صفحه 55 از 100 نخستنخست ... 5 45 51 52 53 54 55 56 57 58 59 65 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 541 تا 550 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi.M نمایش پست ها
    دوستان کسی تجربه استفاده از فیلترهای ان دی 1000 مارک هویا رو داره یا نه ؟ اگه آره کیفیتش چطوره؟
    به پست هاي قبل مراجعه كنيد، اقاي ايمان مهر يك تست كامل با نمونه هاي عكس انجام داده اند.

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

قصد خرید فیلتر ND 1000 برای دهانه 77 را دارم. طی برآوردی که از بازار کردم، تنها فیلتر ProND 1000 HOYA در بازار موجود است. اما کمی در سایتهای اینترنتی که گشتم، گویا این فیلتر مشکل شارپنس دارد... از دوستان مطلع سوالی داشتم که آیا این مشکل آنقدر حاد هست که از خرید آن منصرف و به سمت استفاده چندگانه از فیلتر های ND 8 متمایل شوم؟ بطور کل نظر دوستان درباره این فیلتر چیست؟
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها
    قصد خرید فیلتر ND 1000 برای دهانه 77 را دارم. طی برآوردی که از بازار کردم، تنها فیلتر ProND 1000 HOYA در بازار موجود است. اما کمی در سایتهای اینترنتی که گشتم، گویا این فیلتر مشکل شارپنس دارد... از دوستان مطلع سوالی داشتم که آیا این مشکل آنقدر حاد هست که از خرید آن منصرف و به سمت استفاده چندگانه از فیلتر های ND 8 متمایل شوم؟ بطور کل نظر دوستان درباره این فیلتر چیست؟
    درود
    جناب ایمان مهر قبلا در خصوص این فیلتر توضیحات کامل به همراه نمونه تصاویری که تهیه کرده اند گذاشتند در همین بخش
    بنده که افت شارپنس فاحشی در تصویرش ندیدم تا نظر دوستان چی باشه
    لینک نمونه تصاویر
    ارادتمند
    ata_m3، MohammadH، S_Mahdi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها
    توضیح در مورد تست آقای ایمان مهر را آقای مصطفی داد. من هم این فیلتر را تهیه کردم و مشکل خاص کاهش شارپنس ندیدم.
    البته باید توجه شود که زمان اکسپوز بر اساس شرایط نوری زیاد است شاید بیش از ۳۰ ثانیه تا ۲-۳ دقیقه، لذا حتما نیاز است مانند تمام موارد عکاسی در این شرایط، ویزور دوربین پوشیده شود. در ضمن سه پایه کاملا پایدار باشد و هر گونه حرکت جزعی باعث کاهش شارپنس می شود.
    کلا در این نوع عکاسی و افکت خاص آن سافت شدن تصویر در بعضی نواحی جزعی از سبک عکاسی می شود و هر گونه حرکت جزعی شاخ و برگ و ابرها ، ...... در تصویر اثر خواهد گذاشت که بعضی به زیبا شدن تصویر و بعضی به کاهش کیفیت تصویر منجر می شود.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaAlishahi نمایش پست ها
    البته باید توجه شود که زمان اکسپوز بر اساس شرایط نوری زیاد است شاید بیش از ۳۰ ثانیه تا ۲-۳ دقیقه، لذا حتما نیاز است مانند تمام موارد عکاسی در این شرایط، ویزور دوربین پوشیده شود.
    دوستانی که از سیستم کانن استفاده میکنن آیا مشکلی از بابت نشت نور از طریق ویزور داشتن؟ منظورم تجربه عملی است و نه ریویو ها.
    ارادتمند

تشکر کرده
    439

میدونم در مورد کنون سوال کردید ولی چون در پیغام خصوصی هم یکی سوال کرده بود گفتم این نکته را ذکر کنم:
    در دوربین نیکون و در پکیج دوربین قطعه ای مخصوص این کار موجود است. حداقل این قطعه در دو بدنه که خودم استفاده کردم موجود است (D90, D7100)
    این قطعه DK-5 Eyepiece Cap نام دارد و تا جایی که اطلاع دارم برای حداقل دو بدنه ای که اشاره کردم کاملا مشابه هم هست.
    در کاتالوگ دوربین ذکر شده است که وقتی هنگام عکس برداری چشم بر روی ویزور قرار ندارد، قطعه پلاستیکی eyecup را بردارید و DK-5 را جایگزین کنید و جالب اینکه اشاره ای به زمان کوتاه و یا طولانی اکسپوز نشده است. یعنی برای کسانی هم که در حالت عادی از LCD استفاده می کنند هم صدق می کند.

