صفحه 35 از 149 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35 36 37 38 39 45 85 135 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 341 تا 350 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام به همه دوستان و پیشکسوتان
    من می‌خوام بعد از مدت‌ها یه حالی به دوربینم (به خودم؟) بدم و یه سری فیلتر بخرم ;) چند سوالی برام پیش اومده که تصمیم گرفتم اینجا با شما حرفه‌ای‌ترها در میان بزارم. من احتیاج به یک پولارایزر، یک nd و یک nd grad دارم. nd رو برای نوردهی‌های طولانی احتیاج دارم. حالا این وسط چند سوال برام پیش اومده. اول از همه برند. اینجایی که من هستم فیلترهای مارک‌های hoya, hama و cokin راحت پیدا میشه ولی سیگما یا b+w به سختی گیر میاد. از بین سه گزینه اول کدوم رو برای CP پیشنهاد میکنید؟ کدوم رو برای nd و nd grad ؟
    اما در مورد nd grad: به نظر شما من اگر بخوام فقط یک nd grad بخرم، چه فیلتری بیشترین کارایی رو برام داره. منظور از کارایی اینه که به صورت عمومی در شرایط مختلف بتونه سطح قابل قبولی رو ارئه بده (در مقابل اینکه در شرایط خاصی کارایی خیلی عالی داشته باشه).
    soft grad یا hard grad؟
    3stop و یا 2stop؟
    reverse و یا normal؟

سوال دیگه اینکه چه سایزی برای بادی فول فریم و 105-24 (۷۷ میلیمتر) مناسبه؟

در مورد holder چه پشنهادی می‌دید؟ آیا اصولاً لازمه؟ من یه سری ویدئو توی یوتیوب می‌بینم که عکاس‌ها با آرامش خاصی (!) فیلتر رو بادست گرفته اند. اگر هولدر لازمه، آیا هولدری هست که به من اجازه بده همزمان Circular Polarizer با nd grad استفاده کنم؟

پیشاپیش ممنون.

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط p_ooya نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان و پیشکسوتان
    من می‌خوام بعد از مدت‌ها یه حالی به دوربینم (به خودم؟) بدم و یه سری فیلتر بخرم ;) چند سوالی برام پیش اومده که تصمیم گرفتم اینجا با شما حرفه‌ای‌ترها در میان بزارم. من احتیاج به یک پولارایزر، یک nd و یک nd grad دارم. nd رو برای نوردهی‌های طولانی احتیاج دارم. حالا این وسط چند سوال برام پیش اومده. اول از همه برند. اینجایی که من هستم فیلترهای مارک‌های hoya, hama و cokin راحت پیدا میشه ولی سیگما یا b+w به سختی گیر میاد. از بین سه گزینه اول کدوم رو برای CP پیشنهاد میکنید؟ کدوم رو برای nd و nd grad ؟
    اما در مورد nd grad: به نظر شما من اگر بخوام فقط یک nd grad بخرم، چه فیلتری بیشترین کارایی رو برام داره. منظور از کارایی اینه که به صورت عمومی در شرایط مختلف بتونه سطح قابل قبولی رو ارئه بده (در مقابل اینکه در شرایط خاصی کارایی خیلی عالی داشته باشه).
    soft grad یا hard grad؟
    3stop و یا 2stop؟
    reverse و یا normal؟

سوال دیگه اینکه چه سایزی برای بادی فول فریم و 105-24 (۷۷ میلیمتر) مناسبه؟

در مورد holder چه پشنهادی می‌دید؟ آیا اصولاً لازمه؟ من یه سری ویدئو توی یوتیوب می‌بینم که عکاس‌ها با آرامش خاصی (!) فیلتر رو بادست گرفته اند. اگر هولدر لازمه، آیا هولدری هست که به من اجازه بده همزمان Circular Polarizer با nd grad استفاده کنم؟

پیشاپیش ممنون.
    سوال های شما زیاد بود پس طبعا جواب ها هم زیاد میشه
    اجازه بدید یکی یکی بررسی کنیم
    اول بفرمایید منظورتون از " اینجایی که من هستم " شامل چه بخشی از کره ی زمین یا ایران میشه؟؟؟؟
    در مورد CPL همانطور که بارها گفته شده HOYA و SIGMA بهترین ها رو در ایران دارند که طبق گفته شما میتونید HOYA تهیه کنید و اگر دستتان به ضریح مبارک B+W هم رسید که التماس دعا ...

