صفحه 43 از 100 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 53 93 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 421 تا 430 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    سلام به همه

دوستان میشه فیلتر ND 1000 رو روی فیلتر uv بست ؟! آیا تصویر از لحاظ کیفیت افت چشمگیری میکنه ؟
    احتیاجی نیست.

هر المان اپتیکی هر چند با کیفیت، روی لنز کیفیت را پایین می آورد. باید دید میزان اثری که روی عکس دارد برای ما مهم است یا خیر، که در اینجا مهم نخواهد بود.
    nejadi، Madjidm، viva_utopia و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

در راستای اینکه اگر فیلتر ND رو روی فیلتر uv ببندیم چه اتفاقی میوفته ، امروز یه تست کوچولو در شرایط بد نوری انجام دادم ، امیدوارم بدرد دوستان بخوره ..... همونطور که دوستان خوبم اشاره کردن اگر فیلتر ها با کیفیت باشه تاثیر ها بسیار ناچیز و قابل گذشت هست و احتیاجی نیست فیلتر uv از روی لنز باز بشه ......

امروز از فیلتر B+W ND 1000 Multi-Resistant Coating و filter UV Sigma DG استفاده کردم

ایزو روی 100 بوده .... دیافراگم روی 5.6 ..... و سرعت شاتر 8 ثانیه بوده....در ادیت تصحیح وایت بالانس صورت گرفته و 1.25 جبران نوردهی

ND همراه با فیلتر UV
    IMG_0743ND&uv.jpg
    ND بدون فیلتر UV
    IMG_0744-ND.jpg

ND همراه با فیلتر UV
    IMG_0743-2ND&uv.jpg
    ND بدون فیلتر UV
    IMG_0744-2ND.jpg

یقینا در سرعت های مختلف و دیاف های دیگر نتیجه لزوما همین نمیتونه باشه....
    msh2200، Madjidm، SHOK53 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    45

سلام

به اين فيلترهاي ND كه از يك تا چند استاپ كم ميكنه بهشون چي ميگن؟

تشكر

كاربر همراه M.smaelnedjad آواتار ها
    تشکر کرده
    928

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi 85 نمایش پست ها
    سلام

به اين فيلترهاي ND كه از يك تا چند استاپ كم ميكنه بهشون چي ميگن؟

تشكر
    variable یا VND
    msh2200 و hadi 85 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

دوستان شما بین این دو کدامیک را انتخاب میکنید؟
    Hoya Pro 1 NDx64 + Hoya NDx400
    یا B+W ND 110M MRC

ظاهرا دو فیلتر هویا را با آمدن مدلهای جدید این شرکت برای سایز مورد نظر من میتوان باقیمتهای مناسبی پیدا کرد. طوریکه دو فیلتر هویا 20% هم ارزانتر از یک فیلتر 10 استاپی B+W میشود. من فعلا NDx64 را خریداری کردم (امکان پس دادن هست) و برای عکاسی معمولی در نور زیاد خوب بود (شاید 5 یا 3 پر کاربردتر می بود؟) اما هدفم قابلیت نوردهی خیلی طولانی است. ظاهرا برخی همین ND64 را با یک پلارایزر و یک 9-10 استاپی همزمان استفاده میکنند تا به بیشتر از 15 استاپ کاهش نور برسند.

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها
    یا B+W ND 110M MRC

ظاهرا دو فیلتر هویا را با آمدن مدلهای جدید این شرکت برای سایز مورد نظر من میتوان باقیمتهای مناسبی پیدا کرد. طوریکه دو فیلتر هویا 20% هم ارزانتر از یک فیلتر 10 استاپی B+W میشود. من فعلا NDx64 را خریداری کردم (امکان پس دادن هست) و برای عکاسی معمولی در نور زیاد خوب بود (شاید 5 یا 3 پر کاربردتر می بود؟) اما هدفم قابلیت نوردهی خیلی طولانی است. ظاهرا برخی همین ND64 را با یک پلارایزر و یک 9-10 استاپی همزمان استفاده میکنند تا به بیشتر از 15 استاپ کاهش نور برسند.
    دوست عزیز بهتر هست که همیشه سعی بشه کمترین میزان المان اضافی جلوی لنز قرار بگیره تا اثرات مخرب فیلتر ها تاثیر کمتری بگذاره حتی بهترین فیلترها هم اثراتی هر چند اندک می گذارند ٬ پس B+W با ۱۰ استاپ کاهش نور انتخاب مناسبتری است. بدیهی است که با انتخاب این گزینه انعطافی رو که با Hoya Pro 1 NDx64 + Hoya NDx400 دارید نخواهید داشت ولی اگر هدف شما فقط نور دهی طولانیست مشکلی وجود نداره.
    msh2200، bf ، ata_m3 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    شاهین بوذرجمهری

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    دوست عزیز بهتر هست که همیشه سعی بشه کمترین میزان المان اضافی جلوی لنز قرار بگیره تا اثرات مخرب فیلتر ها تاثیر کمتری بگذاره حتی بهترین فیلترها هم اثراتی هر چند اندک می گذارند ٬ پس B+W با ۱۰ استاپ کاهش نور انتخاب مناسبتری است. بدیهی است که با انتخاب این گزینه انعطافی رو که با Hoya Pro 1 NDx64 + Hoya NDx400 دارید نخواهید داشت ولی اگر هدف شما فقط نور دهی طولانیست مشکلی وجود نداره.
    در تکمیل فرمایش دوستمون و فرای مباحث فوق، فیلتر های VND هرگز به شما تاریکی کامل را در 64 با 400 نخواهند داد! چون در آن استپ ها یک حالت X سیاه بر روی تصویر شما ایجاد می شود که اصولا نمی توان از این استپ های بالا استفاده کرد!
    در ضمن در تاپیک معرفی فیلتر جدید پست شماره 22 یک روش برای ساخت این فیلترهای VND معرفی کردم که هزینه شما را برای ساخت فیلترهای VND به حدود 1/3 تا 1/6 قیمت یک فیلتر VND خواهد کرد.

