صفحه 26 از 31 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 308
Like Tree479تشکر

موضوع: فيلتر هاي UV يا فرابنفش

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

هر چی گشتم تاپیک کاملاً مرتبط پیدا نکردم. مع الوصف:
    شرکت معظم Hoya که در زمینه ی ساخت فیلترهای خوب بسیار خوش نامه سری جدیدی از فیلترها رو با برند Hoya Fusion antistatic روانه ی بازارهای خارجی کرده با این خصوصیات که این فیلترها دارای 9 لایه coating بوده و در برابر هوا، آب، گرد و خاک و خش بسیار مقاومه و می تونه تا حد زیادی جلوی بازتاب نور رو از سطوح شیشه ای و صیقلی بگیره.
    به دلیل ساختارشون که برای شرایط گرد و خاکی بسیار مناسبند، این فیلترها به مراتب به تمیز شدن کمتری نیازمندند.
    در توصیفات این فیلترها گفته شده که نور رو به خوبی از خودشون عبور می دن بدون اینکه بر شفافیفت و clarity و contrast و تراز رنگی تأثیرگذار باشند.
    از مزایای دیگر این فیلترها پروفایل بسیار باریک آلومینیومیشون و وزن بسیار کمشونه که اون ها رو برای استفاده بر لنزهای آلتراواید و واید مناسب می کنه تا مسئله ی وینیت در زمان استفاده ازشون بوجود نیاد.
    جالبه که بر روی این فیلترها عنوان Protector درج شده و این همه ویژگی مثبت رو به همراهشون داره.
    این فیلترها از قطر 37 میلیمتر با قیمت حدودی 27 دلار در انگلیس عرضه می شوند تا 82 میلیمتر.
    fusion-filter.jpg
    DELL، MahBaz و MEHRDAD.D تشکر می‌کنند.
    مرگ آدم لحظه ای فرا می رسه که چیزی یاد نگیره.

My Arsenal

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

دوستان کسی از کیفیت و اصالت فیلتر های Mentter خبر داره؟
    دیروز بالاجبار یه فیلتر uv برای سایز 46mm باید تهیه میکردم و فرصت ناصرخسرو رفتن هم نبود. تنها مدلی که پیدا شد همین Mentter بود که البته چندان هم ارزان نبود.
    کیفیت ساخت در ظاهر که خوب است و ادعای آلمانی بودن هم وجود دارد!!
    توی اینترنت که سرچ کردم تنها یک سایت جمع و جور شرکت سازنده بود و چند سایت فروش که همگی در هلند مستقر بودند.
    دامنه برند مذکور هم در هلند به ثبت رسیده است.
    در کل برداشت شخصی من این بود که دوستان وارد کننده ی ایرانی باز رفتن از کشور دوست و همسایه چین یه جنسی یافته و با برند سازی و اروپایی کردن آن قصد فروش به ده ها برابر قیمت واقعی آن دارند ( البته این فقط حدس بنده بود)
    گفتم اگر دوستان و به خصوص ساکنین اروپا اطلاعی دارند بفرمایند که اگر این برند ارزش هزینه پرداختی ندارد دیگران متضرر نشوند.

binnendoos.png
    mentter_hs-pro_uv_mc_filter_370nm_cut_mm_test_01_9_large.jpeg
    doosjeHSPRO.jpg
    *HMN* تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    ............................ و می تونه تا حد زیادی جلوی بازتاب نور رو از سطوح شیشه ای و صیقلی بگیره.
    .....................
    سلام
    در خصوص اين بخش توضيح بيشتري لطف مي كنيد؟ تا جائي كه مي دانم اين كار را فقط فيلتر هاي پلاريزه مي توانند انجام دهند (با قطبي (پلاريزه) كردن نور، مي توان بخشي از پرتوهاي نور كه از زاويه خاصي منتشر مي شود را حذف كرد) فيلترهاي پروتكتور به نظرم قادر به چنين كاري نيستند.
    ارادتمند

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

نقل قول نوشته اصلی توسط kindlinessangel نمایش پست ها
    در کل برداشت شخصی من این بود که دوستان وارد کننده ی ایرانی باز رفتن از کشور دوست و همسایه چین یه جنسی یافته و با برند سازی و اروپایی کردن آن قصد فروش به ده ها برابر قیمت واقعی آن دارند ( البته این فقط حدس بنده بود)
    گفتم اگر دوستان و به خصوص ساکنین اروپا اطلاعی دارند بفرمایند که اگر این برند ارزش هزینه پرداختی ندارد دیگران متضرر نشوند.
    مثل اینکه حدس اینجانب درست بود.
    برای آگاهی سایر دوستان اینجا قرار میدم که مثل بنده متضرر نشوند
    کاش میشد نام فروشگاه رو هم قرار داد اما فکر کنم بر خلاف قوانین باشه
    البته سایز دهنه و قیمتی که اینجانب تهیه کردم متفاوته ولی توی اصل قضیه فرقی نیست.
    111.jpg

