صفحه 10 از 85 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 847
Like Tree1155تشکر

موضوع: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش اکسترنال ( هات شو )

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

پیش فرض پاسخ: هشدار! اغلب برندهای خارجی فلاشهای استودیویی در ایران ، اصلا وجود خارجی ندارند

نقل قول نوشته اصلی توسط amirt2006 نمایش پست ها
    این مسئله که شما گفتید یک چیز طبیعی هست!!!

با درود

ممنون از توضیح شما ، اما من اصلا این جریان رو طبیعی نمی دونم. اینکه یک کالایی که سازنده هیچ نوع مسولیتی رو در قبالش به عهده نگیره و از اون بدتر حتی بخواد رد پای خودش هم از این جریان پنهان نگه داره، آیا طبیعیه که آدم برای یک کیتش حداقل یک میلیون تومان خرج کنه؟

شما در برابر یک همچنین چیزی در بست تسلیم شدید در واقع.

حال یک سوال از شما دارم آیا شما حاظرید Anoosh-Pro یک نیکون 200 مگاپیکسلی بسازه با کلی امکانات جالب اما ابدا در حد یک D40 هم نباشه و شما بجای D90 اون رو خریداری کنید؟

اگر بله که دست بکار شوم

مزاح کردم جناب توکلی

موفق باشید
    Amir Tavakoli و akimora تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: هشدار! اغلب برندهای خارجی فلاشهای استودیویی در ایران ، اصلا وجود خارجی ندارند

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    با درود

این مطلب به عنوان کنایه از اصلی بودن و یا جعلی بودن برند های اکثر فلاشهای استودیویی که در ایران پیدا میگردد به وفور شنیده ایم که مثلا فلان مارک چنینی است یا در باب همایون تولید میگردد!

البته این موضوع که جنسی تولید داخل باشد بد نسیت ، چرا که وقتی کیفیت برندی خوب باشد چرا که نه. تازه تولید داخل بودنش باعث قیمت کمتر هم خواهد بود
    اما مشکل اینجاست که اغلب مارکهایی که من این چند روزه که دارم بررسی میکنم و از دوستان عزیز این چند روز پرسیده ام ، دوستان از احتمال ساخت داخل بودنشان هم صحبت کردند ( منظور این نیست که چون ساخت داخل است پس بد است)

این یک تقلب بزرگ است ، چون قیمت یک برند داخلی با یک برند امریکایی که حالا شایع هم هست که احتمالا کار چینه خیلی فرق میکنه.
    (البته این موضوع شامل حال تریگر های رادیویی هم میشود)

چیزی که شک من رو تبدیل به یقین کرد ، خودش به تنهایی محکم ترین مدرک برای معتبر نبودن یک کالا هستش اینه که هر کدام از این برند ها رو وقتی در گوگل سرچ میکنی و دنبال سایت کمپانی اصلی و خارجیش میگردی میبینی که همچنین کمپانی اصلا وجود خارجی نداره!!

بله عزیزان:confused: من حالا اسم نمیبرم اما خودتان میتوانید مارک مورد نظرتون رو در گوگل سرچ کنید تا متوجه عمق فاجعه بشوید.

ممکنه که این کالا کار راه انداز باشه اما وقتی داره تولید داخل میشه قیمت یک کیت 3 شاخش نباید یک میلیون تومان باشه در حالی که سایتی در اینترنت نداره!

یک کارخانه تولید چیپس رو در نظر بگیرید! حتما وب سایت داره با کلی صفحات تو درد تو که توش حتما به تنوع محصولات و استانداردهای رعایت شده و نیز مجوز های دریافت شده اشاره شده و......انوقت چه طور ممکنه که چنین وصیله ای سایت نداشته باشه امکان نداره.

هدف من صرفا اطلاع رسانی بود که دوستان با علم به هویت واقعی این مارکها پول برای بهای آن بپردازند. و اگر لازم است این تاپیک به جای دیگری انتقال یابد مدیران زحمت آنرا بکشند.

موفق باشید

انوش
    دوست عزیز اول اینکه فرضیه ساخت ایران بودن کاملا مردود است ( چرا که با اکثر واردکنندگان اصلی این برند ها از نزدیک آشنایی کامل دارم و حتی می دانم چه روزی چه تعداد فلاش از چه نوعی وارد گمرک کرده اند )

در ایران فقط یک شرکت فلاش تولید می کند که بیشتر پرژکتور هایی با نور ثابت هستند و نه فلاش .این شرکت هم در حال حاضر به جمع واردکنندگان پیوسته است.

