صفحه 9 از 85 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 59 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 847
Like Tree1155تشکر

موضوع: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش اکسترنال ( هات شو )

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

پیش فرض پاسخ: راهنمایی برای خرید ست فلاش

نقل قول نوشته اصلی توسط artara74 نمایش پست ها
    بعدا اين sb600 وايرلسه يا نه؟
    سلام علیرضاجان
    بله
    با دی 80 و دی 90 و دی 300 و ... میشه فلاش sb600 رو بطور وایرلس کنترل کرد.
    البته اگه سری به تاپیک فلاشهای نیکون زده بودی خیلی خوب بود.

فلاش برای دوربینهای نیکون
    Nikon Flash

منم با صحبت آقا فرهاد در مورد خرید sb600 بجای فلش های متفرقه موافقم.
    Persian و farhad44 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

پیش فرض فرق بين فلاش ديجيتال با آنالوگ چيست؟

سلام

من چند روز پيش در جاي بودم و صحبت از فلاش هاي استوديو بود كه بصورت ديجيتال هستند . كسي در مورد آنها صحبت مي كرد ادعا داشت كه كار كردن با اين فلاش ها بسيار راحتر و دقيق تر است و فلاش هاي كه ما در حال حاظر از آن استفاده مي كنيم دموده و خارج از رده مي باشد .

من چون سطح دانش زيادي در اين مورد نداشتم وارد بحث نشدم ولي برايم خيلي جاي سئوال داشت چطور يك هم چين چيز هاي است من نديده ايم ولي من در بيش از 90 درصد فلاش ها كه ديدم خودمان بصورت دستي شدت و قدرت فلاش را بايد تنظيم كنيم با يك دكمه ولوم ساده . به گفته ايشان اين فلاش ها بصورت هوشمند عمل مي كند و سنسور تشخيصي دارند. سئوالي كه داشتم همچين فلاش هاي وجود دارد ؟ اگر هست دوستان مي توانند بيشتر توضيح دهند عكس مطلب بروشور و يا ري ويو يا اينكه آن بنده خدا ما را ساده و ... گير آورده بود و سركار بوديم ؟

با تشكر

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

پیش فرض پاسخ: فرق بين فلاش ديجيتال با آنالوگ چيست؟

منظور از دیجیتال یعنی مثلا وقتی قدرت فلاش رو تنظیم میکنید یک پانل 7 سگمنت یا ال سی دی وجود دارد که دقیق نشان میدهد چقدر نور پرتاب میشود.همین
    mreza1001 و ghanbar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

من منضور شما نگرفتم

يعني چي چقدر پرتاب ميشود. منظور مسافت و برد نور فلاش است ؟ كه خوب چيز به درد بخوري به آن صورت نبايد باشد ولي اگر با سيستم مثلا" TTL عمل مي كند خوب واقعا بايد چيز خوبي باشد . مي توانيد باز هم راهنماي كنيد؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

با سلام
    در واقع شايد استفاده از اين دو اصطلاح به اين شكل كه رايج شده است كاملا درست نباشد اين موضوع كمي به مدار داخلي فلاش مربوط مي شود به شرح ذيل:

در تمامي فلاش هاي موجود انرژي الكتريسيته در يك خازن بزرگ با ولتاژ بالا ذخيره مي شود و براي اين منظور معمولا يك مدار تبديل اين ولتاژ پائين مثلا باطري را به ولتاژ بالاي مورد نياز خازن انجام مي دهد و چون در تبديل ولتاژ پائين به ولتاژ بالا جريان به همان نسبت كمتر مي شود پس براي شارژ خازن فوق نياز به زمان داريم كه اين زمان هم به منبع تغذيه و هم اندازه خازن بستگي دارد.
    سپس براي زدن فلاش نيروي ذخيره شده در اين خازن در يك لامپ تقريبا خلا تخليه مي شود و با ايجاد قوس الكتريكي با زمان بسيار كم نور شديدي حاصل مي شود.

حالايك مورد تفاوت انواع فلاش مربوط به اين مكانيسم تخليه خازن در لامپ خلا مي باشد:

1- در ساده ترين حالت خازن كلا در لامپ تخليه شده و نياز به شارژ مجدد دارد كه اكثر فلاش هاي قديمي از اين نوع مي باشند. آنالوگ ساده
    2- با كمي پيشرفت در الكترونيك و استفاده از تريستور ها جريان خازن مي تواند در ميانه راه تخليه متوقف شود بنا براين توسط يك فتوسل (چشمي) مي توان نور محيط را اندازه گيري و بر حسب نياز نور فلاش را تنظيم كرد آنالوگ چشمي دار
    3- اين تنظيم نور فلاش مي تواند از درون لنز دوربين صورت گيرد و دستور توسط دوربين به فلاش ارسال شود- آنالوگ TTL
    4 و 5 - به جاي اينكه اعمال شماره 2 و 3 از طريق مدار الكترونيك آنالوگ صورت گيرد مي تواند از طريق مدارات ديجيتال صورت گيرد كه ديجيتال چشمي دار و ديجيتال TTL اضافه مي شود()
    6- حالا به هر كدام خواستين بگين آنالوگ و هر كدام خواستين بگين ديجيتال.