البته بهتره دلیل نیازتون را به فیلتر ND بیان کنید چون ممکنه حتی این فیلتری که مد نظر شماست هم مناسب کارتون نباشه!
    شاد باشید.
    bf ، davoud maani، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

فعلا قصد خرید VND را به دلیل محدودیت بودجه و مهجور بودن سایزی که الان استفاده میکنم (55مم) ندارم.
    به همین دلیلی که شما ذکر کردید (x در تاریکترین استپ VND) و علاقه ای که به نوردهی های طولانی دارم قصد خرید یکی از دو فیلتر 9 و 10 استاپی گفته شده را داشتم. (نتیجه تحقیق اینترنتی) هویا قیمتش نصف است و کالر کست کمتری دارد. B+W یک استاپ و اندی تاریکتر است- کوتینگ بهتری دارد و شارپتر است اما کالر کست قرمز و قیمت دو برابر دارد.

در واقع سوال اصلی این است که کدام یک از این دو فیلتر را انتخاب کنم (که بودجه بیشتر به سمت هویا است)

------
    اما هویا NDx64 را به قیمت 20$ (سایز 55مم) به چشمم خورد و الان که رسیده به نظر اصل و نو میاید! در چند عکس امتحانی از ساختمانها هم در نور بد ساعت 3 بعد از ظهر کمک بود! در واقع نگه داشتن این فیلتر و یا مدیریت هزینه (باید دوبرابر قیمت آنرا به قیمت NDx400 اضافه کنم) برای خرید MRC110 سوال دوم است. آیا یک فیلتر 6 استاپی (ND ثابت نه متغیر) کاربرد خوبی دارد؟ (فرض کنید هنگام کوهنوردی یا گردشگری برای عکاسی بدون سه پایه در نور بسیار زیاد روز.)
    امکان سوم هم که شما اشاره کردید خرید یک فیلتر ارزان خطی پلاریزه اضافی (به جای ndx64) برای داشتن یک فیلتر VND است.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

فعلا قصد خرید VND را به دلیل محدودیت بودجه و مهجور بودن سایزی که الان استفاده میکنم (55مم) ندارم.
    به همین دلیلی که شما ذکر کردید (x در تاریکترین استپ VND) و علاقه ای که به نوردهی های طولانی دارم قصد خرید یکی از دو فیلتر 9 و 10 استاپی گفته شده را داشتم. (نتیجه تحقیق اینترنتی) هویا قیمتش نصف است و کالر کست کمتری دارد. B+W یک استاپ و اندی تاریکتر است- کوتینگ بهتری دارد و شارپتر است اما کالر کست قرمز و قیمت دو برابر دارد.

در واقع سوال اصلی این است که کدام یک از این دو فیلتر را انتخاب کنم (که بودجه بیشتر به سمت هویا است)

------
    اما هویا NDx64 را به قیمت 20$ (سایز 55مم) به چشمم خورد و الان که رسیده به نظر اصل و نو میاید! در چند عکس امتحانی از ساختمانها هم در نور بد ساعت 3 بعد از ظهر کمک بود! در واقع نگه داشتن این فیلتر و یا مدیریت هزینه (باید دوبرابر قیمت آنرا به قیمت NDx400 اضافه کنم) برای خرید MRC110 سوال دوم است. آیا یک فیلتر 6 استاپی (ND ثابت نه متغیر) کاربرد خوبی دارد؟ (فرض کنید هنگام کوهنوردی یا گردشگری برای عکاسی بدون سه پایه در نور بسیار زیاد روز.)
    امکان سوم هم که شما اشاره کردید خرید یک فیلتر ارزان خطی پلاریزه اضافی (به جای ndx64) برای داشتن یک فیلتر VND است.

توجه داشته باشید فیلتر PL را باید در کنار CPL استفاده کنید و با فیلتر ND قابلیت VND ایجاد نخواهد کرد!

در مورد عکاسی در محیط های پر نور هم به نظر من استفاده از یک فیلتر پلاریزه شاید کاربردی تر باشه چون هم قابلیت UV داره و هم کاهش حداقل 2 استپی نور!
    بنده ترجیح می دهم فیلتر ND را برای حذف حرکت و سافت کردن حرکت های موجود در تصویر استفاده کنم.
    bf ، ata_m3 و Sobinian تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

یا B+W ND 110M MRC

معادل فیلتر B+W ND 110M MRC در هویا PRO ND 1000 هست که فیلتر به نسبت جدیدی هست . من مدتی پیش بین این دو گزینه مردد بودم که دست اخر هویا انتخاب کردم . البته هنوز فرصت تست دقیق نداشتم ولی به طور کل از انتخابم راضی هستم . پیشتهاد من انتخاب بین همین دو گزینه هست حالا ببیینید دسترسی به کدامیک برایتان اسان تر است
    msh2200، bf ، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

صفحه 43 از 100 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 53 93 ... آخرینآخرین