صفحه 24 از 101 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 74 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 1001
Like Tree1032تشکر

موضوع: فلاشهای استودیویی

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط eos500d نمایش پست ها
    سلام آقای مداح
    دو تا سوال دارم
    اول شما که طرفدار فلاشهای گرانقیمت هستید چرا تا این حد با فلاشهای چینی کار میکنید؟
    دوم سوالی که قبلا هم مطرح کردم و یکی از دوستان تقریبا منو منصرف کردند،چقدر راجع به فلاشهای profotoاطلاعات دارید؟آیا خریدن اونها برای شروع کار میتونه بصرفه باشه؟
    ضمن اینکه برای راه اندازی آتلیه مصمم هستم
    مرسی
    سلام
    عامو از نداری . اگر داشتم فلاش گران قیمت استفاده می کردم.
    در خصوص فلاش های پروفتو چون خودم شخصا کار نکردم نظری نمی دارم.
    انشالله همیشه شادیتون را ببینیم
    یا حق
    mreza1001، M. Beyrami، Viper و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

پیش فرض تغییر کلوین

سلام به همه دوستان .

دارم راجع به خرید فلاش تخقیق میکنم . اگر امکانش هست دوستان را جع به ثابت بودن و نبودن کلوین در برندهای مختلف بیشتر توضیح بدن .
    در یکی از پاسخ های تاپیک از یکی از مدیران نوشته بود تفاوت کلوین بین ماکسیمم و مینیمم برندهای چینی حدودآ 50 کلوین هست من هر چی سعی کردم نتونستم تفاوت 50 کلوین رو در 2 عکسی که تهیه کردم (البته بدون فلش فرمت CR2) احساس کنم .
    پس با این وجود( غیر از سرعت شارژ و ..... که برای بنده استفاده ای نداره ) هزینه 3 ملیون تومانی برای فلش استودیو چه کاربردی داره ؟
    ویرایش توسط younes : Wednesday 8 June 2011 در ساعت 08:29 دلیل: انتخاب عنوان

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط younes نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان .

دارم راجع به خرید فلاش تخقیق میکنم . اگر امکانش هست دوستان را جع به ثابت بودن و نبودن کلوین در برندهای مختلف بیشتر توضیح بدن .
    در یکی از پاسخ های تاپیک از یکی از مدیران نوشته بود تفاوت کلوین بین ماکسیمم و مینیمم برندهای چینی حدودآ 50 کلوین هست من هر چی سعی کردم نتونستم تفاوت 50 کلوین رو در 2 عکسی که تهیه کردم (البته بدون فلش فرمت CR2) احساس کنم .
    پس با این وجود( غیر از سرعت شارژ و ..... که برای بنده استفاده ای نداره ) هزینه 3 ملیون تومانی برای فلش استودیو چه کاربردی داره ؟
    دوست عزیز 50 کلوین نبوده احتمالا 500 کلوین بوده.

و دوم اینکه این اختلاف را فقط و فقط از یک طریق می توانید متوجه شوید وسیله ای به نام کالر متر ( چیزی شبیه نورسنج اما با کاربردی متفاوت ) هیچ وقت نمی توان فقط از طریق کاتالوگ ها و اطلاعات فنی به برخی پارامتر ها رسید.

همین چند وقت پیش آقای هنکه از سوئد تشریف آورده بودند برای معرفی فلاش ها و ابزار های جدید پروفتو.در یک سمیناری که توسط شرکت معظم و حرفه ای نوین تجارت پارسیان برگذار شده بود ( فرصتی نشده بود از این شرکت تشکر کنیم )

وقتی به بحث کلوین ثابت پروفتو رسید و معقوله های مشابه بنده از ایشان درخواست کردم عملا این موضوع را تست کنند.ایشان ابزار لازم را همراه نداشتند و چون بنده همراه ام بود به همراه ایشان تستی گرفتیم که تمامی ادعاهای ایشان را به طور دقیق و صحیح اثبات می کرد.شاید خیلی ها وقتی شنیدند فکر می کردند که صرفا یک ادعای تبلیغاتی است.اما وقتی به صورت کامل و واضح دیدند که این ادعا صحیح است به این برند اعتماد بیشتری پیدا کردند.

کالر متر وسیه ای است که این اطلاعات را به شما می دهند.بهترین اش هم مدل C500 سکونیک است که حدود 1 میلیون و 200 هزار تومان است و بنده یک مینولتا تایپ 3 دارم که مدت ها است خریداری شده است.قیمت اش هم حدود 700 تا 800 تومان است.مدل های دست دوم قدیمی تری هم در ناصر خسرو با حدود قیمت 200 تا 500 تومان پیدا می شوند که همگی متعلق به صدا و سیما بوده و برچسب اموال دارد و در مزایده چند سال پیش صدا و سیما توسط یکی از بازرگانان خریداری شده اند( گفتم که بدانید و فکر نکنید دزدی و .... است )
    M. Beyrami، 7777، SinaVT و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

سلام جناب قبادي
    سوالي داشتم كه مدت ها بود فكر من رو مشغول كرده بود،‌ چون بحث اش پيش كشيده شد اين جا سوال مي كنم.

