صفحه 20 از 77 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 70 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 761
Like Tree1422تشکر

موضوع: فلاش هاي Nissin

كاربر همراه mhd61 آواتار ها
    تشکر کرده
    199

با سلام

فکر میکنم بایستی firmware رو آپدیت کنید. حالا دوربین یا فلاش رو نمیدونم. شاید هم بد نباشه هر دو رو آپدیت کنید. نگران سازگار نبودن فلاش با دوربینتون نباشید چون من میشناسم کسایی رو که همین مشکلو با ۵۸۰ هم داشتن. به احتمال قوی بعد از آپدیت بایستی مشکل حال بشه
    Fereidoon، saadi126 و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط Fereidoon نمایش پست ها
    من هم یک فلاش نایسین 866 برای دوربین 7D گرفتم و چون تجربه کار با فلاش تی تی ال رو ندارم گیج شدم ... فکر میکنم رو حالت TTL باید در مد M دوربین با هر تنظیم سرعت و دیافراگم ، فلاش اتوماتیک با این مقادیر تنظیم بشه و عکس با نور مناسب ثبت شه ( اگر غیر از اینه دوستان راهنمایی کنن ) و کلا من فلاش رو برای همین کاربرد تهیه کردم که در مراسم های خانوادگی بدون سعی و خطا در تنظیم فلاش ، نتیجه مطلوب را بصورت اتوماتیک داشته باشم اما متاسفانه با تغییر دیافراگم میزان نور فلاش تغییری نداشته و با کم و زیاد شدن دیافراگم overexpose و underexpose ایجاد می شود ... در منو دوربین در بخش تنظیمات فلاش در آیتم External Flash Func. Setting اعداد و تنظیمات فلاش دیده می شود ولی در در بخش External Flash C.Fn Setting پیغام incompatible flash داده میشود ، احساس من اینه که فلاش برا دوربین قابل شناسایی نیست و با هم match نیستند متاسفانه دوربین رو از نورنگار که گارانتی و پشتیبانی نداره تهیه کردم و فکر نکنم در صورت مشکل ، کمکی کنند .... ممنون می شم اگر دوستان راهنمایی بفرمایند ...

دوست عزیز،

قبل از هر چیزی توصیه می کنم برای اینکه از خرید خود بهترین استفاده را ببرید و از عکس های خود راضی باشید، در مورد عکاسی با Flash مقالات سایت عکاسی را مطالعه کنید و فیلم های آموزشی معرفی شده در همین forum را نیز ببینید.

اما در مورد این مشکل خاص: برای استفاده از TTL، توصیه من شخصی (برای به دست آوردن بهترین نتیجه) این است که دوربین را دز حالت AV قرار داده، ISO را بین 200 تا 400 تنظیم کرده و عدد diaphragm را هم بین 2.8 تا 5.6 تنظیم کنید. برای افزایش یا کاهش شدت نور شلیک شده توسط Flash هم باید از گزینه flash exposure compensation استفاده کنید (در مورد دوربین شما قسمت بالا کنار LCD، دکمه دوم از سمت راست را فشار دهید و چرخ پشتی را بچرخانید).

در مورد TTL یک نکته که گاهی فراموش می شود: این سیستم برای محاسبه شدت نور از پارامتر های زیادی استفاده می کند که یکی از مهمترین این پارامتر ها focus distance می باشد. سعی کنید focus دقیق را بدست آورید و اگر از تکنیک focus and recompose استفاده می کنید، از flash exposure lock هم حتما استفاده کنید.

همه این موارد به طور مفصل در دفترچه راهنمای دوربین شما توضیح داده است. آن را کاملا دقیق مطالعه کنید.

راستی در مورد پیغام incompatible flash هم دلیل این است که شما یک flash غیر canon را روی دوربین نصب کرده اید و تلاش می کنید تا تنظیمات خاص flash های Canon را از روی دوربین تغییر دهید؛ بدیهی است که چون این تنظیمات روی flash شما وجود ندارند (وجود دارند اما تحت عناوین دیگر)؛ دوربین پیغام خطا نشان می هد.
    rodentia، Fereidoon، Saeed.gh.sh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

نقل قول نوشته اصلی توسط mhd61 نمایش پست ها
    با سلام

فکر میکنم بایستی firmware رو آپدیت کنید. حالا دوربین یا فلاش
    فریم ور هر دو به نظر آپدیت شده میاد ... فریمور دوربین 1.2.5 و فلاش A 1 , B 5 , C 2 , M 2 می باشد و تا آنجایی که در نتگردی فهمیدم ، هر دو آپدیت بروز است مگر اینکه آپدیت دوباره تاثیر داشته باشد ... دوستانی که 7D و نایسین 866 دارند و مشکلی ندارند ، ممنون می شم اگه فریمور را بیان کنند ...
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    دوست عزیز،