در مورد GND بسته به این داره که از چه لنزی بخواهید استفاده کنید.اگر همین 24-105 منظورتون هست باید از سری X-pro در رده بندی Cokin استفاده کنید تا مشکلات ویگنتینگ و غیره نداشته باشید
    برای لنزهای واید باید از فیلترهای سافت استفاده کنید
    به تنهایی معمولا جواب معقولی نمیشه گرفت و یک پک سه عددی حداقل هایی هست برای استفاده از این نوع فیلتر
    اما در هر حال اگه خواستید یک عدد تهیه کنید 0.9 بیشتر جوابگو هست
    من سری X-121 Cokin رو پیشنهاد میدم به همراه سه عدد فیلتر S , M و L
    فیلتر هولدر در هر حال وسیله ی نگهدارنده ی فیلترهای GND هست و زمانی که بخواهید ازچند فیلتر استفاده کنید خیلی خوب و لازم هست اما نبودنش به معنای نشدن نیست و همانطور که خودتون فرمودید خیلی ها بدون هولدر استفاده میکنند اما اگر دقت کرده باشید تنها یک فیلتر رو با دست نگه میدارند نه بیشتر ضمن اینکه یک سه پایه و هد خوب رو هم طلب میکنه
    نرمال تهیه کنید برای شروع
    برای استفاده از فیلترهای Screw in و GND در کنار هم فقط باید رینگ تبدیل دهانه لنز مورد نظر رو خریداری کنید .این آداپتور رینگ به لنز یا فیلتر روی لنزتون که رزوه داره پیچ میشه و هولدر GND روش سوار میشه و میتونید در کنار CPL , GND هم داشته باشید

امیدوارم تونسته باشم جواب روشن داده باشم

--------------
    در پناه اورمزد
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

درود بر شما دوست عزیز و ممنون از پاسختون.
    اول بفرمایید منظورتون از " اینجایی که من هستم " شامل چه بخشی از کره ی زمین یا ایران میشه؟؟؟؟
    من ایران نیستم. در حال حاظر در اروپا هستم.
    راگر همین 24-105 منظورتون هست باید از سری X-pro در رده بندی Cokin استفاده کنید تا مشکلات ویگنتینگ و غیره نداشته باشید
    برای لنزهای واید باید از فیلترهای سافت استفاده کنید
    بله همین یک لنز رو دارم. شاید در آینده خیلی خیلی خیلی دور کمی یه زوم و یا یک واید بگیرم. ولی در آینده نزدیک همین لنزه. اگر برای ۲۴-۱۰۵ جواب بده، برای ۷۰-۲۰۰ هم جواب میده. درسته؟
    من سری X-121 Cokin رو پیشنهاد میدم به همراه سه عدد فیلتر S , M و L
    ایا تخمینی از قیمتش در ایران دارید؟ در مورد ۰.۹ میشه ۳ استاپ، نه؟
    برای استفاده از فیلترهای Screw in و GND در کنار هم فقط باید رینگ تبدیل دهانه لنز مورد نظر رو خریداری کنید .این آداپتور رینگ به لنز یا فیلتر روی لنزتون که رزوه داره پیچ میشه و هولدر GND روش سوار میشه و میتونید در کنار CPL , GND هم داشته باشید
    مشکل من هم دقیقاً همینه. حتی اگر cpl مورد نظر screw باشه باز هم دو مشکل هست. اول اینکه کار باهاش خیلی مشکل خواهد بود فکر میکنم به سختی بشه سی پی ال رو پیچوند. مشکل دوم اینه که من اینجا با یک دوست که صحبت میکردم به من گفت که screw روی cpl اصلا برای این ساخته نشده که وزن یه هولدر و دو تا فیلتر رو تحمل کنه.
    یه سوال دیگه: اگر بخوام بیش از یکی تهیه کنم، آیا کار یک nd grad inverse رو میشه به سه فیلتری که شما معرفی کردید انجام داد؟ به نظر خودم میرسه که بشه...
    سوال آخر! این درسته که cokin مشکل magenta داره؟

سپاس.

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط p_ooya نمایش پست ها
    درود بر شما دوست عزیز و ممنون از پاسختون.

من ایران نیستم. در حال حاظر در اروپا هستم.

بله همین یک لنز رو دارم. شاید در آینده خیلی خیلی خیلی دور کمی یه زوم و یا یک واید بگیرم. ولی در آینده نزدیک همین لنزه. اگر برای ۲۴-۱۰۵ جواب بده، برای ۷۰-۲۰۰ هم جواب میده. درسته؟

