صفحه 42 از 77 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 411 تا 420 , از مجموع 761
Like Tree1422تشکر

موضوع: فلاش هاي Nissin

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

سلام دوستان
    در چند تاپیک قبل همین پست هنګام خرید نیسین ۸۶۶ از دوستان مشورت خواستم که یکی از دوستان نظرشون رو چنین ایراد کردند
    درود
    من یک تجربه بد با این فلاش دارم، شاید بخاطر شناخت کم از قابلیت ها و محدودیتهای آن بوده. (دوربین من کامندر داخلی نداره و من از تریگر رادیویی استفاده میکنم)

چیدمان هم به این صورت بود که یک فلاش 622II در حالت Manual روی گیرنده تریگرم بود و 866II هم در حالت Slave Film از اون فرمان میگرفت (البته این فلاش رو بصورت Slave Digital هم که شاید با کامندر دوربین شما هم همساز باشه، استفاده کردم ولی نتیجه فرقی نکرده) و روی چتر مقابل نصب بود ،

در نور روز فلاش 866II خیلی وقتها بی دلیل (بدون اینکه فلاشی از جایی زده بشه ، چه ازنوع کامندر، TTL یا ساده) شلیک میکنه

مشکلی که این شلیکهای بی دلیل بوجود میاره، گرم شدن و اعلام Over Heat فلاش و از کار افتادن اونه! در صورتیکه فلاش 622II که در حالت Manual بود براحتی تا انتهای مراسم کار کرد (البته این فلاش از 866II در شرایط برابر مقاومتر هستشس)

راه حلی که من با مشورت دوستان انتخاب کردم خرید یک ست تریگر دیگه بود که یکی از کاربردهاش استفاده از دو گیرنده و فلاشها در حالت Manual هستش.

پاینده باشید
    دیروز فرصتی دست داد تا در هوای کاملا آفتابی و در زیر نور شدید با دو دوربین (کانن ۶۰۰دی و نیکون دی ۷۰۰۰)این فلاش رو تست کنم
    و باید بګم عمل کرد این فلاش بسیار خوبی و راضیت بخش بود چه در حالت Slave و چه در حالت commander
    در حالت slave با دوربین ۶۰۰ دی در زیر نور آفتاب تا فاصله ۴ و ۵ متر مشکلی نداشت و راحت کار میکرد
    و در حالت commander با دوربین نیکون دی ۷۰۰۰ تا فاصله ۸ تا ۱۰ متر کار کرد
    واصلا مشکل ګرم شدن و یا عمل کردن فلاش بی دلیل رو ندیدم
    و حتی برای امتحان عکسی رو دقیقا مقابل شعاع خورشید ګرفتم و فلاش دقیقا عمل کرد

NISSIN TEST.jpg
    البته این عکس فقط یک تست است و جنبه هنری ندارد
    چند نمونه دیګر رو هم تاپیک مربوط خواهم ګذاشت

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

درود بر شما
    دوست عزیز جناب herati این دوست گرامی متاسفانه توی گفته خودشون هم اشتباهات زیادی دارن بین 622مارک2 و 866 (چه مارک2 چه معمولی ) نیازی به رادیو تریگر نیست این دو از وایرلس استفاده میکنن
    من خیلی زود تونستم 866 مارک 2 رو تهیه کنم و تست کنم این مشکل که ایشون میگن که فلاش توی نور روز بیخود شلیک کنه رو توی فلاشهای خیلی بدتر از این هم ندیدم
    اما بهترین کار امتحان خودتون بوده این فلاش به قیمتش از امکانات و قدرت خوبی برخورداره
    موفق و پیروز باشید
    بدرور
    Herati، sepehrlp، Afshin.Prt و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    81

من از 866II با 60d استفاده می کنم . در حالت دستی و اف کمرا همه چیز عالی کار میکند ... اماوقتی فلاش را روی هات شونصب می کنم و به عنوان مثال روی مد AV و یا پرتره

دوربین را تنظیم می کنم ( فلاش در حالت TTL ) دوربین از سرعت های بسیار پایین شاتر و ایزوهای بسیار بالا ( حدش را1600 گذاشته ام ) و قدرت بسیار کم ( فکر میکنم 1/64یا کمی

بیشتر ) استفاده می کند ! در حقیقت عسکهایی که بافلاش سر خوددوربین گرفته میشن ، دارای تنظیمات سرعت و ایزوی بسیار کمتری هستند ! مشکل از کجاست ؟

با تشکر ...