دوستان اگه لطف كنند اشكالات مطلب رو بگن و يا كاملترش كنند.
    با تشكر
    behnamarena، ehsan_ro، Saeed.gh.sh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آذري

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

پیش فرض پاسخ: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش

به نظر من فلاش هوشمندانه به درد عکاس حرفه ای نمی خورد، چون یک عکاس حرفه ای همیشه باید نورش کاملا در دست خودش باشه و مقدار نوردهی از هر طرف رو خودش تنظیم کنه. اگه قرار باشه مثل TTL هر جور که فلاش تشخیص بده نور بتابانه که نمیشه عکاسی!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    4827

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamarena نمایش پست ها
    به نظر من فلاش هوشمندانه به درد عکاس حرفه ای نمی خورد، چون یک عکاس حرفه ای همیشه باید نورش کاملا در دست خودش باشه و مقدار نوردهی از هر طرف رو خودش تنظیم کنه. اگه قرار باشه مثل TTL هر جور که فلاش تشخیص بده نور بتابانه که نمیشه عکاسی!
    با سلام:
    میشه لطفا منظورتون رو از حرفه ای بیان بفرمایید(کسی که شغلش عکاسیه یا کسی که عکاس خیلی خوبیه؟) و اینکه چرا به دردش نمیخوره؟
    و لطفا اگه میشه توضیح بدین چرا فکر میکنید استفاده از تکنولوژی پیشرفته تر کنترل کار رو از دست عکاس خارج میکنه؟ مگه اونایی که از نورسنج ها و فلاش متر و... استفاده میکردن غیر حرفه ای بودن؟
    به نظر من هر ابزاری که بتونه در وقت صرفه جویی کنه یا دقت عمل رو بالا ببره بدرد همه میخوره و حرفه ای و غیر حرفه ای هم نداره، چه در عکاسی و چه در زمینه های دیگه...

البته اینکه شما عکاس باتجربه ای باشید و ترجیح بدید تمام امور تحت نظارت و کنترل مستقیمتون باشه و بحث لذت بردن از عکاسی چیز دیگه ایه و دلیل نمیشه استفاده از این ابزار رو نفی کنیم.
    Persian و farhad44 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

بنده هم مدت هاست نسبت به اين كلمه ي حرفه اي حساسيت عجيبي پيدا كرده ام. دوستي در جايي پرسيده بودند بين فلان دوربين و فلان دوربين ( هردو SLR Like بودند) كدام حرفه اي تر است كه من آن را بخرم

يا دوست ديگري فرموده بودند من تا به حال عكاسي نكرده ام ولي مي خوام يك Nikon D60 بخرم و عكاسي حرفه اي رو شروع كنم

و .....

اينا كه همه درد دل آف تاپيك بود ولي بنده به عنوان يك عكاس كاملا آماتور آرزو مي كنم روزي ست فلاشي توليد بشه كه بتواند به صورت كاملا خودكار (حالا مي خواين اسمشو TTL بذارين يا مثلا Super Comprehensive Significant Automatic Flash System ) چهره و ابعاد آتليه و رنگ ديوارها و سن سوژه و ميزان نور صحنه و مكنونات قلبي و ذهني عكاس و سوژه رو تشخيص بده و يك پرتره ي بي نظير بي عيب تحويل بده.

حرف حساب هم خوب چيزيه !
    azarigh، Halalzadeh، Saeed.gh.sh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

Exclamation هشدار! اغلب برندهای خارجی فلاشهای استودیویی در ایران ، اصلا وجود خارجی ندارند!

با درود

این مطلب به عنوان کنایه از اصلی بودن و یا جعلی بودن برند های اکثر فلاشهای استودیویی که در ایران پیدا میگردد به وفور شنیده ایم که مثلا فلان مارک چنینی است یا در باب همایون تولید میگردد!

البته این موضوع که جنسی تولید داخل باشد بد نسیت ، چرا که وقتی کیفیت برندی خوب باشد چرا که نه. تازه تولید داخل بودنش باعث قیمت کمتر هم خواهد بود
    اما مشکل اینجاست که اغلب مارکهایی که من این چند روزه که دارم بررسی میکنم و از دوستان عزیز این چند روز پرسیده ام ، دوستان از احتمال ساخت داخل بودنشان هم صحبت کردند ( منظور این نیست که چون ساخت داخل است پس بد است)

این یک تقلب بزرگ است ، چون قیمت یک برند داخلی با یک برند امریکایی که حالا شایع هم هست که احتمالا کار چینه خیلی فرق میکنه.
    (البته این موضوع شامل حال تریگر های رادیویی هم میشود)

چیزی که شک من رو تبدیل به یقین کرد ، خودش به تنهایی محکم ترین مدرک برای معتبر نبودن یک کالا هستش اینه که هر کدام از این برند ها رو وقتی در گوگل سرچ میکنی و دنبال سایت کمپانی اصلی و خارجیش میگردی میبینی که همچنین کمپانی اصلا وجود خارجی نداره!!

