صفحه 35 از 102 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35 36 37 38 39 45 85 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 341 تا 350 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

خوشبختانه اصل میباشد
    جناب سعادت ملاك تشخيص اصل بودن مارومي چي هست؟ بنده UV دارم كه با دستگاه تست كردم شيشه بود.
    كجا گرفتيد؟ جلال خراساني؟
    امير
    Instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    سلام.
    بنده قصد دارم برای کاهش نور یک فیلتر تهیه کنم... و میدونم که برای اینکار از فیلترهای ND استفاده میشه.
    با توجه به صحبت هایی که در این تاپیک شده و مطالبی که در این باره خوندم متوجه شدم استفاده از فیلتر های پلاریزه نتیجه بسیار جالبی و مطلوبی در کنار کاهش نور دارد. اما این موضوع که فیلتر پلاریزه در جهت های مختلف، تاثیر مختلفی میگذارد و منهم از این فیلتر در فیلمبردای استفاده میکنم، آیا استفاده از فیلتر پلاریزه کار درستی است؟

+
    میخوام از این فیلتر بر روی لنز 50mm f1.8 استفاده کنم.
    یک جایی اشاره شده بود که فیلتر پلاریزه بر روی لنز های واید کاربرد دارد و بر روی لنز های تله بی تاثیر است! آیا این موضوع صحت دارد؟!
    ظاهراً بستن فیلتر ( هر نوع ) بر روی لنز 50mm f/1.4 & f/1.8 باعث بوجود آمدن Vignetting زیادی میشود.
    از لحاظ تئوری، فیلتر UV عمل حذف بازتابهای زائد را مستقل از سایز دهنه ی لنز و فاصله کانونی آن انجام میدهد. بنابراین، عملکرد آن تحت الشعاع واید یا تله بودن لنز واقع نمیشود.

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط metalinox نمایش پست ها
    ظاهراً بستن فیلتر ( هر نوع ) بر روی لنز 50mm f/1.4 & f/1.8 باعث بوجود آمدن Vignetting زیادی میشود.
    از لحاظ تئوری، فیلتر UV عمل حذف بازتابهای زائد را مستقل از سایز دهنه ی لنز و فاصله کانونی آن انجام میدهد. بنابراین، عملکرد آن تحت الشعاع واید یا تله بودن لنز واقع نمیشود.
    با سپاس از توجهتون
    در اینجا هم توصیه شده است که از فیلتر UV بر روی 50mm استفاده نشود:
    http://www.flickr.com/groups/canonef...57626258665184
    گویا فقط باید به هود اکتفا کرد!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

تجربه ای کمی گران بها و اعصاب خورد کن که امروز بدست آوردیم این بود که فیلتر پلاریزه رو روی لنز بسته نگه ندارید!

مدتی بود فیلتر پلاریزه روی لنز بسته مونده بود و حسابی جا خوش کرده بود. بعد از مقداری کلنجار، فیلتر به دو تکه تقسیم شد، قسمت رزوه دار رو لنز موند و شیشه و واشر برنزی بینشون در دست بنده. فعلا که نتونستم جاشون بزنم و رزوه بین شون کاملا دفرمه شده و چشم آب نمی خوره درست هم بشه. شایان ذکر است که فیلتر مرحوم HOYA HD با هلوگرام بود.

دوستان اگر تجربه ای در جا زدن این تکه های فیلتر پلاریزه دارند ما رو بی نصیب نزارند.
    Rouzbeh Ehsani، M. Beyrami، nadersharp و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آن کس که نداند و بداند که نداند/لنگان خرک خویش به منزل برساند
    آن کس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ابدالدهر بماند

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط SinaVT نمایش پست ها
    تجربه ای کمی گران بها و اعصاب خورد کن که امروز بدست آوردیم این بود که فیلتر پلاریزه رو روی لنز بسته نگه ندارید!

مدتی بود فیلتر پلاریزه روی لنز بسته مونده بود و حسابی جا خوش کرده بود. بعد از مقداری کلنجار، فیلتر به دو تکه تقسیم شد، قسمت رزوه دار رو لنز موند و شیشه و واشر برنزی بینشون در دست بنده. فعلا که نتونستم جاشون بزنم و رزوه بین شون کاملا دفرمه شده و چشم آب نمی خوره درست هم بشه. شایان ذکر است که فیلتر مرحوم HOYA HD با هلوگرام بود.