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

نقل قول نوشته اصلی توسط hadhoo نمایش پست ها
    من از 866II با 60d استفاده می کنم . در حالت دستی و اف کمرا همه چیز عالی کار میکند ... اماوقتی فلاش را روی هات شونصب می کنم و به عنوان مثال روی مد AV و یا پرتره

دوربین را تنظیم می کنم ( فلاش در حالت TTL ) دوربین از سرعت های بسیار پایین شاتر و ایزوهای بسیار بالا ( حدش را1600 گذاشته ام ) و قدرت بسیار کم ( فکر میکنم 1/64یا کمی

بیشتر ) استفاده می کند ! در حقیقت عسکهایی که بافلاش سر خوددوربین گرفته میشن ، دارای تنظیمات سرعت و ایزوی بسیار کمتری هستند ! مشکل از کجاست ؟
    با تشکر ...
    شما از مد manual دوربین استفاده کنید با مد TTL فلاش فکر کنم بتونی به نتیجه برسی
    ولی برای تست خودت پیشنهاد میکنم از مدهایی که خودتون گفتید روی دوربین همراه با مد Auto روی فلاش استفاده کنید و نتیجه رو توی همین تاپیک اعلام کنید
    متاسفانه فلاش دست یکی از دوستانه و نمیتونم امروز تست کنم
    hadhoo و citizen6000 تشکر می‌کنند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f نمایش پست ها
    درود بر شما
    دوست عزیز جناب herati این دوست گرامی متاسفانه توی گفته خودشون هم اشتباهات زیادی دارن بین 622مارک2 و 866 (چه مارک2 چه معمولی ) نیازی به رادیو تریگر نیست این دو از وایرلس استفاده میکنن
    من خیلی زود تونستم 866 مارک 2 رو تهیه کنم و تست کنم این مشکل که ایشون میگن که فلاش توی نور روز بیخود شلیک کنه رو توی فلاشهای خیلی بدتر از این هم ندیدم
    اما بهترین کار امتحان خودتون بوده این فلاش به قیمتش از امکانات و قدرت خوبی برخورداره
    موفق و پیروز باشید
    بدرور
    درود جناب فتحی و هراتی

من تجربم رو نوشتم (شاید در این تجربه ها، اشتباهی هم کرده باشم، که اگر بطور مشخص یادآوری و تصحیح بفرمایید خیلی هم ممنون میشم)،
    همانگونه که نوشتم در نور مستقیم روز تابحال کاری نکردم، ولی در روز و داخل اتاق (الآن که فکر میکنم، همیشه لامپهای کم مصرف و فلوروسانت همیشه روشن بودند) فلاش 866MII من همیشه بدون دلیل شلیک میکنه! که شاید بدلیل تداخل نور UV لامپهای کم مصرف بوده باشه.

در ضمن من مجبور شدم از تریگر رادیوی استفاده کنم برای اینکه این فلاشها همیشه با فلاش دیگر دوربینهای موجود (بیشتر دوربین های کامپکت دیگران، که نمیشه ازشون خواهش کرد که بدون فلاش عکس بگیرند!) تریگ میشد و بعلت زمان زیاد شارژ مجدد این فلاش، عکسهای من خراب میشد. حالا حداقل خیالم راحته که دیگه بقول معروف فلاش دزدی ندارم!

پاینده و پایدار باشید
    بدرود
    siavash_f و saeed2vfx تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    81

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f نمایش پست ها
    شما از مد manual دوربین استفاده کنید با مد TTL فلاش فکر کنم بتونی به نتیجه برسی
    ولی برای تست خودت پیشنهاد میکنم از مدهایی که خودتون گفتید روی دوربین همراه با مد Auto روی فلاش استفاده کنید و نتیجه رو توی همین تاپیک اعلام کنید
    متاسفانه فلاش دست یکی از دوستانه و نمیتونم امروز تست کنم
    مشکل اینجاست مگر نه اینکه در حالاتی مانند پرتره ، av و... دوربین بایدباتوجه به فلاش و توانایی پرتاب نور، تنظیمات خودش را انجام بدهد...به عنوان مثال در یکمحیط معمولی با

