صفحه 110 از 149 نخستنخست ... 10 60 100 106 107 108 109 110 111 112 113 114 120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,091 تا 1,100 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط aekrami نمایش پست ها
    با سلام . خواهشمند است بفرمایید برای نیکون 7200 که قرار است از طبیعت عکاسی شود آیا فیلتر uv مورد نیاز است یا خیر . در صورت نیازمند بودن خواهشمند است نام و مشخصات آنر را نیز ارسال نمایید . ضمنا برای من که تازه میخواهم عکاسی با dslr را شروع نمایم اگر فیلتر دیگری هم نیاز دارم خواهشمند است راهنمایی بفرمایید . با تشکر و سپاس.
    شما نیاز به تجربه دارید و باید خودتان پاسخ سوالات و نیاز خود را پیدا کنید
    برای شروع فیلتر یووی جهت محافظت از لنز تهیه کنید که در مورد برند های پیشنهادی به اندازه کافی در تاپیک مطلب وجود دارد.
    msh2200 و harrypotter2020 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط aekrami نمایش پست ها
    با سلام . خواهشمند است بفرمایید برای نیکون 7200 که قرار است از طبیعت عکاسی شود آیا فیلتر uv مورد نیاز است یا خیر . در صورت نیازمند بودن خواهشمند است نام و مشخصات آنر را نیز ارسال نمایید . ضمنا برای من که تازه میخواهم عکاسی با dslr را شروع نمایم اگر فیلتر دیگری هم نیاز دارم خواهشمند است راهنمایی بفرمایید . با تشکر و سپاس.
    برای محافظت از لنز بله بهتر است که استفاده کنید. میتونید از مارک هایی مثل هویا ، هاما ، مارومی و سیگما خرید کنید .
    برای خرید سایر فیلتر ها عجله نکنید و بعد از پیدا کردن شناخت کافی از سبک کارتون میتونید فیلتر های مناسب تهیه کنید.
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر همراه A.Fatemi آواتار ها
    تشکر کرده
    418

بنده از فیلتر UV تا کنون خیری ندیده ام (البته شاید در عکاسی در کنار دریا کمی کیفیت عکس را بهتر کند). در زمینه محافظت نیز شاید با درصد کمی از پول یک فیلتر UV اصل بتوانیم خود لنز را بیمه کنیم و بیخود یک المان زائد به لنز اضافه ننماییم!

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط A.Fatemi نمایش پست ها
    بنده از فیلتر UV تا کنون خیری ندیده ام (البته شاید در عکاسی در کنار دریا کمی کیفیت عکس را بهتر کند). در زمینه محافظت نیز شاید با درصد کمی از پول یک فیلتر UV اصل بتوانیم خود لنز را بیمه کنیم و بیخود یک المان زائد به لنز اضافه ننماییم!
    مسئله اینجاست که هیچ بیمه ای برای خط و خش افتادن المان جلویی خسارت پرداخت نمی کند. اصولا هم لنز UV قرار نیست کیفیت عکس را بهتر کند. فلسفه فیلتر UV خوب این است که کمترین اثر را بر روی خروجی داشته باشد.

موفق باشید

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    مسئله اینجاست که هیچ بیمه ای برای خط و خش افتادن المان جلویی خسارت پرداخت نمی کند. اصولا هم لنز UV قرار نیست کیفیت عکس را بهتر کند. فلسفه فیلتر UV خوب این است که کمترین اثر را بر روی خروجی داشته باشد.

موفق باشید
    درود
    جناب توسلی عزیز
    در مواردی حق با دوستمون هست! نبستن یک المان که باعث افت کیفیت تصویر می شود از بستن آن به مراتب با ارزش تره!
    اگر قرار باشه یک فیلتر UV خوب تهیه کنیم خود باید بین 300 الی 500 (بسته به ابعاد دهانه و شرکت سازنده) هزینه پرداخت شود! وقتی قیمت لنزی که استفاده می شوند همین حدود خواهد بود، بنده شخصا ترجیح می دم یک لنز آک بخرم همراه خودم داشته باشم. چون در اون صورت باید بیشتر مواظب بود فیلتر آسیب نبینه!
    اما در لنزهای با ارزش و گران مسئله متفاوته! شخصا برای تنها لنزی که از UV استفاده می کنم لنز 600-150 هست که بدلیل المان بسیار بزرگ اصلی لنز و با زحمتی که جناب عزیز زاده کشیدند تهیه شد.
    ارادتمند
    DELL تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    جناب توسلی عزیز
    در مواردی حق با دوستمون هست! نبستن یک المان که باعث افت کیفیت تصویر می شود از بستن آن به مراتب با ارزش تره!
    اگر قرار باشه یک فیلتر UV خوب تهیه کنیم خود باید بین 300 الی 500 (بسته به ابعاد دهانه و شرکت سازنده) هزینه پرداخت شود! وقتی قیمت لنزی که استفاده می شوند همین حدود خواهد بود، بنده شخصا ترجیح می دم یک لنز آک بخرم همراه خودم داشته باشم. چون در اون صورت باید بیشتر مواظب بود فیلتر آسیب نبینه!
    اما در لنزهای با ارزش و گران مسئله متفاوته! شخصا برای تنها لنزی که از UV استفاده می کنم لنز 600-150 هست که بدلیل المان بسیار بزرگ اصلی لنز و با زحمتی که جناب عزیز زاده کشیدند تهیه شد.
    ارادتمند
    به نظرم باید به میزان افت کیفیت در مقابل احتمال آسیب توجه کرد. وقتی فیلتری برای محافظت خریداری شود که هم قیمت لنز باشد به نظرم نقض غرض صورت گرفته اما فکر میکنم برای یک فیلتر UV مناسب در سایز 52 تا 67 که غالبا مورد بحث است نیاز به چنین هزینه های سنگینی نیست.
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

