صفحه 24 از 31 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 308
Like Tree479تشکر

موضوع: فيلتر هاي UV يا فرابنفش

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست گرامی این فیلتر uv نیست بلکه پروتکتور هست و وظیفه اش محافظت از لنز در مقابل ضربات احتمالی و جلوگیری از نفوذ آب و روغن و گرد و خاک و نمک به داخل لنز هست.

در مورد اصل بودن این لینک رو چک بفرمایید باید مال شما هم دقیقا مثل نمونه موجود در لینک باشد:

Amazon.com : Canon 58mm Screw-in Protection Filter : Camera Lens Filter Sets : Camera & Photo

ریویوهای مثبتی راجع به این پروتکتور در همون سایت آمازون نوشته شده و به نظر پروتکتور با کیفیتی هست.
    پس احتمالا مال من اصل نباشه چون به 15 هزار تومن خریداری شده. از لحاظ ظاهری هم با عکس یکم فرق داره.
    قاعدتا باید تو کیفیت هم تاثیر داشته باشه؟ اما من فرق قابل توجهی ندیدم.
    ویرایش توسط sma075 : Monday 29 December 2014 در ساعت 17:34
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام
    دلیل زردی عکس در موقع استفاده از فیلتر هویا پروان uv دراین عکس چیه ایافیلتر تقلبیه .روی کاغذ a4 هم تست کردم دیدم زرد رنگ است .چرا کنتراست رنگ رو به هم میزنه خواهشمندم راهنمایی کنیدIMG_۲۰۱۵۰۱۳۰_۰۹۳۰۱۴.jpgIMG_۲۰۱۵۰۱۳۰_۰۹۴۱۲۰.jpg به نظر شما استفاده کنم یا کلا قیده فیلتر رو بزنم.
    ویرایش توسط mehdi2000 : Friday 30 January 2015 در ساعت 09:20

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi2000 نمایش پست ها
    سلام
    دلیل زردی عکس در موقع استفاده از فیلتر هویا پروان uv دراین عکس چیه ایافیلتر تقلبیه .روی کاغذ a4 هم تست کردم دیدم زرد رنگ است .چرا کنتراست رنگ رو به هم میزنه خواهشمندم راهنمایی کنیدIMG_۲۰۱۵۰۱۳۰_۰۹۳۰۱۴.jpgIMG_۲۰۱۵۰۱۳۰_۰۹۴۱۲۰.jpg به نظر شما استفاده کنم یا کلا قیده فیلتر رو بزنم.
    درود،

دوست عزیز از عکسی که از خود فیلتر گرفته اید، مشخصه که شیشه فیلتر ته مایه رنگ زرد داره در حالیکه نباید اینطور می بود. همچنین در عکسی هم که گرفته اید این مساله به وضوح خودشو نشون میده و کمی رنگها رو گرمتر کرده. متاسفانه تقلبی سری PRO1 فراوونه.

به نظرم از این فیلتر استفاده نکنید بهتره. چون ته مایه زردی که در عکسها به وجود میاد خوشآیند نیست ضمن اینکه کیفیت تصاویرتون هم پایین میاد.
    obsidiyan و mehdi2000 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا babak1388 آواتار ها
    تشکر کرده
    30

سلام دوستان!
    من کلا در مورد فیلتر UV گیج شدم!

سوالی که برام پیش اومده اینه که فیلتر UV فقط برای حفاظت لنز در مقابل گرد و خاک و خش افتادن و ... هست!؟
    یا تاثیری هم در کیفیت تصویر داره؟

*قبلا تو 1~2 مورد برام پیش اومده بود که تو عکس هایی که نور شدید افتاب به قسمتی از تصویر افتاده، یه حاشیه آبی رنگ در اطراف نور افتاب دیده میشد!
    آیا فیلتر UV برای حل این مشکل هست!؟

**و خیلی ویدئو و ریویو ها هم تو نت نیدم که تاکید دارن که UV برای فیلم های عکاسی قدیدی مشکل ساز بود و برای سنسور DSLR های امروزی مشکلی ایجاد نمیکنن و فقط برای حفاظت از لنز باید از فیلتر UV استفاده کرد!

و یه مورد مناسب با قطر 67mm برای لنز Canon 18-135 STM پیشنهاد بدید (قیمت زیر 100 تومن باشه خیلی بهتره)

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط babak1388 نمایش پست ها
    سلام دوستان!

سوالی که برام پیش اومده اینه که فیلتر UV فقط برای حفاظت لنز در مقابل گرد و خاک و خش افتادن و ... هست!؟

*قبلا تو 1~2 مورد برام پیش اومده بود که تو عکس هایی که نور شدید افتاب به قسمتی از تصویر افتاده، یه حاشیه آبی رنگ در اطراف نور افتاب دیده میشد!
    آیا فیلتر UV برای حل این مشکل هست!؟

**و خیلی ویدئو و ریویو ها هم تو نت نیدم که تاکید دارن که UV برای فیلم های عکاسی قدیدی مشکل ساز بود و برای سنسور DSLR های امروزی مشکلی ایجاد نمیکنن و فقط برای حفاظت از لنز باید از فیلتر UV استفاده کرد!