از نظر اینکه این فلاش ها کیفیت شان چطور است و چرا وب سایت ندارند و ... زیاد مهم نیست.

اکثرا در سه کارخانه بزرگ در کشور چین به صورت انبوه و با برند های متفاوت به صورت OEM تولید می شوند.

با نام ها و نشان های متفاوت اما مضمون یکسان ( اگر پشت خیلی از این فلاش ها را باز کنید بر روی قطعات یک نوشته و نام تجاری را خواهید دید )

اما در این بین برتری با کدام است؟

با آنها که علاوه بر فروش خدمات هم دارند و ضمانت نامه هم به همراه شان عرضه می شود و احتمالا تا 12 یا 18 ماه ضمانت می شوند.

به غیر از این چاره رفتن به سوی برند های معتبر است که به نظرم همین چینی ها کارتان را به خوبی تا مدت ها راه خواهند انداخت.

مثلا معتبر ترینشان JTL است که در مجلات آمریکایی هم تبلیغات دارد.

و یا METTLE که آن هم یک برند خوش نام و با اصالت است.

http://www.jtl-lighting.com/

http://www.mettlecorp.cn/

http://mettlecorp.en.alibaba.com/

http://henselusa.com/

شما در سایت http://www.alibaba.com/ ( همان علی بابا ی خودمان ) می توانید مشخصات برند های با اسم و رسم چین را پیدا کنید و با آنها ارتباط برقرار کرده و سفارش کالا دهید.اکثر شرکت های حاضر در این سایت شرکت های با اسم و اصالت چین هستند.

اکثر شرکت های چینی توانایی تولید محصولا OEM را دارند ( [EM متاسفانه در بین ایرانی ها هنوز به معنای کافی شناخته شده نیست و هنوز ایرانی ها با اصل و ریشه این کلمه آشنا نیستند و به بسیاری از اجناس OEM با چشم تردید نگاه می کنند )

درباره OEM

http://en.wikipedia.org/wiki/Origina...t_manufacturer
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Friday 8 May 2009 در ساعت 20:39
    Persian، farhad44، rtoraby و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Question پاسخ: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش

سلام

یک سوالی در مورد عدد راهنمای فلاشهای اکسترنال GN برایم پیش آمده و آن این که:

عدد راهنما (گاید نامبر) در ایزوی مشخص (معمولا" 100) و فاصله کانونی خاصی بیان میشود، و طبق گفته ویکی پدیا:

Guide numbers do not depend on the focal length of the lens, but if the flash unit can be adjusted to match the focal length, this adjustment will influence the guide number: the wider the angle of the flash, the lower the guide number.

When comparing flash units, make sure to compare the guide numbers for the same ISO rating and the same focal length.
    کد:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Guide_number
    حالا:
    1- این فاصله کانونی قاعدتا" باید فاصله کانونی معادل 35 م.م باشد دیگر؟
    2- این فاصله کانونی معادل به طور معمول چند است؟ چون تا مدتها فکر میکردم عدد راهنمای SB-800 همان 38 است که یکی از دوستان به من گفت باید عدد راهنما در 105 م.م را در نظر بگیرم (که 56 متر است).
    3- نکته دیگر این که فلاش PENTAX AF-540 که عدد راهنمای 54 (در ایزوی 100) برایش ذکر شده، نتوانستم بفهمم در چه فاصله کانونی معادلی است.
    و از آن طرف، فلاش OLYMPUS-FL-50R عدد راهنمای 50 در فاصله کانونی معادل 85 م.م برایش بیان شده که قاعدتا" عدد راهنمای آن در 105 م.م از 50 هم بیشتر میشود و چه بسا قویترین فلاش اکسترنال باشد و ما خبر نداشتیم!
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه LightBox آواتار ها
    تشکر کرده
    1414

پیش فرض پاسخ: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش

سلام وحید جان.

