صفحه 72 از 102 نخستنخست ... 22 62 68 69 70 71 72 73 74 75 76 82 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 711 تا 720 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Mh.Shahnazar نمایش پست ها
    من در همین سایت دربره خرابی فیلتر خوندم ... بعضی از فیلترها ممکن است بر اثر گذشت زمان خراب شده و غیر قابل استفاده باشند. این مشکل معمولا در فیلترهایی به وجود می آید که از لایه های ژلاتین در بین صفحات شیشه ای استفاده می کنند.
    فیلترهای اپتیکی و دوربین های دیجیتال-۵ | عکاسی
    درود
    فیلتر های لایه ژلاتینی در اصل فیلترهای خاصی بودند که بیشتر در گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند و در مورد این نوع فیلتر ها حق با شماست.
    ولی تقریبا 7 ، 8 سالی هست که کمتر از این نوع فیلتر در بازار دیده می شود. حتی در همین متن هم اشاره کرده است که فیلتر های با کیفیت تر از ژلاتین استفاده نمی کنند.
    بخصوص در عصر حاضر که بخاطر پیشرفت تکنیک های لایه نشانی کلا تحول جدید در ساخت فیلتر ایجاد شده است.
    ارادت
    ata_m3، Mh.Shahnazar و rezaAlishahi تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

چه نوع در پوشی باید تهیه کنم برای زمانیکه از این نوع فیلتر پلاریزه استفاده میکنم؟
    معمولا به همراه خود فیلتر یک درپوش هم ارایه میشود اما بسیاری از کاربران از افتادن ناخواسته این درپوشها گلایه دارند. اگر لنز اولترا واید نباشد بهتر است از نوع معمولی استفاده شود. اگر بودجه فراهم باشد سری xs-pro هم نازک است هم ترد روبرو دارد و هم ازفویل KSM استفاده کرده ماندگاری بهتری در برابر رطوبت و نمک دارد و گفته میشود اشباع رنگ بهتری هم دارد. من این سری را مدتی کوتاه امتحان کرده بودم و به نظر من کمی رنگها را گرم می کرد اما کیفیت ساخت بسیار خوبی داشت.
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز در مورد رزوه های جلوی فیلتر حق با شماست که به دلیل نازک بودن این فیلترها جهت جلوگیری از ایجاد پدیده Vignetting وجود ندارند.

اما در مورد کوتینگ طبق خود سایت B+W اضافه کردن کوتینگ موجب اختلال در کارایی این فیلترها خواهد شد و عملا اون طور که باید و شاید کارشون رو به نحو احسن انجام نخواهند داد.

Uncoated Glass

Uncoated glass is usually found with special effects filters and acrylic filters, where coating is either an impossibility or would work against the effect the filter is trying to attain.

فیلترهای B+W که دارای کوتینگ MRC یا Multi Resistance Coating هستند، صرفا جنس شیشه شون سخت تر از انواع بدون کوتینگ MRC هست.

وظیفه MRC هم جلوگیری از افتادن خط و خش بر روی شیشه می باشد.
    فیلتر را تهیه کردم درقسمت جلوی فیلتر هم رزوه وجود دارد با توجه به گفته دوستان(عدم وجود رزوه جلو) نمیدانم اصالت لنز را تایید کنم یا نه ولی کیفیت ساخت خوبی داردکه میشود بروی ان فیلتر اضافه کرد از دوست عکاسم هودی گرفتم که میتوان بر روی رزوه های داخلی فیلتر بست
    شادیها وزیباییها را ثبت کن.شاید دیگر تکرار نشوند...

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها
    معمولا به همراه خود فیلتر یک درپوش هم ارایه میشود اما بسیاری از کاربران از افتادن ناخواسته این درپوشها گلایه دارند. اگر لنز اولترا واید نباشد بهتر است از نوع معمولی استفاده شود. اگر بودجه فراهم باشد سری xs-pro هم نازک است هم ترد روبرو دارد و هم ازفویل KSM استفاده کرده ماندگاری بهتری در برابر رطوبت و نمک دارد و گفته میشود اشباع رنگ بهتری هم دارد. من این سری را مدتی کوتاه امتحان کرده بودم و به نظر من کمی رنگها را گرم می کرد اما کیفیت ساخت بسیار خوبی داشت.
    درداخل لنز کا غذی وجود دارد که تاریخی برروی ان درج شده28/8/2006

