صفحه 56 از 149 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Logitech نمایش پست ها
    سلام دوستان

امکانش هست راهنمایی بفرمائید برای دوربین و لنز D7000+ AF-D 80-200 یک فیلتر یووی خوب چه میباشد؟
    بودجه 200هزار تومن
    دو گزینه:
    1- فیلتر هاما 14لایه hama 77 pro class حدود 200 تومن
    2- فیلتر هاما 8لایه hama 77 pro class حدود 180 تومن ( اصولا آیا تفاوت 14 لایه و 8 لایه زیاد است؟)

1-تیر 1392

نوع عکس: 80 % انسان + 20% طبیعت و ....

اگه گزینه دیگری هست بفرمایید

با تشکر از اساتید
    سلام
    اخیرا فیلتر های cokin رو یک شرکتی نمایندگی گرفته و داره وارد می کنه
    قیمت هاش هم نسبت به مارک های مثلا مطرح که اکثرا تقلبی هستن مناسبه
    این فیلتر ها از سری Pure هستن که طبق تبلیغات سایت سازنده خاصیت آب گریزی و ضد خش و ... داره!
    این هم سایت شرکت کوکین
    داخل قسمت world wide اسم نمایندگی ایرانش هست!
    اگر دقیقتر هم خواهستید پیام خصوصی بدید تا دقیق راهنماییتون کنم!
    حدود قیمت فیلتر برای دهنه 77:
    Cokin CH-235B-77A --- UVMC Harmonize77
    اگر اشتباه نکنم بین 250 تا 300 هست
    iranh00 تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه Mohammad6708 آواتار ها
    _̴ ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲
    تشکر کرده
    125

سلام
    من به فیـلتـرهـا آشنایی ندارم! مسافرتی در پیش دارم به سمت شمال، برای عکاسی توی جنگل و ساحل و دریا شما پلاریزه رو پیشنهاد میدید یا ND ؟
    دیروز رفتم برای خرید ND مارک مارومی x8 دهنه 67 رو میگفتند 99 هزار تومان آیا این مارک با این قیمت ارزش خرید رو داره ؟ البته خودشون میگفتند پلاریزه بگیری بهتره، منم اومدم با شما یه مشورتی بکنم
    با اینکه کارایی پلاریزه و ND متفاوت هست برای اون شرایط کدومش رو پیشنهاد میدید ؟با یه کوچولو خوندن تاپیک ها فکر کنم پلاریزه کاربردش توی عکاسی بیشتر باشه البته تاحالا با هیچ کدوم کار نکردم
    دوربینم هم D7000 با لنز 18-105 هست

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad6708 نمایش پست ها
    سلام
    من به فیـلتـرهـا آشنایی ندارم! مسافرتی در پیش دارم به سمت شمال، برای عکاسی توی جنگل و ساحل و دریا شما پلاریزه رو پیشنهاد میدید یا ND ؟
    دیروز رفتم برای خرید ND مارک مارومی x8 دهنه 67 رو میگفتند 99 هزار تومان آیا این مارک با این قیمت ارزش خرید رو داره ؟ البته خودشون میگفتند پلاریزه بگیری بهتره، منم اومدم با شما یه مشورتی بکنم
    با اینکه کارایی پلاریزه و ND متفاوت هست برای اون شرایط کدومش رو پیشنهاد میدید ؟با یه کوچولو خوندن تاپیک ها فکر کنم پلاریزه کاربردش توی عکاسی بیشتر باشه البته تاحالا با هیچ کدوم کار نکردم
    سلام
    بستگی داره از کجا بیشتر بخواهید عکاسی کنید!
    فیلتر ND صرفا کاهنده نور ورودی هست و در مورد جنگل که به خودی خود بیشتر مکانهاش سایه هست شاید خیلی کاربردی نباشه
    برای دریا هم فیلتر پلاریزه خیلی مناسبتر هست، چون هم تا حدودی نور ورودی رو کم می کنه و هم رفلکس نور از سطح آب رو از بین می بره و همچنین اگر هدفتون ثبت تصاویر محو از آب نباشه، کنترل نور را با دیافراگم و شاتر می توان انجام داد و خیلی نیاز به فیلتر ND نیست!
    البته اگر فیلتر Vario ND تهیه کنید که مقدار تیرگی متفاوت هست و تا حدودی هم پلاریزه خوب بهتره ولی قیمتش نسبتا بالاست(همون مارک مارومی رو حدود 250 می فروشن)
    در مورد مساله مارک هم واقعا سخته به فردی بتونی اطمینان کنی که آیا این مارک اصل هست یا نه! ولی در مورد فیلتر پلاریزه بدون در نظر گرفتن مارک و صرفا با درنظر گرفتن روش تست فیلتر پلاریزه می توانید یک فیلتر با هزینه و قیمت مناسب تهیه کنید. البته حتما دوربین رو برای تست همراه داشته باشید و دقت کنید از سری CPL خرید بفرمایید.
    Mohammad6708 و Majix تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    36