ایا تخمینی از قیمتش در ایران دارید؟ در مورد ۰.۹ میشه ۳ استاپ، نه؟

مشکل من هم دقیقاً همینه. حتی اگر cpl مورد نظر screw باشه باز هم دو مشکل هست. اول اینکه کار باهاش خیلی مشکل خواهد بود فکر میکنم به سختی بشه سی پی ال رو پیچوند. مشکل دوم اینه که من اینجا با یک دوست که صحبت میکردم به من گفت که screw روی cpl اصلا برای این ساخته نشده که وزن یه هولدر و دو تا فیلتر رو تحمل کنه.
    یه سوال دیگه: اگر بخوام بیش از یکی تهیه کنم، آیا کار یک nd grad inverse رو میشه به سه فیلتری که شما معرفی کردید انجام داد؟ به نظر خودم میرسه که بشه...
    سوال آخر! این درسته که cokin مشکل magenta داره؟

سپاس.
    دوست عزیز من تا جایی که اطلاعات داشته باشم در خدمتتون هستم و در مورد بعضی از سوالات شما چون اطلاعات کافی ندارم بهتر میدونم اظهار نظر نکنم تا از تجارب دوستان بهره بگیریم ...
    کلا سری X آخرین درجه یا بهتره بگم بزرگترین اندازه ی فیلترهای GND Cokin هستند و برای لنزهای 15م.م در فرمت 35م.م طراحی و ساخته شده اند و اگر در آینده که انشا الله نزدیک هم باشه لنز وایدتری خریداری کردید دغدغه ای برای خرید دوباره ندارید و میتوانید برای هر لنزی استفاده کنید از واید 15 تا تله بلند به شرطی که اگر خواستید از هولدر استفاده کنید تبدیل دهانه هر لنز رو هم فراموش نکنید مگر اینکه بخواهید از دست خود به عنوان هولدر استفاده کنید .خلاصه اینکه برای70-200 هم قابل استفاده خواهد بود با آداپتور مخصوص دهانه این لنز ... یا به صورت دستی
    0.9 بله همون 3 استاپ هست یا به عبارتی همون ND8
    قیمت رو در ایران نمیدونم اما میدونم هرچی هست تقلبی هست به همین خاطر معمولا کسی سراغش نمیره ...
    در مورد تحمل وزن و ... به لحاظ علمی دوستتون درست میگن اما حداقل من وقتی با همین ست فیلترهای یکی از دوستان کار میکردم مشکلی نبود یعنی با یک فیلتر UV یک رینگ تبدیل و یک هولدر به همراه سه عدد فیلتر GND مشکلی وجود نداشت.در هر صورت اگه فیلتر با کیفیتی تهیه بشه فکر میکنم رزوه هاش این قدری قدرت و کیفیت رو داشته باشند تا بتونند همچین کاری بکنند ...
    در مورد magenta هم حق کاملا با شماست ... یکی از نواقص این سری از فیلترهای Cokin داشتن ته رنگ هست که با توجه به پیشرفت عکاسی دیجیتال خصوصا عکاسی RAW دیگه فکر نمیکنم بشه اسمش رو مشکل گذاشت ...
    درباره مابقی سوالات من اطلاعات کافی ندارم و میترسم گمراهتون کنم ... مثل شما منتظر پاسخ صمیمانه دوستان میمونم ...

--------------
    در پناه اورمزد
    p_ooya، persian.boy و Miri تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر آشنا ermia83 آواتار ها
    تشکر کرده
    85

سلام.
    فیلتر UV دهانه 58mm مارک کنکو، به قیمت 8000 تومان، مارک HAMA هم هست، 15000 تومان. به نظر شما چطوره؟؟ میشه روش حساب کرد؟ به عنوان محافظ لنز، توصیه شما کدومه؟
    ویرایش توسط ermia83 : Sunday 14 August 2011 در ساعت 10:35
    . . Ametures Made The Ark, While Professionals Made The Titanic . .

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط ermia83 نمایش پست ها
    سلام.
    فیلتر UV دهانه 58mm مارک کنکو، به قیمت 8000 تومان، به نظر شما چطوره؟؟ میشه روش حساب کرد؟ به عنوان محافظ لنز، توصیه شما چیه؟
    درود

درباره ی قیمت دوستان بهتر می تونن راهنماییتون کنن . ولی از لحاظ مارک و مدل ، فیلتر خوبیه . در مورد اینکه فیلتر uv محافظ لنز هست ، بنده این صحبت رو قبول دارم منتها توجه کنید که کاربرد اصلی این فیلتر چیز دیگریست و اگر شما قصد خرید این فیلتر رو دارید ، باید در درجه ی اول به اون به عنوان یک "فیلتر" نگاه کنید (البته برای محافظت در برابر شکستگی ، هیچ چیزی مثل هود نمی تونه به شما کمک کنه) .