و یه مورد مناسب با قطر 67mm برای لنز Canon 18-135 STM پیشنهاد بدید (قیمت زیر 100 تومن باشه خیلی بهتره)

با سلام،

دوست عزیز یک مورد کاربرد فیلتر uv محافظت از گردو خاک و خط و خش و ضربه هست. نه دوست اتفاقا اگه از فیلتر نامرغوب استفاده کنید، باعث به وجود اومدن اون حاشیه ها و فلر ها میشه، اما فیلتر مرغوب این فلر ها رو ایجاد نمیکنه. زیر قیمت 100 تومن متاسفانه فیلترهای خوبی نمی تونید بگیرید و اگه فیلتر نبندید بهتر از بستن فیلترهای نامرغوب هست.
    msh2200، hkhaghani و babak1388 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

سلام دوستان

برای دهانه ۵۸ میلی متر (لنز نیکون ۱.۸ جی) دنبال یک فیلتر یو وی فقط برای محافظت بودم. الان زنگ زدم به فروشگاه پیکسل و گفت فیلتر هاما برای این دهنه، با قیمت ۳۰ تومن داره. به صفحه‌های قبلی نگاه کردم اطلاعاتی در مورد این فیلتر نبود. هرچند گفته بودین که فیلتر ارزون نخرید. اما می‌خواستم بدونم کلا نظرتون راجع به این فیلتر چی هست؟ کسی تستش کرده؟ آخه پیکسل به نظر فروشنده معتبری میاد. ممکنه یک جنس تقلبی باشه؟

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzin7s نمایش پست ها
    سلام دوستان

برای دهانه ۵۸ میلی متر (لنز نیکون ۱.۸ جی) دنبال یک فیلتر یو وی فقط برای محافظت بودم. الان زنگ زدم به فروشگاه پیکسل و گفت فیلتر هاما برای این دهنه، با قیمت ۳۰ تومن داره. به صفحه‌های قبلی نگاه کردم اطلاعاتی در مورد این فیلتر نبود. هرچند گفته بودین که فیلتر ارزون نخرید. اما می‌خواستم بدونم کلا نظرتون راجع به این فیلتر چی هست؟ کسی تستش کرده؟ آخه پیکسل به نظر فروشنده معتبری میاد. ممکنه یک جنس تقلبی باشه؟
    دوست عزیز هیچ موقع فیلتر ارزون نخرید حتی از برندهای معتبر چون کیفیت تصویرتون رو تحت تاثیر قرار میده، این فیلترها، کوتینگ های لازم رو ندارند و از جنس شیشه مرغوب ساخته نمیشوند که نتیجه اس بروز خطاهای اپتیکی و افت کیفیت تصویر هست. نبستن فیلتر خیلی بهتر از بستن این فیلترها هست.پیکسل فروشگاه معتبریه اما مسلما تمام فروشنده ها دوست دارند تمامی جنسهاشون از ارزون تا گرون فروش بره.
    ali.ehsany، obsidiyan، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    31

سلام
    دوستان این علامت (xxv) معنیش چی هست روی فیلتر uv و علامت ( x1)
    كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

سلام دوستان!

عکاسای دنیا دو دسته اند. اونها که از فیلتر یو وی استفاده می کنند و آنها که نمی کنند...
    اونها که فیلتر یو وی می بندند، کلی هزینه اضافی دارند بعلاوه افت کیفیت...
    اونها که نمی بندند در 99.999 درصد اوقات مشکلی ندارند واگه احتمال ضربه خوردن المان جلویی باشه موقع استفاده از لنز، هودش رو می بندند و موقع عدم استفاده، درب لنز رو...

تنها حالتی که من ممکنه فیلتر یو وی (یا protector) ببندم، توی وزش باد با ذرات شن یا در مجاورت اسپری آب نمکی (اسپری امواج دریا و...) هست...

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    عکاسای دنیا دو دسته اند. اونها که از فیلتر یو وی استفاده می کنند و آنها که نمی کنند...
    اونها که فیلتر یو وی می بندند، کلی هزینه اضافی دارند بعلاوه افت کیفیت...
    اونها که نمی بندند در 99.999 درصد اوقات مشکلی ندارند واگه احتمال ضربه خوردن المان جلویی باشه موقع استفاده از لنز، هودش رو می بندند و موقع عدم استفاده، درب لنز رو...

تنها حالتی که من ممکنه فیلتر یو وی (یا protector) ببندم، توی وزش باد با ذرات شن یا در مجاورت اسپری آب نمکی (اسپری امواج دریا و...) هست...

دوست گرامی همیشه بستن فیلتر UV باعث افت کیفیت نمیشه که هیچ، در مواردی هم باعث افزایش کیفیت میشه.

بله اگه از فیلترهای ارزون و بی کیفیت و برندهای نا معتبر استفاده کنید 100% نتایج نا امید کننده خواهید داشت و کیفیت تصاویرتون پایین میاد اما اگه از فیلترهای مرغوب که گرون هم هستند استفاده کنید، در بعضی حالات جوی مثل عکاسی در کوه و همچنین ارتفاعات، لب دریا و ... تصاویر بهتری خواهید داشت که شامل افزایش کنتراست و شارپنس هر چند به مقدار کم هست. protector ها نتایج منفی روی کیفیت عکسهاتون می ذارن چون یه شیشه خالی هستند بدون هیچ گونه کوتینگ و مقاومت، پیشنهاد می کنم تا جایی که ممکنه استفاده نکنید اما فیلتر UV مرغوب علاوه بر موارد گفته شده، وظیفه محافظت از عدسی بیرونی . جلوگیری از نفوذ گرد و خاک و آب و نمک و ... رو هم داره که خودتون اشاره کردید.

پاینده باشید.
    mehran2190 تشکر می‌کند.

صفحه 24 از 31 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... آخرینآخرین