صفحه 30 از 101 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 80 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 291 تا 300 , از مجموع 1001
Like Tree1032تشکر

موضوع: فلاشهای استودیویی

كاربر همراه behrang_shadow آواتار ها
    تشکر کرده
    357

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    دوستان من یک کیت فلاش Qihe QH-DGS-150 دارم
    که سافت باکس هایش 50-70 است من همیشه روی قدرت یک چهارم عکس میگیرم حالا میخوام برای عکس های تمام قد یک سافت باکس هشت ضلعی بگیرم
    سوالم اینه که ایا این فلاش میتوان روش از سافت باکس های بزرگ مثلا بزرگتر از 100*70 استفاده کرد
    کیفیت اش به نظر دوستان چطور میشه؟
    یا نه و باید یک فلاش دیگر با زول بالاتر بگیرم سافت باکس های تا چه سایز را روش نصب کنم میتونم عکس های قدی بگیرم که خروجی مناسبی داشته باشه
    با عرض سلام
    تجربه شخصی خودم اینطور بوده، من 2تا فلاش 300 و یک 150 دارم، از 150 با یه سافت باکس 120در80 برا نور فیلینگ استفاده میکنم، بعضا شده از همین 150 برا عکس تک نور به عنوان نور اصلی با حداکثر قدرتش استفاده کردم و مشکلی نداشتم، به نظرم جواب میده، اول با فلاشت تست کن، نهایتا اگه راضی نبودی یه 300 تهیه کن.
    masoudrejae تشکر می‌کند.

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

نقل قول نوشته اصلی توسط behrang_shadow نمایش پست ها
    با عرض سلام
    تجربه شخصی خودم اینطور بوده، من 2تا فلاش 300 و یک 150 دارم، از 150 با یه سافت باکس 120در80 برا نور فیلینگ استفاده میکنم، بعضا شده از همین 150 برا عکس تک نور به عنوان نور اصلی با حداکثر قدرتش استفاده کردم و مشکلی نداشتم، به نظرم جواب میده، اول با فلاشت تست کن، نهایتا اگه راضی نبودی یه 300 تهیه کن.
    ممنون دوست عزیز
    سایتی هست که این چیزا را با هم مقایسه کرده باشه مثلا نور 150 در دو متری با 300 در دومتری و...
    مثل سایت هایی که لنز ها یا سنسورهای دربین را به هم مقایسه کردن؟

كاربر همراه behrang_shadow آواتار ها
    تشکر کرده
    357

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    سایتی هست که این چیزا را با هم مقایسه کرده باشه مثلا نور 150 در دو متری با 300 در دومتری و...
    مثل سایت هایی که لنز ها یا سنسورهای دربین را به هم مقایسه کردن؟
    فکر نکنم باشه، همچین سایتی رو ندیدم، اما نسبت توان نور دهی فلاشها با فاصله با توان و جذر کم و زیاد میشه یا یه چیزی تو این مایه ها (اگه اشتباه نکنم) شما سعی کن نورت رو در نزدیکترین فاصله به سوژه قرار بدی در حدی که فقط در کادر قرار نگیره، (مگر اینکه هدف خاصی از دور کردن نور داشته باشید) و بعد قدرت فلاش و تنظیم دوربین رو انجام بدید.

Untitled.jpg
    masoudrejae تشکر می‌کند.

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

سلام دوستان.
    امروز یدونه از فلاش های استدیویی ضربه خورد و لامپ مدلینگش روشن نمیشه.میخاستم بدونم کجاها این لامپ هارو دارن ؟ اگر هم آدرسی در شیراز داشتید که لطف بزرگی کردید.
    فلاش هم answer هست.

