صفحه 120 از 149 نخستنخست ... 20 70 110 116 117 118 119 120 121 122 123 124 130 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,191 تا 1,200 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر همراه nicebluesky آواتار ها
    تشکر کرده
    4361

نقل قول نوشته اصلی توسط club2energy نمایش پست ها
    سلام

قصد تهیه یه فیلتر بعنوان محافظ لنز دارم
    چه فیلتری بگیرم که هم ارزون باشه و هم کیفیت عکس خراب نکنه
    دوربین نیکون 5300 با لنز 18-140

پیشاپیش ممنونم
    uv مارومی تهیه کنید
    msh2200 و club2energy تشکر می‌کنند.
    بهنام ورشوساز
    Canon EOS 600D , EF-S 18-55 IS II , EF 50 f/1.8 II , EF-S 55-250 IS STM , Hahnel Triad 40 Tripod

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط nicebluesky نمایش پست ها
    بسیار بسیار ممنون از راهنماییتون
    فیلترهای کوکین تقلبی هم دارن؟ اگه دارن چطور میشه تشخیص داد؟
    فیلترهای مربعی بله دارند ولی کوکین تا به حال ندیدم!
    پک، شکل ظاهری و جنس فیلتر به سادگی گویای کیفیت هست.
    پیشنهاد میکنید فیلترها رو از فیلتر فروش داخل معروف پاساژ جوانمرد بخرم یا از نمایندگی ها؟
    اول از همه ببینید چه فیلتری نیاز دارید!
    مثلا ممکنه ND بخواهید یا GND بعد همچنان اصرار دارم از ست های سه تایی خرید کنید که با علامت اختصاری H شروع می شوند و در داخل پک یک عدد هولدر هم دارند.
    دوم اینکه فرقی نمی کنه از باب همایون بخرید یا نمایندگی ها! ببینید کدام مناسب قیمت فیلتر را می فروشند.
    در مورد رینگ ولی بهتره از همون ناصر خسرو خرید کنید که رینگ چینی بخرید و هزینه اضافی پرداخت نکنید (بخصوص اگر قصد خرید رینگ عمومی ندارید!)
    و نکته نهایی اینکه حتما رینگ را قبل از استفاده (اگر چینی هست و ارزان قیمت) یک بار با اسکاج و ریکا بشوئید تا رنگ آن از بین برود! چون رنگ بصورت استاتید و الکترولیز نیست، در بارندگی و فضای مرطوب موجب رنگی شدن لوازم و لباسهای شما می شود.
    امیدوارم توضیحات کامل بوده باشه!
    اگر سوالی بود بنده در خدمتم
    ارادتمند
    nicebluesky و davoud maani تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه nicebluesky آواتار ها
    تشکر کرده
    4361

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    فیلترهای مربعی بله دارند ولی کوکین تا به حال ندیدم!
    پک، شکل ظاهری و جنس فیلتر به سادگی گویای کیفیت هست.

اول از همه ببینید چه فیلتری نیاز دارید!
    مثلا ممکنه ND بخواهید یا GND بعد همچنان اصرار دارم از ست های سه تایی خرید کنید که با علامت اختصاری H شروع می شوند و در داخل پک یک عدد هولدر هم دارند.
    دوم اینکه فرقی نمی کنه از باب همایون بخرید یا نمایندگی ها! ببینید کدام مناسب قیمت فیلتر را می فروشند.
    در مورد رینگ ولی بهتره از همون ناصر خسرو خرید کنید که رینگ چینی بخرید و هزینه اضافی پرداخت نکنید (بخصوص اگر قصد خرید رینگ عمومی ندارید!)
    و نکته نهایی اینکه حتما رینگ را قبل از استفاده (اگر چینی هست و ارزان قیمت) یک بار با اسکاج و ریکا بشوئید تا رنگ آن از بین برود! چون رنگ بصورت استاتید و الکترولیز نیست، در بارندگی و فضای مرطوب موجب رنگی شدن لوازم و لباسهای شما می شود.
    امیدوارم توضیحات کامل بوده باشه!
    اگر سوالی بود بنده در خدمتم
    ارادتمند
    ممنونم.همیشه با راهنماییتون بنده رو شرمنده میفرمایید
    برای شروع میخوام ست h270 شامل سه فیلتر ان دی 2و4و8 و هولدر + رینگ یونیورسال رو تهیه کنم و به مرور ان دی تیره تر، gnd و استار رو تهیه کنم.
    فقط ببخشید یک سوال دیگه. این هولدرها چنتا فیلتر میشه گذاشت توش؟ از عکسش بنظر میاد 3تا شیار فیلتر داره
    msh2200 تشکر می‌کند.
    بهنام ورشوساز
    Canon EOS 600D , EF-S 18-55 IS II , EF 50 f/1.8 II , EF-S 55-250 IS STM , Hahnel Triad 40 Tripod

