صفحه 132 از 149 نخستنخست ... 32 82 122 128 129 130 131 132 133 134 135 136 142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,311 تا 1,320 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط AMinAM نمایش پست ها
    اقا مصطفی ست مورد نظر این سری هست.
    https://www.amazon.com/Hoya-77mm-Dig.../dp/B00309D9JW
    حالا اصلا اگر اصل هم باشه ارزش خرید داره؟
    مخصوصا پلاریزش که دلیل خریدم همین فیلترشه.
    در کل بعنوان یک ست گزینه بدی نیست!
    اما بستگی داره به قیمت!
    اگر امکان هزینه کردن برای فیلترهای با ارزش تر را داشته باشید، بنظرم خرید آنها منطقی تره
    اگر هم نه که این ست در مجموع بد نخواهد بود
    اراتمند
    AMinAM تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد Dez Part آواتار ها
    تشکر کرده
    9

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید و دوستان عزیز
    ببخشید میخاستم بدونم هیچ راهی وجود نداره که سری P کوکین روی Sigma 10-20 F/3.5 روی 10mm هولدر مشخص نباشه؟
    البته من صفحات قبل رو مطالعه نکردم اگر جوابم توی صفحات قبل هست ببخشید.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Dez Part نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید و دوستان عزیز
    ببخشید میخاستم بدونم هیچ راهی وجود نداره که سری P کوکین روی Sigma 10-20 F/3.5 روی 10mm هولدر مشخص نباشه؟
    البته من صفحات قبل رو مطالعه نکردم اگر جوابم توی صفحات قبل هست ببخشید.
    درود
    اگر هولدر های واید جواب نده، باتوجه به دهانه 82 لنز از راه های موجود امکان پذبر نیست!
    مگر اینکه به نحوی یک هولدری بسازید که پشت دهانه لنز قرار بگیره و فقط بخش گیره هولدر برای نگه داشتنش جلوی المان لنز بیاد. این کار هم مستلز دستکاری یک هولدر خواهد بود.
    بهتره قبلش هم امتحان کنید ببینید با قرار دادن یک فیلتر سری P روی دهانه لنز پوشش کامل انجام می شه؟ بعد به فکر بقیه کارها باشیم
    ارادتمند
    Dez Part تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    9

ممنون از راهنماییتون.
    بعد اگر به طور مثال از 12mm به بعد مشکل نداشته باشه و بخاطر اختلاف قیمت زیاد سری P و Z قید 2 میلیمتر رو بزنم و همین سری P رو استفاده کنم(از 12 mm به بالا) مشکل دیگه ای وجود نداره؟ یعنی سری P مشکلش فقط همون بحث افتادن هولدر توی کادره؟
    آخه مثلا کیت کوکین U300-06 Landscape سری P قیمتش 195 بود ولی سری Z 595

تشکر کرده
    4653

ممنون از راهنماییتون.
    بعد اگر به طور مثال از 12mm به بعد مشکل نداشته باشه و بخاطر اختلاف قیمت زیاد سری P و Z قید 2 میلیمتر رو بزنم و همین سری P رو استفاده کنم(از 12 mm به بالا) مشکل دیگه ای وجود نداره؟ یعنی سری P مشکلش فقط همون بحث افتادن هولدر توی کادره؟
    آخه مثلا کیت کوکین U300-06 Landscape سری P قیمتش 195 بود ولی سری Z 595
    بله
    مشکل ثبت هولدر در کادره
    حتی در 10 میلیمتر هم اگر مقدار کمی از هولدر ثبت بشه شاید امکان داشته باشه تو نرم افزار اصلاحش کنید. حالا یا با کراپ یا با ابزار اصلاح دیگه

اگر شما الان فیلتر خریدید، یک بحث دیگه است! اما اگر هنوز نخریدید و استفاده از فوکال پایین براتون اهمیت داره منطقی نیست چنین کاری انجام بدید. مگر اینکه واقعا محدودیت بودجه برای شما مشکل ایجاد کنه و امکان تغییر شرایط رو نداشته باشید. در این صورت حتما هولدر سری واید رو هم تهیه کنید (البته اگر روی این کیت هولدر استاندارد وجود داره)
    پیشنهاد شخصی بنده این هست که شما به فکر سری z باشید
    بهتره هولدر را هم بجای کوکین که هم قیمتش در سری Z بالاست و هم پلاستیکی هست، از شرکت نیسی خرید کنید. قیمتش با تک رینگ نباید بیشتر از 250 بشه. یک هولدر فلزی با کیفیت به همراه رینگ. این مقدار برای کوکین که هولدر پلاستیکی داره، فقط برای هولدر 300 هزار تومانه که رینگش هم فکر نمی کنم کمتر از 100 باشه. البته یادتون باشه اگر قرار شد این کار را انجام بدید حتما یک تست روی فیلتر های کوکین و نصبشون ریو هولدر نیسی انجام بدهید.
    فیلتر را هم ببینید چه فیلترهای مد نظرتونه!
    بنده شخصا سری p رو استفاده می کنم و چون به فوکالی در حد 10 تا 13 نیاز ندارم خیلی برام مهم نبوده.
    استفاده از فیلتر علی رغم اینکه اکثر افکت ها با پردازش قابل پیاده سازی لذت خاصی داره که غیر قابل وصفه!
    شما هم اگر قصد تهیه سری Z رو کردید می توانید فیلترهای با ارزش را بصورت انفرادی با هولدر تهیه کنید و در مدت عدم وجود ست کامل فیلتر از پردازش برای اصلاح استفاده کنید.
    ارادتمند
    Dez Part تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    9

