صفحه 56 از 100 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 551 تا 560 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaAlishahi نمایش پست ها
    به راحتی می توانید استاپ مورد نظر را خودتان محاسبه کنید. در شرایط مشابه همان شرایط نوری و در حداقل ایزو (۱۰۰) و دیافراگم مورد نظر، یک نور سنجی با دوربین انجام دهید و زمانی که دوربین پیشنهاد می دهد را به دست بیاورید. زمان ۲ تا ۵ ثانیه مطلوب خود را بر این عدد تقسیم کنید و رنج استاپ مطلوبتان به دست می اید. در بعضی شرایط روز و سایه شاید اصلا به فیلتر نیاز نداشته باشید و به حدود زمان ۲ ثانیه یا بیشتر بدون فیلتر برسید.
    من نتونستم حساب کنم شما زحمتشا بکشین
    فرض کنین سرعت شاتر 1/80 برای رسیدن به 3ثانیه چه فیلتر nd باید تهیه کنم
    rezaAlishahi تشکر می‌کند.

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    به راحتی ۳ تقسیم بر (۱/۸۰) می شود و به چیزی حدود ۲۴۰ می رسید. البته استاپ ها استاندارد هستند و بر اساس توان ۲ کار می کنند. در این حالت ND256 با ۸ استاپ برای شما مناسب است.

تشکر کرده
    439

من هم در شرایط عادی یا این مسئله بر نخوردم ولی فیلتر ND1000 یعنی شما نور ورودی را ۱۰۰۰ استاپ تضعیف کرده اید و به تعبیری معکوس یعنی نور ورودی از ویزور را ۱۰۰۰ استاپ تقویت می کنید. زمان نور سنجی چیزی حدود ۱۸۰ ثانیه بود.

فکر کنم دوستان عکاسی نجوم هم بتوانند در این مورد و تجربه ای که در کنون دارند نظرات جالبی بدهند.
    ویرایش : کمی جمله بندی اصلاح می خواهد، شدت نور ۱۰۰۰ برابر کم شده، که معادل ۱۰ استاپ می باشد. با پوزش

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

به راحتی ۳ تقسیم بر (۱/۸۰) می شود و به چیزی حدود ۲۴۰ می رسید. البته استاپ ها استاندارد هستند و بر اساس توان ۲ کار می کنند. در این حالت ND256 با ۸ استاپ برای شما مناسب است.
    ممنون دوست عزیز
    پس با این محاسبات اگه 1/100 فرض کنیمو بخوایم به 5 ثانیه برسیم
    5/(1/100)=500
    و بر اساس توان 2 برای رسیدن به 500باید فیلتر 9استاپی تهیه کردو همینطور برای 1000 10استاپی و 2000 11استاپی
    sina_el و rezaAlishahi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    439

ممنون دوست عزیز
    پس با این محاسبات اگه 1/100 فرض کنیمو بخوایم به 5 ثانیه برسیم
    5/(1/100)=500
    و بر اساس توان 2 برای رسیدن به 500باید فیلتر 9استاپی تهیه کرد.
    محاسبات آسان است ولی موجودی بازار چه عرض کنم. فکر نکنم به سادگی پیدا کنید. شاید بعد از ND256 همین ND1000 موجود باشد.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

من هم در شرایط عادی یا این مسئله بر نخوردم ولی فیلتر ND1000 یعنی شما نور ورودی را ۱۰۰۰ استاپ تضعیف کرده اید و به تعبیری معکوس یعنی نور ورودی از ویزور را ۱۰۰۰ استاپ تقویت می کنید. زمان نور سنجی چیزی حدود ۱۸۰ ثانیه بود.

فکر کنم دوستان عکاسی نجوم هم بتوانند در این مورد و تجربه ای که در کنون دارند نظرات جالبی بدهند.
    درود
    در خصوص دوربین های کنون قطعه مخصوص پوشاندن ویزور در بند دوربین تعبیه شده که البته متاسفانه تعداد زیادی از افراد از کاربرد آن اطلاع دقیقی ندارند!
    این قطعه از جنس لاستیک بوده و با جدا کردن پوشش روی ویزور و جایگزینی این رابط امکان پذیر می شود.
    اما در مورد نشت نور از ویزور، بنده در عکاسی نجومی (حتی تا 5 دقیقه) هیچ اثری از ورود نور از ویزور به داخل دوربین تاکنون ندیدم! بخصوص که در عکاسی نجومی معمولا از نور قرمز برای کار در اطراف دوربین استفاده می شود و زیاد پیش می آید که نور به داخل ویزو بتابه! ولی توجه داشته باشید این نور نمی تواند جای نور روز و خورشید را بگیرد! بنابراین در نور روز و استفاده از این فیلتر ممکنه قضیه کمی تفاوت داشته باشد! هر چند دوستان کانونی دارای این فیلتر تاکنون گزارشی در این خصوص نداده اند.
    اما در مورد نشت نور در نسخه های اول 5D MIII صحبت هایی در این مورد وجود داشت که ظاهرا با فراخوان شرکت کنون بلافاصله مشکل برطرف شده بود.
    بنده شخصا به دنبال فیلتر ND1000 مربعی هستم! دوستان اگر جایی سراغ دارم با PM بفرمایند
    ارقام و اعداد تبدلی شده در هنگام استفاده از فیلتر ND استاندارد ضریبی از هم هست به لینک زیر مراجعه بفرمایید!
    کلیک کنید

