صفحه 50 از 85 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 491 تا 500 , از مجموع 847
Like Tree1155تشکر

موضوع: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش اکسترنال ( هات شو )

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

بله به این فلاش ها hotshoe (همون کفشکی) یا speedlight (برای برند کنون فکر کنم speedlite می نویسند!؟) می گن...
    مدل های مختلف این فلاش ها موجود‌ه که قدرت، سرعت شارژ شدن، قابلیت ریموت و مستر شدن و... در اونها متفاوت‌ه.
    الان قیمت SB700 رو دارم که حدود ۷۰۰ تومن‌ه
    برای دیدن مدل ها میتونید به اینجا مراجعه کنید. با این توضیح که مدل های قدیمیتر SB600 و SB 800 رو هم ممکنه تو ایران پیدا کنید.
    •••
    مدل هایی که ریموت میشن این قابلیت رو دارن که با نورسنج داخلی دوربین (TTL) کار کنند، به این صورت که اگه فلاش خود دوربین یا فلاش روی کفشک بتونه بصورت مستر عمل کنه، قبل از باز شدن شاتر، دوربین با نور فلاش یه کد شامل اطلاعات نورسنجی رو میفرسته و بعد هم زمان وقتی خواست شاتر رو باز کنه، یه نور برای تحریک فلاش های ریموت ایجاد می کنه تا شلیک بشن. در این حالت (باز بسته به مدل دوربین یا فلاش روی اون که نقش مستر رو داره، و مدل فلاش های ریموت) میتونید تا ۴ گروه مختلف فلاش داشته باشید و در قسمت تنظیمات فلاش مستر قدرت هر گروه رو اصلاح (کمتر یا بیشتر) کنید یا بطور کلی قدرت همه رو کم و زیاد کنید.
    ضمنا از طریق منوی فلاش مستر فلاش ها رو میتونید بجای TTL روی manual بذارید و قدرت هر گروه رو دستی تغییر بدید (بدون اینکه نیاز باشه سراغ خود فلاش (ها) برید.
    در حالت های بالا فلاش روی دوربین میتونه خودش هم در نوردهی شرکت داشته باشه و یا فقط نقش مستر ور ایفا کنه.
    علاوه بر این حالت ها ( که نیکون بهشون میگه حالت ریموت پیشرفته advanced یا سیستم نور پردازی خلاق CLS) میتونید فلاش ریموت رو طوری تنظیم کنید که فقط با دیدن نور فلاش های دیگه، فلاش بزنه؛ در این حالت (SU-4) قدرت فلاش رو باید از روی خودش کنترل کنید و قابلیت های بالا رو نخواهید داشت. در عوض دیگه نیاز به فلاش مستر نیست و هر نوع فلاشی و هر دوربینی (با هر برند و مشخصاتی) میتونه فلاش ریموت رو تحریک کنه.
    ایراد مهمی که این دو سیستم ریموت دارند اینه که فلاش ریموت باید نور فلاش مستر رو ببینه،؛ در فضا های بسته این قضیه مشکلی ایجاد نمی کنه چون اگه نور مستقیمان به گیرنده فلاش نرسه، به احتمال زیدا بعد از بازتاب از دیوار و سقف و سایر سطوح روشن اطراف خودش رو به فلاش ریموت میرسونه (مگه اینکه فاصله خیلی زیاد باشه یا مانع بزرگی بین‌شون باشه و یا مثلا فلاش ریموت رو داخل سافت باکس گذاشته باشید). ولی در محیط باز احتمال اینکه نور فلاش مستر به ریموت ها نرسه خیلی بیشتر میشه.
    برای همین بعضا از فرستنده و گیرنده های رادیویی استفاده میشه این مشکلات رو ندارند.
    •••
    در مورد وسایل جانبی هم علاوه بر اینکه وسایل معمول مثل چتر و سافت باکس برای این فلاش ها وجود داره، یه سری وسایل خلاقانه هم شرکت های مختلف برای این فلاش ها میسازند که اگه تو تاپیک همین تاپیک و تاپیک های "استروبیست" و "لوازم جانبی" بگردید نمونه هاش رو می بینید. ضمن اینکه بعضی از این مدل ها قابلیت زوم کردن هد فلاش (مثل چیزی که کاسه فلاش انجام میده) رو دارند (میتونید تنظیم کنید که وقتی فلاش روی دوربین قرار داره، با زوم کردن لنز، فلاش هم زوم بشه) و روی خودشون یک ورقه رفلکتور کوچک و یه ورق دیفیوزر کوچک دارند. ضمن اینکه دیفیوزر کمی بزرگتر و فیلتر های رنگی سخت و نرم هم دارند که نوع استاندارد اونا سوراخ ها و برامدگی هایی داره که از طریق اون فلاش می فهمه چه رنگ فیلتری روی اون بسته شده و وایت بالانس دوربین (وقتی فلاش روی دوربین هست) از این طریق میتونه بطور خودکار اصلاح بشه.
    پ.ن: و این قصه سر دراز دارد... :)
    ویرایش توسط AmirS : Friday 31 August 2012 در ساعت 14:19
    masoudfk، m.a.i، ahmad.abaee و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