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط nicebluesky نمایش پست ها
    ممنونم.همیشه با راهنماییتون بنده رو شرمنده میفرمایید
    برای شروع میخوام ست h270 شامل سه فیلتر ان دی 2و4و8 و هولدر + رینگ یونیورسال رو تهیه کنم و به مرور ان دی تیره تر، gnd و استار رو تهیه کنم.
    فیلترهای GND لذت خاصی به عکاسی می دهند! ازشون غافل نشوید.
    هرچند اثر این فیلترها با پردازش قابل شبیه سازیه ولی لذت کار با ابزار چیز دیگه ای هست!
    رینگ یونیورسال هم با توجه به موردی که عرض کردم بررسی بفرمایید توجیه اقتصادی داره یا نه؟
    اگر سه دهنه لنز متفاوت دارید صرف با خریدشه!
    اما اگر مثلا 1 دهنه رینگ جواب گو هست بنظرم فعلا عجله نکنید.
    فقط ببخشید یک سوال دیگه. این هولدرها چنتا فیلتر میشه گذاشت توش؟ از عکسش بنظر میاد 3تا شیار فیلتر داره
    استاندارد هولدر های کوکین سری P شامل 2 عدد فیلتر مربعی و یک عدد فیلتر رینگی (مثل استار) می باشد که جای فیلتر رینگی هم در می شود از فیلتر مربعی استفاده کرد.
    در مورد استفاده از فیلتر بیشتر هم روشهایی وجود داره و شما می توانید هرچقدر که می خواهید فیلتر جلوی لنز سوار کنید لازمش تهیه رینگ مخصوصه که بدلیل افتش شدید کیفیت شاید توجیه اقتصادی نداشته باشد.
    اما در خصوص فیلترها یک نکته دیگر را هم توجه داشته باشید!
    زمان خرید این پک شما فیلترها را داخل یک جعبه تحویل خواهید گرفت که مشکل حجم را ایجاد می کند. برای حل این مشکل پیشنهاد می کنم به فکر تهیه یک کیف فیلتر مثلا با مارک مارومی یا هر مارکی دیگه ای باشید که صد البته خودتون اطلاع دارید مارومی! رو از کجا می شود تهیه کرد. فکر کنم قیمتش بین 30 تا 60 باشه.
    از لوازم جانبی دیگری که می توانید تهیه کنید،
    هود فیلتر، نورگیر پارچه ای و درب مخصوص اتصال روی هولدر هست
    هود هم مانند هولدر با خرید تعداد بالا قابل اتصال به هم می باشد.
    اما نورگیر!
    تاثیر این وسیله را زمانی احساس می کنید که قصد عکاسی در حالت پشت به نور در هنگام طلوع یا غروب خورشید دارید!
    اثر بازتاب نور از سطح فیلتر به لنز اثر منفی روی تصویر شما خواهد داشد.
    برای رفع این مشکل یا باید خودتان پشت دوربین درهنگام ثبت اثر قرار بگیرید و یا اقدام به ساخت یک نورگیر دست ساز کنید.
    البته فعلا تمام توجه خودتان را به فیلتر و عکاسی جلب کنید و لذت ببرید
    هر موردی نیاز بود بفرمایید بنده در خدمتم.
    ارادتمند
    nicebluesky، davoud maani و kiavash تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد مهرا آواتار ها
    تشکر کرده
    435