البته هنگام اکسپوز طولانی و در شرایطی که توسط فیلتر ان دی زمان بسیار طولانی است، این میزان نور ورودی از ویزور بسیار تاثیر گذار می شود. این مسئله را در هنگام کار با فیلتر ND1000 به وضوح دیدم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

سلام
    دوستان فیلتر nd میخوام که در نور معمولی روز نهایت با دیاف 11 بتونم به سرعت شاتر 2 الی 5 ثانیه ی برسم و شارپنس عکسم هم تحت تاثیر قرار نگیره
    باتشکر

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

بله جناب علیشاهی، قطعه مزبور در سیستم کانن هم موجود است، ولی در این مورد، ظاهرا نیکون و کانن کمی متفاوت عمل میکنند، به این صورت که دوستان نیکون دار بیشتر از موضوع نشت نور از طریق ویزور گلایه داشتن! و لذا سوال را مطرح کردم چون خودم تا بحال چنین چیزی تجربه نکرده بودم حتی در نوردهی های بالا.
    حتی یکبار برای تست، اقدام به نوردهی 20 ثانیه در محیطی کاملا تاریک نموده و با چراغ قوه، از جهات مختلف سعی کردم نور را از زوایای مختلف در ویزور بچپانم با کمال تعجب هیچ اثری بر روی حسگر ثبت نشده بود.
    ارادتمند
    rezaAlishahi و Sobinian تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    سلام
    دوستان فیلتر nd میخوام که در نور معمولی روز نهایت با دیاف 11 بتونم به سرعت شاتر 2 الی 5 ثانیه ی برسم و شارپنس عکسم هم تحت تاثیر قرار نگیره
    باتشکر
    به راحتی می توانید استاپ مورد نظر را خودتان محاسبه کنید. در شرایط مشابه همان شرایط نوری و در حداقل ایزو (۱۰۰) و دیافراگم مورد نظر، یک نور سنجی با دوربین انجام دهید و زمانی که دوربین پیشنهاد می دهد را به دست بیاورید. زمان ۲ تا ۵ ثانیه مطلوب خود را بر این عدد تقسیم کنید و رنج استاپ مطلوبتان به دست می اید. در بعضی شرایط روز و سایه شاید اصلا به فیلتر نیاز نداشته باشید و به حدود زمان ۲ ثانیه یا بیشتر بدون فیلتر برسید.

تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    بله جناب علیشاهی، قطعه مزبور در سیستم کانن هم موجود است، ولی در این مورد، ظاهرا نیکون و کانن کمی متفاوت عمل میکنند، به این صورت که دوستان نیکون دار بیشتر از موضوع نشت نور از طریق ویزور گلایه داشتن! و لذا سوال را مطرح کردم چون خودم تا بحال چنین چیزی تجربه نکرده بودم حتی در نوردهی های بالا.
    حتی یکبار برای تست، اقدام به نوردهی 20 ثانیه در محیطی کاملا تاریک نموده و با چراغ قوه، از جهات مختلف سعی کردم نور را از زوایای مختلف در ویزور بچپانم با کمال تعجب هیچ اثری بر روی حسگر ثبت نشده بود.
    ارادتمند
    من هم در شرایط عادی یا این مسئله بر نخوردم ولی فیلتر ND1000 یعنی شما نور ورودی را ۱۰۰۰ استاپ تضعیف کرده اید و به تعبیری معکوس یعنی نور ورودی از ویزور را ۱۰۰۰ استاپ تقویت می کنید. زمان نور سنجی چیزی حدود ۱۸۰ ثانیه بود.

فکر کنم دوستان عکاسی نجوم هم بتوانند در این مورد و تجربه ای که در کنون دارند نظرات جالبی بدهند.

ویرایش : کمی جمله بندی اصلاح می خواهد، شدت نور ۱۰۰۰ برابر کم شده، که معادل ۱۰ استاپ می باشد. با پوزش
    ویرایش توسط rezaAlishahi : Monday 8 December 2014 در ساعت 00:08
    S_Mahdi تشکر می‌کند.

صفحه 55 از 100 نخستنخست ... 5 45 51 52 53 54 55 56 57 58 59 65 ... آخرینآخرین