سلام
    من قصد خرید یک فلاش اکسترنال رو دارم.که ترجیحا" مدل جدیدی باشه.
    بدنه ام 1000D هست و خوب طبق گفت هی بچه ها میخوام فلاشی رو انتخاب کنم که با این بدنه مشکلی نداشته باشه
    اول این که میخوام فلاش ثابت نباشه.یعنی بتونم بهش زاویه بدم و همین طور به جهت چپ و راست هم بچرخه
    نورش به حد کافی باشه و کم نباشه.
    من زیاد در مورد فلاش ها اطلاعاتی ندارم.یعنی هر چه خوندم در حد یک مقاله ی تئوری شکل بوده.در مورد SPEEDLITE بودن اگر اشتباه نکنم مزیتش اینه که با سرعت های بالاتر از سرعت همخوانی (که تو این بدنه 1/200 هست) هم کار میکنه.حالا نمیدونم این مطلب درست هست یا نه.
    میخوام ببینم مدل هایی مثل 580EX و یا 430EX (اگر مدل ها رو اشتباه ننوشته باشم) به کارم میاد؟
    ممنون میشم اگر جواب بدید
    ویرایش توسط hossein137 : Sunday 9 September 2012 در ساعت 14:38

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

سلام
    احیانا کسی از عزیزان نظری در مورد تهیه Yongnou Yn-467 ندارد؟
    در فروشگاهی تا حالا ندیدم!

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein137 نمایش پست ها
    سلام
    من قصد خرید یک فلاش اکسترنال رو دارم.که ترجیحا" مدل جدیدی باشه.
    بدنه ام 1000D هست و خوب طبق گفت هی بچه ها میخوام فلاشی رو انتخاب کنم که با این بدنه مشکلی نداشته باشه
    اول این که میخوام فلاش ثابت نباشه.یعنی بتونم بهش زاویه بدم و همین طور به جهت چپ و راست هم بچرخه
    نورش به حد کافی باشه و کم نباشه.
    من زیاد در مورد فلاش ها اطلاعاتی ندارم.یعنی هر چه خوندم در حد یک مقاله ی تئوری شکل بوده.در مورد SPEEDLITE بودن اگر اشتباه نکنم مزیتش اینه که با سرعت های بالاتر از سرعت همخوانی (که تو این بدنه 1/200 هست) هم کار میکنه.حالا نمیدونم این مطلب درست هست یا نه.
    میخوام ببینم مدل هایی مثل 580EX و یا 430EX (اگر مدل ها رو اشتباه ننوشته باشم) به کارم میاد؟
    ممنون میشم اگر جواب بدید
    سلام.دقیقا شما بهترین و گرونترین مدلهای ممکن رو انتخاب کردید البته با مارک II شون رو تهیه بفرمایید.430 حدود 700 تومن و 580 حدود یک میلیون!
    ضمنا یک مدل 600 هم جدیدا وارد بازار ایران شده که فکر کنم 1400 هزار تومن باشه...بستگی به خودتون داره.همشون نور کافی براتون دارند.
    shahbazi و hossein137 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    سلام.دقیقا شما بهترین و گرونترین مدلهای ممکن رو انتخاب کردید البته با مارک II شون رو تهیه بفرمایید.430 حدود 700 تومن و 580 حدود یک میلیون!
    ضمنا یک مدل 600 هم جدیدا وارد بازار ایران شده که فکر کنم 1400 هزار تومن باشه...بستگی به خودتون داره.همشون نور کافی براتون دارند.
    البته اگر قیمت هم مهم باشد، با بودجه نصف 580 EX II می توان مدل مشابه Nissin 866 MK II و با نصف قیمت 430 EX II می توان Nissin 622 MK II را با کارائی مشابه تهیه کرد.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    البته اگر قیمت هم مهم باشد، با بودجه نصف 580 EX II می توان مدل مشابه Nissin 866 MK II و با نصف قیمت 430 EX II می توان Nissin 622 MK II را با کارائی مشابه تهیه کرد.
    ممنونم ازتون.با این حساب کارایی هایی رو که نام بردم دارند دیگه؟
    و این که به نظرتون 430ex دست دوم بهتره و یا Nissin 622 نو؟

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

صد البته
    430ex دست دوم
    Rouzbeh Ehsani، Dariush Chegini و hossein137 تشکر می‌کنند.
    .

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط Danitondar نمایش پست ها
    سلام
    احیانا کسی از عزیزان نظری در مورد تهیه Yongnou Yn-467 ندارد؟
    در فروشگاهی تا حالا ندیدم!
    فلاش به قیمت 160 خریداری شد!
    نسبت به قیمتی که داره بسیار کاربردی و پرقدرت هست!
    البته بنده با اینکه دوربین Nikon داشتم و این فلاش برای کنون ساخته شده بود به خوبی روی D5100 بنده کار میکنه!
    sh.khani و milad2song تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط Danitondar نمایش پست ها
    البته بنده با اینکه دوربین Nikon داشتم و این فلاش برای کنون ساخته شده بود به خوبی روی D5100 بنده کار میکنه!
    منظورتون چیه؟یعنی با اینکه برای کانن ساخته شده ولی با نیکون به خوبی به صورت ttl کار میکنه؟
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

منظورتون چیه؟یعنی با اینکه برای کانن ساخته شده ولی با نیکون به خوبی به صورت ttl کار میکنه؟
    بله برای کنون ساخته شده البته با تریگر بنده امتحان نکرده ام و اطلاعات در اون زمینه هم متاسفانه دارا نیستم!
    ولی از جایی که بنده فقط یه فلاش زن قوی با قابلیت چرخش کامل میخواستم این کامل ترین فلاش با ارزان ترین قیمت ممکن بود!

در حال حاضر دو فلاش بنده در اختیار دارم 1-همین مدل Yn-467 و Yashica Cs-220 که با وجود اینکه هیچکدام برای نیکون ساخته نشده اند به راحتی هر دو تا 1/250 ثانیه هم سینک میشوند!
    milad2song تشکر می‌کند.

صفحه 50 از 85 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 ... آخرینآخرین