تشکر کرده
    1006

سلام.
    چند روز پیش پای یه بنده خدایی خورد به پایه یکی از فلاش هام و فلاش هم سقوط کرد ! اول از همه شانس آوردم که فلش نابودنشد.فقط لامپ مدلینگش سوخت که خریداری شد.و البته این وسیله ای که هد رو روی 3پایه سوار میکنه شکست . . اول از همه اگه میشه بگید اسم این وسیله چی هست ؟! دوم اینکه با توجه به اینکه روز شنبه یه کار خیلی خیلی مهم با این فلاش ها دارم باید تا شنبه این فلاش درست شده باشه.
    من که خودم دیروز هر جا رفتم سوال کردم از اینا نداشتن..خدارو شکر در شیراز که کلا 3-2 تا مغازه بیشتر نیست . . (خوش به حال دوستان ساکن تهران) از دوستان ساکن شیراز خواهش میکنم اگر جایی رو سراغ دارن که داره لطفا به من اطلاع بدن.
    در ضمن از دوستان اگر راهی به نظرشون میرسه که بشه این هد رو موقتا روی 3 پایه سوار کرد لطفا دریغ نکنن.
    این هم عکسش :
    jj.jpg
    ویرایش توسط Pouria Arshadi : Thursday 17 November 2011 در ساعت 15:57
    پـوریـا ارشدی

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

مارک فلاش‌هات چیه؟

بد موقعی گفتی، پنجشنبه بعد از ظهر تعطیلند معمولاً. اگر تهران گیرآوردنی بود میشد گرفت فرستاد.
    Pouria Arshadi تشکر می‌کند.
    .

تشکر کرده
    1006

Answer هست وحید خان.
    گارانتی هم داره ولی فکر نکنم قبول کنن..قبول هم کنن باز تا شنبه درست نمیشه.
    فکر کنم آخرین راه این باشه که عصر برم 30-20 تومان بدم به همون فروشگاهی که اینو ازش خریدم از روی یکی از فلاش هاش باز کنه بده بهم ! البته اگر قبول کنه که بعید میدونم
    پـوریـا ارشدی

كاربر همراه chimeh آواتار ها
    تشکر کرده
    207

دوستانی که از سافت لایت استفاده می کنند ممکن هست از مزایای اون نسبت به سافت باکس و موارد تجویز آن بفرمایند!

كاربر همراه chimeh آواتار ها
    تشکر کرده
    207

دوستان اگر لطف کنید موارد توصیه سافت لایت رو توضیح بفرمایید و همچنین تفاوت نور آن با سافت باکس!

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط chimeh نمایش پست ها
    دوستان اگر لطف کنید موارد توصیه سافت لایت رو توضیح بفرمایید و همچنین تفاوت نور آن با سافت باکس!
    در حقیقت، سافت باکس، یک ابزار تغییر دهنده ی نوری ( Light Modifier ) است و سافت لایت، یک کیفیت نوری ( Quality of light ). ( مراجع در ویکیپدیای انگلیسی: Soft-Light و Soft-Box )

نوری که از سافت-باکس میگیریم، نوری نرم ( همان Soft-Light ) است. و همونطوری که میدانید، دارای سایه هائی نرم بوده و سوژه را احاطه میکند ( اصطلاحاً گرداگرد سوژه Wrapped میشود؛ پیچیده میشود ). نور نرم را با Modifier های دیگری نیز میتوان تولید کرد؛ بهترین و قابل کنترل ترین آن، همان سافت-باکس است. ( در کتب، مجلات و بازار ایران، به جعبه ی نور و یا هیزی Haze نیز معروف است.)

در مقابل، نوری که از یک منبع نوری نقطه ای ( یا با مساحتی خیلی کمتر از مساحت سوژه ) گرفته میشود، نوری تند ( Hard-Light / Harsh Light ) است؛ که مرز بین سایه و روشن آن، بسیار تفکیک شده است ( به اصطلاح crisp shadows تولید میکند )

در صورت تناقض با واقعیت، لطفاً دوستان مجرب زحمت اصلاح متحمل شوند.

صفحه 30 از 101 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 80 ... آخرینآخرین