اگر و فقط اگر درست بیاد داشته باشم در گذشته های نه چندان دور عدد راهنمای فلاشهایی که قابلیت زوم داشتند را در فاصله کانونی 50 میلیمتر و ISO 100 در نظر میگرفتند. ولی چند سالیست که در کنار مسابقه مگاپیکسل ظاهرا مسابقه GN هم براه افتاده و شرکتهای سازنده فلاش عدد GN را در بالاترین فاصله کانونی هد فلاش ذکر میکنند تا ظاهرا عدد بزرگتری به نظر برسه. هر چند خیلی هم فرق نمیکنه و در هر دو حالت GN به درستی عنوان شده ولی باید دقت کنیم که مثلا برای مقایسه توان دو فلاش مختلف عدد GN هر دو را در فاصله کانونی و ISO یکسان قیاس کنیم.
    البته بعضی از شرکتها هم با زرنگی از گفتن اینکه GN ذکر شده برای فلاش تولیدی خود را در چه فاصله کانونی اندازه گرفته اند طفره میروند که منطقا باید در بلندترین فاصله باشه تا بیشتر به نظر بیاد:cool:.
    نکته دیگر اینکه واحد GN متر نیست. GN فقط واحدی برای مقایسه است و همونطور که میدونی برمبنای دو سیستم متریک و غیر متریک (فوت) نوشته میشه. مثلا اگر در واحد متریک GN یک فلاش 24 باشه در واحد غیر متریک همان فلاش عدد راهنماش میشه 80. روش استفاده ازش هم اینطور بود که برای بدست آوردن عدد دیافراگم درست، عدد GN را بر فاصله فلاش از سوژه (بر مبنای متر یا فوت) تقسیم میکردند.

با تشکر.
    Mashhadi Vahid، Kourosh Kahal، farshad_k و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش سلطانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض انتخاب فلاش

سلام دوستان .
    من می خوام یک ست کامل فلاش برای عکس برداری صنعتی تهیه کنم . شما چه مدل هایی رو پیشنهاد می کنید .
    نظرتون در مورد Broncolor چیه ؟
    ممنون از راهنماییتون .

كاربر فعال khoddami آواتار ها
    تشکر کرده
    3111

سلام . در مورد فلاشهاي استديو يي
    بين 4برند
    JTL
    METTLE
    SOMITA
    VISTAR
    كه همشون هم چيني هستند شما كدوم رو انتخاب ميكنيد
    من قيمت JTL كه 370000 تومن و قيمت METTLE كه 470000 تومن هست و 160 ژول و VISTAR هم بدنه بزرگتر و به نظر حرفهاي تري داره
    بيشتر منظورم كيفيت ساخت و ماندگاري هستش

البته اين اخري بدنه فلزي داره و 160 ژولش در ناصر خسرو پيداميشه
    5DmarkII/70-200F4Lis/50f1.8/580II

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

یکی از دوستان فرمودند چراغ مطالعه JTL به نظر من یک ست 160 برای شروع و با توجه به تجربه ای که بعدا پیدا خواهید کرد تکمیل ست
    من خودم برای بعضی از کارها از ست 600 بعضی از فلاش دوربین و گاهی نور محیط و گاهی هم از 2 ست JTL (برای گول زدن مشتری ) استفاده می کنم
    اما هیچ راهنمایی جای تجربه شخصی رو در کار نمی گیریه
    A_Maddah تشکر می‌کند.

كاربر فعال khoddami آواتار ها
    تشکر کرده
    3111

دوستان ديگه در مورد فلاشهاي ذكر شده نظري ندارند...................................... ..
    جناب مداح - جناب شاطريان و دوستان ديگه كه كار اتليه ميكنن
    از اتيك ممنون كه نظرشو گفت
    A_Maddah تشکر می‌کند.
    5DmarkII/70-200F4Lis/50f1.8/580II

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

من Jtl دارم 160 بد نیست کارو راه میندازه. این مورد آخری که گذاشتین ویزیکو به نظر جالب میاد کاسه سرش عوض میشه؟ اگر میشه امتیاز خوبیه.لابد تنظیمات کم و زیاد کردن قدرت هم در حد جی تی داره دیگه؟ مجموعا چندان فرقی با هم ندارن سومیتا یکم بدنش از جی تی ال بهتره

بقیه مواردشون مثل همه احتمالا.
    A_Maddah و khoddami تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

من از mettle استفاده میکنم,تا بحال هیچ مشکلی با این ست نداشتم و هیچ وقت مجبور به استفاده از حداکثر قدرت فلاش نشدم.یکی از دوستانم از somita استفاده میکنه ایشان هم کاملا راضی هستند.
    A_Maddah تشکر می‌کند.

صفحه 10 از 85 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 ... آخرینآخرین