صفحه 72 از 149 نخستنخست ... 22 62 68 69 70 71 72 73 74 75 76 82 122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 711 تا 720 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    ممنونم گرامی، مشکل سر اینه که هر چی بیشتر می خونم بیشتر گیج میشم، علاوه بر این راکول رو خوندم که هویا دوسته و منصورف که سری اف B+W رو می پسنده و البته هر دوی این ها تا حدی مؤثر می دونن و البته اونا پولشون 1/3 دلار نیست و تو خرید راحت ترن و به بیان بهتر پول فیلتر زیاد دادن براشون خیلی هم مهم نیست. و شاید همین موضوع باشه که فکرم رو به سمت skylight برد.
    در مورد UV با توجه به رنکینگ lenstip اگر تا حدی معتبر باشه دارم سعی می کنم ارزون ترین رو تهیه کنم که برای 77 همچین خوش قیمت در نمیان و البته فکر می کنم به ناچار مجبورم حداقل 150 تومنی معادل پول رایج مملکت خرج کنم که با توجه به اثربخشی محدودش(و شاید هیچ) کاش همینم نمیشد :)
    خاطرم هست جناب قبادی در فروم فیلتر UV یا جای دیگری گفته بود نخریدن فیلتر ارزان از خریدنش بهتره!
    بنده هم مدتی سابقه ااستفاده از به اصطلاع uV را داشتم. یکی از دوستان دنبال یک محافظ می گشت برای لنزش که من بهش دادم و علی رغم اینکه اون محافظ رو بعد از سه روز بهم داد دیگه اصلا روی دوربین نبستم مگر زمانی که قصد داشته باشم از صحنه هایی مثل کار کارگران و اهنگران و یا آتشبازی عکس بگیرم. که دلیلش هم جهت جلوگیری از آسیب احتمالی به اپتیک هست.
    در طول این مدت وقتی کیفیت تصاویر را چک کردم، بدون فیلتر نتیجه خیلی بهتر بود.
    البته مبلغ مورد نظر شما کم پولی نیست ولی بنده اگر جای شما باشم و بیشتر استفاده فیلتر را برای روز بخواهم، ترجیح می دهم پلاریزه تهیه کنه نه UV!
    Iman.sh تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    خاطرم هست جناب قبادی در فروم فیلتر UV یا جای دیگری گفته بود نخریدن فیلتر ارزان از خریدنش بهتره!
    بنده هم مدتی سابقه ااستفاده از به اصطلاع uV را داشتم. یکی از دوستان دنبال یک محافظ می گشت برای لنزش که من بهش دادم و علی رغم اینکه اون محافظ رو بعد از سه روز بهم داد دیگه اصلا روی دوربین نبستم مگر زمانی که قصد داشته باشم از صحنه هایی مثل کار کارگران و اهنگران و یا آتشبازی عکس بگیرم. که دلیلش هم جهت جلوگیری از آسیب احتمالی به اپتیک هست.
    در طول این مدت وقتی کیفیت تصاویر را چک کردم، بدون فیلتر نتیجه خیلی بهتر بود.
    البته مبلغ مورد نظر شما کم پولی نیست ولی بنده اگر جای شما باشم و بیشتر استفاده فیلتر را برای روز بخواهم، ترجیح می دهم پلاریزه تهیه کنه نه UV!
    خودم هم تجربه ی استفاده از فیلتر تقلبی و بد رو داشتم که به طرز وحشتناکی فلر ایجاد می کرد و بعدها توی عکس هام سافت شدن تصاویر رو هم به دلیل استفاده از فیلتر متوجه شدم و وقتی بدون UV عکس گرفتم خیلی بهتر بود.
    UV رو صرفاً برای حفاظت از لنز می خوام و از طرفی هم می خوام این حفاظت موجب نابودی تصاویر ثبت شده به صورتی که گفتم سابق بوده، صورت نگیره. یک پلاریزه می خوام بگیرم و چون اون فیلتر برای محافظت نیست کمتر وسواس پولی برای خریدنش دارم ولی یو وی ... (حقیقتاً اگر ترس لحظاتی که ممکنه خدای ناکرده لنز برخورد ی داشته باشه با جایی و بعد هم هی دستمال به دست گرفتن برای تمیز کردن لنز، نبود، ترجیح می دادم یو وی رو لنز نبندم، همونجوری که روی 50 ام نمی بندم)
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    خودم هم تجربه ی استفاده از فیلتر تقلبی و بد رو داشتم که به طرز وحشتناکی فلر ایجاد می کرد و بعدها توی عکس هام سافت شدن تصاویر رو هم به دلیل استفاده از فیلتر متوجه شدم و وقتی بدون UV عکس گرفتم خیلی بهتر بود.
    UV رو صرفاً برای حفاظت از لنز می خوام و از طرفی هم می خوام این حفاظت موجب نابودی تصاویر ثبت شده به صورتی که گفتم سابق بوده، صورت نگیره. یک پلاریزه می خوام بگیرم و چون اون فیلتر برای محافظت نیست کمتر وسواس پولی برای خریدنش دارم ولی یو وی ... (حقیقتاً اگر ترس لحظاتی که ممکنه خدای ناکرده لنز برخورد ی داشته باشه با جایی و بعد هم هی دستمال به دست گرفتن برای تمیز کردن لنز، نبود، ترجیح می دادم یو وی رو لنز نبندم، همونجوری که روی 50 ام نمی بندم)
    شما مختارید!
    ولی هرچی بیشتر حساسیت نشان بدید بدتر می شه!
    ما که تا قطر 14 اینچ هم اپتیک استفاده کردیم، نه آسیبی دید و مشکلی در تمیز کردنش پیش آمد. تازه اگر من باشم ترجیح می دهم هود ببندم روی لنز ببندم اینجوری هیچ آسیبی هم به لنز وارد نمیشه!
    Iman.sh و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