برای مثالی هم که زدید شما باید به فکر تهیه یک فیلتر ND256 باشید

s=1/80*256
    ارادتمند.
    MahBaz، S_Mahdi، ahmad_sh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

یجا فیلتر 400دیدم برا فروش یکم گرون بود حالا بهتره که من دو تا 256 روی هم استفاده کنم یا یدونه 400
    بودجه 200 تومان
    مثلا Marumi ND8 72mm Filterکه100تومانه

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

یجا فیلتر 400دیدم برا فروش یکم گرون بود حالا بهتره که من دو تا 256 روی هم استفاده کنم یا یدونه 400
    بودجه 200 تومان
    ترجيح با استفاده از يك فيلتر است، نه كه نشود استفاده كرد، خير ... ولي احتمال اثرگذاري نامطلوب روي عكس (بهم خوردن رنگها، خطاي vignetting و ...) در صورت استفده از فيلتر روي فيلتر، به مراتب بيشتر خواهد بود.

پي نويس: اكثر marumi هاي بازار ايران، اصلي نيستند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    252

سلام
    اقا مصطفی وقت بخیر..
    ببخشید چرا میخواید از فیلتر مربعی استفاده کنید؟ ممنون

تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    در خصوص دوربین های کنون قطعه مخصوص پوشاندن ویزور در بند دوربین تعبیه شده که البته متاسفانه تعداد زیادی از افراد از کاربرد آن اطلاع دقیقی ندارند!
    این قطعه از جنس لاستیک بوده و با جدا کردن پوشش روی ویزور و جایگزینی این رابط امکان پذیر می شود.
    اما در مورد نشت نور از ویزور، بنده در عکاسی نجومی (حتی تا 5 دقیقه) هیچ اثری از ورود نور از ویزور به داخل دوربین تاکنون ندیدم! بخصوص که در عکاسی نجومی معمولا از نور قرمز برای کار در اطراف دوربین استفاده می شود و زیاد پیش می آید که نور به داخل ویزو بتابه! ولی توجه داشته باشید این نور نمی تواند جای نور روز و خورشید را بگیرد! بنابراین در نور روز و استفاده از این فیلتر ممکنه قضیه کمی تفاوت داشته باشد! هر چند دوستان کانونی دارای این فیلتر تاکنون گزارشی در این خصوص نداده اند.
    اما در مورد نشت نور در نسخه های اول 5D MIII صحبت هایی در این مورد وجود داشت که ظاهرا با فراخوان شرکت کنون بلافاصله مشکل برطرف شده بود.
    بنده شخصا به دنبال فیلتر ND1000 مربعی هستم! دوستان اگر جایی سراغ دارم با PM بفرمایند

ارقام و اعداد تبدلی شده در هنگام استفاده از فیلتر ND استاندارد ضریبی از هم هست به لینک زیر مراجعه بفرمایید!
    کلیک کنید

برای مثالی هم که زدید شما باید به فکر تهیه یک فیلتر ND256 باشید

s=1/80*256
    ارادتمند.
    شاید اساتید فنی مانند آقای قاسمی کاملا با ساختار داخلی آشنا می باشند بهتر بتوانند این مسئله را توضیح بدهند.
    در حالت مشاهده از ویزور، نور از لنز وارد شده و توسط آینه به قسمت بالای دوربین منتقل و توسط آینه دیگری که ظاهرا ثابت است به مجموعه چشمی و ویزور وارد می شود.
    هنگام تصویربرداری و فشرده شدن کلید شاتر ، آینه به پایین می آید و نور مستقیم به سنسور در پشت آینه میرسد.
    حالا آیا ساختاری موجود است که همزمان آن قسمت بالا را هنگام اکسپوز بپوشاند تا نور ورودی به صورت معکوس به محیط پایین منتقل نشود، جای سوال دارد.
    البته فکر نکنم این مسئله در زیر مجموعه مشکل نشت نوری قرار بگیرد و سازنده ها به صورت یک پدیده طبیعی به آن نگاه می کنند و قرار دادن همین پوشش هم این مسئله را توضیح می دهد.

صفحه 56 از 100 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 ... آخرینآخرین