دوستان اگر تجربه ای در جا زدن این تکه های فیلتر پلاریزه دارند ما رو بی نصیب نزارند.
    جناب تهامی اصلا و ابدا نگران نباشید.

بنده هم چنین تجربه ای را داشتم. اون واشر هم کج نشده است، آن انحنا خاص مربوط به خود واشر است. الان دقیقا یادم نیست. اما اگر اشتباه نکرده باشم به این صورت عمل کنید. واشر را روی قسمت عقبی قرار دهید، دو سر واشر از هم فاصله خواهد داشت. هنگامی که قسمت جلویی را روی آن قرار می دهید با یک وسیله ظریف سعی کنید واشر را طوری جمع کنید که دو لبه آن به هم نزدیک شود، در این حالت محیط واشر کوچک شده و از زواری که در پیرامون محیط داخلی قسمت جلویی است کمتر شده و واشر در آن قرار می گیرد و به خاطر حالت فنری باز می شود و در جای خود قرار می گیرد. بنده یک بار چنین مشکلی برایم پیش آمد ولی هنوز بعد از 6 ماه بی هیچ دردسری از فیلتر استفاده می کنم.

موفق باشید
    Rouzbeh Ehsani، SinaVT، nadersharp و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه S. Bagherpour آواتار ها
    تشکر کرده
    590

قربان بنده تجربه دیگری دارم . به همین مورد برخورد کردم و جالب اینکه یکی از همراهانم نزدیک بود فیلتر و لنز و بدنه و ... خورد کنه !!! فیلتری که بعد از 2 ساعت نصبش کنده نمیشد (15 دقیقه باهاش ور رفتیم ) خیلی راحت با نیروی کمی که چرخاندن رزوه چندین دور در جهت باز شدن فیلتر ایجاد میکرد ، باز شد !!! الان هم هر وقت گیر میکنه ، همین کار رو تکرار میکنم و براحتی باز میشه .
    M. Beyrami، SinaVT، saadi126 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تجهیزات فعلا هیچی حتی یه پوینت اند شوت !!!
    شهروز باقرپور

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

مورد جالبی که بسیار باهاش برخورد کردم این بوده که گاهی فیلتری که هر کاری میکنید باز نمیشود با تغییر محیط ( بیشتر سرد به گرم) به راحتی باز میشه.
    چند بار پیش اومده که فیلتر پلاریزه من هر کاری کردم باز نشده اما با تغییر محیط دیدم تقریبا شله!!!!!!!!!!!!!!!!
    لذا دوستان وقتی اینطوری میشه باهاش کلنجار نرن این مورد رو هم امتحان کنید.
    شاهین اکبری، M.R.Mir، lamagra و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر همراه S. Bagherpour آواتار ها
    تشکر کرده
    590

البته منظور حقیر از چرخاندن رزوه ، همان اهرم کم و زیاد کننده مقدار پلاریزه بوده و چرخاندن آن در جهتی که رزوه باید باز شود !
    M.Nouri تشکر می‌کند.
    تجهیزات فعلا هیچی حتی یه پوینت اند شوت !!!
    شهروز باقرپور

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

نقل قول نوشته اصلی توسط Javid نمایش پست ها
    جناب سعادت ملاك تشخيص اصل بودن مارومي چي هست؟ بنده UV دارم كه با دستگاه تست كردم شيشه بود.
    كجا گرفتيد؟ جلال خراساني؟
    سلام
    تشخیص اصل بودن فیلتر بیشتر برمیگردد به تجربه خریدار ,فروشنده ,مقایسه و تست های دقیق
    بلی از ایشان گرفتم
    فیلتر های با مارک B+W با قیمتهای بسیار نازل در بازار داخلی به احتمال خیلی زیاد تقلبی هستند
    خرید فیلترهای سیگما از نمایندگی مربوطه مطمعن تر هستند.
    هنگام خرید قیمتها را نیز مقایسه کنید فیلترهای پلاریزه 20 یا 25 تومانی و یا UVی 6 یا 7 تومانی بدون شک تقلبی هستند
    موفق باشید

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

درود ...

مشکلتان حل شد جناب تهامی؟
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

صفحه 35 از 102 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35 36 37 38 39 45 85 ... آخرینآخرین