صفحه 34 از 102 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 84 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 331 تا 340 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    917

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    مدلهای متناسب بh لنزهای واید در برخی مارکها که با پسوند Wide متمایز میشوند ,دقیقا به همین منظور طراحی شده اند. مانند:
    Sigma DG Wide Circular PL
    Marumi Wide C-P.L
    پسوند Wide كه در اينگونه فيلترها قيد مي‌شود اشاره به نازك بودن ساختمان آنها دارد كه در لنزهاي وايد باعث ايجاد vignetting نمي شود. چون ماكزيمم اثر فيلترهاي پلاريزه در زاويه 90 درجه نسبت به منبع نور بدست ميآيد در لنزهاي اولتراوايد به علت زاويه پوشش بسيار گسترده, عمل پلاريزاسيون بصورت يكنواخت انجام نمي‌شود و نتيجه نهايي مطلوب نخواهد بود.اتفاقا هر چه فيلتر شما مرغوبتر باشد اين اثر مشهودتر مي‌باشد.
    Amir Abdolpanah و Miri تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط milad65 نمایش پست ها
    پسوند Wide كه در اينگونه فيلترها قيد مي‌شود اشاره به نازك بودن ساختمان آنها دارد كه در لنزهاي وايد باعث ايجاد vignetting نمي شود. چون ماكزيمم اثر فيلترهاي پلاريزه در زاويه 90 درجه نسبت به منبع نور بدست ميآيد در لنزهاي اولتراوايد به علت زاويه پوشش بسيار گسترده, عمل پلاريزاسيون بصورت يكنواخت انجام نمي‌شود و نتيجه نهايي مطلوب نخواهد بود.اتفاقا هر چه فيلتر شما مرغوبتر باشد اين اثر مشهودتر مي‌باشد.
    دوست عزيز در مورد مطالبي كه فرموديد اگر نمونه اي براي مقايسه ي خروجي اين فيلترها بر لنزهاي الترا وايد و نرمال سراغ داشتيد لطفا بگذاريد. يك موقع شايد ببينيم در عمل اين موضوع اونقدرها باعث نارياضتي نشود كه به كل باعث صرف نظر از استفاده شون بشه.
    FD master

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

كسي اينجا B+W نخريده؟ قصدم اين هست كه مطمئن بشم اصلي هستند اگر اطلاعاتي در اين مورد داشتيد دريغ نفرماييد لطفا . قيمت براي دهنه 77 به نسبت قيمت اصلي درست است: 180 تومان ولي اينكه كدوم مدل هست، تلفني كه پرسيدم گفتند نميدونيم.
    امير
    Instagram

كاربر فعال sh.khani آواتار ها
    تشکر کرده
    11074

با سلام خدمت دوستان گرامی

من می خواستم فیلتر پلاریزه بخرم دوربینم d3100 و لنزم 18-105 وی آر هستش از دوستان راهنمایی میخواستم چه مارکی رو بخرم بودجه هم تا000/400 ریال هستش؟اصلا ارزش داره با این بودجه این فیلتر رو تهیه کنم؟

ممنون میشم راهنمایی کنیدبا تشکر فراوان؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    دوست عزيز در مورد مطالبي كه فرموديد اگر نمونه اي براي مقايسه ي خروجي اين فيلترها بر لنزهاي الترا وايد و نرمال سراغ داشتيد لطفا بگذاريد. يك موقع شايد ببينيم در عمل اين موضوع اونقدرها باعث نارياضتي نشود كه به كل باعث صرف نظر از استفاده شون بشه.
    نمونه روی لنز 24-12نیکون به همراه توصیه ی جناب کن راکول:

Even though you won't get vignetting, you have to be careful using a polarizer on an ultrawide lens.

The sky has different amounts of polarization at different angles from the sun. The maximum polarization is in a band 90º from the sun. You'll get a dark band or region in the sky using a polarizer on an ultrawide lens since this lens will see such a broad swath of sky.

This is normal and an quirk of physics. It's nothing wrong with your lens or filter. it's something wrong with the photographer.

Unlike most of my mistakes which are mistakes I made this shot deliberately to illustrate this article.

You may have problems at the wide end of these zooms. Be careful
    در لنز های نرمال هم چنین چیزی دیده نمیشه یه علت زاویه دید کمترشون

لینک مطلب: و این معنیش این نیست که از فیلتر پلاریزه روی اولتراواید استفاده نکنید، بلکه باید حواستون به همچین چیزی باشه و با چرخوندن فیلتر یا تغییر زاویه نسبت به منبع نور ازش اجتناب کنید
    شاهین اکبری، milad65 و Miri تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    917

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    سلام
    علاوه بر توضيح جناب ميري در لينك زير هم اين موضوع به روشني بيان شده است:

شاهین اکبری و M.R.Mir تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

نمونه روی لنز 24-12نیکون به همراه توصیه ی جناب کن راکول:
    منظور من هم دقیقا همین مورد بود ,قبلادر این مورد مفصل بحث کرده بودیم......

كاربر فعال sh.khani آواتار ها
    تشکر کرده
    11074

با سلام خدمت دوستان گرامی

من می خواستم فیلتر پلاریزه بخرم دوربینم d3100 و لنزم 18-105 وی آر هستش از دوستان راهنمایی میخواستم چه مارکی رو بخرم بودجه هم تا000/400 ریال هستش؟اصلا ارزش داره با این بودجه این فیلتر رو تهیه کنم؟

ممنون میشم راهنمایی کنیدبا تشکر فراوان؟

?????

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

در پی روزها بررسی بازار داخلی
    Marumi Super DHG Circular Polarizers Multicoated 77mm
    به قیمت 100 تومان خریداری شد ,خوشبختانه اصل میباشد
    بررسیهای اولیه:
    مشکل خاصی با لنزهای اولترا واید مشاهده نشد(بررسیهای بیشتر انشاءا.. در آینده)
    کیفیت ساخت در حد مطلوب
    کوچکترین افتی ناشی از شارپنس مشاهده نشد(در حد صفر)
    لک چرب و چرک به راحتی و بدون مشکل از فیلتر پاک میشود (بر خلاف پلاریزه های سیگما)
    مقدار افت نور در کم ترین حد ممکن (در مقایسه با پلاریزه سیگما این مقدار حدود دو برابر و بیشتر می باشد)
    ظاهرا با فیلتر طیفهای رنگ آبی حاصل از انعکاس ,اندکی مشکل دارد....

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

سلام.
    بنده قصد دارم برای کاهش نور یک فیلتر تهیه کنم... و میدونم که برای اینکار از فیلترهای ND استفاده میشه.
    با توجه به صحبت هایی که در این تاپیک شده و مطالبی که در این باره خوندم متوجه شدم استفاده از فیلتر های پلاریزه نتیجه بسیار جالبی و مطلوبی در کنار کاهش نور دارد. اما این موضوع که فیلتر پلاریزه در جهت های مختلف، تاثیر مختلفی میگذارد و منهم از این فیلتر در فیلمبردای استفاده میکنم، آیا استفاده از فیلتر پلاریزه کار درستی است؟

+
    میخوام از این فیلتر بر روی لنز 50mm f1.8 استفاده کنم.
    یک جایی اشاره شده بود که فیلتر پلاریزه بر روی لنز های واید کاربرد دارد و بر روی لنز های تله بی تاثیر است! آیا این موضوع صحت دارد؟!

صفحه 34 از 102 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 84 ... آخرینآخرین