به نظرم باید به میزان افت کیفیت در مقابل احتمال آسیب توجه کرد. وقتی فیلتری برای محافظت خریداری شود که هم قیمت لنز باشد به نظرم نقض غرض صورت گرفته اما فکر میکنم برای یک فیلتر UV مناسب در سایز 52 تا 67 که غالبا مورد بحث است نیاز به چنین هزینه های سنگینی نیست.
    جناب توسلی عزیز
    این فرمایش شما صحیحه
    اما توجه داشته باشید در بازار فعلی کشور ما برندهای معرف و معتبری مثل B&W، Rodenshtock، Hoya و حتی ،Tiffen هم هستند که همشون بسیار با کیفیت اند و شاید در بازار جهانی قیمتشون برای یک لنز 55-18 ساده کمتر باشه. اما متاسفانه این آشفته بازار جنس تقلبی به همراه سود جویی که فروشندگان دارند دست به دست هم می ده ناگهان به بهانه جنس اصلی قیمت را 3 برابر می کنه!
    فیلتر هویا ND 1000 دهانه 82 را پارسال همان بنده خدایی که آدرس بهت دادم به قیمت حدود 600 می فروخت! یعنی 2 برابر قیمت جنوب! دیگه حساب کن ببین چه خبره.
    در این شرایط و با توجه به اینکه دوستانی که به دنبال فیلتر های UV برای محافظت از لنز هستند بدون شک به هزار دلیل و بهانه عجیب و غریب در دام فروشنده می افتند.
    بنظرم اگر صرفا هدف محافظت از لنزه دنبال محافظ های شرکت ها باشیم بهتره. رودن اشتوک و B&W هرکدام در این زمینه محصولاتی دارند.
    اما همانطور که فرمودید در خصوص لنزهای با ارزش که شاید قیمتی حدو 5 الی 8 میلیون داشته باشند وضعیت متفاوته. هرچند فرضا یک لنزی مثل 24-11 یا 24-14 در اختیارتون باشه مطمئنا برای عکاسی از منظره فیلترهای کاربردی تر بیشتر نیازه تا UV و در این صورت مجبور خواهید شد کلا فیلتر UV را باز کنید و این خودش مشکلی خواهد شد.
    البته در مورد کاربری آماتوری وضعیت متفاوته و شاید یک فرد اصلا تا پایان عمر مصرفی لنز هم فیلت را باز نکنه.
    اندر مزایای فیلترهای UV هم همین بس که یکی از دوستان خودم یک فیلتر را فدای یک لنز 55-18 کرد. البته فیلتر که چه عرض کنم، یک محافظ بود. ولی به هر جهت اتفاق افتاد و لنز آسیب ندید.
    یکی از کاربرد های مهم دیگه فیلترهای UV در شرایط کنونی جلوگیری از کثیف، مرطوب و لک دار شدن المان جلوی لنزه که بدلیل اینکه این فیلترهای و بخصوص سری های جدید دارای قابلیت های آبگریزی و .... هستند برای افرادی که در شرایط خیلی سخت ممکنه عکاسی کنند مفید خواهد بود.
    ارادتمند
    DELL و davoud maani تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    633

سلام بهترین فیلتر جهت محافظت از لنز 140-18 نیکون چیه و حدود قیمتش چنده؟

ممنون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.hosseini نمایش پست ها
    سلام بهترین فیلتر جهت محافظت از لنز 140-18 نیکون چیه و حدود قیمتش چنده؟

ممنون
    در بهترین همیشه بحث بوده اما Rodenstock در بازه 800هزار تومان و Hoya در بازه 200 هزارتومان فیلتر های مناسبی هستند.
    ali.hosseini تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    633

در بهترین همیشه بحث بوده اما Rodenstock در بازه 800هزار تومان و Hoya در بازه 200 هزارتومان فیلتر های مناسبی هستند.
    با تشکر از راهنمایی شما
    البته فکر می کنم hoya بگیرم بهتره چون اولی قیمتش نزدیک قیمت خوده لنز میشه و نامعقول