صفحه 34 از 149 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 84 134 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 331 تا 340 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود
    خرید فیلتر به جز در مواردی که نیاز به اجرای افکتی خاص داریم ، واجب نیست . منتها به نظر من بودنش از نبودنش بهتره . من برای شما فیلتر پلاریزه و uv رو در اولویت می دونم که اولی حدود 75 تومن و دومی اگر اشتباه نکنم باید حدود 30 تومن باشه . در مورد اینکه کدومش براتون واجب تره ، باید خودتون با مطالعه ی تاپیک های فیلترهای مذکور به نتیجه برسید . در مورد مقایسه ی فیلتر و هود هم راستش من به کل این مقایسه رو اشتباه می دونم ؛ چرا که درسته که فیلتر می تونه به عنوان محافظ لنز به حساب بیاد ولیکن فیلتر در اصل برای اجرای افکته و هیچ ربطی به هود نداره . من به شخصه خرید جفتشون رو توصیه می کنم ، منتها اگر فیلتر رو صرفا برای محافظت از لنز می خواید ، بهتره به همون هود اکتفا کنید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    M.Barani، Miri و M.Moghadam تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود
    خرید فیلتر به جز در مواردی که نیاز به اجرای افکتی خاص داریم ، واجب نیست . منتها به نظر من بودنش از نبودنش بهتره . من برای شما فیلتر پلاریزه و uv رو در اولویت می دونم که اولی حدود 75 تومن و دومی اگر اشتباه نکنم باید حدود 30 تومن باشه . در مورد اینکه کدومش براتون واجب تره ، باید خودتون با مطالعه ی تاپیک های فیلترهای مذکور به نتیجه برسید . در مورد مقایسه ی فیلتر و هود هم راستش من به کل این مقایسه رو اشتباه می دونم ؛ چرا که درسته که فیلتر می تونه به عنوان محافظ لنز به حساب بیاد ولیکن فیلتر در اصل برای اجرای افکته و هیچ ربطی به هود نداره . من به شخصه خرید جفتشون رو توصیه می کنم ، منتها اگر فیلتر رو صرفا برای محافظت از لنز می خواید ، بهتره به همون هود اکتفا کنید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

دوست عزیز فراموش نکنید که هود فقط از ضربه های وارده به لنز جلوگیری می کند و از گرد وغبار نمیتواند جلوگیری کند
    در صورتی که شاید بتوانید بدون هود هم مواظب این ضربه ها باشید و در ست مواظبت کنید ولی بدون فیلتر نمی توانید جلوی گرد و خاک را بگیرید

تشکر کرده
    4662

جناب هراتی درود بر شما
    در مورد گرد و غبار ، درسته که شاید تمیز کردن سطح فیلتر معقول تر از تمیز کردن سطح خارجی لنز به نظر برسه منتها در نهایت شما باز هم مجبور به سرویس و تمیز کردن سطوح خواهید بود . همون طور که پیشتر هم گفتم ، من برای هر فیلتر ، کاربردی فراتر از محافظت از لنز قائلم و خرید فیلتری که صرفا بخواد از لنز مراقب کنه و فقط برای این امر خریداری بشه رو ضروری نمی دونم . البته این نظر منه و قابل تعمیم به خواست خریداران و دوستان محترم نیست . امیدوارام دوستان بتونن با نگاهی به همه ی جوانب حرفه ای و کاربردی ، انتخابی معقول رو پیش رو داشته باشند .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

سلام :)

با توجه به بحث های اخیر :
    همانطور که می دانیم کاربرد اصلی فیلتر UV برای جذب طیف نوری فرا بنفش است لیکن به خاطر ارزان قیمت بودن آن بهترین وسیله برای محافظت از لنزهای ارزشمند نیز محسوب می شود .
    فرض بفرمایید بر سطح خارجی لنز مثلا 1000000 تومانی شما خط و خش بیافتد و آن وقت است که آرزو می کردید ای کاش 30000 تومان برای یک فیلتر UV هزینه می کردم و لنز نازنین آسیبی نمی دید.