اما در مورد این مشکل خاص: برای استفاده از TTL، توصیه من شخصی (برای به دست آوردن بهترین نتیجه) این است که دوربین را دز حالت AV قرار داده، ISO را بین 200 تا 400 تنظیم کرده و عدد diaphragm را هم بین 2.8 تا 5.6 تنظیم کنید. برای افزایش یا کاهش شدت نور شلیک شده توسط Flash هم باید از گزینه flash exposure compensation استفاده کنید (در مورد دوربین شما قسمت بالا کنار LCD، دکمه دوم از سمت راست را فشار دهید و چرخ پشتی را بچرخانید).
    ممنون از توضیحات مختصر مفید شما ... اما عکسبرداری در محافل شبانه خانوادگی در مد AV ( که 99% ثبتهای من در نور روز و بدون فلاش در این مد می باشد ) باعث می شود سرعت شاتر پایینی داشته باشیم که باعث تاری تصاویر میشود ( چه از لرزش دست باشد چه از حرکت سوژه ) و فکر نکنم مد AV مناسب عکاسی در اینگونه مجالس باشد ...
    جناب آقاجانی استنباط من از کلام شما این است که تصور من از TTL خیلی ایده ال است و در عمل و در موقعیتهای مختلف و خاص عکاسی زیاد قابل اعتماد نیست و استفاده از آن مستلزم رعایت شرایط خاص می باشد ....
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط Fereidoon نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات مختصر مفید شما ... اما عکسبرداری در محافل شبانه خانوادگی در مد AV ( که 99% ثبتهای من در نور روز و بدون فلاش در این مد می باشد ) باعث می شود سرعت شاتر پایینی داشته باشیم که باعث تاری تصاویر میشود ( چه از لرزش دست باشد چه از حرکت سوژه ) و فکر نکنم مد AV مناسب عکاسی در اینگونه مجالس باشد ...
    جناب آقاجانی استنباط من از کلام شما این است که تصور من از TTL خیلی ایده ال است و در عمل و در موقعیتهای مختلف و خاص عکاسی زیاد قابل اعتماد نیست و استفاده از آن مستلزم رعایت شرایط خاص می باشد ....

برای اینکه در حالت AV سرعت shutter مناسب و سریعی داشته باشید؛ Custom Function شماره C.Fn I-7 را روی گزینه 2 تنظیم کنید. با این تنظیم هنگام استفاده از flash، سرعت shutter همیشه برابر 1/250 خواهد بود.

در مورد کارای و قابلیت اعتماد TTL من توصیه می کنم آن را در شرایط مختلف (Bounce, نور روز و direct، نورپردازی های مختلف در محیط های بسته و ..) امتحان کنید تا بر اساس تجربه ای که به دست می آورید، نقاط قوت و ضعف آن را پیدا کنید و بدانید در هر موقعیت، به چه میزان باید شدت نور دهی را کم یا زیاد کنید (اگر لازم بود) یا حتی اگر نیاز باشد از حالت Manual استفاده کنید.
    Fereidoon، M. Beyrami، drfarahnak و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    283

سلام کسی قیمت در حال حاظر فلاش رو داره ؟
    nissin 622
    ممنون

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

اطلاعیه نایسین
    Dear customers,
    1.6v NiZn rechargeable battery is not support for all Nissin products.
    Please avoid using this battery for Nissin flashes and accessories.
    Fereidoon، Sina.J، RILAX88 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر همراه drfarahnak آواتار ها
    تشکر کرده
    344

سلام دوستان کسی همزمان از دوربین های کنون که کنترل وایرلس فلاش دارند با فلاش 466 نایسین استفاده کرده؟ من یک مشکل اساسی پیدا کردم و اونم اینه که وقتی دوربینم فلاش AF Assist Beam یا تبادل اطلاعات با 430 کنون میزنه،466 هم فلاش میزنه و کلا preflash رو نادیده نمیگیره. با دوربین SX1 این مشکلو نداشتم.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط drfarahnak نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی همزمان از دوربین های کنون که کنترل وایرلس فلاش دارند با فلاش 466 نایسین استفاده کرده؟ من یک مشکل اساسی پیدا کردم و اونم اینه که وقتی دوربینم فلاش AF Assist Beam یا تبادل اطلاعات با 430 کنون میزنه،466 هم فلاش میزنه و کلا preflash رو نادیده نمیگیره. با دوربین SX1 این مشکلو نداشتم.
    توجه كنيد AF assist beam نور فلاش نيست.بلكه اون نور قرمز رنگيه كه براي كمك به اتوفوكوس دوربين روشن ميشه.

ضمنا مشكلتونو دقيقا متوجه نشدم:
    430 روي دوربين هست و 466 جدا يا هر دو جدا و با فلاش سر خود كار ميكنيد؟
    siavash_f و drfarahnak تشکر می‌کنند.

كاربر همراه drfarahnak آواتار ها
    تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    توجه كنيد AF assist beam نور فلاش نيست.بلكه اون نور قرمز رنگيه كه براي كمك به اتوفوكوس دوربين روشن ميشه.

ضمنا مشكلتونو دقيقا متوجه نشدم:
    430 روي دوربين هست و 466 جدا يا هر دو جدا و با فلاش سر خود كار ميكنيد؟
    هر دو شون جدا از دوربین هستند روزبه جان. حتی اگر نخوام از 430 استفاده کنم با 466 به تنهایی این مشکل باز موجوده ( تمام حالات تریگر فلاش سر خود دوربین هستش). بابا این قدرها هم مبتدی نیستم که تفاوت نور قرمز و فلاش دوربین رو ندونم روزبه عزیز. نور قرمز که مربوط به سیستم نور کمکی فکوس 430 هستش. دوربین 600D برای نور کمکی فکوس از فلاش سر خودش استفاده میکنه.

صفحه 20 از 77 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 70 ... آخرینآخرین