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

ایا استفاده از هود در زمان استفاده از فیلتر پلاریزه تاثیر مثبت دارد؟
    کاربرد این دو متفاوت است
    هود برای حدف فلر لنز استفاده میشه
    ولی فیلتر پلاریزه برای حذف پرتو های uv و رفلکت های سطوح شیشه ای و همچنین افزایش غلظت رنگها (مخصوصا آبی آسمان) استفاده میشه
    از اون جایی که فیلتر وقتی رو به خورشید و پشت به آن باشیم عمل نمیکند پس در نهایت برای استفاده از فیلتر PL حتما خورشید یا سمت راست ما یا سمت چپ ماست پس احتمال ایجاد فلر وجود دارد از این رو هود میتواند به ما کمک کند(همزمان)
    .
    به طور کلی از این دو وسیله استفاده کردن بهتر از استفاده نکردن است!
    msh2200 و Mh.Shahnazar تشکر می‌کنند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

فیلتر را تهیه کردم درقسمت جلوی فیلتر هم رزوه وجود دارد با توجه به گفته دوستان(عدم وجود رزوه جلو) نمیدانم اصالت لنز را تایید کنم یا نه ولی کیفیت ساخت خوبی داردکه میشود بروی ان فیلتر اضافه کرد از دوست عکاسم هودی گرفتم که میتوان بر روی رزوه های داخلی فیلتر بست
    فکر کنم منظور دوستان ، نوع Slim این فیلتر بود که برای لنزهای واید و الترا واید مناسب می باشد و به علت باریک بودن فیلتر این قابلیت را ندارد.
    msh2200، ata_m3 و Mh.Shahnazar تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

درود
    اغلب فیلترها هم در قسمت جلو دارای رزوه هستند!
    از این نظر مشکلی وجود نداره!
    شاید یکی از بهترین راه های تست فیلتر بررسی یک کادر و گرفتن عکس با و بدون فیلتر است (البته در تنظیمات یکسان) از شارپی تصویر نباید خیلی کم بشه و حتی ممکنه تصحیح هم بشود.
    ارادت
    bf ، ata_m3، Mh.Shahnazar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaAlishahi نمایش پست ها
    فکر کنم منظور دوستان ، نوع Slim این فیلتر بود که برای لنزهای واید و الترا واید مناسب می باشد و به علت باریک بودن فیلتر این قابلیت را ندارد.
    فکر میکنم فیلتر من از مدل زیر است البته سه عکس هم میزارم تنها تفاوتش فونت نوشته کنار فیلترم طلاییه

B+W 58mm Circular Polarizer Slim Filter 65-016895 B&H Photo
    bw2.JPGbw3.JPGbw11.JPGbw42.JPG
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg bw1.JPG‏ (17.7 کیلو بایت, 103 بازدید)
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    اغلب فیلترها هم در قسمت جلو دارای رزوه هستند!
    از این نظر مشکلی وجود نداره!
    شاید یکی از بهترین راه های تست فیلتر بررسی یک کادر و گرفتن عکس با و بدون فیلتر است (البته در تنظیمات یکسان) از شارپی تصویر نباید خیلی کم بشه و حتی ممکنه تصحیح هم بشود.
    ارادت
    طبق فرمایشات atam3عزیز وراهنمایی ایشان این فیلتر جزو سری slim lineنیست,وجزو سریslimهست که هردوطرف رزوه دارد وفرمودند به احتمال زیاد تولید ان به پایان رسیده همینطور که در ارسال های قبل گفتم گویا تاریخ تولید 2006 هست
    در ضمن فیلتر طبق بیانات دوست گرامیmsh2200تست شد که من متوجه کاهش شارپنس نشدم وایراد یا خطای دیگری ایجاد نشد
    در زیر هم ادرس که اطلاعات در باره این مدل داده است که زحمت ان را atam3کشیده است.

B&H Photo Video Digital Cameras, Photography, Camcorders
    در انتها از تمامی دوستان که بابیانات خویش به من یاری رساندند تشکر میکنم باشد تا روزی ما هم به سهم خویش زحمات دوستان را جبران نماییم.
    ata_m3 و rezaAlishahi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

درداخل لنز کا غذی وجود دارد که تاریخی برروی ان درج شده28/8/2006
    مبارک باشه عزیز،امیدوارم عکس های زیبایی از شهر دوست داشتنی شیراز بگیرید. همین تاریخ تولید ۲۰۰۶ خود تضمینی دیگری بر اصل بودن فیلتر هست. به هر حال برادران چینی شاید در آن روزها اینقدر فعال نبودند.
    msh2200، ata_m3 و Mh.Shahnazar تشکر می‌کنند.

صفحه 72 از 102 نخستنخست ... 22 62 68 69 70 71 72 73 74 75 76 82 ... آخرینآخرین