این هم لینک سایت علی بابا و توضیحات مربوط به کمپانی سازنده
    rasoul2014 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    در خصوص اين بخش توضيح بيشتري لطف مي كنيد؟ تا جائي كه مي دانم اين كار را فقط فيلتر هاي پلاريزه مي توانند انجام دهند (با قطبي (پلاريزه) كردن نور، مي توان بخشي از پرتوهاي نور كه از زاويه خاصي منتشر مي شود را حذف كرد) فيلترهاي پروتكتور به نظرم قادر به چنين كاري نيستند.
    ارادتمند
    سلام
    خودم تعجب کردم اما واقعاً جزء خصوصیات همین فیلترهاست گویا به هر حال Fusion و گویا ترکیبی از خصوصیات رو داره.
    البته توی این لینک توضیحات کاملتری هم اومده

My Arsenal

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    سلام
    خودم تعجب کردم اما واقعاً جزء خصوصیات همین فیلترهاست گویا به هر حال Fusion و گویا ترکیبی از خصوصیات رو داره.
    البته توی این لینک توضیحات کاملتری هم اومده
    سلام
    به نظرم منظور از:
    Hoya then uses extreme care and precision to apply the Improved 18 layer Super Multi-coating formula which greatly reduces or eliminates reflections on the surface of the glass and gives ultra clear high transmission rate.
    اين است كه اعمال اين 18 لايه باعث مي شود كه انعكاس نور بر روي شيشه‌ي خود فيلتر كاسته يا حذف شود نه اينكه اين فيلتر باعث حذف انعكاس از ساير سطوح شود.
    ارادت
    rasoul2014 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم منظور از:
    Hoya then uses extreme care and precision to apply the Improved 18 layer Super Multi-coating formula which greatly reduces or eliminates reflections on the surface of the glass and gives ultra clear high transmission rate.
    اين است كه اعمال اين 18 لايه باعث مي شود كه انعكاس نور بر روي شيشه‌ي خود فيلتر كاسته يا حذف شود نه اينكه اين فيلتر باعث حذف انعكاس از ساير سطوح شود.
    ارادت
    به نظر میاد فرمایش شما صحیح باشه. البته عرض کنم بنده تو جای دیگری دیده بودم این مطلب رو که هر چی گشتم اون لینک رو پیدا نکردم تو همون سایت و بعد مجبور شدم از خود سایت hoya استفاده کنم که بالتبع درست تر هم هست.
    ممنون
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

My Arsenal

كاربر آشنا 7Dmark II آواتار ها
    تشکر کرده
    37

سلام من یک 7D mark II دارم با لنز 135-18 میخوام یک UV برای لنز بخرم چون تمام کارم زیر آفتاب هست. خواستم بدونم عکس و فیلمی که میگیرم در برابر خورشید، با این فیلتر UV دیگه خیالم راحت باشه که سنسور خراب نمیشه؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط 7Dmark II نمایش پست ها
    سلام من یک 7D mark II دارم با لنز 135-18 میخوام یک UV برای لنز بخرم چون تمام کارم زیر آفتاب هست. خواستم بدونم عکس و فیلمی که میگیرم در برابر خورشید، با این فیلتر UV دیگه خیالم راحت باشه که سنسور خراب نمیشه؟
    به طور کلی اگر دوربین را مستقیم به سمت خورشید بگیرید و عکاسی کنید هم برای چشم شما هم برای سنسور ریسکی است.

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    به طور کلی اگر دوربین را مستقیم به سمت خورشید بگیرید و عکاسی کنید هم برای چشم شما هم برای سنسور ریسکی است.
    جناب توسلی فکر میکنم خودتان هم عینکی باشید ، اگر به نور مستقیم خورشید نگاه کنید با عینک لازم نیست چشم هایتان را تنگ کنید ! حال فکر میکنم تاثیر فیلتر هم بر روی لنز و سنسور همینطور است و اسیب رو کمتر می کند !

صفحه 26 از 31 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... آخرینآخرین