سلام
    لب دریا اگر تمایل به استفاده از فیلتر ND داری بهترین نوع فیلنر ND در اون مکان فیلتر گرجوییته. اسمون رو به اندازه ی استاپی که روی فیلتر هک شده تاریک تر می کنه اما روی دریا هیچ تاثیری نداره... حتی می تونی از فیلترهای گرجوییت دودی - آبی استفاده کنی که تو ایران البته خیلی سخت گیر میاد .... این نوع فیلتر نیمه ی بالاش فقط نور رو کم می کنه (آسمون) نیمه ی پایین تاثیری روی نور نداره و فقط جلوه آبی به تصویر می ده (دریا) ...
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mooli63 نمایش پست ها
    لب دریا اگر تمایل به استفاده از فیلتر ND داری بهترین نوع فیلنر ND در اون مکان فیلتر گرجوییته. اسمون رو به اندازه ی استاپی که روی فیلتر هک شده تاریک تر می کنه اما روی دریا هیچ تاثیری نداره... حتی می تونی از فیلترهای گرجوییت دودی - آبی استفاده کنی که تو ایران البته خیلی سخت گیر میاد .... این نوع فیلتر نیمه ی بالاش فقط نور رو کم می کنه (آسمون) نیمه ی پایین تاثیری روی نور نداره و فقط جلوه آبی به تصویر می ده (دریا) ...
    این نوع فیلتر که دوستمون فرمودند، اصلاحا در برخی از برندها با نام gradiant شناخته می شه!
    داخل ایران هم برخی مدشهاش موجوده ولی گران هستند!
    مثال:
    ND8
    Cokin P121S
    ND4
    Cokin P121M
    در مورد این نوع فیلتر اطلاعات بیشتر خواستید ایمیل بدهید تا راهنمایی کنم
    در مورد فیلتر پلاریزه هم یک نکته وجود داره!
    در مقاله ای نوشته بود اگر زاوبه سوژه شما با خورشید (با در نظر گرفتن عکاس در راس زاویه) برابر 90 درجه باشد آسمان را هم به میزان زیادی می توانید تاریک تر کنید در حالی که سطح آب تغییری نکند. البته هنگام استفاده از فیلتر در کنار ساحل حلقه جلوی فیلتر رو اگر بچرخانید، داخل finder هم نگاه کنید و زمانی که رنگ آسمان غلظت افزایش یافت، می توانید اقدام به ثبت تصویر کنید.
    این هم یک تصویر برای مقایسه در شرایطی که عرض کردم.
    sample-cpl.jpg

GGDCA010100_02_L.jpg
    Mohammad6708 و viva_utopia تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد b4domid آواتار ها
    تشکر کرده
    77

با سلام خدمت اساتید محترم
    برایه لنز هایه 10-22 برایه عکاسی مناظر نصب کردنه فیتر پلاریزه + 1 فیلتره دیگه مثل ان دی کاره جایزی هست یا نه یا تک فیلتر پلاریزه کافیه ؟
    چون دیدم میگن نصب یه فیلتر دیگه رویه پلاریزه کاریه اشتباه؟!
    من خودم مارک هویا اچ دی مد نظرم هست برایه پلاریزه !
    شما به غیر از پلاریزه برایه عکاسی مناظر با لنزه 10-22 چه فیلتری و چه مارکی پیشنهاد میکنید ؟!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط b4domid نمایش پست ها
    برایه لنز هایه 10-22 برایه عکاسی مناظر نصب کردنه فیتر پلاریزه + 1 فیلتره دیگه مثل ان دی کاره جایزی هست یا نه یا تک فیلتر پلاریزه کافیه ؟
    شما به غیر از پلاریزه برایه عکاسی مناظر با لنزه 10-22 چه فیلتری و چه مارکی پیشنهاد میکنید ؟!
    استفاده از فیلترها ازتباط چندانی به فاصله ی کانونی لنز نداره بلکه این نوع و نتیجه ی عکس شماست که تعیین می کنه به چه فیلتری روی دهنه ی لنز نیاز دارید... در شرایط نوری متفاوت و سوژه های مختلف و همینطور تاثیر متفاوت جنس فیلتر هم تغییر می کنه... فرض کن می خوای یه عکس از آبشار در نور رو بگیری و دلتم می خواد آب در سرعت شاتر پایین جلوه ی رویایی بگیره... چطور می خوای چنین نتیجه ایی رو بدست بیاری و در عین حال عکست اوور اکسپوز نشه (به علت سرعت پایین شاتر) در نتیجه یا باید صبر کنی تا نور به اندازه کافی کم بشه و یا استفاده از یه فیلترND با استاپ نورگیری بالا مثلا 64X بهترین انتخاب موجوده حالا لنزت 10-22 باشه یا هر لنز دیگه
    b4domid تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط b4domid نمایش پست ها
    خوب نميشه همين تک فيلتر رو هم بايد از نوع اسليم استفاده کنی اگر نه ca بالا ميره
    فکر ميکنم لنز های تله حساسيت کمتری داشته باشند
    b4domid تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه Mohammad6708 آواتار ها
    _̴ ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲
    تشکر کرده
    125