بله عزیزان:confused: من حالا اسم نمیبرم اما خودتان میتوانید مارک مورد نظرتون رو در گوگل سرچ کنید تا متوجه عمق فاجعه بشوید.

ممکنه که این کالا کار راه انداز باشه اما وقتی داره تولید داخل میشه قیمت یک کیت 3 شاخش نباید یک میلیون تومان باشه در حالی که سایتی در اینترنت نداره!

یک کارخانه تولید چیپس رو در نظر بگیرید! حتما وب سایت داره با کلی صفحات تو درد تو که توش حتما به تنوع محصولات و استانداردهای رعایت شده و نیز مجوز های دریافت شده اشاره شده و......انوقت چه طور ممکنه که چنین وصیله ای سایت نداشته باشه امکان نداره.

هدف من صرفا اطلاع رسانی بود که دوستان با علم به هویت واقعی این مارکها پول برای بهای آن بپردازند. و اگر لازم است این تاپیک به جای دیگری انتقال یابد مدیران زحمت آنرا بکشند.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 8 May 2009 در ساعت 08:44
    Farshad Afshari و sahamdarjoz تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

پیش فرض پاسخ: هشدار! اغلب برندهای خارجی فلاشهای استودیویی در ایران ، اصلا وجود خارجی ندارند

سلام انوش خان
    این مسئله که شما گفتید یک چیز طبیعی هست!!!
    و بنظرم اگه این موضوع رو در تاپیک "انتخاب فلاش استودیو" یا ... مطرح میکردید ، خیلی بهتر بود تا اینکه بخاطر مطلبی که تقریبا همه از آن اطلاع دارند ، یک تاپیک جداگانه باز کنید!

و اما در مورد مطلب شما.
    نمیدونم شما با بازار چین و شرکتهای چینی آشنا هستید یا خیر؟
    خیلی از این شرکتهای تولید کننده کشور چین ، برند براشون مهم نیست و فقط فروختن کالا براشون مهم هست.
    مثلا یک کارخونه تولید کیس های کامیپوتر در چین ، با یک مشتری داخل ایران قرارداد میبنده و کالای تولیدی خودش رو با آرم و برند مورد نظر مشتری تولید میکنه. یعنی اینکه آرم و نام مورد دلخواه اون مشتری رو روی کیس ها چاپ میکنه و براش میفرسته ایران.
    مثلا شما میتونید با اون شرکت قرارداد ببندید که روی کیسهای تولیدی خودش ، مارک Anoosh-Pro رو چاپ کنه و براتون بفرسته ایران!!!! تا شما در بازار اونو بفروش برسونید.
    و وقتی که در اینترنت جستجو میکنید ، میبینید که اصلا همچین برندی وجود خارجی نداره و فقط داخل ایران پیدا میشه. یا حتی در بازار مشاهده میکنید که یک کالای کاملا مشابه ، با دو برند متفاوت در بازار وجود داره!!!
    در نتیجه چند وارد کننده از یک شرکت چینی اقدام به خرید یک نوع کالا کرده اند و باعث شده که کالای مشابه با چند برند مختلف در بازار یافت بشه.
    پس دلیل نمیشه که اون کالا حتما در ایران تولید میشه یا اینکه تقلبی صورت گرفته باشه.
    بلکه شرکت تولید کننده اصلی معتبر نیست و برند معروفی نداره که بخواد روش مانور بده و تبلیغات کنه. پس فقط روی فروش کالا تکیه میکنه.

و اما یک مطلب دیگه
    خیلی شرکتهای معتبر هم هستند که یک کالا رو در داخل مونتاژ میکنن و نماینده رسمی شرکت مادر هستند ، ولی برای محصول تولیدی خودشون مدلی رو در نظر میگیرن که اصلا وجود خارجی نداره و فقط در ایران پیدا میشه.
    بعنوان مثال به سایت سامسونگ ایران (سام سرویس) تشریف ببرید.
    خیلی از مدلهای مانیتوری که در اون سایت اسم برده شده و در بازار ایران سالهاست که داره بفروش میرسه ، اصلا وجود خارجی نداره!
    بعنوان مثال مانیتور سامسونگ مدلهای n1750 و N1732PLUS و t BF1931 و BW1931 و ....... که در ایران بفروش میرسن و از طرف نمایندگی رسمی سامسونگ در ایران تولید میشن ، در سایتهای خارجی نامی ازشون برده نشده!!!!!
    ولی آیا تقلبی هستند؟
    خیر. بلکه شرکت وابسته (سامسونگ ایران) با اجازه شرکت مادر (سامسونگ کره) فلان مدل مانیتور رو مونتاژ میکنه و با مدل متفاوت در بازار بفروش میرسونه و هیچ تقلبی هم صورت نگرفته.
    rtoraby، Saeed.gh.sh، AslanAslan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 9 از 85 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 59 ... آخرینآخرین