سلام دوستان عزیز
    قصد خرید فیلتر uv دهانه 95 را دارم فعلا توی بازار فقط مارومی موجود است آیا دوستان تجربه استفاده از این برند رو دارند ؟
    لطفا راهنمایی بفرمایید . ممنون میشم

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط مهرا نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    قصد خرید فیلتر uv دهانه 95 را دارم فعلا توی بازار فقط مارومی موجود است آیا دوستان تجربه استفاده از این برند رو دارند ؟
    لطفا راهنمایی بفرمایید . ممنون میشم
    تو تاپیک فیلتر UV توصیح داد شد!
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

سلام بر تمامی دوستان و عزیزان
    نیازمند راهنمایی هستم
    خودم تا به حال تجربه کار با فیلتر های مربعی رو نداشتم و تو نزدیکانم هم کسی نیست که تجربه داشته باشه یکی از دوستان ازم راهنمایی خواسته جهت خرید و میخواد حداقل هزینه برای این نوع فیلتر رو بدونه خودم هم چون آگاهی ندارم خوشحال میشم اگه محبت کنید و بگید برای تهیه ی یک ست ( برای مثال پلاریزه ) حدود هزینه چقدره ؟ به چه مواردی باید دقت کرد تو خرید این نوع فیلتر ها ؟ لوازمی که نیازه چیست ؟ این رو هم اضاف کنم برای مثال یک لنز با دهانه 52 و یک لنز با دهانه 77 رو در نظر بگیرید که نیاز به فیلتر مربعی دارن باید چه چیزی تهیه کرد ؟ رینگ ؟ هولدر ؟ پک کامل ؟ بنده کوچکترین اطلاعی ازین نوع فیلتر ندارم
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    سلام بر تمامی دوستان و عزیزان
    نیازمند راهنمایی هستم
    خودم تا به حال تجربه کار با فیلتر های مربعی رو نداشتم و تو نزدیکانم هم کسی نیست که تجربه داشته باشه یکی از دوستان ازم راهنمایی خواسته جهت خرید و میخواد حداقل هزینه برای این نوع فیلتر رو بدونه خودم هم چون آگاهی ندارم خوشحال میشم اگه محبت کنید و بگید برای تهیه ی یک ست ( برای مثال پلاریزه ) حدود هزینه چقدره ؟ به چه مواردی باید دقت کرد تو خرید این نوع فیلتر ها ؟ لوازمی که نیازه چیست ؟ این رو هم اضاف کنم برای مثال یک لنز با دهانه 52 و یک لنز با دهانه 77 رو در نظر بگیرید که نیاز به فیلتر مربعی دارن باید چه چیزی تهیه کرد ؟ رینگ ؟ هولدر ؟ پک کامل ؟ بنده کوچکترین اطلاعی ازین نوع فیلتر ندارم
    درود
    نوع کاربری و تعداد لنزها خیلی مهمه!!
    اگر برای یک لنز قصد تهیه دارید شاید توجیح نداشته باشه!
    یک فیلتر مربعی پلاریزه برای دهانه کمتر از 82 با هولدر و یک رینگ چیزی نزدیک 500 تمام می شود.
    اگر دهانه لنز بالای 82 باشه که دیگه قیمت می ره تو 700 الی 1 میلیون!!