واقعا از توضیحات کاملتون خیلی خیلی ممنونم
    من چند روزی میشه که لنز تهیه کردم و فقط برای عکاسی منظره میخام استفاده کنم ولی هنوز فرصت نکردم تست کنم ببینم اون 2 میلیمتر چقدر برام اهمیت داره. و هنوز برای خرید فیلتر اقدام نکردم.
    در مورد توضیحتون برای هولدر هم تشکر میکنم چون توی ذهنم فقط کوکین بود و تفاوت قیمت و جنسش رو با نیسی نمیدونستم.
    اولویت فیلترهای که قصد تهیه دارم ND400 یا ND1000 و ND8 تدریجی و پلاریزه هست که فکر میکنم هر 3 به درد کار من میخورن. بعد از اون هم فیلترهای تدریجی 123 و 125 کوکین مد نظرمه.
    فیلتر ND1000 کوکین تهیه کنم یا نیسی؟(کوکین سریz قیمت 575 دارم ولی نیسی رو نمیدونم)
    راستی نیسی هم مثل کوکین هولدرهاش سری دارن؟

ممنون

تشکر کرده
    4653

واقعا از توضیحات کاملتون خیلی خیلی ممنونم
    من چند روزی میشه که لنز تهیه کردم و فقط برای عکاسی منظره میخام استفاده کنم ولی هنوز فرصت نکردم تست کنم ببینم اون 2 میلیمتر چقدر برام اهمیت داره. و هنوز برای خرید فیلتر اقدام نکردم.
    پس پیشنهاد می کنم عجله نکنید!
    بعد از کمی کار کردن هم محدودیت ها را خواهید شناخت و هم فیلتر را با دید مناسبتری انتخاب خواهید کرد.
    الان شما اگر یک ست فیلتر بخرید ولی اشتباه باشه، موقع فروشش ضرر زیادی خواهید کرد!
    درسته که فیلترهای پلاریزه و ND جزو محبوبترین فیلترهای منظره هستند. اما انتخاب نوع اونها اهمیت خاصی داره!
    در مورد توضیحتون برای هولدر هم تشکر میکنم چون توی ذهنم فقط کوکین بود و تفاوت قیمت و جنسش رو با نیسی نمیدونستم.
    این مسئله را جدیدا به لطف یکی از دوستان جدید پی بردم!
    در شرایط بسیار خوبی فیلترهای Nisi, Hoya, cokin را با هم تست کردیم که در حال حاضر در دست ویرایش نهایی برای ارائه در فروم هست!
    هولدرهای نیسی آلومینیونیه که این برخلاف کوکین که از هولدر پلاستیکی استفاده می کنه خیلی کیفیت خوبی داره! ولی شاید فیلترهای کوکین روی اونها سوار نشه. این باید تست بشه.
    چیزی که بنده اطلاع دارم هولدر سری V2 نیسی حدود 195000 باید باشه و رینگهاش هم 75! اگر هم هولدر V5 که امکان استفاده از فیلتر پلاریزه را هم داره بخواهید تهیه کنید قیمتش با رینگ حدود 700 خواهد شد.
    قیمت فیلترهای ND4 تا ND2000 مربعی سری Nano IR هم فکر کن حدود 630000 باشه.
    اولویت فیلترهای که قصد تهیه دارم ND400 یا ND1000 و ND8 تدریجی و پلاریزه هست که فکر میکنم هر 3 به درد کار من میخورن. بعد از اون هم فیلترهای تدریجی 123 و 125 کوکین مد نظرمه.
    بین 400 و 1000 باید بررسی کنید و یکی رو انتخاب کنید!
    با nd1000 شاید بشه به نحوی و در شرایطی با تغییر ISO خروجی 400 رو گرفت و به نحوی کارتون را موقت را بندازه. اما خود nd 1000 هم باتوجه به شدت تاریکی برای عکاسی رود، دریا و حرکت ابر و آبشارها و یا محو حرکت انسانها کاربرد داره بیشتر!
    بنابراین خیلی مهمه بین این دو فیلتر در مرحله اول یکی رو انتخاب کنید.