چندلامپ دوربین در مد پرتره ، درایزوی 1600 دیاف 5.6 ( با لنز 85-15 در 85mm) و از سرعتهایی بسیار پایین استفاده می کند !در مدهای اتو و av وp هم انچنان فرقی وجود ندارد ! (با پرتاپ فلاش بسیار ضعیف )

با تشکر ...
    citizen6000، siavash_f و saeed2vfx تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط APR19 نمایش پست ها
    درود جناب فتحی و هراتی

من تجربم رو نوشتم (شاید در این تجربه ها، اشتباهی هم کرده باشم، که اگر بطور مشخص یادآوری و تصحیح بفرمایید خیلی هم ممنون میشم)،
    همانگونه که نوشتم در نور مستقیم روز تابحال کاری نکردم، ولی در روز و داخل اتاق (الآن که فکر میکنم، همیشه لامپهای کم مصرف و فلوروسانت همیشه روشن بودند) فلاش 866MII من همیشه بدون دلیل شلیک میکنه! که شاید بدلیل تداخل نور UV لامپهای کم مصرف بوده باشه.

در ضمن من مجبور شدم از تریگر رادیوی استفاده کنم برای اینکه این فلاشها همیشه با فلاش دیگر دوربینهای موجود (بیشتر دوربین های کامپکت دیگران، که نمیشه ازشون خواهش کرد که بدون فلاش عکس بگیرند!) تریگ میشد و بعلت زمان زیاد شارژ مجدد این فلاش، عکسهای من خراب میشد. حالا حداقل خیالم راحته که دیگه بقول معروف فلاش دزدی ندارم!

پاینده و پایدار باشید
    بدرود
    دوست عزیز سلام
    فکر کنم فلاش شما مشکل دارد
    چون فلاش من بسیار سریع آماده میشود و هرګز مشکل دیر شارژ شدن رو نداشته و واقعا من از پولی که دادم راضی هستم و سال بعد یګ دانه دیګر هم خواهم خرید
    تمام این چیزهایی که شما میګید رو من در فلاش خودم ندیدم
    در مد تی تی ال به صورت آف کامرا هرګز با دوربین های کامپکت شلیک نخواهد کرد
    من هم در اول این فکر رو داشتم که شاید در بعضی مواقع سیستم وایرلس فلاش درست عمل نکنه روی همین حساب یک ست رادیو فلاش هم خریدم ولی اصلا استفاده نکردم ازش چون فلاش درست عمل میکنه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    81

با تشکر ...
    سلام ...

دوستان مشکل ما چیه ؟!

شاید باید بیشتر توضیح میدادم !

فرض بر اینکه دوربین در مد پرتره در حال عکاسی در محیط ایندور و با نور چندلامپ معمولی است ... چون نور کم است ، از بازترین دیافها با ایزوی بالا و سرعت پاییت شاتر استاده می

شود ... وقتی که فلاش باز شود، دوربین تنظیمات را به نحوی دیگر انجام می دهد و از ایزوهای پایین ، سرعت شاتر بیشتر و ... استاده می کند ! اما با نسب فلاش این عمل بصورت

عجیبی در می اید ! ایزو بالا ، سرعت پایین و از همه جالب تر قدرت بسیار کم فلاش !
    citizen6000 تشکر می‌کند.

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

با تشکر ...
    سلام
    منم الان دوربین و با تنظیماتی که شما فرمودید چک کردم ...
    در مد پرتره دوربین با بالا یردن ایزو و در مد AV دوربین با کاهش سرعت شاتر عکس و ثبت میکنه ولی در مد M ودر پرتره که کنترل همه چیز دستی هست فلاش زحمت شلیک با قدرت بیشتر به خودش میده ...!
    در تمام تستها فلاس در مد TTL بود ...
    hadhoo، citizen6000 و saeed2vfx تشکر می‌کنند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    81

سلام و تشکر جناب iman mehr

بنظر من این یک اشکال بزرگه !!! چرا باید اینطور باشه در صورتی که اگر از فلاش سر خود دوربین استفاده کنید ، در مدهایی که اشاره

شد ، از چند استاپ سریعتر در تنظیمات خود استفاده خواهد کرد !
    ویرایش توسط hadhoo : Sunday 4 March 2012 در ساعت 12:11
    citizen6000 و iman mehr تشکر می‌کنند.

صفحه 42 از 77 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 ... آخرینآخرین