در کل برای خرید باید به ترتیب زیر عمل کنید!
    1- مشخص کردن تعداد لنز، دهانه هر لنز
    2- انتخاب هولدر مناسب برای فیلترها با توجه به دهانه لنزها که در واقع سری فیلترها هم مشخص می کند و از طرفی با توجه به آلترا واید بودن یا نبودن لنز هولدر را تحت الشعاع قرار خواهد داد
    3- مشخص کردن فیلترهای مورد نیاز از نظر جنس و نوع (نه ابعاد)
    4- براورد قیمت و انتخاب صحیح
    5- تهیه فیلتر در صورت صرفه اقتصادی
    حالا اگر ممکنه به ترتیب جلو بریم بهتر می تونم کمکتون کنم
    اراتمند
    nicebluesky، I.Givili و خزان تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    نوع کاربری و تعداد لنزها خیلی مهمه!!
    اگر برای یک لنز قصد تهیه دارید شاید توجیح نداشته باشه!
    یک فیلتر مربعی پلاریزه برای دهانه کمتر از 82 با هولدر و یک رینگ چیزی نزدیک 500 تمام می شود.
    اگر دهانه لنز بالای 82 باشه که دیگه قیمت می ره تو 700 الی 1 میلیون!!

در کل برای خرید باید به ترتیب زیر عمل کنید!
    1- مشخص کردن تعداد لنز، دهانه هر لنز
    2- انتخاب هولدر مناسب برای فیلترها با توجه به دهانه لنزها که در واقع سری فیلترها هم مشخص می کند و از طرفی با توجه به آلترا واید بودن یا نبودن لنز هولدر را تحت الشعاع قرار خواهد داد
    3- مشخص کردن فیلترهای مورد نیاز از نظر جنس و نوع (نه ابعاد)
    4- براورد قیمت و انتخاب صحیح
    5- تهیه فیلتر در صورت صرفه اقتصادی
    حالا اگر ممکنه به ترتیب جلو بریم بهتر می تونم کمکتون کنم
    اراتمند
    ممنون آقا مصطفی
    مثل تمام راهنمایی هاتون کامل و پله پله ...

1.گلوگاه همینجاست چون هنوز به نتیجه ای نرسیده 18-140 داره و احتمال داره 11-20 توکینا یا 10-20 یا چیز دیگه برداره حتی نیم نگاهی هم به 17-70 داره ( حقیقتش خود من هم شرایطم مشابه منتهی با این تفاوت که من بین 17-70 و 10-20 و سیگما 105 یدونه انتخاب میکنم )

2.هولدر چیست ؟ از اسمش مشخص که نگهدارنده هست یعنی اگه درست متوجه شده باشم قطعه ای که برای هر دهانه با قطر متفاوت باید جداگانه تهیه بشه درسته ؟
    msh2200 تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    ممنون آقا مصطفی
    مثل تمام راهنمایی هاتون کامل و پله پله ...

1.گلوگاه همینجاست چون هنوز به نتیجه ای نرسیده 18-140 داره و احتمال داره 11-20 توکینا یا 10-20 یا چیز دیگه برداره حتی نیم نگاهی هم به 17-70 داره ( حقیقتش خود من هم شرایطم مشابه منتهی با این تفاوت که من بین 17-70 و 10-20 و سیگما 105 یدونه انتخاب میکنم )

2.هولدر چیست ؟ از اسمش مشخص که نگهدارنده هست یعنی اگه درست متوجه شده باشم قطعه ای که برای هر دهانه با قطر متفاوت باید جداگانه تهیه بشه درسته ؟
    با اجازه آقا مصطفی،هولدر قطعه ایست که در دهانه جلویی لنز بسته میشه و فیلتر روی اون نصب میشه.از هولدر زمانی استفاده میکنیم که مثلا یک عدد لنز با دهانه 67 داریم و میخواهیم یک فیلتر دهانه 77 رو روی اون ببندیم.در واقغ هولدر یک نوع تبدیل دهانه از کوچک به بزرگه.زمانی که شما چند لنز از یک دهانه ثابت بزرگتر دارید و یک لنز با دهانه کوچکتر میتونید با استفاده از هولدر مربوطه فیلتر های دهانه بزرگ رو روی دهانه کوچکتر ببندید و برای تک لنز دهانه کوچک دیگه هزینه فیلتر نداشته باشید.البته اگر برای دهانه های مورد نظرتون موجود باشه.مثلا بنده تا حالا هولدر 77 به 58 ندیدم.
    msh2200 و خزان تشکر می‌کنند.