آقا ما کلا منصرف شدیم :دی اصن فیلتر نمیخریم! چه کاریه. اما من گاها تورهای آفرودی میرم که احتمال پاشش گل و شن و اینجور چیزها هست. دیگه فکر کنم با توجه به قیمت لنزام میارزه دونه ای 70 80 تومن خرج فیلتر کنم براشون صرف این مواقع :)

خودم رو توی این لینک معرفی کردم
    http://forum.akkasee.com/f23/t275-40.html#post344715

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب سیّافی نمایش پست ها
    آقا ما کلا منصرف شدیم :دی اصن فیلتر نمیخریم! چه کاریه. اما من گاها تورهای آفرودی میرم که احتمال پاشش گل و شن و اینجور چیزها هست. دیگه فکر کنم با توجه به قیمت لنزام میارزه دونه ای 70 80 تومن خرج فیلتر کنم براشون صرف این مواقع :)
    جناب سیافی دقیقا لنز های شما چیه؟ و برای کدام لنزهاتون فیلتر نیاز دارید؟
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    286

جناب سیافی دقیقا لنز های شما چیه؟ و برای کدام لنزهاتون فیلتر نیاز دارید؟
    nikon 80-200 f2.8 AF-S دهنه 77
    Tamron 17-50 f2.8 DiII دهنه 67
    nikon 50mm f1.8G دهنه 58

به ترتیب اولویت گفتم. ممکنه اصن برای 50 چیزی نخرم چون معمولا تو شرایط بی خطر استفاده میشه مثل پرتره. درکل همینجوری هم خیلی شارپ نیست در مقایسه با اون دوتا واسه همین ترجیح میدم چیزی روش نبندم
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

nikon 80-200 f2.8 AF-S دهنه 77
    Tamron 17-50 f2.8 DiII دهنه 67
    nikon 50mm f1.8G دهنه 58

به ترتیب اولویت گفتم. ممکنه اصن برای 50 چیزی نخرم چون معمولا تو شرایط بی خطر استفاده میشه مثل پرتره. درکل همینجوری هم خیلی شارپ نیست در مقایسه با اون دوتا واسه همین ترجیح میدم چیزی روش نبندم
    شما کافیه یک فیلتر دهنه 77 خریداری کنید و بعد با استفاده از رینگ تبدیل روی دهنه های دیگه هم می توانید ببندیدش
    اینطوری شاید کمی در باز و بسته کردن فیلتر محدودیت ایجاد بشه ولی در عوض می توانید بودجه خرید رو متمرکز روی خرید یک مدل با کیفیت تر کنید!
    شهاب سیّافی تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    286

شما کافیه یک فیلتر دهنه 77 خریداری کنید و بعد با استفاده از رینگ تبدیل روی دهنه های دیگه هم می توانید ببندیدش
    اینطوری شاید کمی در باز و بسته کردن فیلتر محدودیت ایجاد بشه ولی در عوض می توانید بودجه خرید رو متمرکز روی خرید یک مدل با کیفیت تر کنید!
    مشکل بد این میشه که هود ها جا نمیخوره. حالا از اون بگذریم من همه رو باهم نمیخرم یکی یکی میخرم که فشار مالی نیاد بهم. شما برای همین 77 چی پیشنهاد میکنی؟

تشکر کرده
    4653

مشکل بد این میشه که هود ها جا نمیخوره. حالا از اون بگذریم من همه رو باهم نمیخرم یکی یکی میخرم که فشار مالی نیاد بهم. شما برای همین 77 چی پیشنهاد میکنی؟
    من همانطور که قبلا هم خدمتتون عرض کردم کلا با فیلتر خیلی میانه ای ندارم
    ولی اگر صرفا بعنوان محافظ قصد دارید ازشون استفاده کنید تو سری های مناسب قیمت تر Hoya فکر کنم مواردی پیدا بشه که کار شما را راه بیاندازه! حتی ممکنه برند های دیگر هم مواردی داشته باشند.
    ولی اگر اصل بودنش براتون مهمه که دیگه داستان متفاوته
    من اگر باشم شخصا این برند ها را بیشتر می پسندم
    1- RodenStock
    2- B+W
    3- Cokin
    البته این ترتیب کاملا شخصی وممکنه حتی از نظر فنی به نظر اساتید درست نباشه!
    شهاب سیّافی تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    286

من همانطور که قبلا هم خدمتتون عرض کردم کلا با فیلتر خیلی میانه ای ندارم
    ولی اگر صرفا بعنوان محافظ قصد دارید ازشون استفاده کنید تو سری های مناسب قیمت تر Hoya فکر کنم مواردی پیدا بشه که کار شما را راه بیاندازه! حتی ممکنه برند های دیگر هم مواردی داشته باشند.
    ولی اگر اصل بودنش براتون مهمه که دیگه داستان متفاوته
    من اگر باشم شخصا این برند ها را بیشتر می پسندم
    1- RodenStock
    2- B+W
    3- Cokin
    البته این ترتیب کاملا شخصی وممکنه حتی از نظر فنی به نظر اساتید درست نباشه!
    hoya که تقریبا پیشنهاد همه هست. حتی مشهدی وحید که من 80-200 رو از ایشون گرفتم روش هویا بسته بوده قبلا. با این اوصاف فکر کنم کمتر وسواس به خرج بدم و هویا بخرم هم خودم راحت میشم هم دوستان فروم از دستم خلاص میشن

صفحه 72 از 149 نخستنخست ... 22 62 68 69 70 71 72 73 74 75 76 82 122 ... آخرینآخرین