درباره ی اندازه ی فیلتر هم توصیه می کنم که اگر سایز بزرگتری وجود داره ، سایز بزرگترشو به همراه یک مبدل تهیه کنید تا اگر روزی قصد خرید لنزی با دهانه ی بزرگتری داشتید ، بتونید از این فیلتر روی اون لنز هم استفاده کنید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    ermia83 و M.Moghadam تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا ermia83 آواتار ها
    تشکر کرده
    85

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود

درباره ی قیمت دوستان بهتر می تونن راهنماییتون کنن . ولی از لحاظ مارک و مدل ، فیلتر خوبیه . در مورد اینکه فیلتر uv محافظ لنز هست ، بنده این صحبت رو قبول دارم منتها توجه کنید که کاربرد اصلی این فیلتر چیز دیگریست و اگر شما قصد خرید این فیلتر رو دارید ، باید در درجه ی اول به اون به عنوان یک "فیلتر" نگاه کنید (البته برای محافظت در برابر شکستگی ، هیچ چیزی مثل هود نمی تونه به شما کمک کنه) .

درباره ی اندازه ی فیلتر هم توصیه می کنم که اگر سایز بزرگتری وجود داره ، سایز بزرگترشو به همراه یک مبدل تهیه کنید تا اگر روزی قصد خرید لنزی با دهانه ی بزرگتری داشتید ، بتونید از این فیلتر روی اون لنز هم استفاده کنید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    ممنون از شما دوست عزیز، راستش با توجه به اینکه سوژه عکس های من بیشتر طبیعت هست (البته خواهد بود، چون 2 هفته اس دوربینمو خریدم) فکر می کنم فیلتر UV برام کابرد خواهد داشت؛ و صدالبته مثل سایر دوستان به عنوان محافظ هم بهش نگاه می کنم. هود را هم طبق توصیه شما استفاده می کنم.
    در مورد سایز فیلتر که فرمودید، با توجه به اینکه دوربین من Like هستش (Fujifilm HS20) آیا امکان استفاده لنز بزرگتری برام وجود داره؟ و دیگه اینکه، مگه سایزهای بزرگتر فیلتر روی لنز من سوار میشه؟ ببخشید اگه سوالم خیلی مسخره اس، راجع به این موضوع تجربه ای ندارم.
    راستی از بین HAMA و کنکو کدومش رو توصیه می کنید؟
    پ.ن: سرعت عمل شما تو جواب دادن ستودنیه! قبل از اینکه ویرایش کنم جواب گرفتم، مرسی!:cool:
    . . Ametures Made The Ark, While Professionals Made The Titanic . .

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

با درود دوباره

راستش با توجه به اینکه سوژه عکس های من بیشتر طبیعت هست (البته خواهد بود، چون 2 هفته اس دوربینمو خریدم) فکر می کنم فیلتر UV برام کابرد خواهد داشت؛
    فیلتر های nd و پلاریزه (مخصوصا پلاریزه) هم براتون کاربرد خواهند داشت . هر وقت فرصت کردین ، یه نگاهی هم به اونا بندازین .

در مورد سایز فیلتر که فرمودید، با توجه به اینکه دوربین من Like هستش (Fujifilm HS20) آیا امکان استفاده لنز بزرگتری برام وجود داره؟
    خیر . منظور من این بود که بعد ها اگر قصد ارتقاء داشته باشید ، به مشکل بر خواهید خورد و مجبور می شید فیلتر ها رو به قیمت نازلی حراج کنید .

مگه سایزهای بزرگتر فیلتر روی لنز من سوار میشه؟
    اگر مبدل فیلتر به لنز دوربین شما بخوره ، بله ؛ امکان این رو خواهید داشت که فیلترهای بزرگتری رو نصب کنید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت :

ببخشید اگه سوالم خیلی مسخره اس، راجع به این موضوع تجربه ای ندارم.
    دوست من این حرفا چیه ؟ :) آدم تا سوال نپرسه که نمی تونه چیزی یاد بگیره . همه ی دوستانی که امروز جایگاه و رتبه ی علمی توی فروم دارن از همین مسیر به اون مقام رسیدن . شما هم سوالتو از این به بعد با خیال راحت بپرس ؛ فوقش سوالت اشتباه از آب در میاد و ما میگیم اشتباهه .
    ermia83، djmehdi_67، ehsan+ و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    81

سلام دوستان میشه در مورد قیمتهای تقریبی فیلتر پلاریزه و مبدل اون منو راهنمایی کنید؟ اگه قیمت مارکهای نه چندان گرون قیمت رو بهم بگید ممنون میشم.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    81

اگه کسی فیلتر پلاریزه واسه فروش داره بگه شاید ازش بخرم. دهنه لنز من 52 میلیمتره ولی میخوام فیلتر گشادتر با یه دونه مبدل بخرم

صفحه 35 از 149 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35 36 37 38 39 45 85 135 ... آخرینآخرین