آيا مي توان كالر متري را با استفاده از عكس گرفتن از كارت خاكستري و تعين درجه حرارت در نرم افزاري مثل ACR انجام داد؟ آيا اين روش قابل اعتماد هست و يا نكته خاصي دارد؟

خيلي ممنون
    Miri تشکر می‌کند.
    آن کس که نداند و بداند که نداند/لنگان خرک خویش به منزل برساند
    آن کس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ابدالدهر بماند

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط SinaVT نمایش پست ها
    سلام جناب قبادي
    سوالي داشتم كه مدت ها بود فكر من رو مشغول كرده بود،‌ چون بحث اش پيش كشيده شد اين جا سوال مي كنم.

آيا مي توان كالر متري را با استفاده از عكس گرفتن از كارت خاكستري و تعين درجه حرارت در نرم افزاري مثل ACR انجام داد؟ آيا اين روش قابل اعتماد هست و يا نكته خاصي دارد؟

خيلي ممنون
    والله باید جناب روشن بفرمایند.این روزها آنقدر ACR پیشرفت کرده است که هیچ چیز بعید نیست.

اما بنده یک تست ساده را قبلا ( قبل از ابتیاع کالرمتر) انجام می دادم که گاهی هم جواب می داد.

یک کاغذ سفید ( کوتد ) را به صورت 90 درجه تا می کردم و یک فلاش را سمت راست و دیگری سمت چپ بود.نور ها را به گونه ای قرار می دادم که کمترین تاثیری بر روی هم و صفحه مقابل داشته باشند.یک عکس گرفته و در ACR با دمای رنگی بازی می کردم.گاهی مشاهده می شد که مثلا یک سمت کاملا آبی است ( با افزایش و کاهش دما به صورت بسیار زیاد ) و طرف مقابل آنقدر آبی نیست.یا همین طور قرمز.

اما اینکه روش منطقی و علمی باشد بنده زیاد اعتمادی ندارم.شاید تنها حسن اش این باشد که متوجه وجود اختلاف شوید.

اما اینکه با کارت خاکستری و ACR بتوان نتیجه گیری کرد را به درستی و کامل اطلاع ندارم.احتمالا جناب روشن بهتر و دقیق تر بتوانند کمک کنند ( اظهار نظر در این مورد خارج از دایره اطلاعات و صلاحیت بنده است )
    SinaVT و djmehdi_67 تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط SinaVT نمایش پست ها
    سلام جناب قبادي

خيلي ممنون
    این روش برای اصلاح رنگ و ایجاد تراز سفیدی مناسب است اما خیلی روش مطمئنی برای تعیین Kelvin فلاش نیست. چرا که دقت کافی ندارد مثلا در حد ۵۰-۱۰۰ درجه ممکن است بالا و پایین باشد. همچنین نورپردازی کارت توسط استروب، عمر کارت و مارک کارت همگی ممکن است تفاوتهایی در اندازه گیری ایجاد کنند. نکته دیگر آنکه پارامتر دیگری نیز در نرم افزار بنام Tint وجود دارد که هنگام تنظیم gray point دخالت دارد اما تطابق آن با کلوین خیلی تعریف شده نیست.
    M. Beyrami، SinaVT، djmehdi_67 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

جناب دكتر
    خيلي ممنون از توضيحات كامل شما

با آرزوي توفيق روز افزون
    آن کس که نداند و بداند که نداند/لنگان خرک خویش به منزل برساند
    آن کس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ابدالدهر بماند

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

سلام دوستان.

از دوستان کسی تجربه استفاده از فلاش های 170 ژول answer رو دارن ؟ اگر کسی اطلاع داره لطفا راهنمایی کنه
    این ست رو که من دیدم شامل 3 هد و پایه و سافت باکس و شیدر و تریگر هست به قیمت 465 تومان . . .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام
    دوستان نظرشون راجع به کیت 300 ژول اس & اس برای یه اتلیه خانگی چی هست ؟ و تو این رنج قیمت چه فلشی پیشنهاد میکنن
    بیشتر پرتره و فشن تو نظرم هست و تجربه ای در عکاسی آتلیه ندارم .
    300 ژول رو برای استفاده در فضای خارج از منزل انتخاب کردم . ایا برای محیط آفتابی کافی هست ؟ دوربین speedlite 430exII lenz 24 105 l f4 5D mark II
    قیمت کیت 300 ژول رو من در اهواز 900 هزارتومن گرفتم این قیمت با تهران چه قدر تفاوت داره ؟

با سپاس

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام من یک فلاش 300 ژول فوتون می خواستم و حتما هم می خوام این مارک باشه تا با بقیه فلاشهام جور باشه از کجا می تونم تهیه کنم ممنون میشم راهنمایی کنن دوستان

صفحه 24 از 101 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 74 ... آخرینآخرین