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط miri نمایش پست ها

با توجه به بحث های اخیر :
    همانطور که می دانیم کاربرد اصلی فیلتر UV برای جذب طیف نوری فرا بنفش است لیکن به خاطر ارزان قیمت بودن آن بهترین وسیله برای محافظت از لنزهای ارزشمند نیز محسوب می شود .
    فرض بفرمایید بر سطح خارجی لنز مثلا 1000000 تومانی شما خط و خش بیافتد و آن وقت است که آرزو می کردید ای کاش 30000 تومان برای یک فیلتر UV هزینه می کردم و لنز نازنین آسیبی نمی دید.
    درود
    جناب میری ؛ بنده هم با صحبت شما هم با صحبت های دوست عزیزمون جناب هراتی موافقم . هر دوی شما بزرگواران درست می فرمایید ولیکن بحث بنده چیز دیگریست ؛ بنده از کامنت 331 تا این لحظه در تلاشم به خریدار مذکور توضیح بدم که هر وسیله کاربرد حرفه ایِ خودش رو داره . جفای بزرگی است که فیلتری که نامش uvیه رو به فیلتر "ضد خش" تبدیل کنیم . من شخصا توصیه می کنم اینگونه توصیه بشه که "آقا فیلتر uv ابزار ضروری ایه که طیف نوری فرابنفش رو جذب می کنه ولی در کنار این قابلیت ، می تونه محافظ لنز هم به حساب بیاد" . بنده که مخالف uv نیستم ... مگر من توی همون کامنت 331 این فیلتر رو ضروری ندوستم ؟
    امیدوارم دوستان با این صحبت ها ، از شیوه ی من در توصیه ی فیلتر و دیگر وسایل جانبی آگاه شده باشن و بحث بیش از این به درازا کشیده نشه . ما باید در نظر داشته باشیم که برای توضیح دادن یک مطلب به مخاطب ده ها راه و روش پیش پامونه ؛ منتها برخی راه ها حتی اگر پاسخی صحیح به ما بدن ، متاسفانه مخاطب رو از رسیدن به اصل مطلب باز می دارن . بسیار عالی خواهد بود که در کنار اندیشیدن به صحت جواب ، به روش بیان اون هم توجه و بازخورد اون در ذهن مخاطب رو هم در نظر بگیریم . یک بار دیگه از دوستان عزیزم بابت مشارکت در این بحث که لااقل موجب روشن تر شدن مباحث مطرح شده توسط من گردید ، سپاسگذارم .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    djmehdi_67، Moty، behrooz radin و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

از دوستان تازه وارد سایت مطلبی نوشته بودند در مورد اثر لکه بر روی فیلترها که گفته بودند ممکن است اگر زود پاک نشود ، ماندگار شود.

دوستی دیگر گفتند هویا این مشکل رو نداره.

اگر عزیزان اطلاعاتی در این زمینه دارند لطفا مرقوم بفرمایند که آیا این موضوع صحت دارد و چه فیلترهایی (نوع و مارک) این مشکل رو دارند و کدام فیلترها این مشکل رو ندارند؟
    persian.boy و Miri تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    از دوستان تازه وارد سایت مطلبی نوشته بودند در مورد اثر لکه بر روی فیلترها که گفته بودند ممکن است اگر زود پاک نشود ، ماندگار شود.

اگر عزیزان اطلاعاتی در این زمینه دارند لطفا مرقوم بفرمایند که آیا این موضوع صحت دارد و چه فیلترهایی (نوع و مارک) این مشکل رو دارند و کدام فیلترها این مشکل رو ندارند؟
    جناب اکبری من فیلتر UV هویا دارم
    چند روز پیش در حال عکس گرفتن از فواره و قطره و ... بودم که چند قطره ی نه چندان کوچک روی فیلترم جا خوش کردند
    امروز (به قول جاب قبادی) یک هاااااااااا به آن کردم و بعد هم با یک دستمال جیری اونهارو پاک کردم
    هیچ مشکلی نبود
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها

با عرض سلام خدمت جناب اکبری عزیز
    اول از همه عرض کنم که بدون هیچ شکی هویا در زمینه پاک شدن نسبت به اکثر یا شاید با کمی اغراق بشه گفت تمام فیلترهای موجود در ایران بهتر عمل میکنه
    هم کسانی که این فیلترها رو دارند و هم فروشنده های با سواد عرایض بنده رو تصدیق میفرمایند ...
    اما در مورد سوالتون بد نیست یه نگاهی به این پست بنده بندازید برای خود من هم جالب بود

راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

------------
    در پناه اورمزد
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

جناب اکبری بحث خوبی رو آغاز کردند به نظر میرسه مفید واقع شود.

فیلترهای رده بالای تولیدی توسط شرکت های صاحب نام (که فقط هم در شرکت مادر تولید می شوند) ، در کنار تکنولوژی های دیگری که در ساخت فیلترها نظیر ضد خش و گرد و غبار در خود دارند ، قابلیتی چون دفع لکه های آب و چربی از روی سطوح فیلتر را نیز به همراه دارند به عنوان مثال فیلترهای سری Super DHG برند Marumi :

و یا فیلترهای سری HD برند Hoya که البته مهدی عزیز به آنها اشاره کرد. بنده هم که فیلتر پلاریزه HD رو استفاده می کنم در تمیز کردنش تا حالا مشکلی نداشتم .
    البته لازم به ذکر است که حتی الامکان باید از رسیدن چربی و یا لمس نمودن سطح فیلتر خودداری کرد.

برای پاک کردن سطوح دارای لک چربی فیلترهای سطح پایین باید از مواد مخصوص استفاده کرد در حالیکه فیلترهای مثال زده شده به راحتی و به همون روشی که جناب سعیدی نقل کردند قابل تمیز شدن است.

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

سلام
    من فیلتر هویا اچ دی (یو وی ) دارم و بارها کثیف شده و به راحتی و بدون مشکل تمیزش کردم.
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

صفحه 34 از 149 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 84 134 ... آخرینآخرین