فیلتر ND1000 کوکین تهیه کنم یا نیسی؟(کوکین سریz قیمت 575 دارم ولی نیسی رو نمیدونم)
    خوب انتخاب سخته! هر دو فیلتر کیفیت خوبی دارند و ارزشمند هستند. از نظر افت شارپنس هم خیلی تفاوت ندارند! شاید تفاوت اونها تو شدت ته رنگ دو فیلتر باشه! کوکین ته رنگ روشن و نیسی کمی گرم تر ایجاد می کنه که بستگی به سلیفه فرد داره! مضاف بر اینکه در پردازش قابل اصلاح خواهد بود.
    راستی نیسی هم مثل کوکین هولدرهاش سری دارن؟

ممنون
    هولدر های نیسی برخلاف کوکین از 100 میلیمتر شروع و به 180 ختم می شه! درحالی که کوکین فکر کنم از حدود 60 تا 130 میلیمتر پوشش فیلتر داره که شامل سری های A,P,Zو X هستند.
    در نیسی این اسم گذاری وجود نداره و شما باتوجه به ابعاد فیلتر که مثلا در اولین انتخاب 100 میلیمتر هست باید هولدر تهیه کنید!
    برای خرید و یا تست هم در پیام خصوصی نیاز شد در خدمتم.
    ارادتمند
    Nima Sadigh، MahBaz و Dez Part تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    9

فقط میتونم کلی تشکر کنم بابت این همه اطلاعت مفید. به جواب اکثر سوالاتی که تو ذهنم بود رسیدم.
    پس با توجه به تجارب شما استاد عزیز برای تهیه فیلتر عجله نمیکنم.
    اگر از فیلتر ND1000 استفاده کنم باز هم Overexpose آسمان خواهم داشت و فقط با ND تدریجی قابل حل میباشد؟(البته به جز روشهای نرم افزاری ترکیب 2 عکس)
    با تشکر

تشکر کرده
    4653

فقط میتونم کلی تشکر کنم بابت این همه اطلاعت مفید. به جواب اکثر سوالاتی که تو ذهنم بود رسیدم.
    بنده استاد نیستم و یک هنرجو هستم
    لطفا در استفاده از الفاظ هم کمی دقت کنید! کسی شایسته استاد خطاب کردنه که جایگاهی داشته باشه و به اصطلاح خاک کاری رو خورده باشه! خیلی از اساتید در فروم هستند که بنده همچنان افتخار شاگردیشون رو دارم.

پس با توجه به تجارب شما استاد عزیز برای تهیه فیلتر عجله نمیکنم.
    دقیقا! به خرید عجولانه فیلتر فقط پولتون را مصرف کرده اید! اصلا شاید به سمت گرایشی از عکاسی کشیده بشید که نیازی به فیلتر ND نداشته باشید! بنابراین با آرامش در صدد کسب دانش و انتخاب صحیح باشید.

اگر از فیلتر ND1000 استفاده کنم باز هم Overexpose آسمان خواهم داشت و فقط با ND تدریجی قابل حل میباشد؟(البته به جز روشهای نرم افزاری ترکیب 2 عکس)
    با تشکر
    ببینید اگر منظورتون کنترل نور زیاد آسمان در عکس های منظره هست، باید توجه داشته باشید در چه زمانی قراره عکاسی نکنید. در بسیاری از موارد در زمان های طلایی بسیاری از مشکلات Over Expose شدن کم و حتی حذف می شه!
    فیلتر های تدریجی هم بیشتر در زمانهایی کاربرد دارند که شما هدفتون ثبت جزئیات بیشتر هست و یا کاهش نور بخشی از کادر. این اثر در پلاگین RAW شرکت Adobe قابل شبیه سازی بر روی یک فریم هم هست و مشکتون را برطرف خواهد کرد و الزاما نیاز به استفاده از روش ترکیبی نیست!
    MahBaz تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    9

بنده با توجه به اینکه در حال یادگیری مطالبی از شما هستم که جواب سوالات من بود و جنابعالی زحمت کشیدید و به طور کامل پاسخ دادید از استاد استفاده کردم. به هر حال اگر باعث دلخوری شما و اساتید شده ببخشید.
    ممنون

آیا هولدرهای مربعی قابلیت نگهداری یک فیلتر دایره ای به این شکل را دارن؟

http://www.lenzak.com/photos/2013/Oc...ascape_108.jpg