دوستان میشه توی خرید پلاریزه راهنمایی کنید که به چه نکاتی توجه کنم !؟ فیلتر باید چه خصوصیاتی داشته باشه !؟
    اگه کیفیت برندها هم تفاوت میکنه لطفا اونا رو هم بگید، بودجه تا حدود 150
    گشتم ولی چیزی نیافتم !
    ممنون

تشکر کرده
    4653

دوستان میشه توی خرید پلاریزه راهنمایی کنید که به چه نکاتی توجه کنم !؟ فیلتر باید چه خصوصیاتی داشته باشه !؟
    اگه کیفیت برندها هم تفاوت میکنه لطفا اونا رو هم بگید، بودجه تا حدود 150
    گشتم ولی چیزی نیافتم !
    ممنون
    البته این مطلب مربوط به بخش فیلتر پلاریزه هست که در پست شماره 501 توضیح دادم
    ولی صرفا جهت تکرار:

من تو تست فیلتر های پلاریزه چند تا تفاوت بین فیلتر های با کیفیت مناسب و فیلتر های ارزان قیمت پیدا کردم البته ممکنه کلی نباشه ولی می تونه در انتخاب فیلتر موثر باشه!
    1- کنترل مقدار تاریکی در فیلتر
    2- کنترل ته رنگی که فیلتر روی تصویر ایجاد می کنه!
    3- کنترل مقدار UV فیلتر شده توسط دوربین
    نکته: بهتره برای دوربین هایی با قابلیت AF و بخصوص دیجیتال از سری فیلتر های پلاریزه CPL استفاده شود!

برای مورد اول!
    راه حل اول
    دو تا فیلتر پلاریزه (یا یک فیلتر و یک عینک دودی با خاصیت پلاریزه) را رو روی هم قرار بدید و در خلاف جهت هم بچرخانید تا تاریکی در فیلتر ظاهر بشه. در این حالت معمولا فیلتر های مروغوبتر تاریکی بسیار بالایی (در حد مطلق) ایجاد می کنند.
    البته در این روش کیفیت هر دو فیلتر/عینک باید بالا باشد تا نتیجه حاصل شود.
    راه دوم
    اگر گوشی غیر لمسی دارید فیلتر رو روی صفحه گوشی قرار بدید و بچرخانید تا تاریکی حاصل بشه، تو این حالت هم هرچی تاریکی بیشتر باشه فیلتر بهتره!

برای مورد دوم!
    زمانی که در آستانه تاریکی فیلتر نزدیک بشید، ته رنگی در فیلتر بوجود میاد که معمولا در فیلتر های مرغوب تر خیلی کمتر قابل احساسه (منظره از پشت فیلتر یا آبی غلیظ می شه یا خاکستری غلیظ) هرچی غلظت رنگ کمتر باشه، فیلتر بهتر در عکاسی عمل می کنه

مورد سوم:
    برای تست این مورد باید به یک عینک سازی مراجعه کنید و بگید میزان UV قابل فیلتر رو با دستگاه براتون اندازه بگیره! (معمولا نباید کمتر از 300 باشه) و یا به روشی که در فروم تشخیص فیلتر تقلبی امتحان کنید البته بهترین راه همون مراجعه به عینک سازیه!
    Mohammad6708 تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 56 از 149 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 106 ... آخرینآخرین