین راجب این جدول که اعداد و ارقام روش چیه وپرتاب فلاشش چقدر هست
    درضمن من دوربین سونی w90 دارم چون فلاشش ضعیف هست از این فلاش استفاده کردم البته از دکمه روی این فلاش استفاده میکنم خودم وقتب دکمه دوربین رو میزنم برای عکس گرفتن هم زمان دکمه فلاش هم بادست دیگه میزنم و دربین هم باید فلاشش رو قطع کنم چون نتونستم با فلاش دوربین همزمان از این فلاش استفاده کنم ولی وقتی فلاش دوربین رو قطه میکنم خودم دستی همزمان ایت غلاش رو میتونم به موقه بزنم ولی 1 میشکل دارم نور این فلاش خیلی یه سفیدی میزنه میدونم چون قئی هست و دوربین من نتظمات دستی نداره ایم مشکل پیش مُیاد
    ولی به دوربین کاری ندارم ولی ایت فلاش رنگ نورش خیلی سفید هست چه چیزی جلوش پچسبونم این رنگ سفید 1 کم کم شه راستی من ایزوم رو تو دوربین بزای این فلاش اکثرا 100 میزارم بعضس وقتها هم 400 میگم سفید هست به این دلیل میگم چون 1 دفه رفتم جایی وقتی یکی از دوستام داشت با h9 عکس میداخت منم با دوربین نم عکس گرفتم هر دو دوربین همزمان با هم فلاش زد ولی اون عکی این قد سفید در نیامد که من عکس با این فلاش بالا میندازم دلیلش چی هست به نظر شما
    راستی با توجه به این که دوربین نت نمیشه پیش فلاشش رو قطع کنم ازاین چشمیها برای فلاش به کارم میاد برای این فلاش بگیرم یا نه
    راستی به دوربینم که این فلاش صدمه نمیزنه
    1 چیز دسگه 1 عکس نمونه میزارم که ببینید منظورن از سفیدی اون فلاش چیه تو این عکس من فلاش دوربین رو قطع کردم و خودم دکمه فلاش که بالا گفتم رو زدم تا همزمان با عکس گرفتن دوربین فلاش زده شه فلاشه MIRAGE 600
    در ضمن کاغذ چسبوندم جلوی فلاش که نورش کم شه و سفیدش گرفته شه ولی سفیدش که گرفته نشد هیچ نورشم خیلی ضعیف شد
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg D.JPG‏ (51.2 کیلو بایت, 43 بازدید)
    • نوع فایل: jpg DS.JPG‏ (38.2 کیلو بایت, 41 بازدید)

صفحه 10 از 35 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین